Ndodheni
Indeksonline / Lajme
08:01 / E martë, 31 Maj 2011
0 Komente
11 vjet pas, hetohet vrasja e Xhemajl Mustafës

EULEX-i ka hequr dorë nga zbardhja e lëndës së aktivistit të LDK-së, Xhemajl Mustafa.

Zbardhja e rrethanave të vrasjes së Xhemajl Mustafës, tani do të jenë barrë e një prokurori vendor. Njëmbëdhjetë vjet pasi lënda është trajtuar nga shumë prokurorë të huaj, ajo është vendosur të transferohej, raporton Kosova Sot.

Sipas burimeve të gazetës, një prokuror vendor nga Prokuroria e Qarkut në Prishtinë do ta ketë për obligim rastin.

 


Kendi i komenteve
Emri:
Komenti:

 
Sqarim:
Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. Indeksonline mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit Indeksonline.

Ju faleminderit për mirëkuptimin!
  • Të fundit
  • Më të lexuara
  • Më të komentuara
Portali Indeksonline u themelua nga një grup gazetarësh kosovarë në vitin 2010. Përball sfidave të gazetarisë bashkëkohore, të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe origjinale, në Kosovë, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët - Indeksonline nuk ishte veçse një kërkesë e kohës.

Materialet dhe informacionet mund të kopjohen, të shtypen dhe të përdoren por vetëm pas referimit të qartë të burimit të Portalit Indeksonline, në përputhje me kushtet e përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

© 2010-2014 Portali Indeksonline.