Ndodheni
Indeksonline / Lajme
09:14 / E premte, 28 Shtator 2012
26 Komente
Kusari e Çeku në partinë e Thaçit

Janë quajtur nga të vjetrit e PDK-së edhe si ardhje me parashutë, por prurjet në formën siç u kyçën ish-gazetarët e EXPRESS-it në partinë e Kryeministrit Thaçi do të vazhdojnë.

Burime të mirë-informuara të Indeksonline në PDK bëjnë me dije se është duke u përgatitur terreni që Partisë Demokratike të Kosovës t’i bashkëngjitet edhe figura eminente e Aleancës Kosova e Re pas Behgjet Pacollit, tash zëvendëskryeministrja Mimoza Kusari-Lila dhe Kryetari i Partisë Social-Demokrate të Kosovës (PSD), Agim Çeku.

Këto burime bëjnë me dije se Agim Çeku, tash Ministër i Forcës së Sigurisë (FSK) do ti bashkëngjitet PDK-së duke e shkrirë partinë e tij me prirje të majtë në partinë e Thaçit, që zyrtarisht, deklarohet si e djathtë.

E Mimoza Kusari-Lila do të ketë një rrugë tjetër për të bërë. Ajo, sipas këtyre burimeve, do të kyçet fillimisht në një lëvizje qytetare, përmes së cilës do të kalohet më pastaj në PDK-në e Hashim Thaçit.

Këto burime bëjnë me dije se Kusari-Lila e Çeku synojnë të zënë pozita nën Hashim Thaçin, të emërohen si nën-kryetar të PDK-së./Indeksonline/
 


Kendi i komenteve
 • kodoshi 29.09.2012 / 22:55
  thaqi ma i forti ! Urime !
 • Çeku pa dinjitet 29.09.2012 / 11:49
  Ketu po shihet se nuk kane kurrfare morali as PDK-ja e sidomos as Agim Çeku, nese vertet shkon ne kete parti. Kur Ceku u zgodh kryeminister i Kosoves, a ju kujtohet se cfare akuzash paten bere deputetet e PDK-se ndaj tij. Madje disa sish (sidomos Sokol Bashota) e paten akuzuar edhe per tradhti kombetae, por edhe se ne shtepine e tij Ceku flet gjuhen serbo-kroate. Ndersa nese tash Ceku aderon ne PDK atehere me te vertete po shihet se nuk ka kurrfare dinjiteti Ceku. Kete madje e ka deshmuar edhe gjate kohes sa ishte Kryeminister, kur nga Termkollka nuk guxonte as te beje ze e lere me te vendos dicka tjeter jashte interesit te ministrave te LDK-se dhe AAK-se.
 • Leci 29.09.2012 / 10:24
  Pse a paska pak fundrrina PDK-ja a ????????!!!!!!!!!
 • Agimi Viti 29.09.2012 / 10:00
  Po Agim Qeku sado qe paraqitet si person qe ka pavaresi mendimik,dhe integritet ai ne te vertete gjithmone ka qene njeri i PDK-se,keshtuqe sqon peshe kjo a do te aderoje apo jo edhe publikisht.ai gjitmone ka punuar per z.THAQIN
 • Bylbyli 28.09.2012 / 20:59
  Shkoni nxani hajnat e banditet ne Mitrovice,... Ma mire e mos e rreni popullin se ky eshte dorezu vet ne EULEX. Sa per Policine e Kosoves as Lopte e Veta nuk dijn me i gjet lere me hajnat e banditet.
 • i kalli pdk pakicat :D 28.09.2012 / 17:17
  i kalli pdk ldk e vv e kto tjerat veq po hin njrezit prej ftyrav ma te famshme ne politiken e kosoves krejt ne PDk uff uff veq nja o e sigurt se shpeiti veq isa rrahman komunist morina do mbet i vetum :D me krahun e serbve te veriut vv dhe shpiunin albin kurtovic illuminatin :D
 • Hiena qe Han Te Vegjlit e Vet 28.09.2012 / 16:31
  As Mimoza as Agimi nuk isjellin vota PDK-se, Hashimi nuk ka ditur ti ruaj njerzit me te suksesshem dhe me me reputacion, i ka demtuar direkt apo indirekt, andaj ata njerez qe i sjllin vota (eshte fjala per vota te PAVJEDHURA) asnje nuk GUXON me hy me Hashimin ne aventura sepse Hashimi i PREN NE BESE, dhe i godet passhpine po filluan ata te tregojn rezultate. Hashimi edhe shoku i tij i jetes KADRI VESELI e din mire kush u sjell vota te pavjedhne por te dy nuk kane tregu asnje respekt apo kujdes ndaj njerezve me te cmuar nga votuesit andaj ata njerez KURR nuk guxojn me hy me PDK-ne e Hashimit dhe te Kadris. Vota nuk i sjellin asnjeri nga keta: MEMLI, BLERANDI, BURAT BUZHALA, BESIM BEQAJ, AHMET SHALA, BEDRI HAMZAJ (me vota te vjedhne u zgjedh 100%), VLORA QITAKU, PETRIT SELIMI,..., vota i sjellin: JAKUP KRASNIQI, ARSIM BAJRAMI, NAIT HASANI, dhe djem e vajza qe nuk blehen me para por ata nuk i bashkangjiten PDKs sepse PDK godet dhe shkatrron njerzit e VETE, pra PDK eshte sikur Hiena qe kur terbohet i han edhe klyshet e vet dhe shkatrron cdo gje perreth
 • mezesi 28.09.2012 / 16:30
  Kush mbet pa vota nga populli le të lajmërohet tek PDK-ja e cila do ju kompenzon me votat e të vdekurve. "LUM ENVERI,LUM PARTIAJ" kush po lodhet për Kosovë.
 • Amorali 28.09.2012 / 16:26
  Edhe Agimi edhe Mimoza e dijn ku jan paret ! Sot asnje nga keta nuk lutet ne zot ,zot e kan parane ! Si keta dy jan gjithe ,,ardhacaket'' e PDK's:Blerandi,Memli e turli bryli qe kan vrapue nga paraja! More popull i dashtun cka keni mbjell jeni tu korr se nuk jemi per ma mir !
 • Teuta 28.09.2012 / 15:15
  E mbaj mend kur kjo para disa vitesh vajze (grua) ishte aktive ne Facebook dhe kishte perkrahes te shumte aty. Tani po e njejta vajze (grua) nuk i merr as 2-3 like ne cdo postim te saj. Merr komente negative te cilat i fshin menjehere. Thaci gabon shume nese mendon se kjo do ti sjelle vota.
 • bajrami 28.09.2012 / 14:44
  disa veteran duhet te ikin , eshte koha qe ne PDK te ket fytyra te reja ,Kusari dhe Çeku jane te nevojshem ne PDK.do te vjen dita qe pdk te jet nje parti qe ta ket elektoratin mbi 50 %
 • Veterani 99 28.09.2012 / 14:05
  Votimi per nje parti behet ne baze te nje interesi. E interesi me i madh eshte afrimi me njerezit brenda partise dhe permes tyre te arrihet deri tek qellimi. Nese PDK-ja fillon me prurje parashutiste ,athere shumica e votuesve do te kerkojne parti tjera qe me lehte te vine deri tek qellimi. Ne kete rast besoj se perfituesi me i madh i elektoratit te Pdk-se do te jete AAK-ja.
 • bravo daki 28.09.2012 / 13:59
  bravo daki mir ke fol te gjith po i bashkohen PDK madje edhe se fundi aj ne ferizaj i LDk se pe din ska tjeter per pos PDK
 • daki 28.09.2012 / 12:52
  PDK dhe AAk jane te vetmet parti qe kane vlera dhe backgraund atdhetar ,eshte noramale pse njerze me reputazcion dhe aftesi lakmojne ti bashkangjiten:Se shpejti do te jeni deshmiotare te bashkimit te shume personalliteteve me integritet dhe reputavcion te larte ne PDK e AAK.
 • doni 28.09.2012 / 12:30
  Agim Çeku e ka pase qe nga fillimi vendin ne PDK,Ai nuk mund te quhet pruarje.PDK dhe AAK pa marre parasysh dfallimet dhe interesat mometale jane aleate natyral politik ,jane ne fakt dege te lisit me madheshtor qe doli nga trualli i Kosoves.I lidhin idealet, vlerat dhe sakrifica ,pra gjaku i mijera djemeve dhe vajzave qe rane per lirin e tokes se shqiponjave.
 • nora 28.09.2012 / 11:55
  @malesori... prej nga jane, O trupeshk? Pyetje e thjeshte eshte. Ku ta di une? Jam nga LAPI!
 • Katunari per K..... 28.09.2012 / 10:46
  Katunart e Drenices edhe te Dukagjinit jane ba bashk edhe ta kan largu SHKAUN ty, qe aq shume e ke dasht (SHKAUN)per ata thua Katunar ti, se jeten e ke dasht me SHKIE me kalu.
 • Malsori per noren 28.09.2012 / 10:16
  Oj Nure, edhe Pal Lekaj nuk eshte pi qytetit te Gjakoves, po eshte prej komunes te Gjakoves edhe e keni kryetare.
 • nora 28.09.2012 / 10:07
  per malesorin Atifeti, Beqaj?????? Prej nga jane?
 • Gjakovari i shkrete 28.09.2012 / 10:03
  Ani kjo Mimoza thojke PDK i ka keqperdore votat! E gjakovaret e shkrete tu mendu qe kjo e ka me te vertete kane votu per te masovikisht. Shume e perdalle paska qene kjo.
 • Malsori 28.09.2012 / 09:59
  Asnje qeveri nuk ka pas me shume gjakovare ne pushtet se kjo tani. Atifeti, Beqaj,Agani,Kusari-Lila,Stavileci. E mos te flasim per rajonin e Dukagjinit. Kuqi,Ceku,Tahiri,Hoxhaj,
 • Trendelina 28.09.2012 / 09:52
  Pse cila parti ka mbet me e konsoliduar se PDK?! PDK-ja eshte partia me e madhe. Ka me se shumti qytetare, me se shumti katundare, me se shumti debila, me se shumti profesora me Msc e Phd,etj. Kush nuk mundet me mujt, ndaq na pelqej, ndaq nuk na pelqej.
 • Prishtina 28.09.2012 / 09:34
  Komentusit me emrin Gjakov, mos u ngut se si dihet kush kujna ja ngul se LIMA e ka haletin me maje e Mimoza e ka veq bir keshtu qe ngul per ngul ja ngul Lima.
 • duda 28.09.2012 / 09:29
  Limaj dhe Jakupi jane dy horra te tipit Bllaca Politike. Skan Guxime per asnje veprim. Skan as gucim mu ballafaqu me SHIK-un. LIMAJ DHE KUPI fundi po ju vjen.
 • PDK 28.09.2012 / 09:24
  Kta prej kalit ne magar , prap ne kali , prap ne magar le te merr berllog Thaçi se ka me met me 16 % si LDK-ja . Se ka keq Lima e Kupa hiq ...
 • Morali ??? 28.09.2012 / 09:22
  Pse a po kan moral a
Emri:
Komenti:

 
Sqarim:
Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. Indeksonline mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit Indeksonline.

Ju faleminderit për mirëkuptimin!
 • Të fundit
 • Më të lexuara
 • Më të komentuara
Portali Indeksonline u themelua nga një grup gazetarësh kosovarë në vitin 2010. Përball sfidave të gazetarisë bashkëkohore, të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe origjinale, në Kosovë, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët - Indeksonline nuk ishte veçse një kërkesë e kohës.

Materialet dhe informacionet mund të kopjohen, të shtypen dhe të përdoren por vetëm pas referimit të qartë të burimit të Portalit Indeksonline, në përputhje me kushtet e përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

© 2010-2014 Portali Indeksonline.