Ndodheni
Indeksonline / Lajme
08:44 / E mërkurë, 30 Maj 2012
29 Komente
Oferta më të cilën LDK humb Prishtinën

Rikandidimi i ish kryetarit të Prishtinës, Ismet Beqiri prapë për kryetar të parit të kryeqytetit shihet si një humbje e LDK për bastionin e saj, kryeqytetin e Kosovës Prishtinën.

Sipas analistëve, ai do të mund të pësonte fiasko ashtu sikurse ka pësuar Adem Salihaj në Ferizaj, shkruan Kosova Sot.

Si opsion joserioz për Prishtinën, kandidatura e Beqirit shihet se dhe nga shoqëria civile dhe analistët politikë.

Organizata joqeveritare INPO vlerëson se shumë probleme që ka sot Prishtina janë trashëgua nga mandati i Beqirit. /indeksonline/
 


Kendi i komenteve
 • tafili 30.05.2012 / 21:58
  ismaet beqiri ka qen kryekomunari me taliban dhe me i egri sipas brizhid bardos,tash e ka regullu pak jeten edhe tash ka inetrnet ndoshta eshte qiru pak dhe nuk do ti vras qent endacak dhe nuk do ta bej prishtinen qytet islamaik me infrastruktur eger
 • tafili 30.05.2012 / 21:56
  kerkun ne bot nuk ankohen si qytetart e prisdhtines qe u shkaterua qyteti qe u flliq me berllog qyteti qe vetem zoti po na run se katastrof ka em qen veq nje shembje e vogel dhe ironia ma e madhe prap shkojn e votojn komunistat e ldkes per inati nuk e votojn partin qe ka be histori vetem qe i kan perzan shkiet magjupt e turqitshkiet e magjupt
 • tafili 30.05.2012 / 21:54
  qytet i prisht eshte prishtina ,kerkun ne bot nuk ankohen qytetart e vet se na e shkateruan qytetin na e flliq
 • tonix 30.05.2012 / 21:08
  ska me ismet beqirin atehere nuk ka dit,deri tashe e ka mare zanatin kesaj pune!
 • titi 30.05.2012 / 21:00
  per qet pun e ke mbeshtet Isen a? QEKAQ MERAK TE KA MBET ME QEN EDHE NI HER KRYETAR I PRISHTINES SE MA SHUM NUK KE KAQIK. JA Q. NANEN LDK-S PER EGOIZEM TANDIN. POR SKE ME E PA AS ANDERR SE KA ME JU SHIT ISA REN
 • @Vini 30.05.2012 / 19:06
  Per me hup vende ne parlament mundet Pdk qe eshte ne qeveri. Se VV vetem eshte duke e rrit perkrahjen ne poopull. Opozita gjithmon ka rritje te perkrahjes, kete e them nga pervojat e mehehershme te shteteve te rajonit pasi qe qeveria edhe pse ka ithtare qe i ka shti neper puna une mund te them se ka deshtu ne gjdo aspekt dhe nuk mund ti kenaq zemrat e shumices qe kerkojn ndryshim!
 • Vini 30.05.2012 / 18:20
  @Sokoli, prishtinen nuk ka gjasa me fitu asnje parti perpos ldk ose pdk dhe te gjith qe shpresojn ndryshe do te deshperohen ne zgjedhje.Sa i perket VV edhe pse e rrezpektoj me se shumti nga partit opozitare mendoj se e vetmja befasi nga ta do te jet nese arrijn ti mbajn ato vende ne parlament ne zgjedhjet e ardhshme.
 • Sokoli 30.05.2012 / 18:11
  Nuk di qysh po mundeni me thon Pdk ja ka me fitu ajo qe 3 pare zgjedhje spo mundet mi marr as ka 15 perqind hahaha ku e votojn Prishtina partine e Hashim drenicakut. PDKja eshte ty ra vazhdimisht, nuk mbahen komunat me kryetare hajna e kriminela qe ti ndjek gjykata. Megjithate une mendoje qe VV ka me qene befasi e kendshme e ketyre zgjedhjeve ka me hy ne balotazh te pakten.
 • qka po thue bre?? 30.05.2012 / 18:00
  o drenice pse bre po rren se je i drenices???
 • oki 30.05.2012 / 17:58
  Nese kandidon Ismet beqiri prishtina bjen ne goj te hienave, po kam besim se do te kandidoj ARBEN GASHI me te cilin mund ta marr edhe nje mandat LDK-ja
 • Gillete 30.05.2012 / 17:40
  Po nuk gjeti LDK kandidate serioz jasht partise se vete, do ta humbe edhe Prishtinen. Mbane mend.
 • Na ishte njëherë një LDK... 30.05.2012 / 16:52
  Urime Blerand e ja pafsh harjin
 • Dardani 30.05.2012 / 15:50
  Po qfar Ismet Beqiri, po ky edhe Isa kan me ik si qena prej LDK-je , se nuk i kan lan ven veti. Tash e shihni tuj dal dhe tu kerku falje , shum shpejt
 • Kushtrimi 30.05.2012 / 15:42
  Blerand Stavileci, do te i pari i Prishtines. Erera te reja per Kryeqytetet shqiptare. Ne Tirane Lulzim Basha e ne Prishtine do te jete Blerand Stavileci. Koherat e njerzve te vjeter e te hargjuar kane kaluar. Kemi nevoj per lider te rinje e te pa konsumuar, Blerandi eshte njeri nga te paktet qe kemi. Suksese!
 • drenica 30.05.2012 / 15:33
  ju lutem apo i njuhni njerzit apo veq qe jau kini inati apo veq fjal te kafefe bani se skeni tjeter se ne shqiptaret jemi 80% analfabet sdim tjeter veq nanen baben motren tezen i poshter idiot i lig budall hain qto fjal jan te na ne kok se skemi tjeter se per me fol per ni njeri i mir apo i keq duhet shum me lexu dhe me analizu e tani me fol as me kta as me ata ju pershendes nga DRENICA
 • taulanti 30.05.2012 / 12:45
  ky hajni prape ky eshte njeriu me i degjeneruar ne ldk pas ise qupines i njejte eshte edhe ai e shume te tjere te partise se ldk pa i larguar keto mbeturina dhe reformuar partine e ldk nuk ka kurre me i marre apo fitue zgjedhjet me keta njerez nuk shkohet perpara dhe nuk do kete kurre perspektive po keta jane mjerimi i gjithe elites politike kosovare e sheh sesi fituan ne ferizaj me adem salihun pesuan fiasko po keshtu do ju shkoi ne te gjitha rajonet e kosoves derisa nuk do bejne reforma .
 • Gembi 30.05.2012 / 11:54
  Blerandi me Ismetin jane si Dita me Naten. Blerandi eshte akademik per kete deshtak
 • UNE 30.05.2012 / 11:37
  @Vetrani99...Masi koka qashtu shko burr dil ne vend te tij...
 • trimi 30.05.2012 / 11:34
  Abdulla Hoti hahahhahahahahhahahah qe me ke shtie me kesh hahahhahahah Abdullahi eshte delegat i Rahovecit (atje ku LDK humbi ) e nenkryetar i Prishtines
 • Veterani 99 30.05.2012 / 11:12
  Ky ne ven te vet e qet lopen edhe e mund Blerandin.
 • Ismet Beqiri& Sami Hamiti 30.05.2012 / 10:55
  Ne jemi me te mire, kush na ka inati i vdekte gryeja. Ne jemi me te miret sepse ne gjithe boten para zgjedhjeve kryhen projekte dhe pune per te filluar fushaten per zgjedhje e ne bash ne qender te Prishtines ku shetisin qytetare e kryeqytetit i hapshim gropat per ta shtruar qendren ne pllaka te mermerit. Merrne parkun e Gerrmis dhe shikone sa pronen komunale e kemi transferuar ne prone private dhe e kemi shte me miljona euro, merrne lagjen e Dragodanit, Matit, lagjen e Spitalit dhe shiokne sa objekte kane leje te punes dhe per sa kate jane shtuar objektet e ndertuar. Neve jemi me te mire
 • Prishtina 30.05.2012 / 10:48
  Ooooo Isa Mustafa ku jane BURRE premtimet e dhena kur e more partine se do te kete reforma ne LDK, se do te vleresohet performanca e secilit ne LDK. I premtove strukturave dhe Elektoratit te LDK-se se zgjedhjet e vitit 2010 do te jene baze per vleresimin e PERFORMANCES se kanditateve te LDK-se per deputet te Parlamentit, ku mbeten ato vleresime. Nese mendon se ke bere ndryshime ne STATUT te LDK-se e keni gabim shume sepse ato jane letra dhe mbesin ne leter. Veprime konkrete i nderuar. Hashim Thaqi e akuzon Ismet Beqirin se ne zgjedhjet e vitit 2009 e ka perkrahe Fatmir Limajn per kryetare te Prishtines e Ju heshtni pas kesaje dhe e mbani Ismetin si BOSS ne parti. Me Adem Salihajn nuk shkohet perpara i nderuar.
 • Pro Ismetit 30.05.2012 / 10:43
  Une jame pro Ismet Beqirit kanditat per kryetar te Prishtines. Qytetaret e kujtojne kohen e menaxhimit te Prishtines ne kohen e Ismet Beqirit dhe Sami Hamit, kur kryeqyteti eshte shkatruar nga ndertimet e egra, shpronesimi i prones komunale,shtetrore ne prona private,korupcioni, pllakat e mermerit te qendres se Prishtines etj, etj. Une jam pro Ismetit, sepse LDK defnitivish ka nevoje qe ta humbe edhe pushtetin e kryeqytetit dhe per ta shijuar edhe shefat te qenurit ne opozite. Sot Shefat e LDK nuk jane duke e perjetuar opoziten sikur elektorati i LDK, i cili eshte duke vuajtur dhe maltretuar nga pushteti egzistues me shantazh, degradim ne pozita dhe perjashtim nga puna. Isa Mustafa sot nuk ka ndjenja te opozites, spse si te zgjohet ne mengjes e shijon pushtetin apsolut ne kryeqytetin e Kosoves dhe nuk e perjeton te zite e ullirit sikur simpatizantet dhe antarsia e TIJ nga pushteti egzistues. Isa Mustafa ben foto duke u zgerdhi me Hashim Thaqin dhe perkrahesin e ti Ismet Beqirin ne zgjedhjet e vitit 2009 per kryetar te Prishtines
 • mentori 30.05.2012 / 10:30
  kjo oshte marreveshje pdk-ldk......Prishtinen e merr pdk, qeverine ldk.....varianta te tyne...
 • noli 30.05.2012 / 10:21
  profesor abdulla hoti ka me qene kryetar i ardhshem i prishtines nuk e di ka po vijne kto spekulime se i.beqiri ka me qene kanditat i ldk kto jane te paverteta
 • valoni 30.05.2012 / 10:08
  tkishin me qit bre Ismetin e me hup ly dy ky ja keq, ani ja jep vetes kogja nifar dijetari hahhahha o mazamakeq per te...
 • veba 30.05.2012 / 09:42
  oooo Isa mustafa ! mos e qit ket pis .ldk-ja ka njerz te mire . Abdulla hoti asht njeriu qe e fiton prishtinen por asht edhe adekuat per kryeminister te kosoves .ismet beqiri asht si lutfi haziri qe e kan qu ldk te posht .
 • ERBENI 30.05.2012 / 09:22
  IS IS IS + MET MET MET = PISMILET
 • toni 30.05.2012 / 09:17
  a prap ti a? ma i keqi ne LDK je ti
Emri:
Komenti:

 
Sqarim:
Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. Indeksonline mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit Indeksonline.

Ju faleminderit për mirëkuptimin!
 • Të fundit
 • Më të lexuara
 • Më të komentuara
Portali Indeksonline u themelua nga një grup gazetarësh kosovarë në vitin 2010. Përball sfidave të gazetarisë bashkëkohore, të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe origjinale, në Kosovë, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët - Indeksonline nuk ishte veçse një kërkesë e kohës.

Materialet dhe informacionet mund të kopjohen, të shtypen dhe të përdoren por vetëm pas referimit të qartë të burimit të Portalit Indeksonline, në përputhje me kushtet e përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

© 2010-2014 Portali Indeksonline.