Ndodheni
Indeksonline / Lajme
12:53 / E mërkurë, 29 Gusht 2012
60 Komente
Klani “Sekiraça”, kryen plagosje për hakmarrje (VIDEO)
I dyshuari Shpend Bobaj

(E plotësuar) Zyra për Informim e Regjionit të Prishtinës në Policinë e Kosovës ka bërë me dije për Indeksonline se në lidhje me sulmin e armatosur që ndodhi sot në qender të Prishtinës deri tash ka shoqëruar disa persona. Zyrëtarisht ende nuk ka të arrestuar.

"Pas disa orësh do të dalim me të dhëna të tjera në lidhje me këtë rast", ka thënë për Indeksonline një zëdhënës në këtë regjion.

---

Burime të Indeksonline kanë bërë me dije se në sulmin e armatosur që ndodhi sot në qender të Prishtinës, të dyshuarit kryesor janë Shpend Bobaj dhe Agron Emini. I fundit është familjar i Enver Sekiraçës dhe është person i dyshuar në rastin e vrasjes së policit Triumf Riza.

Indeksonline sjell foton e Shpend Bobajt.


---

Fisnik Vitija, (1982) ka mbetur i plagosur si pasojë e sulmit me armë zjarri nga disa persona. Dyshohet se sulmuesit i takojnë klanit të Sekiraçes dhe rasti ka ndodhur për motive hakmarrje.

Të shtanat me armë janë degjuar rreth orës 12 e 30 në rrugën “Rexhep Luci”. Policia ka konfirmuar plagosjen e një personi, mirëpo nuk ka dhënë informacione më të hollësishme. Mësohet se sulmuesit kanë shtënë nga një veturë e tipit "Mercedes" ndërsa edhe viktima iu është pergjigjur me armë.

I plagosuri është dërguar në QKUK dhe gjendja e tij shendetësore është jashtë rrezikut për jeten. Në vendin e ngjarjes ndodhen shumë forca policie të cilat po merren me hetimet. Një pistoletë ka mbetur në mes të rrugës e cila po egzaminohet nga forenzika e policisë. Nuk raportohet për të arrestuar. /Indeksonline/

/>  


Kendi i komenteve
 • zvicrrani 06.05.2013 / 17:25
  O ti sekiraq edhe gadafi e rrihke kon dojke por mas mrami ja rrasen shtagen ne byth.edhe juve sekiraqve gati ju erdhi fundi veq paret lete mirren niher se tani edhe zojt ne oborre kena me ju farue
 • TRW 28.09.2012 / 14:51
  o ku u be ky shpendi mafijash pash zotin, po kete e njihte krejte Bondstilli. Edhe Kosova cka nuk perjeton, edhe Bobi me u be mafijash, halla halla
 • sekiraqa 01.09.2012 / 01:23
  Shen Sekiraqa eshte i shejt at kerkush nuk mundet me vra veq zoti kur te ja merr jeten perndryshe ju balat armiqt e enverit ndreqnja vetvetes ka ni arkivol se ju duhet per mos me ju zan ne befasi humbja
 • Hajdar 31.08.2012 / 08:30
  mos e nguxni njerin se i pajfajshum osht se te gjidhe ju plagos kume dit edhe ju myt
 • Toni Montanna 30.08.2012 / 23:05
  Le bre mos folni kollaj ktu ,,,hajdeni dilni me emra t sakte folni nese ja man botha,,,e ky fisi e ka lype moti,,i ka shku gate ,,se ka qit fjal ky dosti, kush te lyp kshtu e ka .
 • Sekiraqa 30.08.2012 / 20:03
  Edhe ju piliqa te internetit mos u perzini nPun te shtetit. Jo hajdeni ne pej jo hajdeni ne mitrovic Sekiraqt jan njerz te thjesht kerkon se ngucin tpart pa bo diqka ai vet. Nuk ka kurfar Klani Sekiraqa ky mit u kriju prej qeveris me hjek vemdendjen e popullit e me flliq mbiemrin Sekiraqa kinse po rrin ne Serbi per mej mshef tZezat e veta me shkije. Kush e lyp ka me gjet si Triumfi. Krejt me ren :)
 • Sekiraqa 30.08.2012 / 19:48
  Kjo ska pas lidhje me Sekiraq, Vet Fisi ka pas faj ka dasht me rrej njo te Sekiraqave nKer tVet e ju i ka qi nanen e ka plagos. Kjo osht kurgjo mos e boni tMadhe Kjo osht veq mej kallzu qe nuk muni me na nXan te papregadit, Jemi lind hazder per gjdo send.
 • tipi 30.08.2012 / 14:55
  @hetusi - e pagujn edhe shetitin lirshem ahahahahah rri more mos shit faslla .... po shihet pune a hetimeve per dite..........
 • Hetuesi 30.08.2012 / 12:34
  Shum shpejt te gjith kan me pague per qfar po bajn.
 • ermira 30.08.2012 / 09:08
  Oj ti Jeta,sekiraqa komandant i UÇK-së a ?,bravo,valla gjithqka po dini bree.Ktu te na edhe taksistat i din krejt senet,shoferat e autobusit krejt,amviset krejt,kamarjerat krejt,gjimnazistat krejt,tregtart krejt,,,,krejt janë qe menojne qe dine politikë.
 • lola 30.08.2012 / 08:08
  a po ju doket sikur ish-burri i Toprakes sikur Sëtka heheheeee
 • Jeta 30.08.2012 / 07:37
  ish komandanti i UCKes Sekiraqa po rrin ne Serbi bile me Zvonko Veselinoviqin, e tash po del qe nje numer bukur i madh i komandantave kan pas, kan dhe do kene lidhje me shkije e shkina. Qeeee cfar baze themeli ka Kosova, te brishte shuuuuume te brishte.
 • njani 30.08.2012 / 03:23
  ehhh more agron emini more agron lika , veq vetit ja ke bo se nhan ka met quu , po ju jeni qen t rrugve e din mir enveri kur ka hanger rreh qe e ka plagu kyy per tdektt
 • Realisti 30.08.2012 / 01:12
  Me Daut e Me Ramush e Me Thaq Sguxojn As Me Permen Mbiemnin Sekiraqa,Sit Permenet Ky Mbiemen Atyne Zapullim Ju Vjen E Ju Livdoni Sa Tdoni Se Enveri o Njeri Me 4 Tru,Kta Te Tret Skan Tru Sa Enveri,e qa Tash Njeri Miljarder E Keni Prit Mija Fal Hakin a ? Po More Qysh Jo,Tmjert Ata Qi Ju Kan Borgj
 • Peja. 29.08.2012 / 23:23
  Ni rast ka ndodh ne pej Jon koruptu edhe eulexi ne krim te organizum e kan vra ni njeri ne rethin e pejes edhe eulexi i ka leshu edhe vrasesat edhe shtisat qe kan pagu Vlla vyn mu qu krejt populli o vllazen ne protesta. Se marum na shkaterun kosoven kta far Pisa
 • Fitim 29.08.2012 / 23:10
  paramendo te ish LDK hala ne pushtet sekiraqt ne saf te par do ishin , kta far kastravesash mos i ban kaq intyeresant hajna ma . plus as fjalt qe i meritojn nuk po guxoni me i qit a me kan per na msus deputet minister a professor edhe nanen me ja sha i qitni nccncn
 • toni 29.08.2012 / 22:26
  thaqi tregijav venin sekiraqve
 • Ganiu 29.08.2012 / 20:55
  Shpen Boba eshte djal dukat, kush e ngje nuk ka me shpirt bardh, ai personi e paska lyp plumin, si shum kush edhe e paska gjet.
 • MitROVICA 29.08.2012 / 20:02
  leni vrasjet nermjet veti e hajdeni mitrovica veriore ju pret kush don me shit trimni let vjen la qetnika sa dush e munet mu qfry nta e jo kshtu
 • Prishtina 29.08.2012 / 19:54
  Policia sjan Ufo mi parandalu plagosjet kur edhe adoleshentat 17 vjeqar majn alltia ne kuk me veti . Ligji qe nuk zbatohet i ka fajet se denim me burg dhe me pune te detyrueshme ishin nal gjysa e problemeve . E kty ka asi qe e han nje denim e i shan Policine hahahahah menon qe dikush e ka shkopin magjik i zgjidh problemet. Kty gjysa e njerzve i dhajn perkrahje nje krimineli qe qfare popullate te pashkollume kemi tani problemet i ki ne dere te te shpise. E Ju te Mitrovice hiq mos folni sa vrasje kan ndodh veq sivjet ne Mitrovice njani tjetrin tu e vra skeni qka me na permen veriun hiq kur vet sjeni kerkah.
 • prishtina 29.08.2012 / 19:24
  FIS VITJALIA GJITHHH
 • vranjevci 29.08.2012 / 18:43
  boss sekraqa president kosoves teardhme edhe se shpejti sekraqa lloven
 • Mitro 29.08.2012 / 18:30
  Ah qe na keni lodh ju te tjeret me keto banda kinse diqka, po ejani ne Mitrovice se ketu kingja ju bajna se jeni mesu neper Prishtine e Peje, e kha po ju fryn fllad me ardh, hajde hajde
 • New Born 29.08.2012 / 18:21
  Eshte koha qe keta kriminela me i likuidu se na flliqeen jeten,por shteti i flliqt dhe i koruptuar eshte i pa fuqishem me u kacafyt me krimin se vete keta jan kriminela
 • peja 29.08.2012 / 18:09
  mir e pat aj tipi mja dha 17 vjet burg nuk ndodhin ma ksi sendesh se aj normal a i vdekum pse ka pas fat po tesh ja apin 30 dit burg
 • ferrizaj 29.08.2012 / 18:01
  Shum let esht me zgjedh ket problem vetem lirone nga burgu besnik firajen e kta kriminel ose kan me ik ne memen serrbi ose kan me hi ne bir te minin siq ka ndodh ma heret kur i ka pas rre shpi per shpi me kusheri e akraba.
 • niki 29.08.2012 / 17:53
  ti dren hashimi duhet niher meja tregu vendin vetit masanej tjerve mafiozi kryesor osht thaqi mos shkruj pa lidhje
 • toma 29.08.2012 / 17:45
  saher kritikohen me tmadhe institucionet e siguris nga opinioni qohen kta te SHPKs e inskinojne ksi lojna kinse enver sekiraqa blla blla kerkush si ha ma kto fore qy
 • Qeni sharit 29.08.2012 / 17:44
  he xhaxhi shpend kogja mafijash osht ky far shpendi ni nat rrishim bashk lujshum apex e mthojke jom kan ni grup me bllacen hahahhaha
 • i urti 29.08.2012 / 17:38
  Shum e komandantat i pat Kosova mas luftes, pse bre spo thuni ,Fajdexhit ose naj gja tejter po bash Komandanta pse!
 • Kushtrim 29.08.2012 / 17:33
  Hajde shoto mashallah "fluturo" pa krah.
 • tonix prishtina 29.08.2012 / 17:25
  po duhet policia me i identifiku kriminelt edhe ne i shti ne burgje!
 • deqani 29.08.2012 / 16:58
  Ah sa te vie RAMBO prej hage e i ndreq ai keto coftina te sekiraqes .se natan ibri ka me dal e kap e me prue ne burg.
 • jeton 29.08.2012 / 16:47
  enver sekiraqa-financuesi kryesor i fushatave zgjedhore te LDKse!
 • Orka 29.08.2012 / 16:47
  Kur tjau jepin 5 vjet per allti 10 per tentim vrasje 2 per rezik te qytetarve dmth 17 vjet tjetri ska me bo Mo po mozomakeq kush po na udheheq
 • lola 29.08.2012 / 16:33
  O njerz a eshte ka e kqyr najkush LALEN a po ju doket personazh i njohur qeky tipi
 • MITROVICALIA 29.08.2012 / 16:15
  O NJERZ LENI PRISHTINEN E MOS U VRANI MES VETI HAJDE TE VENI NE MITROVIC MASI JENI qkaq TRIMA E SHLIROJENI E MITROVICEN
 • MITROVICALIA 29.08.2012 / 16:15
  O NJERZ LENI PRISHTINEN E MOS U VRANI MES VETI HAJDE TE VENI NE MITROVIC MASI JENI qkaq TRIMA E SHLIROJENI E MITROVICEN
 • pejani 29.08.2012 / 16:01
  sekiraqa welcome in peja ta hekin flamen meniher
 • Qytetari 29.08.2012 / 15:43
  O SHPK o t'maroft zoti, o haram ju kofshin paret tona me te cilat po paguheni se kurgjo sjeni ka boni
 • tipi 29.08.2012 / 15:26
  trusni more bishtin , qka po i rrasni komandatat ne keto sene , apo po doni me than qe jane pjes e krimit te organizuar .. e ashtu po , nkofshin met komandantat mu marr me jeten private te njerzve skoka met sen prej tyne.... se krejt e dim qysh sillen edhe qysh bene pare nje pjes e madhe e tyne
 • turbo 29.08.2012 / 15:25
  nosa nosa a se vose mi mata me alltia pa alltia.
 • shqiponja 2 krenare 29.08.2012 / 15:18
  o hysen mos mendo qe je maniken se edhe ti je komandant hysi
 • Bedri 29.08.2012 / 15:10
  Kjo nuk esht normale...
 • hysi 29.08.2012 / 15:09
  a bon me dite sa komandanta i pati KOSOVA.
 • xx Deqanii 29.08.2012 / 15:08
  moss e perlynii Luftetaret e Sidomoss Dauti Hardinja xxx Me Ramushinn
 • tipi 29.08.2012 / 15:02
  jo komandant musteqja
 • shqiponja 2 krenare 29.08.2012 / 14:58
  turbo, kurgjo sosht komandant Hoxha qka osht komandant Dervishaj .
 • sabriu 29.08.2012 / 14:50
  kosove he meksike.
 • Qytetari 29.08.2012 / 14:43
  Policia e Kosoves me mire keni me u dorezu ,qitne flamurin e bardhe ....juve ju ka marr pusi !
 • turbo 29.08.2012 / 14:40
  VIGAN HOXHA duhet tju tregoj vendin atyre.
 • Bekimi 29.08.2012 / 14:38
  Popull kurgjo nuk Po bohet qka ka mu Bo me hi Ne pushtet edhe Kriminelat e Daut Haradinaj , kur Te bashkohen kta Kriminela ska mo jete ktu qathere lshone kosoven shlir , se shkau me zor ska mujt me na largu prej trojeve tona a kta vet Kane me na Bo ik , arsyeja Xhavit Haliti shumicen e Produkteve kryesore I kontrabandon dhe e ka Bo MONOPOL per bizeset e tij edhe nje pjese e ka Dauti edhe ky eshte I njejti krimininel bile edhe ma zi eshte edhe ma I pa kulturum sa njerin e ka vra ky qen per mos mi Bo konkurenc , pra qathere duhet me ik krejt se a Po e shiheni ku I Kane qu qmimet me monopolet e ktyre kriminelava.
 • opinjon 29.08.2012 / 14:17
  Stacioni qender i policise 20 meter larg, imagjinoni cfar sigurie ka ne kosove...ndonje dite kur te hyne brenda ne stacion e te gjuhen, vec kjo po mungon!!!TURP
 • gigi 29.08.2012 / 14:15
  @dren tani eshte mesi i dites , e endrrat jan per mbas mes nates, hashim thaqit me partin e vet i pershtaten shume mire keto grupe klane bandash, qe per ta humbur vemendjen e popullit ne hajnit dallaveret qe ben qeveria ne deme te kosoves, edhe nje here DREN mos shi endrra ne mes te dites
 • Antimafiozi 29.08.2012 / 14:09
  O I krisur por edhe Dauti eshte jo mafioz por kryemafioz. Shkurt e trup ate qe ka kriju ramushi gjate luftes dhe pas luftes me vite Dauti e shkatrroi brenda diteve . E mira do te ishte qe Edhe Rushi te distancohet nga ky mafioz dhe kriminel
 • a 29.08.2012 / 13:53
  kta paskan marr hakmarrje aa stekokan wiq kta fajtor
 • Teuta 29.08.2012 / 13:32
  Keti klani veq Dauti mund ti vjen hakesh prandaj duhet Aak te jet ne pushtet se i shkatrrojn mafi
 • bekimi pz. 29.08.2012 / 13:31
  vendi i krimit te organizuar...o ma shpejt liberalizimin bre te ikum krejt ...le te rrin regjepoviqi me klanet e tij edhe hasha
 • Dren 29.08.2012 / 13:30
  O Hashim Thaqi tregoju njeher e pergjithmon ku e kan vendin kta kriminela vetpro ne menyren tende dhe fuqin tregojav vendi mo
 • D-N 29.08.2012 / 13:07
  Ouje bir luje,kur nuk kan frig njerzit prej organeve te shtetit te rrahin e te vrasin kur te don.E te ishil ligjet e Gjagjait Enver Hoxha edhe ne Kosovë,se neve shqiptarve vetem dajaku e qengelat na bin ne vete,se nuk kemi as moral e as kultur,he more zot i madh po deri kur keshtu.........
Emri:
Komenti:

 
Sqarim:
Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. Indeksonline mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit Indeksonline.

Ju faleminderit për mirëkuptimin!
 • Të fundit
 • Më të lexuara
 • Më të komentuara
Portali Indeksonline u themelua nga një grup gazetarësh kosovarë në vitin 2010. Përball sfidave të gazetarisë bashkëkohore, të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe origjinale, në Kosovë, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët - Indeksonline nuk ishte veçse një kërkesë e kohës.

Materialet dhe informacionet mund të kopjohen, të shtypen dhe të përdoren por vetëm pas referimit të qartë të burimit të Portalit Indeksonline, në përputhje me kushtet e përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

© 2010-2014 Portali Indeksonline.