Thaçi merr ftesë të jetë mysafir nderi në Ditën e Pavarësisë së SHBA-së (Foto)

Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka bërë të ditur se i është bërë ftesa që të jetë mysafir nderi në pritjen e Ditës së Pavarësisë në Amerikë me datën 4 korrik. Gjithashtu Thaçi është shprehur i nderuar për takimin e tij me zëvendës Presidentin Biden dhe gruan e tij të cilët sipas tij janë miq të Kosovës, dhe Kosova nuk i harron miqtë, transmeton Indeksonline. Ky është postim i plotë nga...

Droni bie mbi kokën e një gruaje (Video)

Gjatë një gare që po zhvillohej në Quebec të Kanadasë, një grua ka marrë lëndime të serioze nga një dron që i ka rënë në...

Shaqiri falënderon të gjithë edhe tifozët nga Kosova (Foto)

Xherdan Shaqiri i cili shënoi një supergol në ndeshjen ndaj Polonisë, por që ekipi i tij u eliminua nga evropiani, falënderon të gjithë për...

Ndeshja Kroaci – Portugali i vë në gjumë analistët holandez (Video)

Ndeshja e ditës së shtunë ndërmjet Portugalisë dhe Kroacisë ishte mjaftë e dobët në aspektin e rasteve dhe golave të shënuar. Në...

Lajme

Thaçi merr ftesë të jetë mysafir nderi në Ditën e Pavarësisë së SHBA-së (Foto)

Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka bërë të ditur se i është bërë ftesa që të jetë mysafir nderi në pritjen e Ditës së Pavarësisë në Amerikë me datën 4 korrik. Gjithashtu Thaçi është shprehur i nderuar për takimin e tij me...

Ibrahimi: Më e vështirë lufta kundër korrupsionit, sesa kundër terrorizmit

Institucionet e Kosovës po përgatisin një strategji për rehabilitimin dhe integrimin e personave të cilët kanë qenë pjesë e luftërave në Siri dhe Irak, përkrah...

Aksident me motor, humb jetën 25 vjeçari

Aksident me pasojë  një të vdekur është regjistruar mesditën e sotme në kryeqytet. Mësohet se viktimë e këtij aksidenti ka mbetur 25 vjeçari me inicialet...

Të rinjtë e AAK-së: Deputetë, mbrojeni kufirin

Rinia e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, javën që vjen fillon një fushatë të re sensibilizimi për kundërshtimin e Demarkacionit me Malin e Zi, me moton...

Kryetari Haziri inspekton punimet në renovimin e teatrit të Gjilanit

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri ka inspektuar punimet në renovimin e objektit të teatrit të qytetit, ndërsa theksoi se qëllimi është që stafit t’i...

Sport

Shaqiri falënderon të gjithë edhe tifozët nga Kosova (Foto)

Xherdan Shaqiri i cili shënoi një supergol në ndeshjen ndaj Polonisë, por që ekipi i tij u eliminua nga evropiani, falënderon të gjithë për mbështetjen. Shaqiri po ashtu anash nuk e ka lënë as Kosovën, ku i falënderon tifozët dhe shokët nga...

Irlanda në epërsi ndaj Francës (Video)

Republika e Irlandës ka kaluar në avantazh ndaj Francës me rezultat 1 me 0 qysh në fillim të ndeshjes. Mesfushori, Paul Pogba ishte shkaktari i penalltisë që në portë e...

Ndeshja Kroaci – Portugali i vë në gjumë analistët holandez (Video)

Ndeshja e ditës së shtunë ndërmjet Portugalisë dhe Kroacisë ishte mjaftë e dobët në aspektin e rasteve dhe golave të shënuar. Në një emision holandez,...

Xhaka: Nuk largohem nga Kombëtarja

Taulant Xhaka ka konfirmuar se do të mbetet pjesë e Shqipërisë edhe pas Euro 2016 Taulant Xhaka, mesfushori i Baselit, u ka dhënë fund spekulimeve rreth të ardhmes në...

Zyrtare: Ylli zviceran transferohet te Schalke (Foto)

Manchester United dhe Tottenham kanë humbur lojtarin Breel Embolo, pasi Schalke ka konfirmuar se kanë arritur të nënshkruajnë me sulmuesin e Baselit. Menjëherë pas eliminimit...

Showbiz

Kledi Bahiti tallet me tekstin e Getit tek kënga ‘Ajo’ (Foto/Video)

Kledi Bahiti sigurisht se është një ndër producentët më me zë dhe më të mirë shqiptarë. Ai është pjesë e ThreeDots, ku edhe bëhen ndër krijimet më të mrekullueshme muzikore shqiptare. Por Kledi si duket është duke u ndjerë keq se deri...

Lyrical dhe Mc Kresha fillojnë sezonin e ‘albumit’ me 1 korrik (Foto)

Mc Kresha dhe Lyrical Son janë duke shijuar një sukses fantastik të lansimit të albumit të tyre ‘Rapsodët n’rep t’sodit’. Por si duket ky ka qenë vetëm...

Skena të njëjta të videoklipit ‘Ajo’ dhe ‘How deep is your love’ (Video)

Kënga ‘Ajo’ është një ndër këngët më të dëgjuara këto ditë. Majk dhe Ghetto Geasy janë përkujdesur mirë që kjo...

Encës nuk i ndalet sherri, tani një pyetje që shfaq shumë dyshime! (Foto)

Këngëtarja Enca Haxhia e cila këto ditë është komentuar edhe për një gjë aspak të hijshme. Ajo është vërejtur se ishte e pa depiluar nën sqetulla...

Capital-T, një ndër reperët më të veçantë të showbizit shqiptarë (Foto/Video)

Reperi Capital-T edhe pse i ri në moshë ka disa vite që është pjesë e estradës shqiptare. Capital-T si duket kishte filluar mbarë dhe me shumë mendje punën e tij...

Tech/Auto

Këtë makinë nuk e ndal asgjë (Video)

Sherp është një makinë e krijuar nga rusi Aleksei Garagashian që duket e thjeshtë, por bën shumë gjëra. Me gomat tepër të trasha, Sherp mund të ngjisë pa problem çdo pengesë deri në 70 centimetra. Makina arrin 45 kilometra në orë në tokë,...

Mercedes-AMG lanson bishën GT R me 500 kuajfuqi (Foto)

Pas një kampanje shumë të gjatë të promovimit, Mercedes-AMG më në fund ka lansuar modelin GT R. Inxhinierët nga Affalterbach ia dolën që të heqin pak peshë...

Britanikët votuan “në tym”

Britanikët votuan për të lënë Bashkimin Europian, por pa e ditur së çfarë do të thotë kjo për ta...të paktën kështu thotë Google. Gjiganti...

“BREXIT” nuk do të ndikojë në “Game of Thrones”

Prodhimi më i suksesshëm i televizionit amerikan, HBO – “Game of Thrones” që pjesërisht filmohet në Irlanden Veriore, nuk do të ketë pengesa në realizim si...

Ja çfarë kanë kërkuar në "Google" britanikët pasi votuan Brexit

Kompania gjigante “Google” ka njoftuar se ka pasur një rritje dramatike të kërkimeve për të aplikuar për pasaportë irlandeze, pas vendimit të Britanisë së...

Indeks+

Droni bie mbi kokën e një gruaje (Video)

Gjatë një gare që po zhvillohej në Quebec të Kanadasë, një grua ka marrë lëndime të serioze nga një dron që i ka rënë në kokë. Stephanie Creignou është alivanosur, si pasojë e goditjes nga fluturakja, që iu ka përplasur në kokë me...

Çfarë duhet të bëni kur në lidhjen tuaj TELEFONI merr më shumë vëmendje sesa ju

Të gjitha çifteve u ka ndodhur të ulen e të shohin një film bashkë dhe ka gjithnjë një moment kur i dashuri/a juaj ka tendencën të ngrihet dhe të luajë me...

Shikoni si do të duket Toka pas 100 milionë viteve (Video)

Lëvizjet tektonike të tokës kanë bërë që gjatë miliona vitesh të zhvendosen dhe të ndryshojnë kontinentet. Deri para 200 milionë vitesh besohet të...

Këshilla për tu mbrojtur nga i nxehti

Në kushtet e temperaturave të larta që kanë përfshirë vendin ditët e fundit, mjekët japin dhe këshillat për të gjithë qytetarët, për t’u...

Ja si të eleminoni erën e keqe nga këpucët

Era e pakëndshme e këpucëve është diçka vërtet e tmerrshme që bezdis këdo. Shumë faktorë mund ta shkaktojnë erën e pakëndshme të...

Opinione

Britania nuk ka dalë nga BE – Ftesë për një media të përgjegjshme

Britania nuk ka dalë nga Bashkimi Europian. Akoma. Ajo që ndodhi është: Britania votoi për të dalë nga Bashkimi Europian, në një referendum. Që dalja të bëhet fakt do të ketë nevojë për një proces delikat e serioz negociatash mes Britanisë dhe BE-së....

Kur dhuna nuk është më tabu

Çfarë është realisht e frikshme tek sulmet e tmerrshme që kanë ndodhur së fundmi në Orlando të SHBA-së, Angli dhe Francë nuk është vetëm numri i...

Edi Rama: Britania, Bashkimi Europian, Shqipëria

Sot Europa është më e dobët. Ndërsa Britania aspak më e fortë, në mos edhe më e dobët se Europa që ka dobësuar. Të dyja bashkë, pavarësisht...

Aylani i harruar!

Ditën kur fotografitë e trupit të pajetë të Aylanit të vogël – të shtrirë përmbys në breg të detit turk – mbushën ballinat e gazetave dhe...

Nepotizmi ka ngufatur Kosovën

Jemi dëshmitar tash e sa kohë që vendi ynë ka ngecur në shumë fusha. Varfëria dhe kriza ekonomiko- sociale sa po vjen e po shtohet në vendin tonë. Këto plagë...

Ekonomi

Mbi 800 000 firma për një referendum të ri

Kanë kaluar numrin 800 000 firmat pas peticionit të një grupi parlamentarësh britanikë për zhvillimin e një referendumi të ri mbi Brexit, shihet sot në faqen zyrtare petition.parliament.uk. Ndërkohë, Change.org i ka bërë një kërkesë kryebashkiakut të...

Shoqata e Bujqve Prodhues të Grurit të Kosovës kërkojnë nga Qeveria përkrahje

Sot, në ambientet e Qeverisë së Kosovës është mbajtur takim në mes të përfaqësuesve të Shoqatës së Bujqëve Prodhues të Grurit në...

Ja sa do të ndikojë dalja e Britanisë nga BE-ja në pushimet verore

Dhjetëra mijëra pushues nga Britania e Madhe e vizitojnë Evropën çdo vit. Por pas rezultatit të referendumit që u shpall zyrtarisht këtë mëngjes, shumë prej...

Banka e Anglisë: Të gjitha masat e nevojshme për të qetësuar tregjet

?Banka e Anglisë deklaroi sot se është e vendosur për ruajtjen e stabilitetit monetar dhe financiar, pas referendumit për daljen e Britanisë nga Bashkimi Evropian. “Banka e...

Derivatet e naftës me çmime të reja në Maqedoni

Komisioni Rregullativ për Energjetikë më 27 qershor duhet të sjell vendim për çmimet e reja të derivateve të naftës në Maqedoni, transmeton Telegrafi...

Shëndetësi

Keni makinë? Jeni 2 kg më të shëndoshë sesa ai që nuk ka

Lajm i keq për të gjithë ata që përdorin makinën. Sipas një studimi australian, makina të shëndosh mesatarisht 2 kg në vit, duke bërë që të rritet edhe rreziku i prekjes nga diabeti dhe sëmundjet e zemrës.  “Të kalosh shumë kohë në...

Si të eleminoni stresin

Stresi është një fenomen ndikues në jetën e secilit. Ditët e ngarkuara me punë, ndikojnë që ju të jeni të stresuar. Por, ekzistojnë disa mënyra,...

Zbulohen antitrupat që neutralizojnë virusin Zika

Një grup shkencëtarësh evropianë njoftuan sot se kanë zbuluar disa antitrupa të aftë të neutralizojnë virusin Zika, një zbulim që i hap rrugën krijimit të...

Meshkujt drejt zhdukjes, kromozomi i tyre ka një të metë

Shkencëtarja australiane Jenny Graves, pohon që meshkujt jetojnë me kohë të huazuar, respektivisht që pjesa mashkullore e racës tonë do të zhduket, dhe që ky proces...

Pse i rifitojmë kilogramët e humbur menjëherë pas përfundimit të dietës?

Kontrollimi i peshës është i bazuar në balancën në mes konsumimit të kalorive dhe energjisë që harxhoni gjatë një dite. Zona e trurit që e bën...