Ndodheni
Indeksonline / Lajme
23:15 / E shtunë, 22 Shtator 2012
43 Komente
Arrestohet djali i Naser Kelmendit

Elvis Kelmendi, djali i Naser Kelmendit i cili është pjesë e listës së zezë të SHBA-së për trafikim droge, është arresutar pak me parë nga Policia e Kosovës. Gjatë arrestimit policia nuk ka hasur në ndonjë rezistencë, raporton Klan Kosova. Mesohet se Elvis Kelmendi do të qëndroj në paraburgim derisa prokurori të marrë ndonjë vendim në lidhje me rastin.
 

Ndryshe,  Indeksonline gjatë dites ka raportuar se as Kosova e as Interpoli nuk e ndjekin biznesmenin kosovar, i cili ka disa javë që ka "pushtuar" mediat në vend.

Emri dhe fotografia e Naser Kelmendit sot gjendet në shumicën prej medieve kosovare, por jo edhe në ueb faqen e Interpolit, si person në kërkim.

Në këtë ueb faqe të policisë ndërkombëtare, figuron vetëm një person me mbiemrin Kelmendi, e ai quhet Elvis dhe mendohet të jetë i biri i Naserit.

Dje u raportua që kinse Policia e Kosovës ka arrestuar Naserin, por menjëherë këtë lajm e përgënjeshtroi për Indeksonline, zëdhënësi i policisë kapiten Baki Kelani.

Naser Kelmendi, 55-vjeç, qytetar i Kosovës, i lindur në Bosnjë dhe Hercegovinë (BH), sipas Departamentit të Thesarit, SHBA, dyshohet se ka udhëhequr njërën nga familjet më të forta kriminale shqiptare në Ballkan.

Ka kohë që ai është i dyshuar për drejtimin e një organizate të madhe që merret me trafikimin e heroinës, kokainës dhe anhidridit acetik, një lëndë e parë që përdoret në prodhimin e heroinës, dhe në Evropë transportohet nëpërmjet Ballkanit.

Naser Kelmendi, djemtë e tij Elvisi, Liridoni dhe Besniku, si dhe vëllai i tij Beqiri, thuhet se zotërojnë një numër të bizneseve në Bosnjë, Mal të Zi, Serbi dhe Kosovë, duke përfshirë hotele dhe një kompani kamionësh.

 


Kendi i komenteve
 • rehem mas shpine 16.09.2013 / 13:54
  Naseri me gjith djalin e ti elvisin si kan bo krejt kto trafikime te droges po ktyne ju ka dal emri , ka edhe do njerz te pejes qe jon edhe ma te fort sa i perket trafikimit te heroines po tash me ja nis mi permend bohet puna e madhe ...
 • huki sarajev 18.03.2013 / 04:20
  or njerz pse jeni kshtu te qmendr si mundeni te knaqi me nje te keqe te ndo njeri tjeter krejt keta kelmmendet qka i permendeni jan njrzit qe duhet ti ket gjdo shqiptar idejet e ktyre njerzve folni diqka per bosnje kur skeni lidhje kelmendet ne bosnje jan krenarija gjdo shqiptari ku jeto jan njisghat ne gjo aspekt vetem e vetem pse i mrojn ineresat e veta i akuzojn boshnajket keta boshnajaket mos e paqe dit po ju tregoj keta jan serb dhe ma te kqi se serb dhe ju komentoni dhe akuzoni ne baz te gazetave boshnjake merruni me pun te juaja o zhugana
 • bossi 25.09.2012 / 14:35
  Nga Qendra për Gazetari Hulumtuese Tre agjencitë e zbatimit të ligjit në Bosnje dhe Herzegovinë (BiH) viteve të hulumtimit që përfshijnë Kelmendi, një biznesmen nga Peja në perëndim të Kosovës, që është menjëherë pas luftës në Sarajevë dhe u zhvendos për të krijuar atë që hetuesit e përshkruajnë si një perandori kriminale të Ballkanit. Kelmendi, bijtë e tij dhe Bećir gjysmë-vëllai i tij drejtuar një numër i kompanive në Bosnje dhe Hercegovinë, Mal të Zi, Serbi dhe Kosovë, dhe kanë lidhje me njerëzit me ndikim në rajon. Hetimit dhe Mbrojtjes Agjencia Shtetërore (SIPA), ka mbledhur një rekord të gjerë të 52 Kelmendit, të cilët ata thonë se ka një organizate kriminale. Një pjesë e dijes së tij, ajo paraqiti 2008 në mbledhjen e Sekretariatit të Përgjithshëm të Interpolit në Lion. Oficerët e policisë federale thonë se kolegët e tyre nëpër Evropë dinë shumë rreth Kelmendi. Edhe pse ajo kundër ankesave të shumta, ai asnjëherë nuk u gjykua në Bosnje. Hetuesit e policisë janë Qendra për Gazetari Hulumtuese (CIN) në disa raste bëri të qartë se Kelmendij konsiderohet njeri jashtëzakonisht inteligjente dhe e mençur. Policia raporton gjendjen se organizata e listuara kontrollon trafikun e drogës në njërën nga këmbët e rrugës Ballkanike. Pavarësisht nga këto dyshime Kelmendi dhe dy djemtë e tij, zyrtarët e policisë në Sarajevë dhe Zenicë të merrni leje armë, edhe pse njëri prej tyre ishte ngarkuar për posedim të paligjshëm të armëve. Nga ana tjetër, zyrtarët e doganave nga Zenica lejuar importin e veturave të blinduara për përdorim personal, dhe nënvlerësuar vlerën e makinave. Besnik Kelmendi Në Kantonin e Sarajevës kundër Nasser dhe Elvis bijtë e tij, dhe Liridona Besnik në pesë vitet e fundit kanë ngritur të paktën 13 akuza penale. Midis tyre ishin ato të vrasjes, u përpoq vrasje dhe sulm. Kelmendi kurrë nuk është provuar në Bosnje, dy nga bijtë e tij dhe vëllai i tij është gjysma. Gjykata Komunale në Sarajevë më 10 Maj 2004. Kelmendij Bećir dënuar me gjashtë muaj provë për blerje dhe posedim të armëve të zjarrit dhe municionit. Kjo gjykatë më 5 Prill 2005. Liridon Kelmendi me shtatë muaj burg, pezullohet edhe për kryerjen e një armë pa leje. Së fundi, pas deklarimit fajtor, Elvis Kelmendi para gjykatës së Sarajevës dënoi atë me një vit prove për sjellje të çrregullt. Sipas aktgjykimit, Elvis tri herë në fytyrën e një burri dhe një gruaje grushta njeriun që erdhi për të ndihmuar. Kelmendi nuk do të flasin me gazetarët, tha avokati i tij Mitat Koço. Ai goditi në media, sidomos cin. "Sepse ju jeni, sipas mendimit tonë, gazetarët që kanë mësuar përmendësh shkruar aq shumë, ju nuk e meritojnë vëmendjen tonë dhe besimin për të folur me ju ... Sidomos nga CIN. Është tragjike." "Zoti Kelmendi kaq padrejtësi shembull, vitet e fundit, pesë -.. Gjashtë herë kontrolluan hotelin e tij nuk gjeti as edhe një ndeshje ... që është i paligjshëm," tha Koço. "Nuk ka nevojë për të shpjeguar veten - nëse ne jemi fajtor për diçka, ne do të mbahen përgjegjës". Liridon Kelmendi Megjithatë, raporti i policisë prill 2005. Liridon Kelmendi thënë se gjatë një bastisje në Casa Grande gjetur një armë që nuk kanë leje. Do Kelmendis përgjigjen varet nga prokuroria e kantonit të Sarajevës 12 akuza penale në një rast që është duke u hetuar. Ndërkohë, SIPA Çështjet Ndërkombëtare Kelmendi dhe lidhjet e tij me njerëz me ndikim në BiH dhe rajon. SIPA ka zbuluar gjetjet e tyre në një prezantim të titulluar "Organizata kriminale Kelmendi", e cila është në nëntor të vitit 2008. takim në Sekretariatin e Përgjithshëm të Interpolit në Lion, Francë. Sipas prezantimit, e cila është në posedim të shteteve CIN, SIPA që Kelmendi drejton një prej organizatave më të mira të organizuara kriminale jo vetëm në Bosnjë, por edhe në të gjithë rajonin. Organizata listuara përfshirë kinse në kontrabandën e drogës dhe cigareve, trafikimin njerëzor, pastrimit të parave dhe sharking kredisë. Sipas raportit, anëtarët e këtyre organizatave janë Elvis bijtë e tij (31), Besnik (29) dhe Liridon (26), partneri i tij, nga Serbia Jasmina Babiq, gjysmë vëllai i tij dhe kushëriri Rexhep Bećir (Rexep) Kelmendi. Në organizimin e BiH ka anëtarë të listuara në Bosnjë dhe Hercegovinë në Sarajevë, Tuzla dhe Zenicë, dhe ndikimi i saj shtrihet në Mal të Zi, Kosova, Maqedonia, Kroacia, Serbia, Gjermania dhe Shtetet e Bashkuara. Përveç nga familja e babait të tyre, SIPA ka paraqitur bashkëpunëtorët e tij të afërt. Mes emrave në raport ishin Fahrudin Radoncic, pronar i shtëpisë botuese e Avaz, Naser Oriç, një ish-komandant i mbrojtjes së Srebrenicës, Nihad Bojadžić, koloneli i Ushtrisë së Bosnjës dhe Hercegovinës, Kosovës, biznesmeni Ekrem Luka dhe ish-kryeministër i Kosovës, Ramush Haradinaj, dhe të pasur malazezët Rok Stanaj dhe Safet Sajo Kaliç. Nuk është e qartë se çfarë informacioni në këtë raport është i bazuar. Radoncic ka mohuar të qenit miq me Kelmendi. Megjithatë, Kelmendi ka pasur lidhje biznesi me kompani Radoncic Avaz. Kështu në vitin 2004. Kelmendi Avaz dhe shkëmbyen pasuri të vlefshme të patundshme në Sarajevë dhe Zenicë. Sipas marrëveshjes për shkëmbimin e pronës, Avaz dha një shtëpi prej rreth 447 metra katrorë në rrugicë në Ilidza, ku ka edhe Casa Grande Kelmendi. Në kthim ai mori nga Kelmendij komerciale se 120 metra katrorë në ndërtimin e Apple në Zenicë. Shtëpia është vlerësuar në 500.000 km, zonë në Zenica 300.000 KM. Ndryshe nga çmimi i 200.000 KM Kelmendi paguhet në llogari të Avaz. Një vit më vonë, Kelmendi nga SHBA urdhëroi tre Jeep Grand Cherokee, duke përfshirë dy që ishin blinduar. Automjetet janë transportuar në Bosnjë megjithë kundërshtimin nga ana e qeverisë amerikane. Një nga xhipa është në pronësi aktualisht nga Avaz. Në një intervistë të kohëve të fundit me CIN Radoncic tha drejtori i Avaz bleu Jeep ajo është me qira për mysafirët e hotelit të tij të shquar. SIPA thotë që vjet Kelmendi afër Naser Oriç, një ish-komandant i mbrojtjes së Srebrenicës, e cila ishte në qershor para se Gjykata Komunale në Sarajevë dënoi me dy vjet burg për posedim të paligjshëm të armëve. Avokati Koço Kelmendi përpara gjykatës në prill tha se Oriç pas kthimit nga Haga jetuar dhe trajnuar në Casa Grande. Kelmendi ka një dosje penale në vendlindjen e tij, kur e fituar në Pejë në vitin 1976. , Si nëntëmbëdhjetë, para se gjykata e qarkut lokale e dënoi atë me një vit e gjashtë muaj në burg për tentativë vrasjeje. Në të dhënat penale të Ministrisë së Punëve të Brendshme (MPB) e Serbisë, e cila i referohet ngjarjeve para luftës në Kosovë, është fakti se Nasser u regjistrua për ngacmimin stuhishëm apo luftuar. Në prezantimin e Lionit shteteve SIPA që Kelmendi të 80-ies në Kosovë, ai kontrabandë ari dhe tekstile nga Turqia, gjatë vitit 1990, në një kohë të sanksioneve ndërkombëtare kundër ish-Jugosllavisë, kontrabandë, vaj duhanit dhe drogës. Agjencia gjithashtu pohoi se në fillim të luftës në Kosovë të përfshirë në kontrabandën e armëve. Nga ana tjetër, sipas informacioneve të Interpolit, Kelmendi në vitin 2003. ai ishte nën hetim për sulmet me bomba dhe zjarrvëniet. Kelmendi, sipas të dhënave operative, të dyshuar për grabitje, dhe zona e Pejës dyshohet se është përfshirë në shkëmbim të paligjshëm të huaj, kontrabanda e cigareve dhe tregtisë ilegale. Interpoli ka informacion se dikush i quajtur Kelmendi në konflikt me Ekrem Luka, një biznesmen nga furra. Pas largimit nga konflikti furrën Kelmendi dhe shkoi në Sarajevë, në bazë të Interpolit. Ekrem Luka thotë Naser Kelmendi nuk shihet që para luftës në Kosovë. Foto nga CIN Luka, i cili është konsideruar si një prej njerëzve më të pasur në Kosovë, ka thënë se cin është në konflikt me Kelmendi. Ai tha se nuk e kishte parë që nga lufta në Kosovë. Të dhënat lokale tregojnë Kelmendi ishte kthyer në vitin 1998. ishte një shtetas i BiH. Në dëshminë në kantonin e Sarajevës Prokurorit të tretën Oleg Čavka Shtator 2007. Kelmendi tha se ai erdhi në Sarajevë 1988 vit dhe qëndroi deri në fillimin e luftës në vitin 1992. vit. "Në këtë periudhë para luftës, unë kam dy dyqane në Sarajevë dhe një sallon lesh dhe një dyqan bizhuterish janë të dyja të vendosura në Skenderija," tha ai në Kelmendi. Ai shtoi se kompania kishte furrat e cila vazhdoi për të vepruar. Gjatë kësaj periudhe, Kosova dhe tregtuar cigare. E njëjta gjë është përpjekur për të filluar një biznes në Sarajevë, por ai thotë se nuk ka dhënë leje. "Kjo është një punë që kam pasur me disa miq në Beograd, dhe kjo është një Memphis cigare dhe Ronson. Punëve janë Branko dhe Anastasius të cilët ende besojnë se biznesi në Bosnje." Stacion gazi DonaShell së bashku të cilat nuk janë Salons makina dhe mobilje, si dhe dyqan dhe motel janë familja Kelmendi pronësi. Foto nga CIN Atëherë ai tha se ai vrapoi lesh Liridon dhe dyqan bizhuteri, një stacion gazi dhe kompani Besnik, dhe Elvis nuk kanë një biznes, por ka ndihmuar vëllezërit. Kelmendi tha se marrëveshje të tregtisë për 30-vjet i rastësishëm dhe ajo kurrë nuk ka angazhuar në biznese të tjera. Ai shtoi se qyteti turistik i Ulqinit në Mal të Zi është ndërtimi i një hoteli dhe se ai kishte planifikuar për të shkuar në mikpritjen, dhe një kompani tregtare në Dubai, zonë të lirë. Kelmendi nuk mund të mbani mend të gjitha makinat që ata zotërojnë në BiH. Thënë të jetë 7 ose 8 automjete që ishin regjistruar përkohësisht në kompani. Raportuar në kohën që mbajnë një Hummer, Audi A8 dhe BMW X5 SUV. Interesin e tij në makina të ka tërhequr vëmendjen e policisë. Sipas Nihad Imamovic, CEO i ASA Group, e cila përfshin ASA nga Sarajevës Kelmendi blen një duzinë makina një vit, nga golfit në ato të shtrenjta të tilla si Touareg dhe Audi, dhe të paguajnë rregullisht. Imamovic, me të cilin CIN foli në fillim të nëntorit, tha se policia kishte një muaj apo dy dokumente herët përjashtuara të caktuara që lidhen me pagesën. Një nga lëvizjet e biznesit e parë që Kelmendi u tërhoqën pas kthimit në Bosnje ishte inkorporuar një kompani tregtare e Mis Donna në tetor 1998. vit. Kur kjo kompani është likuiduar në prill 2003. vit, llogaria tregoi vetëm 31.5 km. Sipas të dhënave të gjykatës, Miss Donna nuk kishte punuar, as nuk është i regjistruar në organet tatimore. Fabrika Adolado është ndërtuar në vitin 2008. vit dhe vitin e ardhshëm ai ishte vendosur për shitje. Foto: www.market.ba Sipas procesverbalit të gjykatës, në dhjetor 2005. Bećir vëlla Kelmendi themeluar Adolado. Në një deklaratë të prokurorit, Kelmendi tha se në pronësi të kompanisë. Megjithatë, është e paqartë se për sa kohë dhe nëse ajo është operuar. Në rrethinat e Sarajevës, Haxhiçi 2008 Fabrika është ndërtuar krem ​​Adolado akull, dhe një vit më vonë, kjo pronë të vlefshme ishte vënë në shitje nëpërmjet www.nekretnine.ba internetit. Në Beograd, në nëntor të vitit 2006. themeloi firmën e Sarajevës Grande tij dhe Casa emëruar Besnik. Kjo kompani është e regjistruar në Surçin, por CIN për gazetarët gjetur asnjë kompani të listuara. Policia serbe gjithashtu kontrolluar vendndodhjen, por nuk gjeti asgjë përveç një shtëpi, dhe supozohet të jetë një kompani front. Kompania nuk keni një llogari të hapur me një bankë komerciale, nuk raportuan punëtorë apo automjete të regjistruara, sipas raportit të hetuesve serb që ishte dërguar Interpolit. Hetuesit pohojnë se Kelmendi ka shuma të mëdha parash. SIPA, ndër të tjera, për të marrë informacionin që Kelmendi në vitin 2005. dhe 2006. në qarkullim ishte 20 milionë euro, të cilat ai siguroi një normë mujore interesi prej 10 për qind. Casa Grande Hotel Naser Kelmendi është sipas avokatit të tij Mit'hat Koca u kontrolluan pesë ose gjashtë herë. Foto nga CIN Certifikata e tokës dhe të dhënat tregojnë Kelmendi ka shumë prona dhe biznese. Në Sarajevë, ai zotëron tri shtëpi, dy apartamente dhe Casa Grande, apartament në Podgoricë. Në qytetin turistik malazez të Ulqinit ka një banesë, 11 njësi banimi një sipërfaqe totale prej 377 metra katrorë, një shtëpi dhe një ndërtesë apartament të 1.600 metra katrore. Ndër të tjera, një kompani e regjistruar në Bosnje dhe Hercegovinë, Serbi dhe Kosovë. Ai ka shtetësinë e atij vendi, sipas CIN në Milano Dvidoviç inspektorit Ministrisë së Brendshme serbe. Për shkak të aktiviteteve të tij, Kelmendi kapur vëmendjen e autoriteteve në Serbi, Kroaci dhe vende të tjera të Ballkanit, si dhe agjencitë e tjera kanë qenë të dhënë raportin SIPA. Në dëshminë para prokurorit sorrë Kelmendi mohuar çdo përfshirje në tregtinë e drogës. Ai tha se droga ka një qëndrim të ashpër dhe për ata me diçka nuk trajtohen me. "Unë urrej drogë dhe gjithçka që shkon me drogë," tha ai atëherë. Agjencitë e policisë nuk pranojnë këtë argument. Kolokator (këshilltar dhe mbikëqyrësi) të Misionit Policor të Bashkimit Europian (EUPM), e informoi policinë se Kantonit të Tuzlës Kelmendi lidhur me dërgesë prej 10 kg heroinë në shkurt të vitit 2004. nga Srebrenik nëpërmjet Lubjanë në Gjermani. Policia në polici marrë informacion nga Kelmendi sllovene është në atë kohë në Lubjanë me Jasmina Babiq. Në këtë rast Asnjë akuza janë ngritur. Miodrag Lakovic, Shef Divizioni për drogë në policinë malazeze tha Kelmendi personin sigurisë të rëndësishëm për policinë. Sipas Interpolit në CIN, policia malazeze në 2007 qëndrime të regjistruara të bëjnë Kelmendi dhe bijtë e tij në Ulqin. Në qytetin bregdetar erdhi në vetura luksoze, duke përfshirë një Ferrari drejtuar nga Liridonit Naser djali. Sipas Interpolit, Kelmendis në vend ishin në shoqërinë e Fatmir Mujaj dhe Almir Kukan, Rexhep Kelmendij aka Đeka, Nusret Gashi, Heydar Cufaj dhe Muja Reggie, biznesmen malazez i cili, sipas policisë në Mal të Zi, me bleu Kelmendi tokës në Ulqin. Disa prej tyre i quajtur bashkëpunëtorë të ngushtë SIPA Kelmendi-së. Edhe pse ai ka shpenzuar shumë kohë në Mal të Zi, Nasser kujtohet ende në Kosovë. Asistent Komisioneri i Policisë së Kosovës Rrahman Sylejmani, me të cilin CIN diskutohet në pranverë të vitit 2008. vit, sipas Kelmendit ndoshta të ndalohet, nëse ai u kthye në Kosovë. Ai thotë se ai kishte informacion se Kelmendi me Ekrem Luka dhe biznesmenë të tjerë në Pejë. "Ne kemi pasur informacion se ai ishte në Kosovë nuk ndjehen të sigurt, sepse nuk janë organizatat kriminale që janë rivalë," shpjegoi Sylejmani. Sarajeva policia ka hetuar Nenet e grupeve kundërshtare në Bosnje dhe Hercegovinë, sipas të cilit Kelmendi me Muhemedom Gashi Por në qershor 2007. organizoi vrasjen e Ramiz Delelića Cele, i cili për vite me rradhë u përleshën me pjesëtarët e mafias shqiptare në Sarajevë. Një javë pas vrasjes, policia u përpoqën ta arrestonin, por nuk mund të gjetur ata. Prokurorët janë të dyshuar gjithashtu, por kurrë nuk e provuar, që ishin të përfshirë në krime të tjera, duke përfshirë vrasje në tentativë, mbjelljen bomba në makinën tuaj, hedhin një bombë në një shtëpi. Kelmendi nuk ishte i ngarkuar me shkelje në lidhje me vrasjen. Gashi ishte kohët e fundit para se Gjykata Komunale në Sarajevë u dënua me 20 vjet burg në lidhje me krimet e tjera. Publikuar më: 16.11.2009. Neu! Klicken Sie auf die Wörter oben, um Alternativübersetzungen zu bearbeiten und anzusehen. Sc
 • Darko elez 24.09.2012 / 10:13
  Sta ima boss pricacemo u zatvor za sve heheh pozdrav
 • TAFA 24.09.2012 / 10:12
  KAM NJE POROSI PER KTA QE DO TE PERFUNDOJN SE SHPEJTI NE DUBRAV PO JU PRESIN DISA SHOK TE AVNI ELEZIT ATJE DHE TE ATYRE QE I KENI VRAR QE TE JENI ME SIGURT NE PEJE POR JU KENI HARUAR SE NJE LUFTETAR KA SHUM SHOK BESNIKA QE NUK JU HAROJN DHE VETEM MOMENTIN E PRESIN PER JU...
 • PER MYSLIMAN TE PEJES 24.09.2012 / 10:09
  SI NDODHI RASTI JU MYSLIMAN TE PEJES QE TA PRANONI ELVISIN NE RRETHIN E JUAJ SI NDODH NJE PERSON NJE KRIMINEL QE E HELMON FEMIJET TONE NGA DROGA-ME KEN ESHTE KAPUR AT NATE AFER STACIONT TE AUTOBUZAVE NE PEJE ME DY PERSONA ME MJEKRA KISHE NA MYSLIMAN JU PO I MBRONI KTA KRIMINELA DHE SE SHPEJTI DO TE JEMI DHE KUNDER JUVE...
 • Wiena 24.09.2012 / 08:07
  Veq sherin jau kan pa njerzt se hajrin Kush sjau. Ka pa
 • Diaspora 23.09.2012 / 23:46
  Me kan aq burra te mire nuk kishin jetu te boshnjaket dhe te shkijet po ne vend te vet! Po dihet qe kan ba te zeza para luftes ndaj popullates shqiptare e qe jav hjek flamen dikush ketu ne Kosove. Keta kisha pas qef me i qu ne Drenice, ah qe i kishin ba kingja
 • Pejont 23.09.2012 / 23:42
  Kta me klapp te vet kan bo zullum ne njerz qe skan qef me ja prish vetit jeten me dal e mi vra zullum ne qytetar kan bo po krejt kan me ju kthy krejt kllapes tyne rnoft uqka FOREVER patriots thojn fundi me hajr me dal mor osht ne kond kan bo zullum kan me jau kthy ton
 • KOMENTATORI BUDALL 23.09.2012 / 23:22
  po merrni kqyrni dosjet e verteta edhe te ligjshme qka ka ne kosov se me te vertet skini nevoj me qu ne bosnje hiq se duhet me i denu ka 40vjet burg qa krime kan ba ne kosov , edhe sa drogen ekan shit edhe qe ekan vjedh se bashku em xheke kelmendin edhe me gjevden kelmendin qe edhe i vjedhen me bashkpunim em policin drogen en prishtin eshum e shum tjera , se per pej me i gjyku ne pej duhet se paku 50 polic me hi ne burg ka 15 deri 40 vjet burg, edhe nja 20gjykates e prokuror te pejes si UKE MUCAJ E NDREC DODAJ E SHUM TJER dhe prishtines qe kan bashkpunu ne krim te organizuar TI KOMENTATORI BUDALL , TI SKOKE BUDALL PO AHMAK, SE NI AHMAK I KA 50 BUDALL, E POLITIKA QA ASHT SIMBAS TEJE , POLITIKA ASHT QE SHKATRRON MASIVISHT TUJ E PERDOR FUQIN DHE ARMEN E TJETERKUJTE KET EKA BA NASER KELMENDI ME DEMTUAR TE TJERET me ta qe sa vite prej mbas luftes, e duhet me dhon denim per vrasjen e shum shqipetareve edhe patriotave bile edhe te avokatit te tyve IBISH HOTIN qe e kan vra, e sa e sa krime tjera, bile edhe politikanet shum duhen me u burgos bashk me ta
 • pejoni 23.09.2012 / 21:13
  naseri para luftes ka punu me ministrin e mbrojtjes serbis stanishiqin me cigare udebeja e serbis i ka percjell kamionat e naser kelmendit me cigare .ps luftes nga frika e ka leshuar kosoven.
 • Cfarre komentator budallë ka! 23.09.2012 / 19:39
  Po ma njerz budalle se ne shqiptaret nuk gjen, po ku po e përziejnë Naserin me politikë, ky ka qenë shfercer dhe shites o droges, po cka farre uck e patriota e tje, folni pa lidhe, kinse me Arkanin ka qenë shokë, po me pas nxon Arkani Naserin ja kush këput koken bre, a po dini cka po folni pa lidhje
 • bravo djem 23.09.2012 / 17:47
  e qa do behet me berat buzhalen e petrit selimin e faik fazlin qe te tre jan patriota ne qeveri se po keta kan firmen e lajmruar ne leposaviq qe krejt me pun te pista te bosnes serrbis e malit te zi mirret a mundet kush ne KS ti arrestoj keta trima
 • PITER prokuror eulex 23.09.2012 / 17:38
  e kan paguar prokurorine eulexit me30.000€ emrin PITER NENSHTETAS GJERMAN PERMES AVOKATIT TE TYNE ALI ALIU NGA PEJA QE ASHT EDHE MIKU I TYNE ME EE HJEK AKTAKUZEN KINSE SE NUK KA FAKTE TE MJAFTEUESHME SE SHEFQET KELMENDI GJEVDTET KELMENDI E LAR KELMENDI EDHE MIKU I LAR KELMENDIT ,KISHEM SPASKA DESHMI TE MJAFTUESHME SE ATA TE SHQIPERIS KOKAN NE ARRRATI PO QFAR LIGJI AHSTKY
 • Muslimani i pejes 23.09.2012 / 16:30
  Kush ka bo zullum ne pej e dim e Kush ka re njerz te pafajshem s kan provoku njerz po zoti kir ja nis me ta kthy ski pshtim Mo e patriotat kan me mbet gjeth patriot e tradhtari tradhtar ku po don me kon ma shpijun se kur bon vrasje e del prej burgit me pare kjo ndodh veq ne pej psh at jakup osmanaj qe e kan vra Jon dal te pafajshem Allahu i shkateroft ata gjygjtar qe i kan liru Allahu ka me jau kthy Posht zullumqart
 • XHEKA SHUM I ZOTI 23.09.2012 / 16:00
  ne rastin e vrasjejs se VIRGJIL ELSHANIT DHE PLAGOSJENE GRANIT ELSHANIT DHE ISUFIT DHE ADEMIT DESHMON AVOKATI FERID GJIKOLLI SE NASER KELMENDI E KA PAGU EDHE JA LEN DYQNIN QE E SHFRYTEZOJKE AJ PA PARE PER ME I MBROJT ILIR SELIMAJN HYSEN SHALAJ TUSHIN DHE EM ORGANIZU VRASJENE ISUF ELSHANIT EM FAMILIE, DHE NEJHERIT TE NJEJTEN EDESHMOJKE EDHE IBISH HOTI SE KISHTE MARR PARE ME FAJDE NGA NASERI EDHE NESE NUK LIROHEN VRASEIT NGA SHQIPERIJA SI TE PA FAJSHEM DO TE LIKUIDOHET NGA NASER KELMENDI DHE BASHKPUNETORET E TIJ, GJE QE NDODH PASI QE U DENUAN ATA ME NGA 40VJET BURG, DHE KURR SE KA PERMEN KUSH NE DREJTESI A PERKUNDRAZI E DIN KREJT PEJA EDHE FEMIJA NE PEJ KUR LUJN FUTBOLL E FLASIN, PO POLICIA DHE GJYKATA E PEJES NUK E DIN SE JAN LARG NDOSHTA
 • REXHEP KELMENDI -XHEKA- MAFIJA 23.09.2012 / 15:59
  ne rastin e vrasjejs se VIRGJIL ELSHANIT DHE PLAGOSJENE GRANIT ELSHANIT DHE ISUFIT DHE ADEMIT DESHMON AVOKATI FERID GJIKOLLI SE NASER KELMENDI E KA PAGU EDHE JA LEN DYQNIN QE E SHFRYTEZOJKE AJ PA PARE PER ME I MBROJT ILIR SELIMAJN HYSEN SHALAJ TUSHIN DHE EM ORGANIZU VRASJENE ISUF ELSHANIT EM FAMILIE, DHE NEJHERIT TE NJEJTEN EDESHMOJKE EDHE IBISH HOTI SE KISHTE MARR PARE ME FAJDE NGA NASERI EDHE NESE NUK LIROHEN VRASEIT NGA SHQIPERIJA SI TE PA FAJSHEM DO TE LIKUIDOHET NGA NASER KELMENDI DHE BASHKPUNETORET E TIJ, GJE QE NDODH PASI QE U DENUAN ATA ME NGA 40VJET BURG, DHE KURR SE KA PERMEN KUSH NE DREJTESI A PERKUNDRAZI E DIN KREJT PEJA EDHE FEMIJA NE PEJ KUR LUJN FUTBOLL E FLASIN, PO POLICIA DHE GJYKATA E PEJES NUK E DIN SE JAN LARG NDOSHTA edhe femija ne shkollen fillore e din qe naser kelmendi xheka shefqetidjemt e naserit te shqefqetit e rrethi i tyre jan TRAFIKANTAT NUMER NI NE EVROPE TE HEROINES QE 20 VJET, PSE RRENI SIQ E KAN AS ZAKON SHIPTART ME RREJT TANA KOHRAT ASHT KOH E CIVILIZIMT, BOLL MA RRENA E TRADHTI PATRIOTI TE JET PATRIOT LUFTETARI I LIRIS LUFTETAR I LIRIS E JO KRIMINELI PATRIOT E PATRIOTI TRADHETAR, KJO ESHTE NDODHIA E SHQIPETAREVE QE ASHT BAJT ME SHEKUJ=NENE MOJ MBAJ ZI PER MUA= Naser kelmendi dhe keta bashkpunetor se bashku me shum polic dhe gjygjetar perbejn rrjetin ma te famkeq se kurr ni histori nuk e mban mend aq famkeq dhe te poshter ku vran me qindra njerez nen ombrellen e policeve gjygjtareve e politikaneve QE EDHE KOLEGUN ja u vran edhe IBISH HOTIN AVOKAT PER DESHTIM ME RASTIN E ELSHANVE, PO, E TASH KY FAR XHEKA JU QON GJINDEN ELSHANVE ME U PAJTU SE KOKA PAS BO GABIMISHT VRASJE, PASKAN PAGU SHQIPTART E SHIPNIS ME VRA VIRGJILIN ISUFIN AFRIMIN E ADEMIN EGRANITIN SE I PASKAN PAS SHTI NJERZIT ME QELLIM MI FIK, SE KAN MOR VESH TASH MBAS 12 VITEVE SE SPASKAN PAS LIDHJE ELSHANET ME VRASJEN EVELLAUT TE TIJ KISHE SE PASKAN PAS DIT E KJO KOKA KON ARSYEJA QE I KAN PAGU EM I VRA KETO POROSI JAN PERCJELL EDHE NGA VET POLITIKANET MA KRYESOR TE KOSOVES ME EMER FAMOZ , NGA VET POLIC AVOKAT BILE EDHE NGA MIKU DHE AVOKATI I XHEKES EDHE BASHKPUNETOR NE KRIME ALI ALIU
 • PATRIOTAT E PEJES 23.09.2012 / 15:54
  zoti ke me ju vra, POLICE E GJYGJTAR QYTETAR TE PEJES DHE TE KOSVES qe fal gjakut te deshmoreve qe vrat dhe jeni ul ne karrika edhe sod po jetoni ju me familie te juve te lir edhe po merrni rroga deri sa keni vra demtu dhe burgos dhe po vritni per kriminelat e kosoves si SHEFQET KELMENDI GJEVDET KELMENDI NASER KELMENDI REXHEP KELMENDI qe le se veq para luftes qe kini vra shqipetar dhe patrion, po edhe taash qe 12 vjet kurr su ndalt tuj vra e tuj burgos pa ligjshem per keta kriminela te LARTPERMENDUR e kindapuat edhe e vrat tuj e masakru djalin e ri bigari hak veq se ju paguajn keta kriminela, ja shtit ne burg edhe vellaun pa asnje fakte vetem ps epolicet qe punoni per ket dor te zez kriminele a thua se edhe ju do te shkoni pa e pagu ket dam, KA ZOT EDHE QKA SE MBRRINN ME E U HAKMARR ROBI KA ME BA ZOTI, PO BESOJ SE KETU ASHT FUNDI I JUAJ SE ZULLUMI ASHT KPUT GJITH PREJ SE TRASHIT ARSIM ZABELI BAN DESHMI TE RREJSHME DHE BURGOS PJESTARIN E FAMILIES HALITAJ NGA JASHANICA VETEM PSE E URDHERON SHEFQET KELMENDI, PERARSYE SE SHEFQETI KA PAGU PER ME VRA DJALIN E AGJES AFRIM HALITAJ DHE NGA FRIKA SE ATA DO TE HAKMERREN E SHTYN PUNTORIN E TIJ POLICIN ARSIM ZABELAJ TE DESHMOJ DHE TE BURGOS ATA TE MBAHET MA SHUM SE NI VIT VETEM ME JU SHTI FRIGEN EN PALC QE TE MOS REVOLTOHEN OSE TE HAKMERREN, PO A MOS PO BESONI SE U SHU SHQIPTARIA POLIC TE KORRUPTUAR A MOS BESONI SE NUK KA ZOT GABIM JENI buka e kosoves qka dojkan me bo keta polic e gjygjtar qe punojn per ta dhe bojn kriem per ta, keta a do ti marr edhe keta obama edhe tju jep fund sikur ju dha fund shkijeve nga kosova se kosovaret nuk jan boll shqipetar me e u mbrojt edhe me kon patriot se jan te mesuar me kon me shekuj tradhtar edhe me ju bashkpunu dhe em ju sherbye kriminelave dhe atyre qe vrasin shqipetar
 • QA P THOJN A PO SHIHNI 23.09.2012 / 15:53
  KREJT KOSOAV E DIN SE NASER KELMENDI XHEKA SHEFQETI DHE DJEMT E NASERIT TE SHEFQETIT JAN TRAFIKANTAT NUMER NI TE HEROINS NE BALLKAN , KREJT BOSNJA EVROPA E DIN , EM MIJA DROG JU ASHT NXON NE KOSOV BOSNJE E NE EVROP , DHE E KAN HUP DOSJET ME NEJREZ TE KORRUPTUAR SHEFA TE HETIEMEVE NE PEJ SE JAN TRUPROJE DHE ARGAT PERSONAL TE KETYRE LARTPERMENDUR, BILE SHUMICA E POLICEVE TE PEJES TE CILET MBAJNPOSTET MA TE RENDESISHME JAN PUNTOR , OSE ARGAT ME RROG TE KETYRE KRIMINELAVE, QAKA BON RAGIP BYTYQI SE PUNON PER TA ARSIM ZABELI, ENVER GASHI ISMET FETAJ, E SHUM E SHUM POLIC NE PEJ RISHTIN ESHUMVENDE QE URDHEROHEN EDHE ME KINDAPU NJEREZ NGA KETA LRIMINELA, EDHE E DIN KREJT PEJA PRISHTINA QE DOSJET ETYNE NDRROHEN PER PARE PER MI ZHDUK, E DIN PARLAMENTI I KOSOVES MINISTRIA E DREJETESIS PO VET KTA HAJN PARET SIQ E DIN KREJT KOSOVA EDHE KETA KRIMINELA JAN TE PA DUKSHEM , LYPNI KU I KAN DOSJET AS CIA SPO JA U GJON JAN AM TE PASTER AS NUK KAN DOSJE PER QEJU KAN MARR ARMET E JU KAN MARR ME TOMNA ARME
 • KQYRNBE QA KALLXOJN NJERZIT 23.09.2012 / 15:50
  gjithmon tradhetaret kan vra heronje e fundi kurr sju ka dal me lule, po do ta vujn nga zoti siq e vuajten edhe te tjer tradhtar qe vran heronjet e kombit shqipetar, kshtu ju flet gjaku i deshmorve te kombit dhe lufetaret e liris QE U VRAN NGA KETA KRIMINELA si VIRGJILI ELSHANI, AVNI ELEZI, SMAJL ELEZI, ISUF ELSHANI, AFRIM HALITI,e BEKIM MUSTAFA JAKUP OSMANAJ,E TJER QE PAGUAN PER TI VRAR NE KOSOV BOSNJE E TJER VENDE dhe shum tjera tentim vrasje qe u ban nga keta kriminela. KY ASHT FUNDI DHE NJEHERE DO TJU VJEN FUNDI EDHE ATYRE QE PUNOJN NE EMER TE DREJTESIS DHE MBAJN UNIFORMATE POLICIS DHE TE DREJETESIS, QE MUREN DHE PO MARRIN RROGA TE MAJMEM ME VRA E EME MBROJ KETA KRIMINELA
 • QYRE QA PO SHKRUJN 23.09.2012 / 15:48
  naser kelmendi e din krejt kosova edhe rajoni, evropa edhe te gjith njerzit edhe qe kan lidhje edhe qe skan lidhje, e mos rreni se edhe si komb qysh the ma heret amerika po e shef edhe bota sa tradhtar jan shqipetaret, se NASER KELMENDI u kan shoku ma i ngusht shqiptar i ARKANIT QE KA PRE SHIPTAR E BOSHNJAK SIKUR KINGJAT edhe NASER PATRIOTI i juaj KA PAGU ME PARE ME I VRA LUFTETARET TE UCK se SE DUGAGJINIT EDHE I KA VRA, e tash koka patriot e burr i mir, PO AMERIKA QYSH JA U KTHEU KOMT PERPJET SHKIJEVE EDHE MILLLOSHIT E ARKANIT KA ME JA KTHY EDHE NASERIT ME KLIKEN ETIJA RRNOFSHIN SHIPATRT SE TRADHTARET JAN NDER E PATRITAT JAN JO NDER
 • elvisi i kelmendit peja 23.09.2012 / 15:38
  elvis burri ne vitin 1998 ne mars , demostratat per prekaz qe jan ba , ka rreh shiptar te stacio0ni i trenit me palic te shkive perkrah milicve,edhe osht kon kumbara i ARKANIT TE SERBIS edhe mbas lufte u ba patriot edhe i perkrahur nga luftetaret e liris ZOTI EDHE ROBI KA ME JA U DHAN HAKUN KETI ELVISIT NASERIT REXHEP XHEKS, SHEFQETIT E TAN KETA KAN EM PASFUNDIN E NGJAJSHEM , DIKUSH KA ME MBET I VIRUN NE TELA DIKUSH KA ME U KELB NE BURG KA ZOT O SHIPTAR EDHE PSE E KEMI SHIT VATANIN ME SHEKUJ OSHT DAL NI AMERIKAN E NA E KA KTHY PA MUNDIM SE KA ZOT
 • Peja 23.09.2012 / 11:40
  Zullumqaret si don Zoti as Robi Allahu sheh din krejt dhe aj ka me jau zbulu te fshehat. Krejt kthehen ne ket bot inshalla Allahu e pastron pejen prej vrasesave e dillerave e i shtin do polic e gjygjtar ne burg Allahu osht i madh
 • rama 23.09.2012 / 10:31
  udha e mbar e ishalla i takon ne boten tjeter ata qe e kane konsumu drogen e juaj e kane shky prej kesaj dynjeje para kohe!
 • Naser kelmendi 23.09.2012 / 10:00
  Gjek kelmendi kan shti drog krejt feile te evropes edhe ata Jon rob te allahut vllazen a din qe ako jeten jau shkateron gjith njerzve plus familjeve tyne e plus patriota kan vra keshtu qe kta Jon ne Haram shum thell po shpejt ka me ju ardh fundi Allahu osht i madh i shkateron zullumqart Tash na shiptart jena mbet pa pare Kush ka pare osht i mir per neve po sosht qashtu Posht dillerat e heroines e keqja. E pejes zullumqart e pejes
 • Prishtinalia 23.09.2012 / 10:00
  Nami koka bo bre.
 • pampurati 23.09.2012 / 08:48
  naser kelmendi eshte ESCOBARI I KOSOVES !!!!!!!!!! ESCOBARI ESHTE NARKOMAN ME MADHE NE BOTE
 • tonix prishtina 23.09.2012 / 07:55
  kam ndejte me to ne ulqine,nuk ka njeri ma te mire se Naseri,une sa e di ai ka punu vetem pune legale!
 • Drenasi 23.09.2012 / 04:56
  Shum lajm me ven. Halla indeksonline,mat tfortit jeni.
 • besi 23.09.2012 / 04:21
  perime shtet i poshter shtet komonsite shtet diktore shtet kriminel se nuk arrestohet djali ne ven te babes ktu kerkun nuk ndhodhin ne shtet demokrate
 • I lindur ne Peje 23.09.2012 / 03:01
  Naseri ka lindur në Pejë, e kam pas shok të klases 8 vjetë dhe ka jetuar në Pejë deri në vitin 1999 dhe atehere ka shkuar ne Mal të Zi dhe pastaj ne Bosne
 • Prishtina 23.09.2012 / 02:47
  Nese personat ne fjale jan ne kerkim ne listen e interpollit ata duhet arrestuar por ASESI ASESI NUK DO DUHEJ TE DORZOHEN NE BOSNJE APO DIKU TJETRER NESE KAN BERE KRIM DUHET GJYKUAR NE KOSOVE . KOSOVA NUK DUHET ASNJEHER TI DORZOJ DIKU SHTETASIT E SAJ . KETA JAN SHQIPTAR DHE NESE KISHI ME JU DORZU BOSNJES KA SHUM MUNDESI QE TE MOS KEN GJYKIM TE DREJT. si psh ne rastin medikus a keni pa as turqia as izraeli nuk i dorzojn shtetasit e vet vetem thojn mujn me jap deshmi me video konferenc. Indeks online ju faleminderit qe po na japni kete mundesi mu shpreh e me komentu.
 • Agroni londer 23.09.2012 / 02:44
  Mes boni panik,mu qysh pem doket qe ju ka ardh funi mafijashave ne ballkan,kelmendi osht I vogel shum e burrin kan mi shti en burg(anglezt Me amerikant I kan nershkomzet e gata au au au )me mafi ne kosov ne shipni e me krejt kan mi ju thy kryt
 • Genti 23.09.2012 / 02:22
  Pernime jeni te forte indeks
 • Jwr 23.09.2012 / 01:47
  Indeksonline ju jeni pergjegjes per arrestimin e tij...se sot gjate dites keni thene se kerkohet djali i tij e jo naseri
 • Gania 23.09.2012 / 01:45
  Une prej sotit ma nuk kqyri lajme perveq ne indeksonline
 • Trimi 23.09.2012 / 01:37
  Bravo Indeksonline ae e kam lexuar lajmin
 • Darisi 23.09.2012 / 01:17
  Ti skoke qorri I dules. Po budalla I botes.
 • labinoti 23.09.2012 / 01:16
  ooooo ti qorri i dules ti te kokshe i ati katunit qe kur e kan pa sefte ballanin jon kthy nemresveti hajde rren hajde qasi i prapambetur kokehs ncncncc
 • glloboçica 23.09.2012 / 01:07
  sjemi kunder per arestimet e ketyre personave por i perkujtojme policise se kosoves, qeverise , e organeve te sigurise qe ti dergojne forcat speciale ne veri s e veriu eshte oaza e krimit bashke me disa bashkepunetor shqiptar
 • qorri i dules 23.09.2012 / 00:36
  o pissss.piss i keq ... kon more,kon e muer ne qaf kon? hiqu more thash e themeve te Serbis e shkijeve te Bosnjes qe nuk e kan pranu Kosoven se per Serbin krejt Kosovart merren me drog.
 • pissss 23.09.2012 / 00:23
  Ohhh kali banates t'i Qorri dules koke bre ah pak ket pot doket mi morrr ne qaf tan kete rini me drog a???
 • qorri i dules 22.09.2012 / 23:57
  Qka,bon te keqe keta,a ka dikush qe thot se kta i kan bo diqka keq ?
Emri:
Komenti:

 
Sqarim:
Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. Indeksonline mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit Indeksonline.

Ju faleminderit për mirëkuptimin!
 • Të fundit
 • Më të lexuara
 • Më të komentuara
Portali Indeksonline u themelua nga një grup gazetarësh kosovarë në vitin 2010. Përball sfidave të gazetarisë bashkëkohore, të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe origjinale, në Kosovë, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët - Indeksonline nuk ishte veçse një kërkesë e kohës.

Materialet dhe informacionet mund të kopjohen, të shtypen dhe të përdoren por vetëm pas referimit të qartë të burimit të Portalit Indeksonline, në përputhje me kushtet e përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

© 2010-2014 Portali Indeksonline.