Nervozohet keq Matoshi, i quan islamofob dhe spiun Arbana Xharrën, Berat Buzhalën, Visar Duriqin...

Eksperti i sigurisë, Burim Ramadani kritikoi analistin Halil Matoshi se mbrëmë në emisionin “Click” të RTV 21 ka pasur një qasje kundërthënëse me veten e tij lidhur me shkrimin e “New York Times”. I menjëhershëm ishte reagimi i Matoshit, i cili kritikoi disa gazetarët më të njohur në vend, siç tha ai, për jo kredibilietet dhe gazetar islamofob, transmeton Indeksonline Ai ndër të tjera përmendi kryeredaktoren e gazetës “Zëri”, Arbana Xharra,...

Ekskluzive: Çka thanë trajnerët e Barcelonës për talentët kosovarë? (Foto)

Nga 21 deri me 25 maj është organizuar kampi i parë për zbulimin e talentëve kosovarë në futboll ku të ftuar kanë qenë trajnerët e shkollës...

Emrat e rinj të ministrave të PDK-së, Mustafa thotë se nuk di asgjë

Kryeministri i Republikës, Isa Mustafa nuk ka ende asgjë zyrtare sa i përket plotësimit apo ndryshimit të kabinetit qeveritar. Ai deklaroi se emrat e ministrave të ri...

Flet menaxheri i Januzajt, nëse ai e ka zgjedhur Kosovën

Menaxheri i Adnan Januzajt, Dirk De Vries i ka mohuar zërat se futbollisti i Manchester United do të luaj për Kosovën. De Vries ka thënë se Januzaj ende nuk ka...

Lajme

Shpend Ahmeti i del në mbrojtje Mërgim Mavrajt

Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti përmes një statusi në Facebook ka folur rreth vendimit të futbollistit të kombëtares shqiptare Mërgim Mavraj dhe refuzimit e tij për të veshur fanellën për shkak se në të është e paraqitur llogoja e sponsorit “Birra...

Nervozohet keq Matoshi, i quan islamofob dhe spiun Arbana Xharrën, Berat Buzhalën, Visar Duriqin...

Eksperti i sigurisë, Burim Ramadani kritikoi analistin Halil Matoshi se mbrëmë në emisionin “Click” të RTV 21 ka pasur një qasje kundërthënëse me veten e tij...

Veseli falënderon drejtoren ekzekutive të UNOPS-it për mbështetjen e vazhdueshme ndaj Kosovës

U bisedua për ndihmën që Zyra e Kombeve të Bashkuara për Shërbime të Projekteve i ka dhënë Kosovës në vazhdimësi që nga paslufta, me theks të...

Dialogu në Bruksel 'jo transparent dhe i pabarabartë'

Pavarësisht vlerësimeve në nisje të procesit të dialogut si “historik” dhe fillim i normalizimit të marrëdhënieve ndërmjet Kosovës e Serbisë,...

“Bregu i Diellit” me ajrin më të pastër, “Dardania” më e ndotura

Banorët e lagjes “Dardania” të Prishtinës thithin ajrin më të ndotur, ndërsa ata të lagjes “Bregu i Diellit”, ajrin më të pastër. Kështu u...

Sport

Bunjaki vjen në Kosovë, para miqësores me Ishujt Faroe

Albert Bunjaki do të qëndrojë në Kosovë para ndeshjes miqësore që Përfaqësuesja jonë e zhvillon me Ishujt Faroe. Kosova më 3 qershor në Frankfurt luan me Ishujt Faroe, ndërsa Federata e Futbollit të Kosovës njofton se përzgjedhësi Albert Bunjaki nga data 28...

Simeone: Mos e quani hakmarrje, ndeshja me Realin është vetëm mundësi

Diego Simeone ka thënë se nuk do që ta quaj finalen e Milanos si hakmarrje për disfatën në finalen e Lisbonës në Champions League. Trajneri i Atletico Madridit ka thënë...

Flet menaxheri i Januzajt, nëse ai e ka zgjedhur Kosovën

Menaxheri i Adnan Januzajt, Dirk De Vries i ka mohuar zërat se futbollisti i Manchester United do të luaj për Kosovën. De Vries ka thënë se Januzaj ende nuk ka marrë...

Ibra flet për të vërtetat me Manchesterin dhe bashkimin me Mourinhon

Zlatan Ibrahimovic i është përgjigjur mediave për spekulimet që e afrojnë atë me kalimin te Manchester United. Ibra ka thënë se po kënaqet duke lexuar mediat ndërsa...

Ekskluzive: Çka thanë trajnerët e Barcelonës për talentët kosovarë? (Foto)

Nga 21 deri me 25 maj është organizuar kampi i parë për zbulimin e talentëve kosovarë në futboll ku të ftuar kanë qenë trajnerët e shkollës së...

Showbiz

Blerina Kllokoqi dhe Mendim Rugova festojnë 9 vjetorin e martesës (Foto)

Dizenjatorja Blerina Kllokoqi dhe djali i ish-Presidentit Ibrahim Rugova, Mendimi, sot festojnë 9 vjetorin e martesës. Ajo ka postuar një fotografi në Facebook ku ka uruar burrin e saj për këtë vjetor. “9 vjet te Martuar , ty zemer duhet me ta dhone Cmimin Nobel per Durim qe per 9 vjete me ke duru kaq te...

Justin tregon një nga netët e tij më të bukura (Foto)

Këngëtari Justin Bieber ka treguar se cila është një nga netët më të bukura të gjithë jetës së tij. 22 vjeçari ka pasur një reagim shumë...

Ky është synimi i radhës i Majkut (Foto)

Këngëtari nga BS, Majku, përpos angazhimeve në karrierë, ai ka edhe synime tjera. Përmes një fotografie të hedhur në Instagram, ai ka thënë se është...

‘I love it’ vjen nga Astro me shumë skena të nxehta (Video)

‘I love it’ quhet kënga më e re e publikuar nga kënëgtari Astro, projekt muzikor ky që e rikthen atë pas një pauze të gjatë. I punuar në studion e...

Gent Fatali bashkë me Samantën?

Reperi nga Kosova, Gent Fatali dhe këngëtarja Samanta Karavella janë nën menagjimin  e produksionit ‘Max Production’. Prandaj, ata të dy shpeshherë takohen mes vete....

Tech/Auto

Kjo është loja më fiksuese që mund të luani në shfletuesin tuaj

E përshtatshme për tu luajtur në shfletuesin tuaj të uebit, ose përmes aplikacionit për Android dhe iOS, “Slither.io” është një version i luajtur me shumë lojtar i lojës së telefonave të vjetër “Snake” (Gjarpri). Ju filloni lojën si një krimb...

Britanikët ndërtojnë avionmbajtësen me të shtrenjtë në botë (Foto)

Armiqtë e britanikëve do të mendohen dy herë para se të sulmojnë vendin, shkruan “Daily Mail”. Shkrimi i saj i referohet faktit se Britania e Madhe ka nisur ndërtimin e...

Mesazhet e “WhatsApp” nuk janë të koduara

Një grup ekspertësh për teknologjinë nga Kolorado e SHBA-ve pretendojnë se kanë arritur të lexojnë mesazhet e “WhatsApp”-it, rrjetit social i cili pretendon se...

Së shpejti më shumë hapësirë për t'u shprehur në Twitter

Përdoruesit e rrjetit social Twitter së shpejti do të ketë më shumë hapësirë për të shprehur veten, sepse muajt e ardhshëm nuk do të ketë më kufizime...

Samsung Galaxy S7 prezantohet më 10 qershor (Foto)

Samsung së fundmi ka publikuar detajet e versionit Active të Galaxy S7. Telefoni do të vijë me ekranin 5.1-inç QHD Super AMOLED, procesor Snapdragon 820, 4GB RAM, 32GB hapësirë...

Indeks+

Maniaku pervers që bënë seks me tubin e ujit (Video+16)

Çmenduria dhe perversiteti i njerëzve të ndryshëm është i pakufizuar, por kjo që do të shikoni në këtë video i kalon të gjitha caqet e normalitetit dhe imagjinatës. Shikoni këtë burrë sa manjak aq edhe pervers, se çfarë “dashnoreje” ka...

Tenton ta grabisë, ajo e zhvesh në mes të rrugës (Video)

Një djalë i ri që tentoi të grabisë një grua nuk e kishte menduar se mund të përfundonte lakuriq në mes të rrugës. “Viktima” e tij në fakt rezultoi...

Skandaloze: Në Tiranë, burri masturbon në autobus (Video)

Një ngjarje e turpshme ka ndodhur në autobusin e linjës së Institutit në Tiranë. Nga pamjet e siguruara, një burrë është filmuar nga një qytetar teksa...

45 vite në policinë rrugore, ja befasia që iu bë një ditë para pensionimit (Video)

Punonjësi i Policisë Rrugore të Shqipërisë, Xhemil Haluli në 45  vjetorin e punës së tij ka pranuar një befasi të këndshme dhe...

Zbulohen piramidat nënujore në Kubë

Në Kubë studiuesit kanë zbuluar piramida nënujore. Zbulimi i tyre është bërë në vitin 2001">2001, pas një publiciteti të madh u injoruan...

Opinione

KUR GËNJYET, DJE APO SOT?!

Shpjegimin dhe kërkim faljen ua keni borxh shqiptarëve të Kosovës, LDK-së e Ibrahim Rugovës, UCK-së dhe individëve që i linçuat si LDK-ista dhe rugovista, me çka dobësuat jo vetëm luftën çlirimtare, por edhe pas luftën, duke mos e krijuar Qeverinë e...

Sa cilësore janë donacionet në Kosovë?

Numri i donacioneve të shumta dhënë Kosovës që nga paslufta ka pësuar një rënie të lehtë pas shpalljes së pavarësisë, por që është ende i...

Sharri 30 vjet park kombëtar, por pse duhet të shpallet dhe trashëgimi botërore

Artikullin për Ditën Ndërkombëtare të Biodiversitetit 22 Majin vendosa t`ia kushtoj  vlerave të Parkut kombëtar Malit Sharr, dhe pse ai duhet të propozohet për tu...

Më pëlqen, por a më shkon?!

Kur është fjala për të qenë social dhe me kohën, jemi gjithnjë të hapur për të mësuar dhe përdorur çdo modë dhe kulturë të re. A ndjekim...

Me çfarë reformash mund të zgjidhen problemet e medieve në Kosovë

Funksionimi i medieve në vendin tonë duhet të jetë i ndërvarur nga standardet më të larta profesionale, etike dhe ligjore që janë në fuqi në këtë...

Ekonomi

Kultivimi i dredhëzës po sjell përfitime për fermerët (Foto)

Zëvendësministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Kurtan Kajtazi bashkë me Donnie Harrington, këshilltar i lartë për zhvillim në USAID vizituan sot kultivuesit e dredhëzës që po marrin pjesë në Panairin e Dredhëzës në sheshin ‘Nëna...

Çmimi i naftës bruto, për herë të parë këtë vit, arrin në 50 dollarë

Çmimi i naftës së papërpunuar Brent për herë të parë gjatë këtij viti ka arritur nivelin prej 50 dollarësh, për shkak të furnizimit të parregullt...

Hamza: Kemi nevojë për sektor bankar të fuqishëm për ekonominë e vendit

Guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës (BQK), Bedri Hamza ka pritur sot në takim kryeministrin e Kosovës, Isa Mustafa. Ai ka thënë pas takimit se sot ishte nder që priti...

Çmimet e naftës rriten për të parën herë këtë vit

Në tregun aziatik, çmimi i naftës së papërpunuar sot ka shënuar rritje në mbi 50 dollarë për një fuçi, për të parën herë këtë vit,...

ATK gjobit TEB Bankën

Teb Banka është gjobitur nga Administrata Tatimore e Kosovës (ATK), për shkak të organizimit të Lojës Shpërblyese pa leje nga ATK-ja. Gjobitja prej dy mijë eurosh vjen pas...

Shëndetësi

Sa orë gjumë duhet të flemë në ditë?

Sasia e gjumit për të cilën çdo njeri ka nevojë varet nga shumë faktorë, duke përfshirë këtu edhe moshën. Foshnjat zakonisht kanë nevojë të flenë 16 orë, ndërsa adoleshentët kërkojnë 9 orë mesatarisht. Për pjesën më të...

Zhbllokojini sinuset me gishtat e duarve tuaja

Njerëz nga të gjitha moshat përballen me të njejtin problem të shëndetit: sinuset e bllokuara. Ka faktorë të ndryshëm që kanë ndikuar në këtë...

Shtohen pacientët e prekur nga kanceri

Instituti i Onkologjisë është mbushur me pacientë të prekur nga kanceri. Këtë fillimvit janë regjistruar 68 raste të reja, që i bije 10 për qind më...

Spinaqi: Më shumë se hekur, ushqim për trurin sytë dhe harresën

Për të gjithë ju që nuk e dinit: Spinaqi nuk përmban vetëm hekur, ai përmban edhe proteina gjithashtu. Spinaqi ka nivel të lartë kaliumi dhe hekuri, duke u renditur...

Doni të lini duhanin?! Ja si ju ndihmon soda e bukës!

Soda e bukës është e sugjeruar si ilaç për të ndihmuar në lënien e duhanit nga Richard Webster dhe ekspertë tjerë të kësaj fushe, pasi efektet e saj...