Ndodheni
Indeksonline / Lajme
17:53 / E premte, 27 Prill 2012
1 Koment
Tek Sheshi, 1781 flamuj për të zhdukurit
Foto: Besa Luci / Facebook

 Në Ditën e të Zhdukurve, një performancë magjike në Sheshin Nëna Terezë. Që nga mëngjesi, me iniciativën e Nismës së Të Rinjve për Të Drejtat e Njeriut, është ngritur një memorial shumë simbolik dhe i fuqishëm me 1781 flamuj të bardhë me një pikëpyetje në të, që simbolizon numrin e kosovarëve që ende janë të zhdukuar që nga koha e luftës.

Me këtë performancë, të rinjtë kanë synuar të sensibilizojnë të gjithë akterët vendas e ndërkombëtar për më shumë punë në gjetjen e të zhdukurve dhe që të bëhet më shumë për ta. /indeksonline/


Kendi i komenteve
  • Dardani 27.04.2012 / 19:31
    Marre eshte per te gjitha qeverit e kosoves qe ka pas deri me tani nuk kan ba asgje per kto familje .
Emri:
Komenti:

 
Sqarim:
Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. Indeksonline mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit Indeksonline.

Ju faleminderit për mirëkuptimin!
  • Të fundit
  • Më të lexuara
  • Më të komentuara
Portali Indeksonline u themelua nga një grup gazetarësh kosovarë në vitin 2010. Përball sfidave të gazetarisë bashkëkohore, të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe origjinale, në Kosovë, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët - Indeksonline nuk ishte veçse një kërkesë e kohës.

Materialet dhe informacionet mund të kopjohen, të shtypen dhe të përdoren por vetëm pas referimit të qartë të burimit të Portalit Indeksonline, në përputhje me kushtet e përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

© 2010-2014 Portali Indeksonline.