Ndodheni
Indeksonline / Lajme
08:28 / E premte, 27 Prill 2012
69 Komente
Ferizaj, tradita vazhdon

Agim Aliu, kandidat i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) mund ta zëvëndësoi Bajrush Xhemajlin në krye të komunës së Ferizajt. Sipas një sondazhi që ka zhvilluar një organizatë, siguruar nga Portali Indeksonline, ku janë intervistuar 500 respodentë, ferizajasit do t’ia besojnë përsëri drejtimin e qytetit të tyre partisë së Kryeministrit Hashim Thaçi, ku kandidatit Aliu pritet ti marr 35 % të votave.

Sipas këtij hulumtimti, që është bërë në qytetin e Ferizajt me rrethinë, Naim Feratin, kandidat i Aleansës për Ardhmërinë e Kosvës (AAK) e ndjek fati i njëtët si në zgjedhjet e kaluara, pasiqë ai do të jetë një hap pas kandidatit të PDK-së, dhe pritet të marr 28 % të votave. Me këtë, sikurse në zgjedhjet e kaluara, Ferati mund të shkoi në balotazh me kandidatin e PDK-së, sipas këtij sonatazhi.

Sipas këtij sondazhi kandidati i lëvizjes “Vetëvendosje”, Faton Topalli do te radhitet i treti në garën për Ferizajn, ku pritet të marr 17 %, i ndjekur nga Adem Salihaj, kandidat i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), që pritet të marr 15 % të votave.
Kandidati i Aleancës Kosova e Re, Ramadan Hasani mund të marr 4 % të votave, kurse Rrahim Sadiku, kandidat i pavarur duhet të kënaqet me 1 % të votave.

Ndryshe, zgjedhjet e jashtëzakonshme në Ferizaj, që do të zhvillohen këtë të diel, vijnë pas dorëheqjes së kryetarit të deritanishëm të kësaj komune, Bajrush Xhemajli. Ai morri këtë vendim pasiqë Gjykata Supreme e Kosovës kohë më parë konfirmoi aktvendimin me të cilin ai dënohet me dy vjet e gjysmë burgim./indeksonline/


Kendi i komenteve
 • bukuroshja 29.04.2012 / 22:17
  normal qe fiton qajo parti qe e ka ndryshu qytetin ,se para disa viteve asnje parti ne ferizaj asgje nuk ndryshoj ne infrastruktur,te jemi mirnjohes qe fitorja i takon partis punetore PDK,edhe me deshir e kom votu kete parti pa asnje kusht...
 • e drejta 29.04.2012 / 22:09
  normal qe fiton qajo parti qe e ka ndryshu qytetin ,se para disa viteve asnje parti ne ferizaj asgje nuk ndryshoj ne infrastruktur,te jemi mirnjohes qe fitorja i takon partis punetore PDK,edhe me deshir e kom votu kete parti pa asnje kusht...
 • valoni prishtin 28.04.2012 / 19:41
  oishalla fiton imadhi adem salihaj e ihjek kta bandita nga pushteti un mendoj qe adem salihaj ka me fitu pa balotazh edhe ata bindshem
 • CRASH 27.04.2012 / 23:35
  NAIM FERATI ESHTE AI I CILI DUHET TE JETE I PARI, AI I CILI E MERITON TE JETE, DHE PA DYSHIM AI DO TE JETE. KETE FITORE DO TE JA DEDIKOJM ME TE MADHIT TE VENDIT TONE, ME BURRERORIT TE VENDIT TONE, ME TE FORTIT TE VENDIT TONE, LIDERIT TONE , TRIMIT TONE, RAMUSH HARADINAJ!!!
 • Liridon Q. 27.04.2012 / 23:30
  NAIM FERATI, eshte ai qe na duhet, dhe duhet ta kemi. Gjith e dime realitetin qe eshte ne qytetin tone, eshte nje kohe per ndryshime dhe kete ndryshimj mund ta sjelle vetem NAIM FERATI, njeriu i cili asnjher nuk na zhgenjeu. Votoni dhe besojani edhe ju voten ketij njeriu, VOTO me te mirin , VOTO te parin, VOTO pa menduar dyher, Voto NAIM FERATIN!!!
 • Prizreni i lashte 27.04.2012 / 23:26
  Ne Indexonline,fushata me te madhe nga komentuesit! Por dijeni ! Keni votu per Hajni nese votoni 26 dhe 21
 • arsimi 27.04.2012 / 22:18
  Garant AAK ka me fitu edh mos harroni votoni nr 21, votoni Naim Feratin
 • VjedhniMoreSaTeMuniMasiPoplliOLop 27.04.2012 / 19:17
  Badihava mundohen partite atedhedashese me e marr kontrollin ne Ferizaj kur, moti dihet se hordhit barbare te Hashim opanges kan me e marr Ferizajin apet !
 • Vissi 27.04.2012 / 18:58
  Naim Ferati, njeriu i duhur per Ferijzajn
 • alberti 27.04.2012 / 18:13
  Le te votojme Naim Feratin njeri i ri dhe besojm ne tee ate ta votojmee
 • arbiasi 27.04.2012 / 18:08
  NAIM FERATI personi me i duhur i ferizjit voto aak voto 21
 • Prizreni i lashte 27.04.2012 / 16:53
  Shpekulimet skane te ndalur! Sondzhe(SHPEKULIME)dhe sipas ketyre shpekulimeve,JU INDEXONLINE,nuk keni te drejte ta veni kete titull,thua se perfundimisht eshte kryer dhe pason,"Ferizaj, tradita vazhdon" Cka po Vazhdon? Shpekulimet apo cka?
 • Nazmiu 27.04.2012 / 16:31
  Naim Ferati 21! Naim Ferati 21! Naim Ferati 21! Naim Ferati 21! Naim Ferati 21! Naim Ferati 21! Naim Ferati 21! Naim Ferati 21! Naim Ferati 21! Naim Ferati 21! Naim Ferati 21! Naim Ferati 21!
 • Altini 27.04.2012 / 16:14
  Naim Ferati edhe kerkush tjeter
 • baci ferizaj 27.04.2012 / 16:11
  Naimi ma i miri po doket valla asnjani nuk po doket qe ja vlen tjeter, Naimi i pari ne liste edhe i pari ka me dal me te 29..
 • Liridoni 27.04.2012 / 16:07
  NAIM FERATI!NAIM FERATI!NAIM FERATI!NAIM FERATI!NAIM FERATI!NAIM FERATI!NAIM FERATI!NAIM FERATI!NAIM FERATI!NAIM FERATI!NAIM FERATI!NAIM FERATI!NAIM FERATI!NAIM FERATI!NAIM FERATI!NAIM FERATI!NAIM FERATI!NAIM FERATI!
 • Avdyl 27.04.2012 / 15:56
  O kjo dihet qe Naimi ko me marr per 5 vitet e ardhshme :D Ska ma me ble vota prej Komunistav te Pydykys :S
 • Maki lipjan 27.04.2012 / 15:07
  Bravo indeks ,realiteti osht qeky e kush nuk beson e mer vesh tdillen...edhe pse ky agimi i pdk si huder
 • Ardiani 27.04.2012 / 15:03
  Ne anketen e nje organizate Gjermane qe eshte kryer dje ne Balotazh do te shkoj Kandidati i PDK-se me te Levizjes Vetevendosje. Kjo anket e organizates ne Ferizaj eshte kryer zhabllon ne baze te rezultateve te zgjedhjeve te kaluara. Asgje nuk eshte e sakte ne kete anket te kesaj organizate. Ne sondazhin e kryer nga organizata gjermane thuhet se kandidati i LVV Faton Topalli me pergatitjen e tij shume profesionale e ka ndryshuar realitetin e zgjedhjeve ne Ferizaj.
 • feriazai 27.04.2012 / 14:49
  PDK fiton bindeshem ne raundin e pare mbi 55% e ju te vetfundosjes shkoni ne rr ssaaaammmeeessss.........
 • zyra 27.04.2012 / 14:41
  mos u munoni me dal ju te partive tjera benu fer se pdk ka me fitu e mos unervozoni. Ngushllime Adem Salihut , i them se je shterr me ato mashtrimet e tua .
 • Iliri 27.04.2012 / 14:30
  Jan bere shum sondazha ku Vetevendosje ka prire me mbi 50%! E tash vjen indeksonline e detyruar nke PDK mi manipulu opinionin me sondazha ta manipulum! Hajnija ska brina!
 • Popay 27.04.2012 / 14:24
  Mas pari nuk eshte fer me ba nje publikim te till, se kjo i vjen qe njani me ni ven kish pas than,,,,,e ajo eshte kurgjo, kallxoni kush e tha, cila organizat, sepse ne ferizaj krejt e dijn se cilat organizata kujna i sherbejn,,,, kjo eshte veq nje loj shummmm e flliqt....
 • demi 27.04.2012 / 13:55
  Naim Ferati as pragun se kalon po leni kto llafe! QYsh po shihet kjo oganizate osht vet shiku...
 • papagalli 27.04.2012 / 13:50
  SONTAZH I THAQIT DIKUN, PDK PARTIJA DIKTATUR KOMUNISTE,PO I MLEDH VOTUESIT E VET NEPER KOSOVE E PO I REGJISTRON BANOR TE FERIZAJIT PER MI FITU VOTAT
 • iliri 27.04.2012 / 13:27
  o kadale istog se zoti i vret ata qe mallkojn si puna jote e jo ata qe kan 1 mendim se x partia osht ma e mira kujdes po pson infrakt istogu mos mallko se veq grat e kqija mallkojn si ti
 • Driloni 27.04.2012 / 12:58
  Turp per indeksin me ba marketing per pdk... shiqo te kosovalbaner kush po udheheq? Po mos u befasoni nese fiton pdk se qata te vjetrit mbeten hajni edhe fitore veq ne pdk ki.
 • andi 27.04.2012 / 12:53
  ramadan Hasani eshte njeri ja i drejt dhe voten time e te familjes e ka te garantume.. Urime!
 • Gjoni 27.04.2012 / 12:49
  per humbesat arsyetimi me i mire i mundshem "vjedhja" ... PDK-ja dhe ska tjeter...
 • kosova 27.04.2012 / 12:47
  kjo esht nje fakt i mir per ata te cilet thaqin e quajn tradhetar qka me bo tradhetarin pe dojm ma shum PDK 1 veq perpara se thmia qe folin ne net nuk qon pesh kurgjo
 • xili 27.04.2012 / 12:38
  Eshte mire qe ta publikoni ehde emrin e ksaj organizate ne menyre qe qytetaret ta dijne sa kredibile asht kjo organizate...sepse sot ne disa gazeta te pushtetit patem nje sondazh te ngjashem nga nje OJQ AVONET qe krejrt ferizaj e din qe jane pjese e pushtetit e ata kishin dal me rezultate sikur te Putinit. E sa per info nje agjencion amerikan ka bere nje sondazh te tille qe flet per ndryshim rrenjesor te votuesve...hulumtoni pra ju si portal.
 • Besarti 27.04.2012 / 12:38
  Ky sondazh shum i sinqert qeshtu osht reliteti ne teren e ne qofse vjedhet vota munet me dal ndryshe Faton Topalli ska shanca se aj deri tash ka qendru ne Zvicerr e Adem salija kur tju kujtohet popullit se qa pat bo me at rrugen tu shku per Shkup e qfar pshtjellaqi osht diet qe hup
 • gjitheVETEVENDOSJE 27.04.2012 / 12:16
  Kush o kjo organizate....falemnderit indeksonline qe po i motivoni qytetaret mos me ju besu juve e as pdk-s,.....
 • Ferizaj 27.04.2012 / 12:16
  Faton Topalli do t'tifoj n'Ferizaj nuk ka kandidat mat mir se Fatoni !
 • Gnetridi 27.04.2012 / 12:12
  Naim Ferati realisht nuk konkurron per kretar por per te fituar nje drejtorar ne koalicion me PDK-ne. Por kete plan kesaj radhe ka me ja prish VV qe ka me fitu !
 • Beno 27.04.2012 / 12:11
  Qellimet e sondazheve nuk jane qe te matet opinioni po qe te krijohet opinioni. Ky sondazh duket te jete i sponzorizuar nga PDK-AAK qe ne Ferizaj jane ngusht te lidhura me njera tjetren ...
 • Demokracia 27.04.2012 / 12:09
  A ban me dite Indeks sa pare i keni marr per fushate ama forma eshte e piste. Foto hashimin tu e pre torten. Ani nje organizate cila organizate e ka ba kete hulumtim marre ...
 • top channel 27.04.2012 / 12:08
  Kesaj here ky nga AKR po duket me seriozi te pakten kjo duket nga Lezha. Suksese
 • Baki fr 27.04.2012 / 11:55
  Vallai mas miri me fitu Ramushi se sa per tjert i kall shik-u si gjith
 • Quki Ferizaj 27.04.2012 / 11:50
  Ma mir qit naimin aak,se kta komunistat
 • dardani 27.04.2012 / 11:50
  shum te fort jeni aak do te fitoj
 • gneci 27.04.2012 / 11:47
  voto Naim Feratin votto nr 21
 • Drini 27.04.2012 / 11:47
  Qe qka osht Kosova krejt senet din perpara
 • Venera 27.04.2012 / 11:46
  o veq perinat juve qe po shprehni mllef kunder PDK-se edhe po i tuteni kam me votuar z. Aliun. Edhe nese dikush ma ka shti ne qef PDK-ne eshte vetevendosja.
 • halimi 27.04.2012 / 11:46
  aak do ta merr mos u lodhni kot ju te tjeret
 • Syla Ferizaj 27.04.2012 / 11:44
  Bravo INDEKS PDK se kush tjetër !
 • Tringa 27.04.2012 / 11:42
  PDK osht numer 1 bravo indeksi
 • butrint 27.04.2012 / 11:30
  ne zgjedhjet e kaluara nuk ka pas balotazh ne ferizaj
 • Adriana 27.04.2012 / 11:24
  Naim Ferati per kryetar per Ferizaj. Voto 21 voto Naim Ferati..
 • valon 27.04.2012 / 11:03
  ska me ferizajin voto per ma te mirin per naim feratin voto nr 21
 • Besim bekteshi 27.04.2012 / 11:02
  Ska me ferizajinnnnnnnnnnnnnnnnn te gjith jemi me tyyy kryetar Naim Ferati VOTO 21 fitoreeeeeeeeeeeeeeeeeeee sigurttttttttttttt
 • modesti 27.04.2012 / 11:00
  Ta provojme qeta te akr-se se kogja po doket
 • Agim 27.04.2012 / 10:52
  Ferizaj zgjedhe z.Naim Feratin per kryetar zgjidhe ma te mirin, voto 21, voto Naim Feratin.
 • qefseri 27.04.2012 / 10:37
  O veq qyky Hasani nom keta tjeret jone berlloge, ky bile e dine qysh ruhet parja...
 • Bajrushi 27.04.2012 / 10:24
  Ahaaha ,sa qesharak qe jeni ju sontazhistet ,po ky sontazh nuk pin uje te qytetaret ferizajas e as sepse edhe ju vet kalkuluesit e ketije sontazhi e edhe qytetaret e dini se kush po gezon perkrahje shume te madhe ne ferizaj ,e ajo eshte LDK dhe kandidati i saj z.Adem Salihaj !,tradita Vazhdon me me te miret ,jo me ata qe don dhunshem te vin ne pushtet dhe me vjedhje e mashtrim te votave .Urime LDK dhe tregujuni qytetareve te ferizajit se vetem me kulture qytetare dhe ndershmeri vihet ne udheheqje ,jO me DHUNE E MASHTRIM siq u msuam te shohim deri me sot .
 • Ferizajasi 27.04.2012 / 10:13
  Ja paskeni fut kot Indeksonline. A mund te me tregoni se si eshte zgjedhur monstra apo vetem e keni pyetur ke e keni takuar ne rruge. Ldk dhe Vetevendosje jane shume me larte sesa ju e keni cekur. Une vet jam nga Ferizaji dhe e shoh cdo dite kete pune. PDK, LDK dhe VETEVENDOSJE jane tre partite kryesore qe do ti marrin nga rreth 25% te votave. Ende nuk dihet se kush do te jete i pari por sipas gjitha gjasave ose Vetevendosje ose PDK do te prijne por jam shume i sigurt qe keto te dyja do te shkojne ne balotazh. LDk do te jete e treta me radhe shume afer ketyre dyjave
 • dinaku 27.04.2012 / 10:08
  HAJNI E VOTON HAJNIN,TRADHTARI E VOTON TRADHTARIN,VRASESI E VOTON VRASESIN,SPIUNI E VOTON SPIUNIN,TE GJITHA KETO GJERA TE FLLIQTA NUK I MUNGOJNE PDK-se,NESE KA VOTA PER PDK 35% ATEHERE DO TE THOT SE ENDE KRIMINELET PERKRAHEN DHE MBIZOTROJNE
 • Uc Pertika 27.04.2012 / 09:59
  O ju shokë të Indeksit, a po ju paguan PDK për të formësuar opinione a çka eshte puna juaj. Po qfar Naim Ferati bre? po aj e ka hanger qe ka dale ne AAK se AAK-ne nuk e voton kush ne Ferizaj. Pastaj Adem Salihaj i katerti? ja keni futë kot. Ademi do te shkoj ne balotazh me Agim Aliun a me gjase do t'i fitoje zgjedhjet ne raundin e dyte. Po mos perhapni dezinformata ketu. Edhe ju lutem te ma postoni komentin.
 • lena 27.04.2012 / 09:53
  a ben me e dit bilez kush e ka thene kete send?
 • petriti 27.04.2012 / 09:46
  Faton Topalli 78%
 • shemi 27.04.2012 / 09:38
  Po cka jeni ka folni breeee. Lej bre keto gjana. Qaj i AKR-se ish bablok
 • Komogllava 27.04.2012 / 09:29
  Ky i PDK-se i ngrati 10 vjet i kish ba ne fakultet juridike! phaaa. Ai daja jem eshte krejt i lodhte amo per 7 vjet e ka pas kry.hahah
 • leo 27.04.2012 / 09:26
  tradita vazhdon, edhe pas Xhemajlit Xhemajl, do te thot hajni korrupcion besa edhe le te ruhen njerezit ne komunikacion se kata kryetaret e Ferizajit (te PDK) vozisin shpejt ani tash qysh i kan ble xhipat e ri e te shtrejt, kan me shkele te gjitheve. edhe nje kohe me heret kam degjuar keso fushatash edhe pas Titos Tito, edhe pas Enveritt Enver, edhe pas Xhemajlit Xhemajl....
 • Besa 27.04.2012 / 09:25
  Ket sen e din krejt
 • istogu 27.04.2012 / 09:24
  ISHALLA I VRET BUKA E KOSOVES ATA QE VOTOJNE PER PDK,PDK TRADHETARET E KOSOVES
 • Alia fr 27.04.2012 / 09:17
  Normal qe fiton PDK ne Ferizaj se tradhtojme Thaqin kurr
 • Profa Ferizaj 27.04.2012 / 08:46
  Nuk bahet Hulumtimi me 500 respodent o Indeks. Kuku kush ju ka dhan ato diploma! Minimumi duhen 1000 mostra ne vende te ndryshme te Feriajit e ne vende te ndryshme me ardhe ne kesi perfundime. Mos bani kesi propagande te poshter se nuk ja dilni. tung Ferizajlia i edukuar
 • Agron 27.04.2012 / 08:42
  Nuk ma mer mendja qe osht e vertet. VV ka me fitu sigurt
 • hahahha 27.04.2012 / 08:38
  Po leni bre keto sene. Ramadan Hasani personi ma i pershtatshem, ju boni hajgare i pesti i gjashti. Po kush ta voton Agim Aliun qe deri dje ka qene me at kriminel qe ka mbyt njerez bre... Naim Ferati eshte njesoj si Adem Salihaj qe i nderron partite per nje asht.
Komenti juaj u pranua me sukses
Emri:
Komenti:

 
Sqarim:
Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. Indeksonline mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit Indeksonline.

Ju faleminderit për mirëkuptimin!
 • Të fundit
 • Më të lexuara
 • Më të komentuara
Portali Indeksonline u themelua nga një grup gazetarësh kosovarë në vitin 2010. Përball sfidave të gazetarisë bashkëkohore, të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe origjinale, në Kosovë, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët - Indeksonline nuk ishte veçse një kërkesë e kohës.

Materialet dhe informacionet mund të kopjohen, të shtypen dhe të përdoren por vetëm pas referimit të qartë të burimit të Portalit Indeksonline, në përputhje me kushtet e përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

© 2010-2014 Portali Indeksonline.