Ndodheni
Indeksonline / Lajme
14:04 / E shtunë, 31 Mars 2012
334 Komente
Rexhepi: Policët u zunë në kurth, Serbia me ligjet e xhunglës

19:52  Ministri i Brendshëm, Bajram Rexhepi prononcimi për RTK-në, ka thënë se policët kosovarë nuk ishin futur në territor të Serbisë, ata sipas tij ranë prej e një plani që kishte përgatitur Serbia.

“Ka qenë kurth e përgatitur nga Serbia. Ata ishin duke bërë patrullime të rregullta, dhe kur u afruan te disa drunë për t’i hequr nga aty polica serbe i tërhoqi në territor të tyre”, ka thënë Rexhepi. Sipas tij Serbia po zbaton ligje të xhunglës dhe këtu siç tha ai nuk mund të flitet për shtet ligjor.

Rexhepi tha se policëve iu është shqiptuar masa e paraburgimit prej 48 orësh ndërsa tha se pret që tani ndërkombëtarët të bëjnë presion mbi Serbinë dhe policët të lirohen.

19:31 Ka reaguar edhe Kryetari i Kuvendit Jakup Krasniqi. Ai ka thënë se është koha e fundit që veprimet e tilla të Serbisë të ndalen.

“ Arrestimi i dy pjesëtarëve të Policisë së Kosovës nga ana e Policisë së Republikës së Serbisë është një akt i paskrupullt dhe provokues . Me këtë veprim krejtësisht të papranueshëm Policia e Serbisë atakon në mënyrë të pashembullt integritetin e Kosovës dhe acaron edhe më marrëdhëniet ndërmjet dy shteteve. Këto dhe arrestimet e tjera të qytetarëve të Kosovës kurrsesi nuk i kontribuojnë ruajtjes së stabilitetit në mes dy shteteve dhe rajonit. Është koha që veprime të këtilla të pamatura e të dëmshme të ndërpriten, dhe njëherësh dy policët të lirohen menjëherë, theksohet në deklaratën e kryekuvendarit Krasniqi me rastin e arrestimit të dy pjesëtarëve të Policisë së Kosovës”, thuhet në deklaratën e Krasniqit.

18:15
Qeveria e Republikës së Kosovës dënon ashpër arrestimin e dy policëve të Kosovës nga ana e organeve ta Serbisë, që ndodhi sot në zonën kufitare në mes të Kosovës dhe Serbisë dhe kërkon lirimin e menjëhershëm të tyre dhe pa kushte.

Qeveria e Republikës së Kosovës vlerëson se ky është një akt qyqar i Qeverisë së Serbisë, është në kundërshtim me vlerat evropiane të fqinjësisë së mirë, kundër bashkëpunimit rajonal dhe cenon rëndë marrëveshjet e arritura në mes të Kosovës dhe Serbisë me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Ky akt cenon rëndë raportet në mes të dy shteteve të pavarura, Kosovës dhe Serbisë, thuhet në reagimin e Qeverisë së Kosovës.
Qeveria e Kosovës ju bënë ftesë të gjitha institucioneve ndërkombëtare, para së gjithash Bashkimit Evropian dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës që të ndërmarrin hapat e domosdoshëm, për të ndikuar te Beogradi zyrtar, për ti ndalur këto veprime arbitrare dhe të kundërligjshme. Qeveria e Kosovës kërkon nga qeveria e Serbisë që menjëherë dhe pa kushte, të bëjë lirimin e policëve kosovarë.

15:07
Ministri i Brendshëm, Bajram Rexhepi e ka konfirmuar për RTK-në arrestimin e dy policëve kosovarë në kufirin me Serbinë. Rexhepi nuk ka dhënë detaje, por ka thënë se është duke u marrë intensivisht me rastin për të parë se si ka ndodhur dhe nëse policët tanë kishin kaluar kufirin.

14: 04 Dy pjesëtarë të Policisë së Kosovës janë arrestuar sot në mëngjes në pikën kufitare në Merdar nga ana e Xhandarmërisë së Serbisë. Lajmin e ka bërë të ditur në Beograd ministri i Brendshëm serb, Ivica Dacic.

Ai ka thënë se janë arrestuar Shukri Binaku dhe Sami Beqiri, që ishin të armatosur e që sipas tij është shkelje e Marrëveshjes së Kumanovës.

“Çka kërkojnë ata në territorin e Serbisë Qendrore dhe me çfarë marrëveshje sillen këtej”, ka thënë ish-bashkëpunëtori i Millosheviqit.

Sipas gazetës së Beogradit Blic, policët kosovarë e kanë kaluar kufirin ilegalisht dhe kanë hyrë në pjesën e Serbisë. /indeksonline/
 


Kendi i komenteve
 • Lena 16.11.2013 / 17:06
  ah po tzi kishin qen njeher na lan pa kulm mbi tok e tash duan prap ku do ti gjejm ne deshmoret qe ran per kete vend ku si do ti a bejm ku do te shkojme .
 • vesi 17.06.2013 / 22:34
  Na kan pas kall qaty
 • erza 06.01.2013 / 21:49
  o ja qifsha nonen shkive pidhe
 • Ligj i Ruges 22.12.2012 / 01:40
  tyli qfar polici kan mar qe ska aftsi fizjonomi qe se ka hobi at pun i kan fut mbrena e jav qifsha grat npidh atynve qe i pranojn kta muta se edhe ata qe jan instruktor jan ma zi se kta qeshtu i lidhin me arm ndorr ahuahuahuahuahuahuauhahu
 • trimi 27.11.2012 / 22:35
  kur arestohet polcia ekosovs thaqi shkon ebon bisedime ne daqiqin krie minel iserbis esod prisident i serbis marre jukovt policis se kosov esht kallaj
 • Skenderja 19.10.2012 / 13:03
  OO MARRE TON DITEN PO QKA HAMAMI I KENI MAJIT ATO ARME BRE KLLOSHAR JUVE AS ME LOP SJU KISHA QU SE I KISHI HUP MARRE NA KENI MARR FTYREN
 • HAHAHAHAAHHAHHAHAHAHAHHA 28.08.2012 / 09:36
  MUE JAN TUJ UM KERKU POLICIA SE E KAM BA NI BIZNIS ME NI NJERI QE PO MARRKE PARE ME FAJDE PEJ NJE POLICI E TASH AI POLICI MI KA LSHU KREJT POLICIN E KS ME FLETARRESTE ME KREJT JEM TU FRIGU PER JETEN TEME SE JA PASNA PREK BISNISIN ATINA.hahahaaaa polic fajdexhi hahahah kan kujtu kta qe po dalin me mledh kopurtha e shkaun kojshi hahahahhahaa marre marre ,me 3 jav shkoll e pa pik bothe nuk hihet polic se na len nrren,une si qytetar ma nuik e nij veten te mbrojtun as para boro ramizit hahahahah,tutna kan me aedh me i arrestu neper stacione me jau shti kryt ne bari haaaaaaaaaaaaaaaa
 • Mitrovicalia 09.07.2012 / 17:00
  Bajram Rexhepi Shkau i ka fajet. Mu pas kan Aktivista te VV apo naj organizate shqipetare i kishe rreh. Turp per ministrin Rexhepi dhe shefin e tij.
 • xhuxhi- messi 08.07.2012 / 21:07
  o shtet i poshter he shtet pasiv, edhe sa viktima do ti kesh qe ta kuptosh qe shkau bes nuk ka,edhe pa pune nuk arrehet asgje.
 • dardanasi-1 14.06.2012 / 23:00
  hajmedet haj, kemi cof edhe po mendojm qe jemi ne enderr.
 • buliii 09.05.2012 / 19:41
  o qa na ka gjet neve spo e din poplli o ksaj te shkrete kosove hej po ani se THAQI ka fain kejt se ka shti polic qe as 30 perqin rregulla nuk i din edhe nuk osht seri se
 • MILI 06.04.2012 / 21:00
  PO KALLAJ PER JUVE QI JINI NTERUN SE TISHIT KAN JU NVEN NGJARJES SA GJANDARMERIA KA QEN NE RRETH JUVE JU KISH LSHU SHPIRTI PEJ TUTE VEQ MI PA JU KISHA LUT MOS SHKRUNI KUR ZDINI SE TURP OSHT PER JUVE RROFT POLICIA E KOSOVES
 • beli 03.04.2012 / 20:24
  tuxa naj kan marr ftyren ncncnnc
 • etniku 02.04.2012 / 17:35
  po qa jane keto polic mos qofshin ma mire se nuk e paskan shkrep nje fishek mor zoti i vraft po ma mire te rrine ne beograd e mos te vin ne kosove fare se nuk kan ftyre me ardh se si jane dorezu kshu keta frikacake.se me pase qene diku ne prishtine kishin bo si polic special gjoja se qa jane te bo kurse aty ku duhet me luftu dorezohen se lepura. TURP TURP TURP se na kan korit
 • kosovari 02.04.2012 / 10:24
  Skenari i stupcave.
 • Jeton 01.04.2012 / 23:42
  Parameno me naj zan... nanat dhe motrat tona shkijet del qeveria dhe thote kjo eshte vetem per konsum te brendshme politik...
 • Blerim shashkovci 01.04.2012 / 22:02
  Deri Kur ma o shqiptar?Ende durim a?
 • Blero 01.04.2012 / 22:00
  Ende Mr duru a?
 • Bleimi 01.04.2012 / 21:55
  Deri Kur ma?
 • Blerim shashkovci 01.04.2012 / 21:52
  Deri Kur ma o shqiptar?Ende durim a?
 • Ahmet 01.04.2012 / 21:50
  Ah moj qeveri e Kosoves qe i toleron Keta kriminela xhendarmë me hi në teritorin e kosoves me ba arrestime tmershme!! Nuk funksionon as qeveri as sen! turpë është mos mu kan ne gjendje me rujtë kufirin, Kosovë Serbi.
 • hashim thaqit 01.04.2012 / 20:57
  veq sa te pjeket molla kuqe se sun po shkojm niher se su pjek hala se hashim thaqi na qon kur ta shet kosoven me pa mollen e kuqe turp per qeverin e pa aft
 • Luani8023 01.04.2012 / 20:57
  Mjer Kosova sa Budallen e kish pas,vazhdoni me komente budallaqe.RRoft Policia e Kosoves, vdekje budallve hahhaha
 • hajda 01.04.2012 / 20:40
  HAHAHHA ME KAN ME ZAN NAJ SHIPTAR TONIN KTA MILIC TONT E KISHIN VRA TU PRE DRU A ME SHKIJE SKAN GUXU HAHHA ME KAN ME DENU SHIPTARI SHIPTARIN STUTET E ME KALLASH E ME ALLTI MU DORZU HAHAH KA MI MYT ADEM JASHARI NAT DYJE E ZAHIR PAJAZITI KTA MILIC
 • hajda 01.04.2012 / 20:38
  HAHAHHA ME KAN ME ZAN NAJ SHIPTAR TONIN KTA MILIC TONT E KISHIN VRA TU PRE DRU A ME SHKIJE SKAN GUXU HAHHA ME KAN ME DENU SHIPTARI SHIPTARIN STUTET E ME KALLASH E ME ALLTI MU DORZU HAHAH KA MI MYT ADEM JASHARI NAT DYJE E ZAHIR PAJAZITI KTA MILIC
 • doni 01.04.2012 / 20:34
  valla bree ma mir mi pas myt se me shtree qashtu per tokee shum turpp per policin e kosoves
 • pie-team 01.04.2012 / 20:23
  Tek e fundit s'asht per mu çudit o komentues se te gjithe ne e dime se nepotizmi eshte shume i pranishem edhe ne Polici. Shume kandidate te cilet kane qene te afte per mu ba Polic kane mbete jashte shkaku se nuk kane pase lidhje per me hy ne kete institucion. Ne vend te kesaj jane pranu do far trashaluqash qe as me ec nuk munden prej peshe e lere me te na garantojne sigurine dhe rendin.
 • ola 01.04.2012 / 20:22
  o popull jepnja hashimit apet be robt jaqifsha edi qysh ilshojn ata pej burgu pos tjav qon shkive at kudren editen
 • Luani8023 01.04.2012 / 20:15
  A thu jemi na Shqiptaret krejt budall apo vetem budallet po komentojn ketu.Nuk kam fjal per keta Komentus qe po shkrujn kunder POliceve te Kosoves,pa e ditur situaten se qysh kan ra ata ne dor te PISAVE.Po me duket se shumica ketu kan shiku shum filma me RAMBON e po shkruajn komente budallaqe.Rrspekt per ata qe kan Uniform te Kosoves e punojn per Mbrojtje te Kosoves.
 • tana 01.04.2012 / 17:29
  po krejt zuzar e t`pa shkoll punojne SHPK
 • musa pk 01.04.2012 / 17:24
  oj redaksi pse nuk poe lejon komentin qe poe boj pom doket qe jeni ka i perkrahni idiotat qe po i shajn policet mamir qitma komentin ok
 • sanija 01.04.2012 / 17:20
  nuk osht turp te biesh ne grack por osht turp per juve qe po i fyeni policin e kosoves marre per ata shqiptar qe folin keq per policet se ju qe shkruni keq per keta jeni pederra
 • musa pk 01.04.2012 / 17:18
  ata qe jan ka komentojn pa lidhje edhe keq per keta dy polic jan idiotet me te mdhenj marre per juve qe folni keq ju jeni veq nje hiq te kosoves ju jeni ata qe jav qoni grat bakshish shkieve kurr kosova nuk ka pas POLIC ME TE ZOTIT po mjer kta polic kon jan ka e mbrojn
 • tarzani 01.04.2012 / 17:10
  Po foton pse e mban ne dore ky bufi....apo kujton se ka arrit ndonje sukses te madh.-:) Cfardo qe te bejne ....Kosoven e kane humbur nje here e mire, le te perpeliten dhe ca akoma se ndoshta e harrojne me shpejt marreveshjen e kumanoves dhe emrin KOSOVE.
 • uqk 01.04.2012 / 16:56
  ma mir ësht kan me luftu si me ra per toke kukukukuku
 • limi nga klina 01.04.2012 / 16:53
  mendim ime ësht se kosova kurr nuk do te jet e lir deri sa ta merr pushtet te ri por ketu un ti isha kan ne vend te ketyr policve ma mirë ësht kan me luftu si me ra per toke par trupit te serbis kuku per neve
 • limi nga klina 01.04.2012 / 16:53
  mendim ime ësht se kosova kurr nuk do te jet e lir deri sa ta merr pushtet te ri por ketu un ti isha kan ne vend te ketyr policve ma mirë ësht kan me luftu si me ra per toke par trupit te serbis kuku per neve
 • bahtjar 01.04.2012 / 16:43
  asht leht ta veshesh oniformen por duhet ta mbrosh at deri me vdekje ndoshta kan mendu qe jan ne korz duke shetitur.
 • NJANI 01.04.2012 / 16:36
  ndaqi besoni ndaqi jo marre pom vjen prej veti qka nakan bo keta po dorzohna me arme en dor ku ku mana tok
 • Merimanga 01.04.2012 / 16:30
  Turp per te gjithe ju komentues.Ata djem atje jane kosovare o injoranta,mos harxhoni kohe tu komentu pa lidhje ,po nese jeni te zote,shtrengoni bythen e shkoni edhe ju atje ,se na qat koken tuj fol pa lidhje. Zaten nuk keni pune tjeter.....
 • Eri-Vlora 01.04.2012 / 16:28
  Kush eshte ai burre qe shtrihet ashtu perdhe, duke pas automatik ne dore? Vetem gjak shqiptari nuk eshte! TURP.
 • jeton 01.04.2012 / 15:22
  Si mund ti gezohen keti poshtrimi shqiptaret faqezi,nuk ka gje me te rend se te perdhoset dinjiteti i nje njeriu e aq me shume i nje polici,por jo rastesisht deputeti i bundestagut gjerman tha qe VV me shume urren PDKne se serbet!
 • Ari 01.04.2012 / 14:37
  Haaahaaa, ani kqyrja kallashat e 50eur, horr na bonet, eee duhet edita tahiri mi hargju paret, e per mbrojte te vendit blejna arme ne pazar, hahahaaa, mujn me bo ndrim me shtu pare pak me mar nejnjo ma tre qe ka gjujt nej plak ma pak te perdoren. MARRE shtet, po qfar shteti brre.
 • Gjergjë 01.04.2012 / 13:02
  A kuku! sha na ka gjet me ket qeveri bre zoti i hekt ma mir ata thi!! por keta polic nuk kan pas tjeter zgjidhje per veq mu derzu ne duar te shkive! ata ishin vetum te kryen detyren e tyre, por xhendarmeria hyri ne teritorin e kosoves si thuhet edhe i arrestuan keto dy polic tonë.
 • Alban, Prizren 01.04.2012 / 11:26
  Marre marre ka mendu policia jone se mos ka lon ndonje kerre ande me zone me radar se qajo eshte puna e ketynve ma e madhe. Kta police te shrire ne toke duhet me hupe ma mire se na kan bo hore krejte shqiptarizmin. Qe Policia jone ku eshte marre po me vjen ne cfare niveli na ule ......
 • agroni me fusnot 01.04.2012 / 10:57
  a menduate se me vetvendosjen keni pune a jo jo me shkije keni pune edhe ju kapin qysh te doin mare e mas veq zgjedhni ju ka me ju kap
 • greko 01.04.2012 / 10:20
  eh qa me bo sjon ALBIN KURTA kta me jau ndreq kamerat aty me dhon intervista me sha serbine prej serbie midis serbise - me dy fjal sjon udb as shpihuna
 • lluka 01.04.2012 / 10:19
  krejt krejt veq kur po hajn qita te vetvendosjes kishe po e shfrytzojm momentumin - me ju bashku vetfundosjes se kishe ajo alternativ pom hidhet mu gju e mu myt gjygym t qajit !!! - A E DINI JU QE QIFTI ALBBIN KURTIT EDHE ATI KRESHNIK SPAHISE JON PJELL SLLAVE per destabilizim t trojeve shqiptare - ku s njohin zhvillim perveq degradim te perditshem n emer te patriotizmit, palone - tuma t vetfndosjes
 • TRIMI 01.04.2012 / 10:10
  Qeshtu thaqi ne bashkepunim me UDB EULEX E DO miq te serbis e pastru edhe TMK edhe SHPK prej ish usbtar e te UÇK se e tash luj teze shkijet me uniforma shteterore e kishe po bisedohet e marre ju koft zoti i vraft ata polic qe jon dorezu e fotot e tyre kan marr boten po ata jan te padinjitet polic me pushk ne dor me na korit krejt shqiptarin ata jan faqja e zez e Kosoves turp turp turp
 • donati 01.04.2012 / 09:34
  qeshtu ruhet shteti me arme ne duar... m amir emos me pas kan pa arme kta ploic tone e jo m elu koqe me ta....kush u met me rujt e me udheheq ket vend...
 • bisa 01.04.2012 / 08:31
  mos u merzitni se i leshojne
 • mirsadi 01.04.2012 / 07:43
  keta polict ton kosoves kan gabu se nuk isha derzu der ne vdekje deri fishek fundit duhet me luftu e jo me ju derzu shkive
 • artion 01.04.2012 / 06:18
  kan mujt edhe mi vra e kush z guxon mu ni si gjithmon po na sillin qysh po dojn vet
 • Iliri 01.04.2012 / 04:40
  Te gjith te zhgenjyreve, bashkohuni Vetevendosjes se qajo eshte rruga e lirise, krenarise dhe te zhvillimit!
 • ferati 01.04.2012 / 03:31
  nuk po mundem me i kuptu disa komentues ktu jo kshtu jo ashtu , ktu po shihet shume mire se policia ka qen e armatusur dhe nuk u kan ne gjum sa mos me i pas ni ose pa policin e serbis per qka i majn armt me veti kur nuk jan ne gjendje me gjujt me to me kan ndermjet veti te gjith i kishim perdor po ne kufi atu as nje plumb nuk e shkrepen qfar policie eshte kjo kur per 3 muj kishe pregaditet veq kastravecat (trangujt) rriten per 3 muj edhe policia e jon ktu nuk duhet me kerku dorheqje te askujt po arrestim o burra arrestim te personave pergjegjes si kryemnistri ministri i mbrojtjes dhe gjenerali i policis se kosoves si dhe te shkarkohen nga detyra qe te 2 policet e arrestuar
 • Marigona 01.04.2012 / 03:12
  Ky ne foto me ket foto duhet te vritet ..asht klyshi i miloshit ...te vritet ...posa del jansht nga serbia ..ne perendim apo ne ndonji vend tjeter..ska meshir te vritet po e kercnon Kooven zdralji i fliqt
 • Sabria 01.04.2012 / 02:16
  o policia e kosoves i kish pas armet e plastikes... hahaha
 • sokoli 01.04.2012 / 01:42
  hhahhhahah ta qivsha policin e leshit ahahhahahah qen si qent jan palu ahhhhahahhah
 • gadafi 01.04.2012 / 01:36
  ishalla kris naj luft ikum naj kah se spo rrihet nkosov na myti fykarrallaku
 • lami 01.04.2012 / 01:34
  vetem doreheqje kurgjo ma shume as ma pak o rexhepovic
 • opinion 01.04.2012 / 01:25
  shefi i AKI nuk po prononcohet fare..a ka pas indicie apo te dhena se nji gje e till do te ndosh...dhe a e ka jameru stafin e policise deh institucionet perktese per zhvillimet qe mund te ndodhin..mendoj se Shefi i AKI duhet te merr pergjegjsi per ket befasi dhe te ofroj dorheqje per mos mundsi te zbulimit te ketyre aksioneve te serbise
 • A>. 01.04.2012 / 01:09
  Mozemakeq, heki klinat o hashim e o rexhep se na shktarut, kta polic tucaa me kallasha ndor jon dhi nveti mare per ta, ajon POLIC, jon betuu qe kan me mbrojt uniformen e vet. ka me na hi serbia mrena apet kjo osht politik e USA...
 • Biku 01.04.2012 / 00:44
  Ju injoranta qe po lehni Thaci Thaci a po mendoni se Serbia ish perkul para tjeter kujt a? allahile a po mendoni qashtu? o te shkret Serbia gjith u sjell qeshtu dhe gjith ka mu sjell qeshtu pa marr parasysh kush eshte ne pushtet. Prekne pak kryt se me fol eshte leht po me vepru zor se tmban ngusht krejt bota dhe menxi spresin me ba na punen mut sr qat qellim e ka qetniku
 • klina 01.04.2012 / 00:39
  ekishin rraf ni her njanin e mas mrami ja kishin ba edhe at punen e kur e pyten a nuk pate kurgja me vete th po epata alltin po kta e ruj per ftyr e ktina ikish shku edha permas e aj hala e rujke ftyren edhe kta polict armt ikan per ftyr i rujn
 • cubi 01.04.2012 / 00:27
  o regjo hiq mos ta nin me randesi ti ki pare e per shtet e di se nuk te han se kan e nxajn e kan e arrestojn mrena a jasht ty nuk te arrestojn mos u tut e mazamakeq po te lig ishum kan e sekishum dit neve shqiptarve na ka met veq me vesh dimi e me dal me to se tana ikem provu e ikem duru
 • Guarda Di Financa 01.04.2012 / 00:16
  Tmerr! sa ofenduese eshte edhe poshteruese kjo qe po ndodhe,jan shtri per toke e ter qeveria,presidenca,parlamenti...kjo nuk eshte vetem ofendim i policis,me kete akt zotri rexhepi duhet te jep dorheqje menejeher,e pas ati e ter banda mafijoze kriminale e pdk!poshterim me te madhe nuk ka pasur kosova pas luftes!!
 • andi 01.04.2012 / 00:13
  O BAJRAM, HAJT BURR I DHEUT MAJ QETA NXHEP
 • toni 01.04.2012 / 00:10
  o analfabeta bajram rexhepi sun shkon me i rujt qdo polic,po ata jan tregu te dobt eshte dasht me rezistu e ju mu dorzu, e ju komentues te opozites mos hani shum se kurr sun ken me mar pushtetin po mundoni me shfrytzu gjithqka shume te dobt jeni
 • VOTUESI 31.03.2012 / 23:57
  VOTO PDK, SE EDHE 5 FUTSNOTA I KANE METE ME JA QITE KOSOVES******
 • Chgmil Chirurgu 31.03.2012 / 23:56
  Fatkeqesisht eshte nje gjenerat e keqe gjenerat e tallavas e kete po e shfrytezojne pushtetaret tan si dhe me shum armiqet tan serbet. Fajin e kemi vet sepse ne gjdo dasem apo aheng shqipetar kendohen kenge tallava dhe kenge te marrura nga sllavet e tej dhe ne vend qe te forcohet kultura e jon neve bejme te kunderten. Sa te kemi te njejtin mendim dhe nuk do te vetdijesohemi si popull e kam fjalen per shumicen e popullit keto gjera jan fare normale qe do te na ndodhin her pas here. Une kam pare disa dhjetra polic te kosoves ne nje Aheng shqipetar qe vallzonin me muzik tallava dhe ate sllave e mesiguri polic te ketij rangu paskan qen edhe keta te dy qe paskan ra viktim e hordhive serbe. Kur nje epror ushtarak e merr armen dhe e pranon uniformen Ay duhet ta jap betimin dhe te zotohet per vatan po kush e di se sfar po ndodh me keta njerz. Si duket te dy policet e pan mir se qfar ndodhi pas luftes dhe harruan shqipetaret se qfar kishte ndodhur i harruan deshmoret dhe invalidet si dhe femijet jetim ndofta kan menduar pse te vdesim edhe mund te harrohemi si te tjeret. Nese keshtu udhehiqet nje shtet ka mundesi qe ai te shuhet dhe te mos egzistoi me dhe po sikur te mos ishin fuqit e medha perendimore vaj halli per ne se do na kishin zhdukur nga faqja e dheut. O vellezer shqipetar jo me kot eshte thene se bashkimi bene fuqin andaj osot o kurr te jemi te bashkuar dhe ta kuptojme njeher e pergjithmon se kush eshte miku e kush armiku dhe ta udheheqim shtetin qe te tjert te na kene lakmi.
 • Artoni 31.03.2012 / 23:55
  Ministri po thote qe ka qene kurth. Pasi paska qene kurth a pati informacioni sherbimi inteligjent i Kosoves per kete kurth? Po ata haber nuk kane ne ate pune, se keshtu te gjen kur krijon sherbim primitiv, me djem te axhes, te tezes, me daje e kusherinje. Nuk dine keta katunare te mbajne shtet, gjithkund ne bote elitat udheheqin me shtetin e jo katunaret analfabete me shkolla te nates.
 • Prishtine 31.03.2012 / 23:46
  Menaxhin i Intergruar i Kufijve hahahahahhahahahhaha ma mire me thon Menaxhim i Kufijve Ner Kamt e Shkijeve.
 • karmadhi 31.03.2012 / 23:43
  Leni bre mos bani hajgare se jan lodh jan shtri me pushu pak hahahahahahahha
 • mitr0vica 31.03.2012 / 23:41
  krejt p0p//i i ka fajet p0j v0t0jn hajnat kuku per neve kush p0 naudhheq shtetin
 • Naseri 31.03.2012 / 23:21
  TANI SI TE LIROHEN POLICET BAJRAMI ME HASHIMIN KAN MI SHPALL HEROJ TE KOSOVES KTA TRIMA SE KAN BER TRMNRI, HEROJ TE RREZISTENCES PER KOSOVEN MARRE
 • niti 31.03.2012 / 23:18
  o bajram regja e ta q po ti shka je bre ma i zi se shkavi je
 • VU 31.03.2012 / 23:09
  edhe pak kan me ardh me arrestu ne qeveri thaqin bashk me komandantat e vet
 • ben 31.03.2012 / 23:06
  ku eshte shiku edhe gjithe patriotat qe thoshin e kemi cliru na dhe jo NATO
 • shkolla vushtrri 31.03.2012 / 23:06
  me tremuj shkoll polic sun bahesh turp per te xhith te pa shkolles
 • pie-team 31.03.2012 / 23:06
  ncncncnc e qfare policesh jane keta bre...te shtrime per toke si me kane qyqana...po te isha une ne vend qatyne xhandareve ua kisha kuq faqet shpulla.
 • Gania 31.03.2012 / 23:01
  Shum me let e kisha pas bre bac me ju pa te dekur se ne kete gjendje. Ushtrin ne kufi menjehere pas ketij incidenti
 • era 31.03.2012 / 22:47
  BAJRAMOVIQI DUHET TE JEP DORHEQJE SAMA PAR EDHE KONFISKIMIN E PASURIS SE VJEDHUR MEJU KTHY KOSOVES
 • liridon 31.03.2012 / 22:40
  nje fjal popullore thot uje flet shkahu nuk flen
 • Ushtari 31.03.2012 / 22:35
  Policet e SHPK-se kane bere shkelje te cdo norme morale, se kufiri mbrohet me gjak. Per ata jeni te armatosue e jo mu shtre si rrugaq aty. TURP. Me mire me pa vdek tu luftu se keto pamje qe pi shohim.
 • Tetova 31.03.2012 / 22:34
  sa te lodhur jeni ju te kosoves... ncncnc
 • THAQI 31.03.2012 / 22:32
  ME KTO ARRESTIME SERBIA POI NJEH KUFIJT E KOSOVES SE PO THOT KA DAL JASHT KUFIRIT .
 • axha syl 31.03.2012 / 22:31
  o popull ishalla qita amerikant edhe evropa nuk na lan se neper shpia kan me na hi apet neve shkiet, qita 2 polic ama po me dhimben se jeta e embel eshte
 • nini 31.03.2012 / 22:22
  po te shkojn dhe policia e kosoves dhe tja kapin edhe serbi dy polic. keshtu serbis i paguhet nderi me ndere. kosova ka polic trima boll, nuk jan keta te dy qe e perfaqesojne kosoven.
 • kaqaniku 31.03.2012 / 22:21
  turp per qeverin po edhe ma turp per kta polic qe nuk i mledhin krahet kur jan ne mesin e shqiptarve e qetu esht dasht me tregu veten ooo klloshar e jo me rre shqiptar turppppp
 • kaqaniku 31.03.2012 / 22:21
  turp per qeverin po edhe ma turp per kta polic qe nuk i mledhin krahet kur jan ne mesin e shqiptarve e qetu esht dasht me tregu veten ooo klloshar e jo me rre shqiptar turppppp
 • Resani 31.03.2012 / 22:18
  O BAJRAM DOKTORRI PO TI ME PAS QEN I MIR ISHE DOKTOR E JO POLITIK PO EP DORHEQEJE SE JE SHUM I DOMESHUM PER KET SHOQRI NUK E MERITON PO LUJN SHKIT ME POLIC TU SI MIU ME MACEN PO TE KISH LIGJ TI I KISHE NGJIT ME GJITH DREJTORIN NU BURG PO TE NA ESHT LIGJ I XHUNGELES E JO TE SREBET ATA PO E RUJN SHTETI E VET SHUM MIR,TI NUK KE PARNDALUE SHQIPTART SHPRNGULJEN PER KUNDRAZI I KE PRKRAHUR TE DALIN NGA VERIU NGA TI BESOM NUK KAN PAS PERKRAHJE AS MORALE AS MATRIALE
 • mergata 31.03.2012 / 22:17
  ne vende qe te arrestohet gjandarmarija serbe arrestohen policet e kosoves,duhet te shkarkohen dy policet nga detyra,te shkarkohet bajram regjepi, te shkarkohet thaqi,pse po na genjejn se po merren masa kunder zgjedhjeve ne kosov, kurse gjandarmaria serbe po merr masa kunder policeve ne kosove
 • Hashaklit 31.03.2012 / 22:13
  Marre marre marre per kosoven
 • Pseudopatrioti 31.03.2012 / 22:03
  Ma mire me i pase myte kta smotana faqja e zeze
 • buli 31.03.2012 / 22:02
  O popull ju ka thene baci Ul kujdes kujte po ja jepni voten
 • niku 31.03.2012 / 22:02
  o shqiptar per vota bre eshte ka i ben dacici?
 • cama 31.03.2012 / 21:58
  marrja Zotit me AK47 me veti me revole edhe me i kidnapu nje plumb pa e shkrep marre, cfare police tuca, ncncncncn prej hijes vete me u tute,
 • bajram 31.03.2012 / 21:54
  hajt se i lshojn se merret vesh edita me borkon kallaj.
 • Mixha 31.03.2012 / 21:54
  A QETI PO MI THOJKAN Menaxhimi i Integruar i Kufijeve!
 • buki 31.03.2012 / 21:52
  Lavdia eshte mbi ju marrja eshte mbi ne
 • buki 31.03.2012 / 21:52
  Lavdia eshte mbi ju, marrja esshte mbi ne... Bashkimi Kombetar nuk eshte larg.
 • Unbekant.. 31.03.2012 / 21:44
  Marre per ju spo ju vjen marre kjo me ndoll e ju perqafoheni serisht me serbien edhe jepujani voten ju atyre.. Armikun ski shanqa me nxan shok ma oj (KOSOV) Vetem se po dush edhe njeher. me hy shkavi ne kosov me perpunuar ata se qka beri ma heret.-
 • trimi 31.03.2012 / 21:44
  aj marova prej inati po kur te shtine minoritete polic qeshtu naj bajne gjithmone
 • FUSNOTA 31.03.2012 / 21:40
  FUSNOTA I KA RRAJT FELL. NA MUREN NE QAF BANDAT E DRENICES. NE QDO VEND NE BOT SHTETIN E KONTROLLOJN AKADEMIKAT EHH KOKAT E SHTETIT TE NA HAJNAT MOZEMAKEQ.
 • drenas 31.03.2012 / 21:38
  e per qka i kan ato pushk he ne to ju pshurrsha i paska shtre per toki si mit emore zagar marre po nejse 99 perqin epolicis ton jan palar sen tjeert hajna e magjup mi shte per toke si qet e armt ne dor hahahhahahahaha ik bre se marre pasha zoten si kur qet qi i vrajshin ka ni her jetshin kta io paska lidh shkit ishalla jav kan dhan edhe ne goj se nuk rpitojn me marr kta hiq se tuza jan
 • PROFESIONALIZMI 31.03.2012 / 21:36
  15 STERVITJE EDHE GRADEN TOGER EH MJER KOSOVA JAN MESU ME VETVENDOSJEN HAHAHAAHA.
 • qaza 31.03.2012 / 21:36
  kshtu hyhet ne evrop oj kosov..... lere evropen oj qeveri se snaduhet gja eas nuk napranojn derisa nuk eke as metevoglen ide qe pa kris pushka stenjeh kush ..pom befason fakti se kemi qen nedit mateshtira o hashim enuk jena ba melaqe .besoj qe ngasot duhet ti kujtosh ditet e luftes dhe ti perdoresh po ato strategji qe iperdori UCK SE SBAN NDRYSHE
 • Shqiptaria 31.03.2012 / 21:27
  Perderisa quhet policia Kosovare nuk kemi me e pas as rrespektin me te vogel! Veq bashkimi na shpeton nga kurvat slave!
 • lion 31.03.2012 / 21:23
  Ase vete nuk po muje me besue si eshte keshtu por me kon me populle po sillen shum keq e me police te serbise a po shi qyshe jon trgu se nuk po muje shkru qa duhte me shkru per police kosovare?
 • galica 31.03.2012 / 21:21
  duhet mi ju dhon ma shum drejta policis te kosoves se kta u duft mi gju policin e serbis po jon tut qe pi qesin prej pune keq per policin e kosoves marri
 • nijeri 31.03.2012 / 21:20
  e rujke policija e kosoves ket qen ne shatervan kur pike uj te shatervanit poa i mir asht shkavi rune apet se mos pi nj nai ferr ka kama po me vijen por tu qeshur mor me policin ton qe ka tae prej e bairam rexhepit mor...a teishin kan kto te vetvendosijes qka ikishen rreje ikishin myt dajak.ku jeni shtash delni mor patrolloni.kqyr ma epotshkon polic me kujt ma ne marr aj tybe rrijen shiptart tuti.ne luft veq ni krism kur te baishin me in. qata jan
 • malushi 31.03.2012 / 21:19
  mire eshte shumemos me fol pa lidhje o idiota, po qysh nuk ju vjen marre a njeri thojka me marr Ramushi, nga zoti ju ardhte ju qe folni pa lidhje.
 • olit 31.03.2012 / 21:16
  oooooooo policija e kosoves erujke ne prizren kur pike uj te qeshma e shatervanit ivca daqiq,shtash rune mir po me vijen por tu qeshtu ne qat momen kam rae aty parti policija ekosoves e rujke edhe sun guxojshem me kqyr ket shka prej policis ton bravo shkije se shiptart veq balla balla...
 • Veli Berisha 31.03.2012 / 21:13
  Bukur o vllezër me të drejt e keni që shpaloseni urrejten që keni nda Sërbis. Por një mos harroni është shum lehtë të skrtuajm ktu për të hapur luft me Sërbin, ata që hapin luften nuk humbasin kohen kot ashtu si edhe unë. Jemi shum larg ndaj forces së Sërbis. Nëse është nevoja Sërbet kan aftësi edhe ne Qeveri futen dhe arrestojnë Ministrat tonë, hmmmm,nuk kan nevoj të arrestojnë ministrat e Kosovës se ata jan punues të Sërbis. SI DUHET TË HAKMERREMI NË. Unë mendoj shum thjesht mos bleni PRODUKTE nga Sërbija, injoroni të gjitha qka ka të bëj me Sërbin. Kjo është e vetmja mënyrë që ne si qytetar të Kosovës që mund të bëjm. Sa për luft nukbëhet pyetje lufta ka kaluar dhe nuk ka më luft. Lufta është e tmerrshme dhe nuk na takon të derdhemi më gjak, Sërbi din të provokoj por ne mos të futemi në lojen e tyre, ata jan në gjendje ta na japin edhe gruan, nënën, motrat vetëm për ti arritur ata qëllimet e tyre RROFT SHQYPNIJA E MADHE
 • halili 31.03.2012 / 21:07
  a spaskan pas gjak shqiptari se me pru vetin nad gjendje katastrof a po nejse se ne shqiptart mu kan nemes veti jem azgana
 • fejzi Mulliqi 31.03.2012 / 21:06
  nuk esht e vertet se kta 2 embesila ton e kan kalu vin kufitare kta pikrisht ne token e kosoves jan kapur ashtu siq thot edhe vet Hajni I pasuris Shqiptare bajram regjepi thjesht ashtu mendoj une Mbaz fakteve ne veri te Kosoves jan me qinra MUP te serbis te veshur qe patrollojn edhe neper rrug kam ndegjuar Ku atje u vra I ndjeri Enver Zymberi Turp per Qeverin per policin per vetKtyre personave te veshur ne Uniform me paisje armesh me ra ne kurth te cetnikve.vllezer ndoshta nuk di ndoshta sjam i provuar apo jam i ri Po kutadi une, por per ket rast te sodem duhet ta paguj shkjau shum fish se kem plot polic civil serb qe shetisin an e mban kosoves si kauboja ne ndihmen e patriotave shqiptar MARREEEEEEEE TURPPPPPP let te del H.Thaq e tju tregon se ku gjindet Mollen e kuqe po te kishe kjo qever pak Moral ndaj gjakut te deshmorve duhet te Derzojn Postet edhe te lshojn Kosoven per gjithmon
 • Lima 31.03.2012 / 21:04
  Kisha Pas Qef Me Kan Njesia Speciale Se Shum Po Livdohen Me Jau Rras Kryt Un Dushk Qaty Se Shqiptart Kollaj Pi Arrestojn Mju Than Matnu Me Shkiee Be Pissa
 • Dani 31.03.2012 / 21:04
  Investimet e Thaqit.Ne vend se te forcohet policia e shteti Kryeministri po nderton Autostrada.Duhet te mbledhet Kuvendi ne seance te jashtezakonshme dhe te shkarkohet kjo Qeveri.Pas kritikave nga Delli dhe pas kesaj marrie me nuk ka pse te vazhdoj kjo mazhorance.Dialogu te nderpritet dhe te shpallen te pavefshme te gjitha marveshjet e deritashme.
 • tipi 31.03.2012 / 20:39
  ncncncncncn
 • petriti 31.03.2012 / 20:36
  po cfare nderkombetare o minister kur ski kapacitet me majt at pozite hape krahun e lej njerzt qe duhet me udhheq, kjo asht kur doktori e udheheq ministrin e brendshme
 • HAKMARRJA 31.03.2012 / 20:36
  Pse nuk del policia me arrestu shkije neper Kosove. Ka me mijra shkije qe punojne neper institucione paralele te serbise ne Kosove. Hajde nisjani prej PosteS, ambulantave, shkollave, MUP-it ne Graqanice e vazhdoni tutje ku te mundeni......EDHE ATE QYSH QITASH.
 • Kushtra me xhelen 31.03.2012 / 20:35
  Nuk ka faj kerkush ktu, fajet i kan shkijet qe kan ardh pa paralajmerim. Ncncnc. Shka bojne more kta police, a e kan dite se jane ka e rujne kufinin e shtetit a ne piknik kane dal. Si te lirohen menihere mi perjashtu prej policise, edhe te tjereve me i tregu qe te vdekun po, po je te gjall me u dorezu me arm e me poshtnu vetin edhe krejt shqiptart ne kete form, se ndryshe prej shkive nuk pritet se srmik me te madh i kemi pas gjithmone.
 • Kushtra me xhelen 31.03.2012 / 20:35
  Nuk ka faj kerkush ktu, fajet i kan shkijet qe kan ardh pa paralajmerim. Ncncnc. Shka bojne more kta police, a e kan dite se jane ka e rujne kufinin e shtetit a ne piknik kane dal. Si te lirohen menihere mi perjashtu prej policise, edhe te tjereve me i tregu qe te vdekun po, po je te gjall me u dorezu me arm e me poshtnu vetin edhe krejt shqiptart ne kete form, se ndryshe prej shkive nuk pritet se srmik me te madh i kemi pas gjithmone.
 • Kushtra me xhelen 31.03.2012 / 20:34
  Nuk ka faj kerkush ktu, fajet i kan shkijet qe kan ardh pa paralajmerim. Ncncnc. Shka bojne more kta police, a e kan dite se jane ka e rujne kufinin e shtetit a ne piknik kane dal. Si te lirohen menihere mi perjashtu prej policise, edhe te tjereve me i tregu qe te vdekun po, po je te gjall me u dorezu me arm e me poshtnu vetin edhe krejt shqiptart ne kete form, se ndryshe prej shkive nuk pritet se srmik me te madh i kemi pas gjithmone.
 • Shatri 31.03.2012 / 20:33
  Po sikur ju te ishit aty cka do benit psh,,,mos ja fusni pordh ne uje.
 • Dreri 31.03.2012 / 20:33
  ne kurth bien minjet, lepujt...hajvan.
 • apex@deshtimi 31.03.2012 / 20:30
  jo ne ta merr dauti se ma i pregaditen
 • kuku 31.03.2012 / 20:29
  po i ka met hashim thaqit me u taku edhe me tadiqin po qati bajsh mjer ata djemt te cilet jan ne duart e qenave serb se thaqi u msu me dal e me leh si qen ne medja me klysht e vet per rreth
 • prizreni 31.03.2012 / 20:29
  ket e ka boh thaqi me edita tahirin mos ju vjen qudi e sa per ato polic ton marre se jan dal me arm ma mir me dalun me nga nji sopat po kjo esht kur hin polic qado qobani ne kufij qoj trimat se jan me pervoj lufte kem mjaft po ne jem msu ma shkurt mes veti mu vrae turp
 • deshtimi 31.03.2012 / 20:27
  Marri, joprofesionalizem, mjerana, katastrof. A ka diqka qe ne kete shtet asht ne nivel te kohes. DUHET PATJETER RAMUSHI ME MARR NE DOR KOSOVEN, DHE ME I KTHY DINJETETIN KETI POPULLI.
 • niki 31.03.2012 / 20:25
  thejshin pleqt gishti e ka rrajen felle, per me ja ngreh gishtin pushkes duhet me shtergu mire permas, burrit nuk i meret pushka e uniforma po kta stek jone kane as polic e as burra, e mjer kosova qfar policie paskemi
 • VOTUESI 31.03.2012 / 19:42
  O I MJERI HASHIM THAQI, A KE FTYRE ME DALE MO NE OPINION????
 • baci 31.03.2012 / 19:42
  Tjeter her policia jone le te dalin me sakica edhe pa uniforma bile mund te trajtohen ndryshe,disi me lehte perballohet.
 • Lasgushi 31.03.2012 / 19:37
  A ka mbete najsen qe ky popull nuk u provua. Nuk ka ku shkon ma pashte se kjo. Turp per Qeverin. Pushtetin paralel e ki ne Kosove dhe gje nuk ju bajme, ndersa keta vetem qe pahiri e kan kalu kufirin jan perdhos. Derisa te VV protestonin e kufi per ti thene stop mallrave serbe, policia jone i shkeli me qizme ne fyte shqiptaret. E tash shiqone cka eshte serbia.
 • istogu 31.03.2012 / 19:36
  Policet jan arrestuar por kjo foto nuk eshte nga ky arrestim sepse shikojeni mire gjethet e pyllit qe kan ra dhe ato jan gjethe te vjeshtes se vone.
 • Lasgushi 31.03.2012 / 19:32
  A ka mbet najsen q
 • ---- 31.03.2012 / 19:27
  MARRE. Ja rezultati i bisedimeve.
 • kujtimi-ferizaj 31.03.2012 / 19:25
  merrni mesim se si ruhet shteti dhe sovraniteti, tash ku mbetet reputacioni, i policis, edhe ata pak serb qe ekan respektu ,ka mbaru kure ta shofin policin ne kete gjendje, as te gjalle as te vdekur
 • TMERRR 31.03.2012 / 19:18
  BRZE STOJ
 • une 31.03.2012 / 19:06
  si me te hy dikush ne shpi edhe me ta dhunu grun kur je ti ne shpi ,si me ti arrsetu forcat eshtetit ncncnncnc marreeeeeeeeee un
 • bekim 31.03.2012 / 18:51
  TURP TURP TURP PER QEVERIN TON TE MJER....
 • Tagji 31.03.2012 / 18:47
  POeti i yn Ndremjeda ka shkrua-Bora po shkrihhet e dimri po shkon Bilbil i varfer pso po gjemon-Pra besoni o vellezer se do behet mir e mos bte ngutemi
 • Beli 31.03.2012 / 18:44
  Mos u koritni me fol se edhe njesia speciale e Kosoves i ka shtri ne veri kur ka hy ma zi se keta qe jane ketu, bile njerez te krimit, e keta e kane keqperdor besimin nderkufitar me koleg te vet po sigurt kane me ja u nxjerr Njeesia Speciale e Kosoves kete gjest te lige. Policia e Kosoves eshte nder policite ma te forta ne rajon se eshte e trajnume prej ma shume se 100 shteteve
 • adi_pr 31.03.2012 / 18:44
  nese policet serb kane qene brenda territorit te kosoves, pse pra policet tane nuk i arrestuan ata. keta ishin police te pajisuar mire me armatim e duke ruajtur kufirin e nuk kane qene duke prere drunje aty. nese jane arrestuar brenda kosoves turp per policine tone.
 • Leopardi 31.03.2012 / 18:43
  Si ne mosh te vjeter po me doken kta polic tane....po kush i dergoj kta penzionera me patrullu kufirin...mos me shkrep asnji plumb mbi dergucat e zdraljavt serb
 • Plaku 31.03.2012 / 18:40
  eee tish kon Reshat Maliqi ne krye te policise sone trime...vaj halli per xhandarmerin e zdraljavt serbe qa ju kishte gjetur.....jau kish fut nji "Olluj" serbise si ne veri edhe ne konqul ....po qa me bo qe debili Hashimi i shkarkoi e shkiet tash po hedhin valle ......vaj halli per popullin e kosoves..prap don me na marr shkau
 • osht liru MUP o lajm ne zhvilllim 31.03.2012 / 18:38
  Që të pesë policët e Serbisë, të arrestuar më 25 shkurt në rajonin e Gjilanit, me vendim të Gjykatës Supreme, janë liruar nga paraburgimi, raportojnë mediat serbe. Njëri prej avokatëve mbrojtës ka thënë se masa e paraburgimit është zëvendësuar me paraqitjen në stacionin e policisë. Zlatko Deniq, Goran Matropazoviq, Nikola Trajkoviq, Dragan Stojkoviq dhe Mladen Dimitrijeviq u patën arrestuar me akuzën se kishin shkelur Kushtetutën dhe ligjet e Kosovës.
 • kontrabandisti 31.03.2012 / 18:37
  Kosova tash ju ka faj, qeveria e policia, .. mu gezu shqiptaret me raste te tilla te poshtrimit te policise sone, kjo s'don koment, vetem turp, turp, turp, perata qe kete ae arsyetojne me veprimet e policise sone ndaj vetvendosjes...
 • kamenicalia 31.03.2012 / 18:35
  fusnota ta .. hashimin
 • hamburgi 31.03.2012 / 18:33
  popull i dobt jem na shkit menjeher nprotesta na veq komentojm duhet mu qu krejt populli nkom e mi liru edhe me largu BAJRAM REXHEPOVIQIN marreeeeeeeeeee duhet mi ardhhhhhhhhh ministrittttttttttttttttttttttt roptttttttttttttt na tranun e hajt su pun mu knaq na shqiptarrrrrrrtttt
 • hamburgi 31.03.2012 / 18:33
  popull i dobt jem na shkit menjeher nprotesta na veq komentojm duhet mu qu krejt populli nkom e mi liru edhe me largu BAJRAM REXHEPOVIQIN marreeeeeeeeeee duhet mi ardhhhhhhhhh ministrittttttttttttttttttttttt roptttttttttttttt na tranun e hajt su pun mu knaq na shqiptarrrrrrrtttt
 • Gjilani 31.03.2012 / 18:33
  Sot me daten 31.03.2012 ne zonen kufitare ndermjet kosoves dhe serbis perkatesisht ne territorin e kosoves jan arrestuar 2 pjestare te policis se kosoves nga policia serbe. kjo eshte shkelje e integritetit territorial te kosoves dhe njeherit provokim i hapur per lufte. i bejm thirrje faktorit nderkombetare dhe serbis qe brenda 48 oreve ne rastt se nuk lirohen pjestaret e policis te kosoves ateher AKSH do jet e detyruar te ndermarr aksione ne arrestimin e policis serbe kudo qe jane.Njeherit ftojme gjithe popullin e kosoves qe te jen ne gjendje gatishmerie per lufte.
 • kenani 31.03.2012 / 18:30
  Ja si e rujn policet ton kufirin lirisht dur ne gjepa mu juv dal edhe mu juv bertit kta shtrihen e qeverija jon flen se ska interesim per popull po ka intersim se si te vjedh diqka e ta sigurij jeten e vet
 • emi 31.03.2012 / 18:28
  po deri kur qishtu na me u shtri per tok bravo qever veq vazhdoni me vjedh e mi rre shiptart e shkit na kan hyp ne qaf
 • Kosova 31.03.2012 / 18:27
  Qfar debilla po bejne politike nuk eshte qudi qe neser gjandarmeria serbe te hyj ne zyret qeveritare te arestoj zyrtarert qeveritar e Kryeministri te thorte se po na pranon serbia....kjo politike e marr nuk qon kerkun...e ndrroi nji kaliber te policit siq eshte Reshat Maliqi dhe po improvizon me amatera....kjo ahst marrezi .....serbia merr statuss kandidati e kosva denigron pavarsin ne vend qe te jete e kunderta....e duam Azem Vlasin per kryeminister ky spo din bash kurgjo.....
 • Kosova 31.03.2012 / 18:26
  ME i than qenit hajde hama bothen edhe kta qim nane me shku atje me kallasha e mos me kan zot veti qija nanen ma zi ska ku shkon ja kan marr ftyren krejt policis
 • billy 31.03.2012 / 18:25
  Hahahahhahahahaha nje big like e meriton kjo foto per tokeeeeeeeeeeeee hahahahahhaa e viqat e nones kane hy polic a skane GPS, e mjete te tjera te komunikimit qe mos me kalu kufirin ne shtetin fqinje a? Por ma tragjikja eshte nese ata jane arrestu mbrenda kufirit te Kosoves edhe jane dorezu sikur pula para gjelit hahahahahahahhaa, mjerim ne cfare shteti po jetojme...asgje nuk funksionon...
 • Jimmy Neziraj 31.03.2012 / 18:25
  Kjo esht edhe nje prej shum indikimeve te tjera qe qeveria aktuale duhet rrezuar me cdo kusht dhe se SHQIPERIA ETNIKE DUHET BASHKUAR qe tjua tresim faren ketyre pleherave serb nje her e pergjithmon se krejt ballkanin e qelben qekur i mjedhi kopilan rusia nga siberia...
 • Kitha2 31.03.2012 / 18:24
  Policia jone ska kallasha more.. o tuma t'vetefundosjes bonuni bashk me kta qe jon npushtet se edhe juve duhet me ju shtri qashtu
 • Kitha 31.03.2012 / 18:23
  Sjom mangup veq nbofsha me ni dikon tu fol serbisht n'kryeqytet...naj shka n'te pafsha..
 • agroni 31.03.2012 / 18:22
  qetu eshte pervoja e policis se kosoves ,shkijet veq ju kan than stoj kta i kan leshuar kembet,po ku bahet polic per 6 jave bre kurs 6 javor.o qeveri e pa pregaditur ,qelni shkolla te policis e te kryhet shkolla mas paku 4 vjet e tani del polici i mire e jo per 6 jave ,se per gjasht jave sun del as qoban i dhenve.
 • populli 31.03.2012 / 18:22
  Sa i perket kesaj ndodhie ata dy te arrestuarit nuk e perfaqesojn trimerin e krejt polullit por trimerin individuale sepse trimerin e ni populli mund ta paraqes historija e atij populli.e sa per komentet qe e fyejn policin e kosoves nuk bajm asgje nuk e poshtrojm policin po e poshtrojm vet popullin ton se policija e kosoves asht vet populli i kosoves andaj qendroni te bashkuar deri ne fund e mos lejoni te ndodhin kso gjana qe mund ta ndosin jo vetem ata persona por edhe historin dhe popullin.
 • Kosova 31.03.2012 / 18:21
  A po bindeni o vllezer qe edhe luften e ka organizu presidenti i ndjer Rugova se kta as me shtet nuk guxojn me reagu e kta skan zemer po me kta veq ma shum po bindna qe krejt te mirat e Kosoves jan kontribut i Rugoves
 • Baci 31.03.2012 / 18:12
  Ku jeni trimat e Kosoves bre,se VETVENDOSJEN E RRESHIT E ARRESTOJSHIT, E tash te shtrim per toke marre pme ju ardh policis së Kosoves. QEVERI E MAFIJOZAVE E KORROPTUME ËSHTË QEVERIJA E KOSOVES
 • xhani 31.03.2012 / 18:10
  po policija e kosoves me kallasha ne dor edhe met arrestu shkau kjo nuk don koment kallashi osht per mu perdor e jo me majt per zbukurim
 • BIDO 31.03.2012 / 18:10
  OO SHKIJET JAN SI QENT KURR NUK MUJSH ME JU BESU ,,NET SHKON ALBINI E NET I NXJERR
 • Loni 31.03.2012 / 17:56
  Keto jane rezultat e dores se lire qe Hashimi i la shkijes me marrevshje e tryeza; keto jane krime ndaj popullit!
 • mjerani 31.03.2012 / 17:55
  Autobusët me shqiptarë bllokohen në Suboticë
 • U Q K 31.03.2012 / 17:26
  TURP PER NE POSHT KSAJ QEVERIJE POSHT THAQI SHPIJUNI I SERBIJES VRAU TRIMAT MAT MEDHEJT TE KOSOVES.PER TI SHERBYR SERBIJES DHE SHTTKE TRIMERI ME POPLLIN E VET ME VV PSE ME SERB NUK PO SHITEN TRIMA PO PU PERKULEN SKAN KRENARI SERBI ME ARM SHQIPTARI ME ARM PSE U PERKULEN KETA.JAN SHPIJUNA TE SERBIJES KETA GARANT...
 • Fitimi 31.03.2012 / 17:22
  o polici qe hini met njofshum..kunder vet vendosjes jeni dok shum trima e burra..ku jeni sot ?
 • Muslimani 31.03.2012 / 17:22
  Vallahi na kan pru shpirtin te huna kta pisa po mas pari duhet hashimin me klysh isa mustafen me zagara daut haradinin me kudra mi hek qafe tani mu nis per serbi se kta pisa e kan bo kshtu vendin qe edhe ne vendin ton po na arrestojn a ka ma marre more mjer per policet e shkret qe ata te shkret rujne ne male e hashimoviqi me kete banden e vet bon pazare
 • haha 31.03.2012 / 17:18
  krahin e lohdt polici e lodht 3 vet kta 2 as ata skokan kan sa kta po ti kan shtre pertoke qishtu kur shtin ne polici turlifar qyrrani qe prej hijes te vet dh.... ne pantolla
 • ferizaji 31.03.2012 / 17:16
  oo me dit thaqi kta nuk ishin shkue po leni kto sene po shohim pra nga fotoja policin serrbe ma te armatosur se po shohim ma shum vet se policia e kosoves por edhe kjo gjë dot kaloj besoj se dot lirohen dhe dot jet gjithqka ne rregull .
 • shqiptari 31.03.2012 / 17:16
  KJO NDODH KUR QEVERIJA ASHT KOMPLET E DESHTUME. ME SHQIPTART E MJER NDRYSHE VEPROJKE KJO QEVERI A SERBIT JU NENSHTROHET. DUA TJU THEN SE NE QEVERIEN TON KA SHPIJUNA TE SERBIJES DHE KETA QE JAN PERKUL PER TOKE SBESOJ SE JAN SHQIPTAR SE SHQIPTARI I VERTET KA KRENARI ME U PERKUL KUR ARMEN E KA NE DOR. UNE ME PAS QEN BESONI SE VETEM TE VDEKUR I KISHA RA SERBIT NE DOR NESE KAM ARMEN E KAM FJALEN.UNE KERKOJSHA PUN PER NJESI SPECIALE NE KOSOV DHE JAM I STERVITUR NGA ELITE KOBRAT E AUSTRIES POR MUA ME THAN E KEMI PARASYSH KERKESEN TANDE E KUPTOVA SE KETA NUK DOJN SHQIPTAR TE VERTET DHE TE VENDOSUR POR DOJN ME SHTI HAJNA MINORITETE MAGJUP ME NI FJAL KETA KUR TA SHOFIN SE DIKUSH ASHT PATRIOT DHE E DON KET VEND AT NUK DOJN ME PA AS NE KOSOV SE LEJA MA ME PUNSUE DUA TJU THEM KET E KAM PRITUR UNE SE KETA GJITHMON KAN SHTIE NJERZ POLIC ME NJOFSI JO PER AFTSIT T TYRE POR SE ASHT DJALI DAJES MIK I MIKIT KESHTU NUK MBAHET SHTETI ME VJEN TURP.UNE NUK I PERKULNA AS KUJT SE JAM SHQIPE I VERTET JO SI KETA POLICT ME ARM NE DOR ME U DORZUE PO PER QKA E KI AT ARM O BIR KURVE A PER MU DOK MA I BUKUR A ME MBROJT NDERIN.NDER DHE GJAK DHE BESNIKRI PER NI SHQIPRI TE BASHKUAR JO SHTET TE RREJSHEM ME FLAMUR TE GABELVE.POR KUQ E ZI HAJDE KREJT SE BASHKU TA RRXOJMI KET QEVERI TE PUNOJMI PER SHQIPRIEN ETNIKE SE KESHTU NUK PO SHKON O VLLEZER DHE MOTRA ME KETA SHPIJUNAT E SERBIJES.VDEKJE TRADHTARVE QEVERIJES THAQIT...
 • lulja 31.03.2012 / 17:15
  Drejtori i policise te jape dorheqje ....akt moral asht dorheqja...kjo asht nji denigrim total nderkombtar per Kosoven
 • voci 31.03.2012 / 17:15
  KA ARDHE KOHA QE RAMUSHI TA MERR KET SHTET TE VOGEL NE DOR SE HASHIMI KA DESHTU.
 • ferizaji 31.03.2012 / 17:14
  O gabim ini ARSYEJA : Po shihet nga fotoja qe kan qen 3 veta por keto sene ndodhin po besoj se kta polic dot leshohen e qe Po thojn disa thaqi oo Djel thaqi me shkue e me luftue smunet e me dit q
 • Kushtrimi Pr. 31.03.2012 / 17:10
  Menjehere duhet me u largu prej punes kta frigacak, edhe me i denu per tradhti. Nuk dorezohet kufiri kaq kallaj ooooo mutaaaaa.
 • Albulena 31.03.2012 / 17:09
  Policia serbe nuk kishte guxuar kurr te bente ket akt terrorist sikur ne krye te Policise Kosovare te ishte kryepolici jone i famshem shume i nderuari Reshat Malliqi
 • meti 31.03.2012 / 17:07
  E more Bajram Rexhep mujshe shqiptart e vetvendosje mi shtri per Toke ,kshyre mir se qysh ti ka shtri Serbi,duhesh me pas turp per ket Ministri që e udh heq ti .
 • Flamur 31.03.2012 / 17:06
  Krejt loje e Serbies puna e zgjedhjeve mu tregu per popull se jan te fort. Per mendim temin shpresoj qe ka me shum si ivica dacic ne serbi se emri me ne fund ka mi dal dhe ma keq kur e bombardon nato beogradin per here te dyt. Bravo Ivica vazhdo se ti ki me ja qn Serbies
 • vitiasi 31.03.2012 / 17:01
  O hasha i nxjerr keta prej burgit edhe krenohet me ta edhe i thot ama jepni voten ndesh me ju nxjerr, O Shtet Me FusNot jena Me pika.
 • agim 31.03.2012 / 17:01
  hashim thaci dhe bajram rexhepi mendojn se me aktivistet e vedvendosjes jan mi rah pse kan dal ne rruge kundra ktyne pisave qe hyn kur doj e cka dojn bajn kjo asht poshtersija ma e lig e nje shteti qe that kam drejtsi e rend o shifet cfar policije keni dhent nuk mund mi rujt e sa trima me shqiptaret tregohen
 • remiri 31.03.2012 / 17:00
  Ne shqiptaret nje pjes jena trima nder veti,dhe mu ata qe bejn trimni mes veti po fitojn dhe po e udheheqin vendin,kuku per neve.Sa i perket policve i kam dy fjal i kena prit ti kem tonet me qindra vjet dhe duhet respektue ,po ata qe i udheheqin jan fajtor,se nje pjes e udheqesve jan bijt e kekushit ,shqiptare kombtar e te menqur nuk po mujn me ardh ne pushtet,prandaj e kemi ket gjendje qe e kemi,tani ne pak i kemi do gjera te kqija shum shpejt lirohemi ,pleqt na kan lan amanet shkaut kurr mos i beso se ai eshte i pa bes,prandaj gjithqka te hujt nuk te detyrojn me ba pa dasht vet,se me bisedime jan tu i ndihmue shkive e jo vetit,shpresoj se me ne fund populli do te vedijsohet dhe te din kend me votue,e me udheheq pushtet te mirfillt,se kemi njerz familjar dhe te zgjuar per ke te pune.
 • beqa rahovec 31.03.2012 / 16:54
  kta polic jan trnu per me ru kufinin mar vlla a qoban te lopve jan kta po qysh mu derzu ashtu se kuuu marre ju koft
 • agimi 31.03.2012 / 16:50
  jemi mesu me perrallat e shkijeve,e verteta del ne shesh
 • kushtrimi 31.03.2012 / 16:48
  Ky eshte poshterim i rende i Policise Kosovare. Te gjithe ata qe bartin uniformen sot ndihen te fyer. Na tregon edhe nje gje qe ne jemi banana shtet, ndersa ministrat tane jane njerez te vegjel qe nuk punojne per interesa shteterore dhe si te tille nuk mund te rrespektohen. Duhet te dihet saktesisht se cfare veprimesh te mirren ne te ardhmen perndryshe na hanger dreqi te gjitheve....
 • beni 31.03.2012 / 16:48
  rrnoft serbia
 • aj djali 31.03.2012 / 16:45
  marre duhet me ju ardh
 • BimBamBum 31.03.2012 / 16:44
  Na fjale ata Bum, na fjale ata bam, na fjale ata shuplake. O te cofte jemi na te coft. TURP o PSEUDOPATRIOTA ILIRO DARDANA
 • djaloshi 31.03.2012 / 16:44
  Bravo bre Bajram Rexhep edhe Hashim Thac, ju rrespija te politikes se Kosoves, a po ju doket mire kjo qka po bojne serbt.
 • ani 31.03.2012 / 16:42
  kallashat i kane per zbukurim keta policet tone, marre ju kofte... mos dilni ma aty o polic te lodhur.
 • toni 31.03.2012 / 16:42
  ku eshte shteti ???
 • ani 31.03.2012 / 16:40
  po qfare polic jane keta tonet bre, njesoj si shkiet si keta kene te armatosun pse sja kane kersit e jo mu dorezu si mut aty per qka e kini at qim nane kallashnikovin vrajini ose mos dilni aty me mendy edhe populli qe po runi diqka.
 • taulanti 31.03.2012 / 16:38
  o ktyne nanen duhet meju lujt shkjive marr edhe per keta polic ska vy mu dorzu.
 • Nazmiu 31.03.2012 / 16:37
  More te ishin te pa armatosur ka pas nji der,por me automata ne dor e me i shtri shkau ashtu marre marre marre bol.Shqiptari se ka ashtu me u rrzue para klyshit te Milloshit ,nejse bre
 • Mendi 31.03.2012 / 16:28
  Na vran,na debun,na plackiten,na kallen,na vjedhen organet.E tani po na akuzojn neve per krimet e veta. Bisedoni me shkau bisedoni,me keta duhet me i keput te gjitha,derisa ta ndryshojn politiken dhe te kerkojn falje nacionale per krimet qe i kan ba ndaj Shqiptareve me shekuj.Zgjohuni o Shqiptar.
 • Ori 31.03.2012 / 16:24
  s'eshte mire me fole pa e dite si eshte puna edhe pa qene vet ne situate te tille. kam shume mirekuptim per policet e kapur, por sdi si po me sillet per drec nje batute "armen po e ruaj per naj zor'!!! kur po ia shoh automatket me mendoj qe po i ruajne per naj or ma te madh!!!!
 • vushtrria 31.03.2012 / 16:20
  a dorzohet burri edhe ata me pushke ne dore se?
 • rexhep 31.03.2012 / 16:19
  hehehehehhehe a jan qeta burra qe po tregohen te dheu i bardh me shqiptaret e bujanocit.. le te tregohen ketu ne merdare prej marres si qen kokan shtrii ncncncn
 • Beno 31.03.2012 / 16:17
  Shkoni ne negociata me Serbi shkooniiii
 • Bajrami 31.03.2012 / 16:17
  Në një raport 36 faqesh të NATO-s shërbimit të fshehtë ka detajuar lidhjet e paligjshme midis kryeministrit aktual të Kosovës, Hashim Thaçi, dhe njerëzit të tjer të dyshuara të jenë të përfshirë në krimin e organizuar në Kosov të lidhura me aktivitete të ndryshme kriminale që përfshijnë,, vrasje grabitje dhe trafikimin e drogës, makina të vjedhura , cigare .
 • ed 31.03.2012 / 16:15
  Kjo eshte per me minimizu vemendejen nderkombetare te takimit te Thacit me Obamen. Edhe ni send spe kuptoj dy part me kallasha,Shpka edhe me GPS po shihet ne foto si ka mund me kalu kufirin ilegalisht.A mos shkiet e kane kalu kufirin ilegalisht.Kjo eshte pak edhe mungese e trajnimit te njerezve qe qiten perballe armikut.
 • beli 31.03.2012 / 16:14
  O ju qe komentoni pa lidhje, policia nuk eshte e Bajram Rexhepit por eshte e Kosoves. Bajram Rexhepi sot eshte e neser mundet me qen tjeter kush minister e policia ka me kan kjo qe eshte. Mire juve te VW, jav bojn policia kur po ju rrehin duhet me ju tredh krejve qe fara e flliqt e juja kurr mos shtohet.
 • Rrustem Rama 31.03.2012 / 16:13
  Kjo që ka ndodh në kufi me policet kosovar është vetëm një mosmarrveshje të cilin SHIK-u do ta rregullon shumë shpejt me mentorat e tyre në UDBA. Mosmarrveshja ka ndodh për shkak se ShIK-u ka qen i nxanun me reketimin dhe plaqkitjen e Kosovës dhe tani posa të darkojn dhe të pijn çaj rusi do të marrin xhipat e tyre dhe do të shkojn deri ne veri të mitrovicës me u takue me Daqiqin dhe e rregullojn këtë punë. ROSU do të mundohet ta gjej albinin, Visarin, Dardanin, Shpendin e do të ju tregon se çka është fuqia e pendrekut. Kamishi do të shkon deri në ETC e do ta blen një shlivovic, pak suxhuk dhe një batanije dhe do te shkon te Petrit Selimi me e takue atë zonjen Bjellica dhe do të krenohen me te. KRENOHU ME PDK KRENOHU ME SHIK-un.
 • nice 31.03.2012 / 16:12
  Ku jan trimat e shpk e rroossut qe i rrehshin VV e popullin e vet.po ashtu pdkistat e james bondat e shikut? I paskan perla neper lloq keq
 • Berti 31.03.2012 / 16:12
  Shijau pushket e Enver Hoxhes, radiolidhjet sikur te fmive qe i blejne ne shitore. Shuuuuume keq me vjen per keta dy police qe jane viktime e fusnotes * Serbia sigurisht i ka zene keta ne Kosove se UDB eshte ne veri dhe i ka qu kishe ne Serbi. KU ESHTE TASH BAJRAM REXHEP ERDOGANI? Apo ndoshta tash i shtin veshet ne lesh. Kalone Ibrin me dhune ose asht dasht me jau vizatu policve nje * ne balle mos me rreziku.
 • UNE 31.03.2012 / 16:11
  QFAR POSHTRIMI NA ESHTE BO ME KETE FOTOGRAFI E ME KET VEPRIM,KTU DIKUSH DUHET TE JEP PERGJEGJSI PER KET POSHTRIM QE I ESHTE BO KOSOVES DHE POLICIS TONE, ATA KALLASHA I KAN PAS THAT A , PSE SKEN TE ZOT KTA DY QE TI QARMATOSIN ATA XHANDAR SERB SE JAM SHUM I SIGURT SE ATA KAN HY NE TERITORIN TONE,KJO ESHTE DHE NJE POSHTERSI E RADHES QE ESHTE KA I BEHET SHTETIT TE KOSOVES, E JU QEVERI E DESHTUAR SHKONI E BENI BISEDA ME SHKAUN,SHKONI E BENI MARRVESHJE, E HEKJANI MASAT E RECIPROCITETIT, NUK DI SE A JENI TE PIT PREJ ALKOOLIT APO KENI PI DROG E SJON KA JU BOJN SYT DRIT, LENE QE JENI QORRU JU PO JON QORRU EDHE POPLLI QE PO JU PERKRAHIN
 • Nexhati 31.03.2012 / 16:11
  1. Ky është Menagjimi i Integruar i Kufirit me Serbinë (IBM) i Editës. 2. Nëse e kanë kalu kufirin ja pafshin hajrin (mund të ndodh) dhe shpresoj tëlirohen sa ma shpejt 3. Nëse kjo ka ndodhë mbrenda kufirit të Kosovës janë kidnapuar policët KJO ËSHTË TMERR. 4. Keta dy polic me keqardhje por se bashku me eproret e vet ne shtepi posa te lirohen. Nuk patrullohet kufiri me Serbine pa antiplumb, edhe ato arme u jane dhene jo per reklamim por per te mbrojtur kufirin dhe veten e tyre. Me falni, e rëndë por e vertete. Te jeshe Polic nuk eshte vetem privilegj por edhe përgjegjësi. E pjesë e pergjegjësisë është ndonjehere edhe shkrepja nga arma... Po nejse, ishalla ju kthehen familjeve te veta sa ma pare.
 • Petriti 31.03.2012 / 16:09
  A shume lehte me VV, me do studenta, me denu do GOLF 2 -sha, a kur osht puna me shkije, per toke , edhe garant vetem 1 here ju kane thane , ose sju kane thane hiq po jeni tut prej dajakut edhe drejt n toke hahaha
 • vali 31.03.2012 / 16:08
  Kush e hodhi UCK ne fund te pusit?kush po martohet me shkit e Serbise qe kan mbet veterna te luftrave?kush po ben korrupsion a fetart a laikt?a qato me mbules a qata patriotat,kurr smuni mukon ma trima,se fetart kurr smuni mukon ma kembengules ne parime se fetart,kurr smuni mukon ma te drjet se fetart,
 • Revulucionari 31.03.2012 / 16:08
  PER ME KOMENTU PREJ KARRIKE ( DUKE FILLU NGA VETJA JEM TE PARET) , MIREPO NESE VJEN DERI TE KUNDERSHTIMI ME ANE TE PROTESTAVE APO QFARE DO FORME TJETER SHUMICA DERMUESE E POPULLIT QENDRON NE SHTEPI KAMEN MBI KAM, KIT SHOQERI DHE KANCERIN QE PO E BREN NGA MBRENDA E SHPETON VETEM REVULUCIONI I CILI DO TA LIRONTE SHOQERIN TONE NGA MJERIMI. P.S KETO ARRESTIME DUHET TE SHIHEN ME GJAKFTOHTESI, NGASE JANE PJELL E LESHIMEVE TE ELITES TONE TE KORRUPTUAR.
 • mitrovicali 31.03.2012 / 16:08
  ku osht thaqi bre fusnoten ja ...........
 • DRENICA 31.03.2012 / 16:08
  LUJE HASHE KRYET E BUALLIT!
 • riki 31.03.2012 / 16:06
  e mejera a jo familje qka perjeton si dhe te mjeret ata se qka ka em i gjet masi qe i ak shti ne dore serbia haj ahj medet per shqiptaret
 • valoni 31.03.2012 / 16:06
  o hashim ti pshurrsha marrveshjet
 • [email protected] 31.03.2012 / 16:04
  ku jane tash albin kjurti me kompanin e tij le te shkojn e le ti lirojne e kan shume lehte le te marin ka nje arm qe e mbajne kunder policise se kosoves tash me te njejten arme le te shkojn tek policet serb po atje nuk ua mban turp i madh a serbia si ku.rv gjithmo do ti liroj policet bile tuj kercy se ja fshin rasatin amerika
 • une 31.03.2012 / 16:04
  O POM DHIMEN ATA TE SHKRETIT QE I KAN SHTRE NTOK , SE PER NDRYSHE SHUM MIR POM VJEN APET OJ QEVERI E MJER SHKO E BON MRRVESHJE , PREJ TASH POLICIS SE KOSOVES DUHET ME JAVE NDRRU UNIFORMEN ,SIDOMOS KAPUQAT, DUHET MJA QIT FUSNOTEN NE BALL KAPUQAVE TE SHPK-SE. AUTOMATIKISHT DUHET ME JEP DORHEQJE KJO QEVERI ME KTO KRIME QE JENI KA I BENI
 • vali 31.03.2012 / 16:03
  @ abdulhaqimi nese me te vertet je nga maqedonia ski drejt aspak me kritiku,Njerzt qe i quani kombetar,qata patriotat e juv te maqedonise te kosoves e te shqiperise,jan tradhetar,kush po ben mareveshje me serbet ne bruksel a laiket a fetart,kush po eshte ne nje qeveri me gruevskin e spo terhiqema laiket a fetart,kush po ben kompromise me te huajt a laiket a fetart.pa me thuaj kur kan qene shqiptart te ndare ne shuem shtete a ne kohen e laikve a te fetarve?
 • LINDA M 31.03.2012 / 16:02
  HAJDE KU JANE KOMANDANTAT TE FAMSHEM TE UCK-se MILIONERAt ???? TRIMAT E MAS LUFTES? MANGUPAT? MAFIOZA ? POLICIA E KOSOVES? SHYQYR MORE ZOT QE JANE KFORI NE KOSOVE SE SA PER JUVE .........
 • Armendi 31.03.2012 / 16:02
  Kjo eshte marreveshje e Bajram Rexhepit me Daciqin, ne menyre qe pasi te lirohen keta police shqiptare Rexhepi te krekoset kinse ai ka kontribuar ne liriin e tyre. Bajram Rexhepi tere naten rrin me shkie ne Mitrovicen e veriut dhe ben biznes me ta. Ky eshte turpi i turpit, ky duhet te shkarkohet menjhere. Na beri hor ky idiot Bajram Rexhepi!
 • Mendi 31.03.2012 / 16:00
  I kan arestu ne teritorin e Kosoves,lereni ju se cka thot milosevici i vogel(Dacic).Ky shume oshte ty e provoku Kosoven ne ditet e fundit.
 • shkupjani 31.03.2012 / 15:59
  reagimet interesante ,krejt i kuptova vec te njerit me pseudonim abdylhaqim se kuptova! dhe ati desha ti jap nje koment: o abdylbythqime po ja kosova eshte tu u shku per huji evropjanve ja kush!?po Kosova eshte shteti i vetem ne evropen juglindore qe homoseksualeve ju ka dhane te drejtat qe mbi 50% te shteteve te EU si kan! une mendoj shkaku nuk eshte se shqiptaret jan duke u tregu muslimane(se ata jan muslimane)por shkaku eshte se ata jane duke u bo pedera me ligj te kosoves...e ske shka me prit nga pederat si ti e...se kur shqiptaret kan qene muslimane jo vec me emer por edhe me veper ata e kan udheheq ballkanin ebile bile me gjere...
 • Me-Ju 31.03.2012 / 15:59
  Bash zemra po me knaqet besoni, shtet me vetvendosjen e jo me serbi... A keta nuk di se ja kisha ber kusht qevetis pa ardhe Thaqi me u takuar me neve nuk i lieojm keta dy asiateta t thaqit... O shpk a kula mire me ju vendos prangat... Dhe me ju perplas per toke? Aa
 • ben 31.03.2012 / 15:58
  ku asht SHIK-U MORe cka eshte ka ban ku asht ajo kudra edita qe po ban marveshje po na fut fusnota , ku jan patriotet qe e kan cliru vetqe spo qohen me mbrojt unifomren e vet more Zoti ju marroft, shif si te perdhos dinjitetin kombrar e shtetror shkavi more paftyre more rezila kjo eshte vdekje per ne ti ka lidh si qete e shifni. mjer ne hajnat po na qeverisi populli thote qeni i keq ta bjen ujkun ne torishte
 • aGIM` 31.03.2012 / 15:57
  Edhe doreheqja e Bajram Rexhepit nuk mundet me na hjek kete njolle te sodit..edhe bre arme paskan pas boll bre...tek e fundja edhe me vdek ne kufi eshte nder ...luftoni burr.....
 • haveri 31.03.2012 / 15:56
  ska faj thaqi.kur polict jon te lodht me gjith at armatim mu dorezu as serbet ma shum spaskan pas.
 • Deri kurr ma 31.03.2012 / 15:55
  Eh moza ma keq per ne po deri kurrrrrrrr ma do te mbushemi mend,nemes vete jemi trima po hajt tash po me vjen inati po spo kem qa bojm nuk e paskem dit per cka paskem luftu po do ti vjen dita edhe ketyre qobaneve stup by stup
 • Qeveria* 31.03.2012 / 15:53
  O popill duroni se ka edhe ma keq,ajt se mire jemi na neper karrika qy,per kete kohe kemi luftu,sqarimi i QEVERSI keshtu eshte ne te vertet
 • idrizi 31.03.2012 / 15:53
  ooo popull len vv e lene pdk e ldk e hamamat duhet mu qu edhe nihere me ba hallakam se kjo qi osht tu ndodh osht e nenshkruar nga politikanet tan rezuluta 1244 nuk bjen leht nga hyrja esaj ne fuqi keshtu qe kjo qe po ndodh osht e orkestruar vet nga politika kosovare sepse jemi karierista.
 • une 31.03.2012 / 15:53
  VV se fundmi para tri dite u tha se qeveria dhe udheheqeja e tashme e Sebise eshte e njejta si me politika te tyre ndaj shqipetareve po besa edhe me formacion udheheqese. Ky daciqi ishte pinjoll i ti e ky Ta diqi i pergedheluar i te gjitha regjimeve atje. Pra, nje.
 • lindix 31.03.2012 / 15:52
  une kur e lexova meta pa fjale! Hala s'po muj me besu! Marre, shume marre.
 • bossi 31.03.2012 / 15:51
  HAHAHAHHAHHHAHHAHAHAHHAHHAHHAHHAHHAHAHAHHAHAHAHAHHAHAHHHAHHAH HASHIMI ME BAJRAMIN
 • istogu 31.03.2012 / 15:50
  ne vend se te arrestohen kta te maskuarit serb arrestohen police e kosoves,bajramoveci e thaquviqi i perdorin policin e kosoves veq per ndonji parti te mbrenshme politike,ku edhe deputetet i arrestojne dh i rrahi, po per ruajtjen e kufirit te kosoves si duket nuk qenkan keta polic, ku hyjne mafija e serbise dhe i arrestojne ne territorin e kosoves,kan urdher nga regjepovski thaqovski se nuk guxon te shkrepet ndonji plumb kunder shkeljes se vijes kufitare por duhet te dorzohen
 • Albi. Swe 31.03.2012 / 15:50
  Marre. Marre. Qa na paskn bah serbet.kame kan e vertet se ne teritorin e kosoves ikan arrestu. Marreo regjep rrensiii. Qa. Pert kosova mah veq me shpall luft me serbet. E. Shkines
 • MarigonaX 31.03.2012 / 15:47
  Vetem VV e ardhmja e ketij populli...po te ishte Albin Kurti kryeminister, veshtire se do te ndodhte nje gje e telle!
 • DRENICAKU NDRYSHE 31.03.2012 / 15:47
  PO KU JENI JU TE RSUS QE I RREHSHIT SHQIPTARET O PO MNIR JAV KAN BA SE FORT PO FRYHNI E PO MERRNI RROGA GJABE TURP
 • LUIGJI I IV 31.03.2012 / 15:46
  Paralajmërim! Nëse Barrack Obama nuk do reagoj, atëherë ne t’i rrekim armët sërish...dhe me to të dalim në foto... sikur atëherë....
 • une 31.03.2012 / 15:44
  Me vjen pa mas keq per keta dy njerez per familjet e tyre dhe keqardhje dhe nencmim per ne te tjereve qe nuk jemi ne pozita.
 • ibra 31.03.2012 / 15:43
  po kta skokan kon hiq burra po femra se pa jav kris nuk e kisha lan atyre qenav.
 • Tuci 31.03.2012 / 15:41
  Kam nis me u trimnu qetash,prej se i lexova komentet e jueja patriotike.Masi që qeveria janë qyqana dhe s´guxojnë,hajt bre ju komentues trima msyjani kufinit,ose së paku veshuni në FSK,a Polic nashta jeni ma trima e ma të meçëm.Por jo valla,krejt po keni qef veq në karrige të internetit,ose të qeverisë dhe me shitë trimni përmes kompjuterit.Nisuni trima dhe msyjani Serbisë deri te Molla e Kuqe,unë për veti s´guxoj se edhe ashtu jam Tuc
 • MITROVICA 31.03.2012 / 15:41
  PO KU JENI JU PISAT E PDK,S QE SERBIJA EVROPJANE HE NANEN JA ,,,, KJO SREBIJA EVROPJANE ,PO KU JE O BAJRAM HAJMALIJA ME HASHIM THAQEVIQIN A PO JU DOKET MIR KUR I RREHSHIT VV HAJT RREHNI KTA SE VV JU KA TREGUE MOTI SE SERBIS DUHET ME JA ,,, NANEN
 • idriz 31.03.2012 / 15:39
  QAR SHETETI KEMI NA KOSOVA KUR NUK I BEROJEM FORECEN TON KESHYRI SHPKN KU KAN ARRESETU SERBIA EDHE NUK KAN QEN VEDISHEM TE GJUAJN ME ARMATIM BERE NANEN JAV QIVSHA SHEKIVE PO KETU DUHET MU QUE PORETSET KOSOVA ME PERISH KET QEVERI ME SHAKA SE KEJO QEVERI NUK ASHET QEVERI REALE KET QEBERI BEJEN POSJHET SI PAS ME JE SE KETU MI ARRESETU POLICON SHQIPETAR SPO SHOF SAKONDESHME E HASHIM THAQI JEPI ZOR E XERRI VLLZERIT TON NGA DUARET SERBE O BURRI FORET SE KETU NUK ASHET MIR KESHETU ME BO SHEKIT SE BOLL NA KAN PERE E NA KAN MA SKAERU QEKJO NUK ASHET MIR KALONI MIR
 • Kosovari 31.03.2012 / 15:39
  Marrja ma e madhe najher qe na kan bo mas luftes.
 • lako 31.03.2012 / 15:39
  qeta polict ton si vetvendosja nprotesta po doken ne qet foto, ncncn
 • Teuta 31.03.2012 / 15:37
  Poshtrim i rande per te gjithe ne. Po ne nuk kemi krenari shteterore...nuk kane ata qe jane ne balle ma se pari.
 • Besnkiu 31.03.2012 / 15:37
  He polici he. Turp i madh. Smpatizantet e W i rrhni brutalisht vetem se ptotesonin chunder shkive dhe mbanin flamuri kuq e zi, kurse tani po shihet se te fort jeni. Marre ju kjoft, me ju arrestu me pushk ne dore.
 • medA 31.03.2012 / 15:33
  O THAQI TI JE ME SERBI DHE BAJRAM REXHEPI EDITA TAHIRI
 • foto e mire 31.03.2012 / 15:32
  Ku eshte kancer b.rexhepi Me VV lehte o shpk e rroossu
 • iliri 31.03.2012 / 15:30
  T mjeret na ku jem ardh :S
 • fusnota e pdk 31.03.2012 / 15:30
  Fusnoten ne gjoks tjera herav ok
 • rebeli 31.03.2012 / 15:30
  iii bre qa koka shtir po ku osht thaqi tash qe ne demostrata qe i organi\zo i vv me shiptar jepek\e urdhna me i rre e me i pengu em domestru ku i ki urdhnat qitsash ti qifsha urdhnat e nones bre bir kurvee
 • MarigonaX 31.03.2012 / 15:28
  Me ja mesy Serbia keshtu i arreston edhe Bajram Rexhepin me gjithe ROSUN e tij?!! Tur per kete pushtet! TURP, TURP... Votoni PDK-ne milet!??
 • Muratori 31.03.2012 / 15:28
  A te fort jemi na shqiptaret ufff...Qiky eshte Thaqi dhe marrveshja e tij me Serbin... Nese i kish ndosh ndonje vendi normal kjo gje e kishin shpall luften menjehere... TURPPP ..
 • ibishi 31.03.2012 / 15:28
  E nonen e amaterav , a ka ma poshtersi e nenqmim per neve si popull e shtet ( kishe ) qe policia speciale e Shkinis po ju rrin mi kry ktyne amaterav ton . Ku jon policia speciale e jona , pse nuk rujn kufinin me Shkini edhe kta por shkojn rrijn duarkryq ton diten. Policia e Shkinis hin neper teritore te Kosoves per cdo dite , pse kta amterat ton nuk i arrestojn . Doreheqje Bajram Rexhepi menjher se kurrfar pune nuk eshte ka bon per luftimin e krimit , hajnis , terrorit te shkijev etj. Vetedijsonu o popull mos bleni mall te shkijev edhe te huaj por bleni mall vendor , se pa ble prodhime vendore ska ekonomi , pa ekonomi vendore ska pare per taksa , per shtet , ska pare per polici , ska pare per ushtri. Posht shkijet !
 • A jeni bre normal 31.03.2012 / 15:27
  O ju politikan te kosoves, dhe kta ausllander te maqedonise qe po na qeverisin, a jeni bre normal qka jeni tuj bo popullit me marrveshjet tuja,andej arresto,kendej vrit e rrih, o ju nuk jeni te vetedijshem se cka ka me ju ndodh, as ne andder bile se keni pa!
 • bisa 31.03.2012 / 15:25
  fai eshte te vete policet nese kane hyre ne territorin e serbise po nese i kane arrestuar ne territorin e kosoves policet jane qyqar e qyqar ka sa te duash ne vendin tone patriotik liridashes dhe i hapet si nga brenda ashtu edhe na jasht ahahahahah sa shume i paskan poshtruar
 • KrejtMrapsht 31.03.2012 / 15:25
  Minister Bajram Rexhepi: Thojshe se i shtin te VV-s ne gjep te kmishes. Kta te serbis as ne gjep te Pantollav jo, veq qatu dikun afer ;-)
 • Dardan 31.03.2012 / 15:24
  AKR dhe PDK po ndajne postet dhe pozitat per drejtortet e Bordeve, Polica arrestohet e turprohet populli qe po vdek per buke...
 • uneeeeee 31.03.2012 / 15:24
  Marre po mvjen me fol veq qekjo polici e Kosoves do protestus para njo 2 mujve i qajke dajak , po kta po dikan mu tut o na skem as shtet as kurgjo na jem majmunat magjupt e europes na sjem per kurgjo hiq ;)
 • ismet berisha 31.03.2012 / 15:20
  kjo eshte merit e atyre qe me se paku ben per ket populle e me se shumti e shfrytzone kete popull e qe shkel mbi gjakune e deshmorve ky eshte kryeministri jone qe asnjeher ne luft se ki pa ne front e tash shet shume let se prej peles e ne mercedes e tmerr eshte per kryeministrin vetem me mendu se si ka qene perpara,se me nje kohe as ode ska pas.
 • Valjaa.. 31.03.2012 / 15:19
  Per 5 minuta Mu larguuuuu:D:D
 • Gania 31.03.2012 / 15:17
  he mos pafsha as mos ndegjofsha ma po pse bre po vishi polic edhe po betohi ,e mani armatim me vete .po anehet polici i nji shteti per toke prej atyre kllosharve te serbis .o medet emedet qka na ka gjete dhe qka pona gjan .o nuk vishem hiq o e mbroj ate uniform .hmmm ama burrra te fort
 • FUSNOTA 31.03.2012 / 15:17
  Let ta perdorin fusnoten ne ket rast, O Hashim THAQI ku je tash pse spo del me at ftyren antishqiptare e mu arsyetu si gjithmon....MARREEE POSHT QEVERIA POSHT HASHIM THAQI
 • syl kapaku 31.03.2012 / 15:16
  un nuk di qka me shtu ne kit rast veq nji send kisha me pyt edhe kisha pas deshir me dit qka osht problemi hajdukat e serrbis arrestohen per vjedhje te veturav ne prishtin bashkpunim me FIREMEN shitjene pjesve te makinav ne fshatin "maxhunaj" te vushtrris firma(BESNIKU)njekosisht i lirohet puna normal si xhithëher te punohet kur jan zin ca e ca vetura te vjedhura e te prea shqiptare qi jan zhduk ne prishtin e ne vende te ndryshme te kosoves dhe prap se prap zotria fillon punen normal kjo ka te bej me qevrin ka te bej me policin se per ndryshe eshte dasht me u mbyll krejt e jo te respektohet hajnia po kjo qeveri me pak pare korruptohet me pak pare e shet krejt kosoven mos te them qi ndoshta edhe si qenve me kuder me nji kafshore buk mund ti mashtrosh e kjo osht qeveria jon qi merr masa ne popull qi mundohen te mbijetojn e jo me ata te cilet vjedhin trathtojn,kjo osht qeveria jon qi jep urdhera policis tju hyjn popllit neper shti ti lidhin mbrenda neper dhoma ti rrafin ti maltretojn ne qfardo menyre e kta lypin me jav ?? at nanen ku te kan
 • dardi 31.03.2012 / 15:15
  Bajram Rexhepi, u ngrit në orën 5 të mëngjesit, për të mbërritur me kohë në takimin te ministrja shtatshkurtër FYROMit.. kur kjo e fundit para disa kohve egzekutoj 4 Shqiptar....ku je tash o bajram trimi qe ky daqiqi ta nxiu jeten ne bashkpunim me edita tahirin e neser serbi vjen ne vizit private ne vendlindjen e tij prizren e ti nese ki ftyr e bole dil e arrestojne nese te len hashimi
 • magurja 31.03.2012 / 15:15
  nuk shtihen ksi polic klinca q jon rrit me arokrema po ata q kan luftue me shki qasi xhin vyn peer polici jo ksi klinca q pshurren nerveti
 • Arlind Kqiku 31.03.2012 / 15:15
  Respekt per policin e Kosoves, merdarja eshte vete problemi, thasht zoti mos te na kapin edhe ne Graqanic.
 • Armendi 31.03.2012 / 15:14
  O qilu toke t'hi
 • Kosova 31.03.2012 / 15:13
  Edita Tahiri je ma e mira lum Kosova qe t'ka ty Hashim qa bone a je mir ?????
 • Golden Records 31.03.2012 / 15:11
  ohhh yeahhh
 • bageriii 31.03.2012 / 15:11
  eh polic shqiptar ehhhhhh,smuj me besu po kto dy me tan at armatim ndor edhe po i dorzona shkavit kur bre KUR.mareeeee
 • baca 31.03.2012 / 15:10
  po normal se arrestojn , nuk merren me politik ata po e rujn kufirin ,e na merremi me politik e shkiet enen neper kosov si me kan ne serbi edhe se din kush ,
 • ehhhh 31.03.2012 / 15:10
  hahahahahhahah po keshi prej zorit ejjjjjjj mjeranaaaaaaaaaaaaaaa
 • Djali 31.03.2012 / 15:07
  Qoni ROSU-ne per inati le ti qepojne zyres se Vetevendosjes (per inati te magarit i bjen samarit).
 • mos vete 31.03.2012 / 15:07
  E more Bajram m.... ankohu se klyshi i Milloshit po te bane revansh te pakuptimte,marre per ty e krejte juve,ata rreth brezit kufitare dergojne njesi elite,kurse ti dergon amatera e ti qarmatose e ti poshtron policine,bre zoti ju marrofte po mire po e drejtoni shtetin,se ska shtet se ,ne mos krejte qeveria,se paku ti si minister i puneve te mbrendshme ishte dashur menihere me dhane doreheqje.
 • trimi 31.03.2012 / 15:06
  cka spo del bajram hajmalia para mediave me cinizmin e tij ashtu sic vepronte kur ishin aksionet e VV..
 • Beli 31.03.2012 / 15:06
  Mos u bini marak se shkon Edita te Borko Stefanovicit edhe i lshon ai kta Polict e Hashimit qe na rrehshin ne protesta, qaty ngat na kan pas lidh neve qashtu kur dulem ne protesta me perkrah Vetvendosjen.
 • toni 31.03.2012 / 15:05
  mos jepni kritika po lutnu ishalla leshojn e nuk i gjen sen,mos e shfrytzoni per marketing politik,se ne shume vende kan ndodh keto,edhe neve na ndodhi mbase e kem nje vend te felliqur ne kufi,te jemi te bashkuar si kurre e ti them serbis boll ma,
 • Muni 31.03.2012 / 15:05
  Kuku sa nencmim po me duket. Vdiqa nga inati!...hajde civilet por ku i zune policet se?....
 • kemi 31.03.2012 / 15:04
  o sa mir jav paskan ba bani tash ne paqi qa me ba se me vetvendosjen i qojshi brinat kur do Zoti nja ka nja me ju zane se kogja do muta jeni ba po menoni se ska si ju kaka se si keni ngu fjalt e te pareve se sa tu jeta shkavit bese nuk duhet me i zane e tash hani dajak
 • Abdylhaqimi 31.03.2012 / 15:01
  I lexova te shumten e komenteve,ja se cfar thot komentuesi KuMaNoWa e do te tjere,interesant asht puna e tyne!!!Ja se si devijojne cellimet e mira te mijra Shqyptarve,del nje organizat teroriste(bashkohu) e financuar po nga keta qetnik sllav,del nje pariti politike me emnin "partija e drejtsis"PARTIJA E SHTREMT,dalin me kerkesa te rishikohet HISTORIJA,te mbeshtjellen grat,motrat,vajzat tona dhe te jem robe te beduineve arab me ndihmen e ruso-sllaveve. Dhe na dalin do TERORISTA "SHQIPTARE"ne perendim dhe bejn kerdi ne favor po te kesaj aleance serbo-qetnike-turko-beduine,e ne dam te Shqiptaeve,dhe si rjedhoj e kesaj perendimi e zbeh interesin pozitiv ndaj neve,se gjat te gjith kesaj kohe keto aleanca antishqiptare ne imponojn imazhin atntiperendimore!!!Dhe kesi aksijonesh do te ket dita e dites ma shum,e micet tan perendimor s'do te reagojne,kurse na si tona her do e marim instrumentin TURK sharkin,dhe do knojme OJ EUROP E KURV E MOTITI,do ta zbejm ket vjersh plotkuptim,te cilen e thuri i madhi GJERGJ FISHTA....
 • Asterix 31.03.2012 / 15:01
  Haram i kofshin vjetet e mia Thaqovicve qe po bashkjetojn me dhune me mua
 • bekio 31.03.2012 / 14:57
  Policet tane kur eshte fjala per kosovaret jane shum te "eger" apo thene me mire te rrept, ndersa tani mbesin te poshteruar, e edhe partia e ministria e Bajramoviqit.
 • hypsi i juaj 31.03.2012 / 14:56
  kjo eshte foshnjore mos shkoni pa u pregaditur se serrbia ashte ajo qe e din edhe te paret tan pa lopet jeni kan tuj ruaj aaa, beso loti eshte pak te derdhet ne ket mument vetem ai i cili ka te humbur nga familj prej tyne e beson ket
 • ulqini 31.03.2012 / 14:55
  eeeee HASHIM he gadaaf frik eki edhe ti ki mu meshe ne gypa te kanalizimit veq vazhdoo ti se mir eke nis ket pun......!!!!
 • O BAJRAM 31.03.2012 / 14:54
  O BAJRAM JEP DOREHEQJE SE NA POSHTROVE JEP DOREHEQJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • Te mjeret na 31.03.2012 / 14:53
  Qyre more faar populli i PRISHT jeton ne kete TOKE. Edhe tash ne kete rast gjeni,kohe dhe vakt me FOL per idhujt ejuv POLITIK ncncncnc o MUTA,o te SHKREt o ANALFABETA, qfar dush marrveshje me pas ose mos me pas, kjo kish ndodh,kjo esht kunderpergjigje,qe po arrestohen Shkijet neper Ksove. Kurr nuk kemni me ec perpar gjeth ka me ju RRE me THUPER ne kry SHKAU se veq qyrni faar populli jeni,veq lexoni komentet ktu edhe e shihni. E qisi njerz qfre jeni ju, jan edhe ata qe e kan vesh Uniformen,qe nuk kan asni PIK burrnie,po jan qisi PISA si ju, se per me kap kallashi duhet me kon Burr, e jo Pi.. Mashkull.
 • AvniMitrovicaCH 31.03.2012 / 14:52
  Policija e Srbisë është hi në Kosovë e i ka arrestu Policin Kosovare, se kta hutat tonë, nuk guxoj me kalu megjen.
 • besnik 31.03.2012 / 14:52
  kjo oshte marre pre kosovene se pake kane pa krime serbete ne kohen e tyre veq edeh tashte
 • Kumaniva 31.03.2012 / 14:51
  Mir na bajn se me BMW e Merca dhe Xhipa nuk mbrohet
 • Prishtine 31.03.2012 / 14:51
  JEP DOREHEQJE BAJRAM REXHEPI JEP DOREHEQJE O PISSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS
 • ulqini 31.03.2012 / 14:49
  kuje oo thaç he klysh i shkive teri gje ike rujt lopt e katudit emore nçaf krejt popllin be hajvan i mjer kena meta boo mabet se gadafit oo hajn mamir eki me gjith qeveri me ik azil ne serbi emosemir ne çaf popllin ooo njeri cekt oo hajn ooo diktator.....!!!!!
 • Olina 31.03.2012 / 14:48
  ku eshte Bajram Rexhepi ku eshte Kamishi ku eshte Latif gashi ku eshte Hashim Tripi ku eshte xhavit haliti ku eshte shiku ku eshte shiku ku eshte shiku
 • alo 31.03.2012 / 14:47
  me vetvendosjen leht e qojshi kryet e marre per ket shtet serbi veq qe nuk po ju zen edhe me ju............
 • KuMaNoWa 31.03.2012 / 14:46
  Kjo Qe Ka Ndodh Sot Eshte Per Tu Habitur,Por Nje Gjee Tju Them Per Qfar Arsye Kon Lyp Kta Polic Te Kosowes Ne Territor Te Serbis,Me Vjen Shum keq Per Keta 2 Polic Shqiptar Te Republikes Se Kosoves,Por Nuk u Desht Me Hy Territro Serbis,Po Ne Te Kunderten Edhe Ne Territorin e Kosoves Me Pas Policija Serbe Normal Se i Vrjashmi,Por Sidoqoft Qeveria le te merr iniciativ
 • kamish llulla 31.03.2012 / 14:45
  sinqerish jam ka e ndij veten shum te poshtrum ne ket moment spo e kuptoj qysh mundet me ndodh kjo kur edhe kta jan polic me arm ne dor po jo jo burra kta si kan fajet na populli jem fajtor per te gjithat kto poshtrime e kemi njo polici shum te pa pergaditur e kemi nje udheheqesi shum te korruptuar paramendoni minister te puneve te mbrendshme e kemi nje doktorr te korruptuar deri ne fyt per bes te zotit besoni kjo veq te na ndodh kjo hajmedet per neve hajjjjjj
 • Sakihi 31.03.2012 / 14:44
  Kam rrespekt per Jakupin, por duke u shpreh me nencmim ndaj fuqise se opozites si dhe me nje lloj kercnimi bene gabim. Jakupi e dine ndoshta se kush eshte pozita me numra dhe kush eshte opozita me kualitet. Opozite jane te gjitha parti shqiptare, nderesa pozita ka mjaft karrige te rezervuara qe nga ndo nje here pozita aktuale mund dhe i shfrytezon per mujtje te opozites, por kur behet fjale per mbrojtje reale te interesave te Kosoves keto karriget e rezervuara nuk jane ne anen e interesave dhe ceshtjeve te drejta. Pra, kujdes dhe respekt ndaj te gjitheve. Presionet e "miqeve" jane cdo here edhe qellim i perfitimeve per interesa te tyre. Deklarata e djeshme e Mr. Dellit flet se ku dhe kush jemi, ai dhe Thaci ishin me nje gjuhe dhe fjalor, por dje ai tregoj pak te verteta.
 • agimi 31.03.2012 / 14:42
  oooo duhet dhe ni her me kap pushken se nuk ka pshtim se keta jom muta ...
 • Fatmiri 31.03.2012 / 14:41
  Kjo eshte vdekja per se gjalli!
 • e kan ngushtu kufirin 31.03.2012 / 14:41
  shteti serb e ka ngushtu kufirin me kilometra, dhe keta zhablart tane rrine neper zyre e marrin rroga rekorde ne nje shtet qe ka mbet si nje lecke , oo shqiptar te mjere po skishi qene per asgje fare
 • Drini 31.03.2012 / 14:40
  shum mir jav paska ban se ndryshe sarrin vesh
 • fueka 31.03.2012 / 14:39
  le t'ja arreston bullgarise polict kufitar e sheh cka e gjan mrena 24 orve i shpall lufte edhe e bon rrafsh me tok, po masi na i kemi ne qeveri bashkpunetoret edhe hyzmetqaret e serbis kjo ndodh te na bile ka mundesi deri ne prishtin me hi policia e serbis e me arrestu kon t'don, ne c'far mjerimi jena ardh na shqiptart ne dite te sotit as ka fundi i shekullit XIX s'jena kan ne ket gjendje.
 • Bolero 31.03.2012 / 14:36
  Vet ja kane qele rrugen keta pushtetar ketyre poshtrrimeve me gjitha ato leshime qe i bene shtetit kriminel dhe politikes kriminele te shkaut!
 • fueka 31.03.2012 / 14:36
  le t'ja arreston bullgarise polict kufit
 • Lufte 31.03.2012 / 14:35
  O keta jon ka lypin lufte. po ket here s'te kane dal paq qysh kane dal heren e kalume.
 • krenohu me pdk 31.03.2012 / 14:35
  ku eshte thaqi e edita,,marrveshjet ku jeni ju qe e shajshit VV
 • mentori 31.03.2012 / 14:34
  Po po edhe kosova eshte e montume hahaha, mos po ju doket trailer se, ahhaha keq jeni qerru o shqipetar.
 • mentori 31.03.2012 / 14:30
  me 3 par instutucione serbia e run kufinin, me Xhandermeri, me ushtri, edhe me polici te rregullt. Kqyrjav kallashat polices te kosoves hahaha, ish nxorr bajram rexhepi me ble xhipa per veti, e jo me ble tenka e armatim te rand, se tani aty smujke ne tendera me vjedh, A PO E DONI NJE HAJMALI? hahahaha
 • BM 31.03.2012 / 14:29
  Shumica e Shqiptareve merren me gjera te kota,e fajesojn Islamin qe po e ndan Kosoven, e nuk e shohin se armiku i Shqiperise eshte vet Shqiptari. Kur don me u vetdijesu ky milet,e nuk qohen me i mbyt kta politikana qe jeten na kan nxije?
 • llapiani 31.03.2012 / 14:28
  po te ju kishin arrestu juve sepobani hajgare ather kish me qen mir me ba hajgare keshtu po boll mos e teproni mashum bile
 • iliri 31.03.2012 / 14:26
  mu pom doket si e montume ishalla sosht e vertet kjo !!!
 • Besi 31.03.2012 / 14:26
  O QONI EDITEN SE AJA KRYN PUNE.
 • QEVERIA HASHIMIT 31.03.2012 / 14:26
  SHKIJET RRIN RRETHE RRETH KOSOVES ME USHTRI E POLICI E KTA POLICIA KOSOVES VEQ ME ELYKYPTER SHKOJN NEPER KUFIJT E VET DHE RRIN MENI VEN . KUTE ARRESTONI TJETER HER MOSI ARRESTONI PO VRANI PERNIRENI DHE THUNI U VETMBROJTUM
 • tipi 31.03.2012 / 14:26
  ah nanen e shtetit coftin, po per cfar i mani ato arm o klloshar se kuku cfar policie kena na me njerz qe i ka shti SHIKu krejt me tnjofshum maslufte qe tybe as lop me ru nuk jan te zot
 • A`pstenusi 31.03.2012 / 14:25
  Kjo esht mareveshja fucknota fuckthaqi fuckedita fuckqeveria e kosov e mjera kosov ndor kujt ke met ndor MAFIS KONTRABANDES KORRUPCIONIT
 • Une 31.03.2012 / 14:25
  U tmerrova, nga kjo fotografi qe duket te jete e rastit te arrestimit te dy policeve. Kjo eshte perulje, perkembje, e cka nuk eshte per te keq. Pra, shifni rezultatet e marrveshjeve qe Qeveria i shpalle fitore ne nje ene dhe ne enen tjeter shpalle tradhetar dhe frigacak ata qe ishin kritik dhe largepames se cka do te ndodhe me keto bisedime.
 • camo 31.03.2012 / 14:24
  ooo Mazamakeq qfar nenqmimi deri kur kem mu nenqmu kshtu zoti e vraft kete qeveri e kete popull pasiv se per kurgjo sishim
 • fus* 31.03.2012 / 14:23
  ku je bjar hajde shko nxjeri tash kto me fusnoten e edites se nashta fusnota i nxjer more mare me i ardh ksaj qeverie
 • kASTRATI 31.03.2012 / 14:22
  AH NANEN E KSAJ QEVERIE BRE ZOTI I VRAFT SE E MUREN POPULLIN NQAF . KA SHKIJE SATE DONI NE KOSOV ARRESTONI TE GJITH DHE QITNI KUSHTE SHKINIS - E JO NETE MIREN E TYRE BET VEQ MEU PRANU NE EU . BET MARRVESHJE E HOQET REPUBLIKEN HATRI TYNE
 • gurbetqari-ch 31.03.2012 / 14:22
  Sjan polic kta.... Policia e Kosoves jan shum te pa pregaditur, po shihen si me qen rober lufte. Derisa shteti kriminal serb i ka instaluar ne institucjonet policore te gjith kriminelet e luftes, ne Kosov qdo qeveri qe ka ardh i ka instalu hajnat e vet ne polici e qdo institucjon. Policia e Kosoves duhet te ket njerez te afte fizikisht e mentalisht. Por gjeja me e mir qe duhej te ndodhte esht qe Qeveria jon duhet qe qdo marrveshje qe e ka ber me Serbin ta bllokoj, ta shpall te pa vlefshme dhe te mos mendohet me per bisedime derisa ta njeh shtetin e Kosoves.
 • Drenicaku 31.03.2012 / 14:21
  Kjo eshte turpi yne kombetar! Marreeee!
 • akon 31.03.2012 / 14:21
  ani shka oka bohet tash em ata polic
 • Gurbeqari 31.03.2012 / 14:21
  nggggggerrrrrkkkkkkkkkkkk ta trrusin fusnotat tash, me ardh ne merdare me ti ti lidh polict me rrobat te veshura, a ka bre ma inati, po q........... shtetin e nonen
 • gardhi 31.03.2012 / 14:20
  mire jav bajn. deri ne beograd puzi eshte dasht mi cu. hehehehe per cka i mbani armet per shqiptar.
 • rexha 31.03.2012 / 14:19
  arrestoni se juka ardh shansi E KET SHANC JUKA BER HASHIMI ME BAJRAM REXHEPIN . LIRI KENI NE TER KOSOVEN KURTE DONI HAJDENI PERVONI FORCEN SE KJA POLICI E KOSOVES VEQ HIJE ESHT . E ME LUFTU MES VETI PO TE PARET JAN KUJAN POLICIJA KOSOVES QE RREHSHIN SHQIPTAR PA KURGJE NE KOSOV
 • polici 31.03.2012 / 14:17
  Hahaha..o po mire jav paskan bo se fort po fryhen kta neper sheher....
 • arberiiii 31.03.2012 / 14:17
  O THAQ shko Tash bo nai sen qysh i rreshe edhe qysh ju dhoshe URDHER vetvendosjes per 5 minuta me u larguu.....eeee pot merr fllad
 • Emy 31.03.2012 / 14:17
  hahaha ku oshte Hashim Fusnota tash, oh gjynah kuna e kena votu edhe ku jena tu jetu... dhjefsha politikant gjith shkijet kan me na bo qishtu se ne nuk punojm per shtet po per kulet!!!
 • rahoveci 31.03.2012 / 14:15
  e BAJRAM REXHEPIN KUR POE ARRESTONI APO EKINI SHOK SE JU JEP INFO
 • Mjer kosova 31.03.2012 / 14:14
  Mjer kosova ndore t'kuj ka met... O njerez pritne luften prap
 • emri 31.03.2012 / 14:14
  HAJT MO U BANI MERAK SE SHKON EDITA E MERR SHIMEN PER DORE EDHE MARRVESHJET NEN SJETULL EDHE I NXJERR POLICET E KOSOVES NGA DUART E SHKIJEVE.
 • Visari, Gjakove 31.03.2012 / 14:14
  Tash i nxerr Thaqoviqi
 • petriti 31.03.2012 / 14:10
  hahahaaaahhhaahahahahaaaa
Emri:
Komenti:

 
Sqarim:
Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. Indeksonline mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit Indeksonline.

Ju faleminderit për mirëkuptimin!
 • Të fundit
 • Më të lexuara
 • Më të komentuara
Portali Indeksonline u themelua nga një grup gazetarësh kosovarë në vitin 2010. Përball sfidave të gazetarisë bashkëkohore, të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe origjinale, në Kosovë, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët - Indeksonline nuk ishte veçse një kërkesë e kohës.

Materialet dhe informacionet mund të kopjohen, të shtypen dhe të përdoren por vetëm pas referimit të qartë të burimit të Portalit Indeksonline, në përputhje me kushtet e përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

© 2010-2014 Portali Indeksonline.