Ndodheni
Indeksonline / Lajme
09:11 / E premte, 18 Maj 2012
58 Komente
Agani profesor me çdo kusht

Ministri i shëndetësisë Ferid Agani është edhe ai njëri nga ata që ka shkelur ligjin sikur Kamishi. Ai ende pa e përfunduar mandatin e tij si ministër është rikthyer si profesor në fakultetin e mjekësisë.

Atij iu është pranuar kërkesa për profesor në të njëjtën ditë kur iu dha edhe Kamishit në lëndën e psikiatrisë në Fakultetin e Mjekësisë.

Pos kësaj në këtë fakultet nuk ka pasur kuadro dhe vend për profesorë të kësaj lëndë ka thënë Sylen Vranica, shef i kësaj katedre. Ai për kohën ka thënë se ai vet nuk e ka nënshkruar vendimin që këta profesor të japin mësim në këtë fakultet, por që më vonë kanë rezultuar të nënshkruara nga dikush tjetër, ka thënë ai.

Ministri Agani e ka bërë këtë gjë vetëm që ta zinte një vend pune që kur t’i përfundoj mandati si ministër të mos mbetet askund./Indeksoline/


Kendi i komenteve
 • Petiriti 20.05.2012 / 01:46
  Tafil qetyne qe e shiten dhe e shkatrun Kosoven e qe pe kthejn Serbine e qe po takohen me shkije duhet me ju dhone heker ne goje Tafil
 • tafili 19.05.2012 / 09:17
  vrisni udbashat vrisni ldkistat vrisni komunistat vrisni autonomashat e 74 qe i shajn patriotet e luftetaret e UCK es qe 30 vite hajna kriminela anlfabeta
 • Realiteti 19.05.2012 / 00:24
  Njerez, veq nje send po du me ju thane, kam taku lloj lloj demagogu ne Kosoven e pasluftes, po demagog ma te madh se Mulla Haxhi Myderriz Hazreti Feridi alei selam tybe s kam pa. Interesant, ky kur rren as nuk kuqet as syni si trembet as nuk kesh as nuk mrrolet as hiq qehrja si luen. Hallall i kofte
 • Ardhmeria 18.05.2012 / 23:41
  Ja kam marr inati se mka met djali per me pak se 1 pik pa u pranu ne mjeksi e ky far hajni qe ish dekan tani nifar Naimi me ket mutin tjeter qe eshte rektor kan regjistru edhe me minus 30 pik, e tash me folin per ligj, po nanen e ligjit ja kajsha ligji jo vlen per krejt njejt jo nuk vlen hiq e jo dikush po e dikush sban. I vraft buka ne goj se jo veq djalit tim qe ja kan ba kete po shum kujt edhe pse djali im tash o regjistru ne VJEN.
 • Ardhmeria 18.05.2012 / 23:23
  Valla inati e mu tranu krejt se,sikur te ishin njerz te dijes krejt ne rregull po jan rrugaq e hajduk e suxhukometra ne nje form apo nje form tjeter. Ish kan mir me ardh me ma mat suxhukun me qat aparatin e kamishit veq me ja dhan mujes se e mat ma mir si ekspert i helmeve me m..ut.
 • Ardhmerise 18.05.2012 / 22:29
  Oj ardhmeri pse more gjith kit inati per Kamishin, ai per meritat qi i ka ne zbulimin e "suxhukometrit" e ka meritu mu ba drejt prof... Hahaha
 • Ardhmeria 18.05.2012 / 22:22
  Mos na vrisni ardhmerin, mos na prishni lumturin, oooooo zot i madh si mund te lejohen keta njerz te bejn katrahura te ketilla, te demtojn institucionin qe me dekada u munduan dhe sakrifikuan gjeneratat te tera ,, e TANI,, tani keta kriminel dashamir te se keqes, dashakeq te se mires kombetare te cilet per interesa personale e fundosin vendin ton per te cilin u sakrifikuam dhe luftuam.Njolla e turpit do jet e perjetshme per matufin Muj Rugova dhe Kamish Llulla i cili pranon shkeljen e ligjit per qellimin e tij.
 • Baballaret e kombit 18.05.2012 / 22:09
  Heuuu qelu tok e mbuloj kta kriminel te llojit Kamishoid, Mujoviq, se na e prishen jeten, kta se pari me moral jan zero, ky far matufi ne kete moshe te stergjyshit munet me qen edhe hala i nguc studentet edhe i keqperdor puntoret 30 vjecare. Ai eshte i rrethuar edhe me kriminel e amoralista tjer te cilet asistentet e veta i kan kthy si ne harem te sulltanave. Zoti ne havale thon populli, jau marroft allahu xhenazen edhe diten e vdekjes
 • BALLISTI 18.05.2012 / 19:00
  JA KUSH JAN VAHEBISTAT MSHEFEN MBRAPA FES ISLAME,JAN NE GJENDJE QDO GJE ME BERE VETEM E VETEM ME ARDHE NE PUSHTET,NE MENYR TE PALIGJSHME ,TE FLLIQT,NE MENYRA TE NDRYSHME,KESHTU JAN EDHE HOXHE SHEFQETI HDE FUAD RAMIQI.MSHEFEN MBRAPA FESE ISLAME.ZOTI NASHAT SPO E SHIKA KETE MJEKERR KETE TRADHETARE SE QKA ESHTE KA BON.KY NUK E KA TE KRYER AS DOKTORATUREN E AS MAGJISTRATUREN,KY VJEDHESE E ZOTI THA MOS ME VJEDH,NUK ESHTE HAJNI VETEM KUR TE JA VJEDHESH PARET DIKUJT NE XHEP POR ESHTE HAJNI EHDE KUR TE JA VJEDHE DIKUJT DIPLOMON EDHE KUR TE RREJSHE.JA SE QKA JAN MJEKRRAT NE KOSOVE QE PO MBROHEN MBRAPA FESE ISLAME.KETA JAN NE SHERBIM TE UDB/SE,NE SHERBIM TE RUSEVE,NE SHERBIM TE TURQEVE,GREKEVE E ARBEVE.E XHEK UNE SPO THEM SE GJITHE MUSLIMANET JAN RUS SE VETEM JAM MUSLIMAN,PO PO THEM PER MJEKRRRAT SE JAN QUAR NE KEMBE E PO DOJN KOSOVEN ME E BERE PALISTIN,ME E BER TURQI E ME E BERE RUSI E SHKINI. UNE MENDOJ SE KETO MJEKRRAT E SIQ ESHTE KJO MJEKRRA AGANI JAN NE GJENDJE EDHE NANEN E VETE ME E SHKERDHYE VETEM E VETEM ME ARDHE DERI NE NJE POZIT TE TILLE JAN MJEKRRAT NE KRYE MO HOXHE SE GJINAH ME I THAN HOXHE KETIJ SHEFQETIT,FUAD RAMIQIT,DHE FERID AGANIT DHE ATIJ MJEKRRES TE MITROVICES JA KAM HARRUAR EMRIN DHE PIJUNAT E TYRE SE JAN ASISTENAT NEPER UNIVERZITET TE PRISHTINES.KETA I KA LESHUAR MJEKRRAT JO PER FENE ISLAME POR PER ME MARRE PARE E TA DIN SE KJO BOTE ESHTE E PERKOSHME E BOTA E ARDHSHME ESHTE E PEJETSHME APO NDOSHAT PO NA RREJN NEVE E EKTA VETE SPO PUNOJN FARE PER BOTE TJETER QE NA PRET.
 • Ardi 18.05.2012 / 18:33
  Naimi ne shik ka qene agjente i dyfishte ahhahahaha SHIKU ka mendu qe eshte i veti e po shkon te BIA (sherbimi i serbeve, nepermjet balit Ragip Shabani) me marre info... e ky tu punu si james bondi i BIA-s :))))
 • Ardi 18.05.2012 / 18:30
  a kini ndi ...hahhhaha u kenaqa tu kesh hahahha. @Specializant... pasuru per pasuru ja u thej te gjitheve qe po vijne ne pozita ... naimi besa e ka mundesine tash edhe me doktorata me bo pare... krejt fakultetit i ka premtu qe ka me ju ndihmu .. besa edhe studenteve krejt kon e ka njoft ju ka premtu qe ai ka me bo gjithcka me i ju ndihmu, ne ate sistemin qysh bali Naim punon..."une per ty kom me u mundu" e kur nuk bohet Bal nuk mujta kurqysh, nuk mlan" hahah "vec borxh am ki se jom munu" hahhaha o mos vet mos vet...
 • specializantit-specializanti 18.05.2012 / 18:27
  E qysh u bo Naim Haliti milioner?? a ka mundsi me na tregu pak hajt
 • Nje pyetje? 18.05.2012 / 18:24
  Haj havera, a din dikush me mkallxu cfare grade ka pas naim haliti ne SHIK???? Kush ja qellon e ka dhurate nje indeks n stomatologji, sponzorizuar nga BALAT. Televotimi fillon taaaaaaaaani
 • a kini ndi 18.05.2012 / 18:19
  a kini ndi qe balat sivjet po dojne me i pranu ne mjeksi 2000 studenta...hahahahah... po dojshim me majte ligjerata fushore neper livadhe...agani ka me ju fole me zvuqnika
 • meritori 18.05.2012 / 18:16
  Ard, nashta agani e ka per obligim me e qu mixhen Muje ne baje te Nana Naile dy here ne vjet se a smuete prej ishiasi
 • specializantit 18.05.2012 / 18:14
  Naimi se ka zgjedh Prof Feridin po e ka zgjedh meritat e tina shkencore edhe qe eshte doktor edhe profesor po ti tjeter qe po te prek ne zemer qe se ki mo Ganin aty me ti kry punt e mdhaja- Valla u knaqem e hajt :Nuk ma merr menja qe ka nevoj per pare Dekani tash i vequar i fakultetit te mjekesis se eshte i vetmi dekan qe eshte miljoner me pasuni te fituar qe 20 vite - Uka mos je tu ka perzi me Ganin-iliri-Sokoli qe dashten em bo pare e me ble lagje e ju dul ndryshe sju shkoj afati e u dasht me i kthy paret edhe me ja nis me i shit apet ato qa kan menu qe i kan ble se ska ka me i marr kqyr histori pak ma thell edhe vertetohesh ku nje qoban munohet me bo pare per 1 dit ai hup gjithmon jet me gishta ne goj
 • Ardi 18.05.2012 / 18:10
  Me ty jam Meritor, a thu cka u dasht me kemby Agani me balat qe po i permend Uka per me e marre titullin profesor???!!!! vec me j andu drynin krejt fakultetit te mjekesise, nuk ka met tjeter
 • meritori 18.05.2012 / 17:55
  pajtohem se agani e meriton me qene profesor ne up. ketu ska dilem. pyetja eshte cfare favoresh ka kembyer ky me mujen edhe me dekanin aktual te mjeksise. nese ka konflikt interesi ktu eshte keq per aganin
 • specializnti 18.05.2012 / 17:47
  Naim Haliti - Ferid Aganit...graden profesor Ferid Agani - Naim Halitit... specializimin e vllaut Rezultati zero-zero. Cka kini tash o njerez, kerkush ska hup ktu hahahhah
 • mjeku 18.05.2012 / 17:46
  pajtohem ardi me t vertete eshte nder i mjekesise q eta kete nje profesor te tille si zotri Agani, kam nderin qe do te jet ai njeri nder profesorat e mi, vetem me kesi njersish ne mund te arrijm perpara
 • Uka 18.05.2012 / 17:34
  O njerez po ku krahasohet more ish dekani me dekanin e tashem. Ganiu ka qene dekani ma i mire i te gjitha koherave. E hoqen se nuk i lejke me i shite notat, e tash balat u knaqen tuj shite. Jau ka thy...Ma se shumti po shet Bali Ragip, mas ti behluli, naimi ka shite gjithemone nota edhe kur u kane dekan Ganiu, se ata se ka pas rroke test kompjuterik. Kuku per neve kush po bohet doktorrper nje afat te provimeve 13 provime i ka dhane nje haver i tyne
 • Ardi 18.05.2012 / 17:28
  Sarande, une nuk e lavdova Ganin aspak, as ai nuk e ka pas vendin aty ... po muj me te thon qe vec po shkon tu u bo ma keq e ma keq. Ma keq se Gani Bajraktari, vec Naimi Haliti ka mujt me ardh... edhe pse sdihet kurr ... me m'pas thon dikush qe e shoh Naim Halitin dekan ne qafe i kisha met.. Ani kur po ma lidhin me SHIK e sdi cka.. kuku ku ku me ma lidh me sherbim te serbeve nashta ...
 • Kosovari 18.05.2012 / 17:15
  Mos i perzini senet ketu jo ky jo aj. Per ish dekanin qe e mjeksise mos te diskutohet se ne böth ju hyn ketyne te PDK se e ne krah te tyne eshte pasuru ky me gjthe at tjetrin (agron Bajraktarin) vetem verefikonjauni pasurine e pasluftes e shihni. Faktet flasin vet,
 • Valla u knaqem e hajt 18.05.2012 / 17:09
  Sarandes, po i tregoj se nuk pterru me temel fakultetin e Mjeksiso dijka apo spo don me pranu se Naim Haliti eshte anetar i bandes se Muje Kriminelit dhe kete vit e kan shkatrru fakultetin kan regjistru 3 fish sa ka qen e parapare, qmimi ka shku deri 8000 euro, e te ai para Naimit skan mujt me depertu kta HIQA. Vdekje Fashizmit-Liri Popullit, posht kriminelat dhe te korruptuarit
 • saranda-Ardit 18.05.2012 / 14:44
  te koke po me doket shok i ngusht i Ganis qe po i shkrun keto po faktet flasin studentat jon aty me pas kon ashtu sa ka qen gania e kish qit ne komision disiplinor po ma shume ka pas ankesa per Ganin sa ka qen Dekan se per Milloshin :D
 • sokol-ilir 18.05.2012 / 14:41
  na e heken bablokun se kem tu u bo profesora edhe tu bo pare shume tu e pa gjenetin me sy tu i mshu fukarallakut shkelem po qa me bo spo te hecke me dallavere po u dashke me punu me drejtesi se fali 5 vakte e vjedh spo shkojke :D
 • Ardi 18.05.2012 / 14:30
  hahaha kush profesori me i afert saranda????... vet pak neper fakultet sa studentes ja ka sill... vet edhe sa e kane paraqit si rast .. jo moter .. vec nese je qika e naj profes a te ngjofshmit te tij se ske pshtu lehte pa ta pyl Naimi
 • delia 18.05.2012 / 14:28
  Auuuuuu, kend e ka gjete me e kontestu Sylen Vranica?????? Ferid Agani eshte psikiatri me i mire qe e kemi ne Kosove, njeri jashtezakonisht i ngritur dhe i ndershem, ndersa karrieren akademike e ka filluar tani 25 vjet. Si profesor, ky vetem e nederon Fakultetin e Mjekesise, kete strofullak te korrupsionit dhe krimit te organizuar. E, sa per Aganin ne politike, une kam mendim tjeter. Ka gabu shume qe eshte rreshtu me Pacollin e me Thaqin.
 • Ardi 18.05.2012 / 14:25
  Le bre kur te bohet Naimk Haliti dekan, njeri pa pike morali.... krejt kohen tu i nguc femnat e fakultetit, bashke me dostin e vet Ragip Shabanin si zevendesdrejtor i qkuk, shpiun i serbeve... ne kohen kur na krejt u perndjekshim pres serbise ky tipi kryke specializime ne nis e magjistratura.. ishalla nuk ka ra shiku ne dore te ktyne, se mos vet per neve keta na shesin per kurgjo qashtu qysh i shet Ragip Shabani e Ibrahim Behluli provimet... jjjaaa nuk u bo me nejt ne kete vend as edhe nje dite...
 • saranda 18.05.2012 / 14:14
  Nuk ma merr mendja qe ka pas nevoj me ju marr pare hiq as me regjistru as kurgjo kur dihet qe eshte blloku sdi sa vjet prej njerzve qe kan qen ma heret bile shuem ma merr mendja ne baz te ligjeratave ka qen Profa ma i mire e ti skoke student hiq skoke shku en ligjerata qe edhe studentat e din qe eshte Profesori me i afert e me i mire ne fakultet te mjekesis Naim Haliti kshtu qe ska nevoj per me marr pare ska nevoj me marr kredia e me shpresu prej afatit te provimit e ke pas ne Gazeta qe ka qen afati i pranimit ne korrik ma i sukseshmii viteve te fundit kshtu qe e meriton ky Dekan me qen edhe me vazhdu
 • Amir 18.05.2012 / 14:08
  Ky eshte ne gjendje me ba gjithqka vetem me arit cakun: te nenshtrohet, te shitet per poste, te mos ben za kur eshte momenti, te pranon cdo gje nga shefi i tij Thaqi, te haroj programin politik NE EMER TE ZOTIT ME DREJTSI, Ky eshte Ferid Agani nese nuk besoni tash do te besoni me, vone vetem shiqoni se si ka ardhur deri ketu te pozita e ministrit rrugen qe nga 2005 e kendej.
 • Xheki @ Ballisti 18.05.2012 / 14:02
  Si fell paske hy bre burr, shum gjana po i dike(po menon qe i din). A ke naj fakt qe po e quanin shqiptarin musliman udbash e rus. Ke kujdes me keto far deklarata pa kryp. tung kalo mir
 • llapjani 18.05.2012 / 13:56
  Muja i Rugoves me urdhna te Lates e te Kamishit i ka pranu pa konkurs i ka bo profesoresh dy doktorreshat ma t dobta ne qku, Sebahate Zeqirin e Serbeze Kabashin. Ato skane lidhje me tru/ Kuku per fmijt tone kush po na i mson
 • Banda 18.05.2012 / 13:54
  Bandes se muje rugoves, naim halitit, kamishit, ju bashku edhe nje antar i ri, mulla haxhi myderriz feridi, hajde univerzitet hajde valla po shkojme perpara
 • Naim Haliti 18.05.2012 / 13:43
  Pse more po me merrni per goje, krejt dyjeja e dijne qe une e kam falsifiku noten mesatare mas diplomomit, i kam regjistru nja 100 vet me pare edhe 100 me te njofshem, edhe nja 100 baces Muje ja kam regjistru, edhe une e ngoje kamishin cka te thot, edhe Laten e kam haver e sguxon kush me me prek me gishte te vogel . Apo nieni ajo more
 • Nipi i Kamishit 18.05.2012 / 13:41
  Kamishi e ka ba nipin e vet Bedri Zahitin profesor pa konkurs, 60 vjeqar, qe eshte nje katastrof profesionale
 • Komentuesit te asistentit 18.05.2012 / 13:39
  Pikersiht qe ish dekani nuk i la me vjedh e me regjistru studenta me pare, e hoqe. E sollen kete matrapaz qe bashme me matrapazin Muje Rugova, e me djalin e tij e me kamisha e llulla regjistruan qindra studenta me pare, po bajne asistenta me pare profesora me pare.
 • aistentit 18.05.2012 / 13:05
  Mos te ka prek ty pahiri je munu me Bajraktarin me marr pare e tash po ndodh e kunderta qe skan nevoj per pare po ketu nese e meriton hec perpara e po me doket qe koke kon ne pazar bashk me ish Dekanin Bajraktari :D po qa me bo nuk shkojn keto sene qata gjithmon si te mundohesh em honger kafshaten e fukaras te jet ne fyt
 • Ali 18.05.2012 / 12:53
  O ky merito, se hallall eshte. Edhe me te afte ne lemine e tij s`e ke ne vend. Edhe pike!
 • shpressa 18.05.2012 / 12:48
  Pa i pas milionat ne xhep nuk jetohet keshtu si e jeton jeten familja e Aganit e cila me ate standard nuk mund ti mbulojne shpenzimet e familjes me punen necfardo lloji te ordinancave ne bote!!!!!!
 • Asistenti 18.05.2012 / 11:46
  Agani qenka graduar nga SHIK-u. Pse u desh të shkarkohej padrejtësisht dhe dhunshëm një dekan (Prof. Bajraktari) për t'u vërshuar Fakulteti i Mjekësisë nga agjentët e SHIK-ut si Naim Uka (u.d. i Dekanit, agjent i SHIK-ut), Kamishi etj? Turp për Aganin i cili sillet si të ishte rob i PDK-së, duke e luajtur lojën e tyre dhe duke ua kryer punët e ndyta, me shkelje të ligjeve dhe dallavere !
 • roniiii vushtrri 18.05.2012 / 11:40
  oooo lene aganin ky emeriton me punu si profesor bile studentat e tina kan qka me msu prej tina ka kush ju ligjeronn kye esht iaft ne at drejtim po merrnu me KAMISHIN qa me msu studentat e shkret prej tina qkaaaaa me marr msim prej jetes te kamishti aa prej fjalve te tinaaa..?
 • cuki 18.05.2012 / 11:25
  pa paragjykime politike e fetare vertet Z.Agani e meriton te jete prof dhe ai edhe me heret ka qene profesor. nuk eshte mir te nolloset personaliteti i tij pa fakte. e sa i perket Sylenit pyetni studentet e mjekesise per te dhe ju tregojn sa i padrejte eshte.
 • Profesoresha 18.05.2012 / 11:19
  Z.Ferid Agani është njeri komplet.Per ATË janë pak këto poste që ti kryej,AI meriton më shumë.Kosova ka pak njerëz të tillë të zot dhe të ndershëm.E sa i pëket këtij farë Sylenit po çuditem që ende është në këtë post, ky moti ka qenë dashtë të largohet.
 • Binot 18.05.2012 / 11:00
  Ky eshte more profesor ...cfare ndjekje shtirgash pa lidhje. Ani me krahasu ket eme Kamishin i bene padrejtesi kultures qytetare, kulutres edukative, pedigres se atyre qe kane tituj ne baze meritash e jo nga blerjet.... Debillizem gazetaresk. Se paku ky eshte kuader deficitar.
 • PRISHTINA 18.05.2012 / 10:51
  ky nuk ka qen i keq po ky u ba argat i hajnave tash.
 • Njani 18.05.2012 / 10:47
  Ky nuk eshte ministri i vetem qe punon edhe si minister edhe si profesor ne UP, keshtu bajne edhe Hajredin Kuqi, Besim Beqaj, e plot te tjere, hajde ne mjeksi nuk ka kuadro po ne ekonomik e juridik sa duash, marre per rektorin qe po e fundos universitetin per cdo dite e ma shum
 • cada 18.05.2012 / 10:45
  opa ferid agani a spo te dealin milionat shum kemi shpresu te ti po deshtove ne popull i rjepe ne ord.tende private edhe hala po don te lumt se fetar i madhe kekshe
 • Shpresa 18.05.2012 / 10:45
  Jo Ardi,eshe shume absurde duke sherbyer ne post publik me t'u hap konkursi me u zgjedh profesor. Jo qe nuk duhet me pas sa me shume profesore .. edhe eshte absurd edhe kufizimi i zgjedhjes me fond te oreve, mirepo nese nje post i larte si ai i ministrit te shendetesise shfrytezohet per zgjedhje personale, kjo i bjen qe ministri Agani ka qene i varur dhe ka mujt me u kushtezu nga deshira e dekanatit aktual. Qe i bjen qe dekanati ka mujt me e shfrytezu per interesa personale sa here ka dasht. Perderisa, Ud i dekanatit eshte nje matrapaz i llojit te vet, i cili ka ardh krejt pa asnje merite ne ate pozite dhe te cilit po i lejohet me bo cka po don, per te vetmen arsye se po i kushtezon njerezit me zgjedhje. Kamishi eshte vazshdimisht ne zyre te dekanatit, prof Hajrije u zgjedh prof i rregulllt si prodekane, fal asaj qe ka qene e ndegjueshme dhe e ka ndihmu Kamishin ne cdo hap. tmerr permbi tmerr.....
 • prks 18.05.2012 / 10:16
  Agani meriton respekt
 • studenti 18.05.2012 / 10:14
  a sylen boll je ka na mallttreton po zihet biishti kadale je msu ti kumunist te pafsha ne fund
 • BALLISTI 18.05.2012 / 10:03
  DO TI MBUSHIM ME VAHEBISTA DHE FALLSO BESIM NE ZOTIN.KY NJERI MSHEFET KINSE BESON NE ZOT DHE KY NJERI DHE VAHEBISTAT TJERE SKAN TE BEJN AS GJE ME BESIMIN NE ZOT DHE NE FEN ISLAME,KY NJERI ME SA PARI NUK KA KUALIFIK DHE NUK ESHTE PROFESOR DOKT.PO KY ESHTE NJE UDABASHE DHE NJE ZBATUS I URDHERAVE TE ARABEVE DHE RUSEVE NE KOSOVE.KY NJERI SE BAHSKU ME VAHEBISTAT VETEM DEME I SHKAKTON KOSOVES.PRA ZOTI DHE FEJA ISLAME THOT SE NUK BON TE HYSH DIKUND KU NUK E MERITON DHE NUK BON TE VJEDHES THOT NE ATE KURANIN KU E KAM LEXUAR UNE DHE KY NJERI E THEN LIGJIN KY NUK EHSTE AS PROF E AS KURGJE KY UDBASH.TASHE DON ME ARDHE ME SHKATERRUAR EHDE KETE INSTITUCION.PO NE EMER ET ZOTI KETA NJERZ SE SHPEJTI DO TE SHKATERROHEN SE ZOTI NUK ESHTE I VONE.KETE DHE VAHEBISTAT SE SHPEJTII DO TE SHKATERROHEN.
 • haseri 18.05.2012 / 09:51
  ethem qeku asht prof i globalizmit, te fort, edhe opozita.
 • N.N 18.05.2012 / 09:44
  Mos u kapni per Feridin qe e merioton me kane aty, po shikoni se aty keni shume qka me keq, per qeta jane ndrru dekanat aty, po muja mundet me ba qka don se keshillin drejtues e udheheq basri qapriq zeza, nje njeri qe eshte i kurruptun deri ne fyt i cili eshte shit shume lire tek muja edhe tash muja lune me te qysh don.
 • ema 18.05.2012 / 09:35
  nuk e di pse nuk u shku me u ba prof ne medrese,se qashtu kish mujt me jav plotsu kushtet edhe ma shume atyne qe i don teper
 • Abdulkerimi 18.05.2012 / 09:27
  Pajtohem me Arberin. e ka me vend. Ministri nuk eshte nevojli per pare, pasi e posedon ordinancen me te cilen i mbulon shpenzimet per familje
 • tralala 18.05.2012 / 09:24
  Po keto gjera din ti ben veq Muje Rugova me dekanatin e dhunshem qe eshte instalu.Ministri edhe pse eshte bere bile ka nje bagazh intelektuali, po cka ti besh kamish zezes qe as ftyren e as trurin per ate vend nuk e ka. V.F-L.P
 • Ardi 18.05.2012 / 09:19
  z. Agani eshte pjese e stafit akademik ne FM qe nga diplomimi i tij, jane jo serioze pretendimet e shefit te katedres. Fakti qe eshte ne funksione publike per momentin, nuk e ersyeton nje qendrim te tille ndaj karieres se sukseshme te z.Aganit.
Emri:
Komenti:

 
Sqarim:
Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. Indeksonline mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit Indeksonline.

Ju faleminderit për mirëkuptimin!
 • Të fundit
 • Më të lexuara
 • Më të komentuara
Portali Indeksonline u themelua nga një grup gazetarësh kosovarë në vitin 2010. Përball sfidave të gazetarisë bashkëkohore, të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe origjinale, në Kosovë, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët - Indeksonline nuk ishte veçse një kërkesë e kohës.

Materialet dhe informacionet mund të kopjohen, të shtypen dhe të përdoren por vetëm pas referimit të qartë të burimit të Portalit Indeksonline, në përputhje me kushtet e përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

© 2010-2014 Portali Indeksonline.