Ndodheni
Indeksonline / Lajme
21:07 / E diel, 18 Mars 2012
36 Komente
Video "dramatike" nga luftimet e amerikanëve në Afganistan

Lufta e amerikanëve në Afganistan vazhdon të sfidohet me të madhe nga guerilët. Një pamje shokuese është shfaqur në nga njëri prej marinsave i cili e ka vendosur kamerën në hemletën e tij.

Beteja me 'armiqtë fantazmë" pasi nuk duken askund talebanët është shokuese, dhe kjo është në mesin e jo aq shumë videove që janë publikuara nga luftimet e amerikanëve.

Talebanët janë të fshehur në kodrën përball tyre, por ushtarët gjuajnë pa ndonjë cak të vecantë. Ata duken të nervozuar duke sharë tërë kohën, dhe në situata të tilla luftimesh edhe mund të jenë normale. /indeksonline/

 


Kendi i komenteve
 • xxxx 20.03.2012 / 16:01
  ALLAHU jav dhasht fitoren muslimanve,o ju injoranta nuk ka mund ketu me fitu luften ushtria kuqe,e pe fiton amerika .
 • DANI 20.03.2012 / 02:08
  Talibanet po Luftojn kundra Amerikanve sepse nuk po mujn mi marren ka 4 a 5 gra dhe nuk po mujn mi detyru qikat e tyre nga 10 vjeq deri ne 15 vite qe te martohen pa deshiren e dyre kjo ashte tu i munduar me se shumti , ZOTI E BEKOFT AMERIKEN zoti ne ne qiell dhe Amerika 2 ne toke pa egzistencen e ktyre jeta nuk do te kiishte kuptim.
 • shikoni si ''shiptari'' e shkyn flamurin kombetar 19.03.2012 / 22:13
  shikoni qka bajne ''shiptaret'' sllavogrek e serb,keta jane ''shiptaret'' ,nje gje tille myslimani shiptar nuk e bene kurr,ky sllav dhe te gjithe si ky shkoni thene qafen ne greqi apo serbi a rusi skeni vend ne token e shqipeve .Shipnin e Kososven e banen Ismajl Qemail,Isa Beg Boletin ,Hasan Boletini,Adem e Hamz Jashari,Zahir Pajaziti Muj Krasniqi Mehe Uka e shume trima tjer por jo asesi keta pjetrat e prengat e fllqit.
 • Dapylli 19.03.2012 / 18:46
  Mu knaq njeri me kta Amerikan edhe me do shqiptar ktu qe i perkrahin masaktrat e tyre si t'milloshoviqit
 • or 19.03.2012 / 17:16
  nuk e di do e do qa po komentojn ketu palidhje...edhe po i thojn qe e kan gabim amerikant atje qe po luftojn e me e kujtu na veten qysh jemi qe nga 1912 po ne fal tinve jemi te lir sot se sa per "vellezrit e tyre afgan" kishim maru krejt se qata vellezrit e tyre musliman po i dhunojn edhe femrat shqitare e mu kan te ja u dhonoojshin motrat ketyre qe po i perkrahin ata..se ne nuk jemi popull falenderues jemi popull m** se neve me na ndihmu me u shliru ehste keq..sa per hir te dove edhe un jam musliman po ne radh te par shqitar e me qesi sene qa po folin keta "muslimant" edhe fen po ma gerdisin se krejt m*** jeni...se ne per me u ba shet tamam duhet me konsideru fen ton fen shqitare e nuk eshte vellau yt ai ne afgan e ai tjetri ne iran qe po jau shkerdhen motrat po shqitari pa mor parasysh a eshte me fe muslimane a katolike a ortodokse me rendesi mu kan shqitar ooo p*** e nanes juve
 • per puqincho 19.03.2012 / 14:21
  ne lajm dhe vidio thuhet qe po luftojne ky thot ushtrime thuajse ti je udheqes i tyre e ke marr pjes ne kete aksion hahahahha
 • puqincho 19.03.2012 / 13:00
  Stervitje more jan tuj baa po qfar luftimesh ktuu, se gjysa nuk dini qka asht lufta veq keni ik...
 • mozomakeq 19.03.2012 / 11:40
  hahahahahhahahahahahahahahahahahhahaahhahahhahahahahahahahahahaha,a thu me kon po luftojne more hahahahhaahhahha
 • talibani 19.03.2012 / 10:30
  a po i nin qysh po thojn "A je mire" hahhah, ahhh fort din tuten kta qafira..Allahu i shkaterrofte
 • Shqyptar 19.03.2012 / 08:40
  Kesaj pune i thone: "me u tute prej hijes tonde", e ju islamofobe qe i gezoheni lufterave pushtuese, shkaterruese e vrastare t'amerikaneve, kujtoni veten tuaj prej 1912 e ketij, o te mjere dhe gjejeni se cilet jane çlirimtaret e cilet pushtues, ne rastin tone dhe ne rastin ne fjale. S'ka ma mendjeprishte e zemerqelbur se ne shqiptarët, Allahu Meshirues na drejtofte, inshaAllah, Amin!
 • Diti 19.03.2012 / 07:40
  GOD BLESS AMERICA U.S.A !!!!!!
 • AI 19.03.2012 / 06:22
  "how you can defeat an enemy who looks into the barrel of your gun and sees Paradise?" Ky eshte nje e thene e nje Gjenerali amerikan ne pension per Talebant analizonja pak se ka pas te drejt.
 • Usa 19.03.2012 / 05:45
  o ti mugja-magjup ( i verteti ) po me dasht amerika o i-bish ventilli as bubrrec nuk te len gjall ne afgan po Amerika sdon mej q.. naniqken krejt terrroristav se lun si maca me miun me ta kapishi
 • Drenicaki 19.03.2012 / 05:41
  rroft usa fal tyne sot e shijojm liri e do extremist qe jan ba magjup hesapi vend se me majt fehn e mos me ba za kqyrin mu ba ma magjup se ma gjupi ma arab se arabi ma terrorist se terorristi b.. e tyne me gjyku jo ky jo aj i keq
 • Paya 19.03.2012 / 03:48
  Banja diqysh ju komentues "talibaca" edhe hajdeni deri neAfghanistan edhe shihni vet situaten qysh eshte e jo bo*then te shporeti nxeht e lehni palidhje pa pas as ide se per qka jeni tu fol, po keni hy ktyre udhve te dreqit e tash kishe po baj diqka po komentoj per luften ne afghanistan palone p*
 • rolandi 19.03.2012 / 03:44
  @i verteti nuk ke nevoj me u ber i urrejtur ndaj amerikanve
 • Shqipetari ne Lindje te mesme 19.03.2012 / 03:44
  Shume quditem prej disa komentuesve ketu ne kete shkrim. A e dini ju se cka bajne talebanet, a e dini se cka ndodh ketu apo veq ja futni KOT. 90 perqind e popullates afghane eshte kunder regjimit Taleban e ju ne Kosove po i perkrahni, qekjo pom qudit more vlla, ju po e doni Afganistanin ma shume se afganet a?
 • besi 19.03.2012 / 03:05
  talibant jon ne token e vet nuk jon to lufut ne amerike po ne afganistan aty jon kon dajm nje her ekan lufut rrusin tashti ameriken
 • Kreshniku 19.03.2012 / 02:40
  S'kane thane kot te ne: Tuta tuta han dardha t'buta. Edhe keta qenkan shastrise te shkretet. Ndersa sa i perket se ku shkojne fitojne, edhe ne Vietnam kane hi vec mandej jane ngule keq, e le me ne Afganistan qe s'kane munde me ndejte as Britania e as Rusia. Cka ua merr mendja a ma i mire eshte nje shok qe te sheh duke bere keq edhe s'te thote kurrgje e ta bon rrafsh apo shoku i mire i cili mundohet me te keshillu e me te vetedijesu qe me u largu prej te keqes. E ne mbasi jemi miq te tyre (amerikaneve) po mundohemi me iu tregu qe po bejne gabim shume te madh qe kane shku atje ne menyre qe nje dite mos te thone na keni pa duke bere keq edhe s'na keni ndihmu.
 • Bini 19.03.2012 / 02:40
  Shume hajgare, shume funny.....:) Nese ky eshte realiteti i Afghanistanit dhe kjo eshte lufta qe zhvillohet atje, atehere Amerika le t'ia leshoje primatin forcave Koreano Jugore, Turke etj. Kesaj po i thojkan "peralle me tupan"
 • iliri 19.03.2012 / 00:45
  Talibant ska nevoje me i mujt, ata i ka denu zoti, tane jeten ne shkretire, ne pluhur e ne etje
 • Azdreni 19.03.2012 / 00:41
  O Zot sa ma ka kujtu krismat luften ton keta tu gju si ne lloq (si shkijet) talebant nja ne 5 minuta te lodhet (si na) , nuk e bana krahasimin e mosional por te kushteve . sepse bash kot nuk gjujshin se u nishin edhe do pushkalla te talebaneve por keta shkojshin te sigurten .
 • ddd 19.03.2012 / 00:27
  eshte e turpshme per indeksonline qe publikon kesi lloj videosh te improvizuar qe nuk kane te bejne fare me afganistanin. Kjo tregon mungese te redaktures, dhe asaj qe ju thjesht beni copy past te gjerave pa verifikim fare. me tej qfar deshironi te thoni me kete video eshte e pa-kuptueshme perveq qe te i mbushni me energji ata njerez dhe ate fryme anti-amerikane ne Kosove. Turp
 • mili 19.03.2012 / 00:26
  play station 4-shi koka dal
 • ALBANI 19.03.2012 / 00:25
  O ju LUmt Pushko O trima Amerikan se gjith jen kan edhe keni kan veq kush jav ka inati ,edhe e keni perkrahjen e popullit shiptar ,jan do ne kosov qe sju perkrahin po ata nuk jan shiptare ata jan Arbae egjeptian jordanez e turqe ata nuk jan shiptare shent
 • besnik 18.03.2012 / 23:56
  hajgare tishin kan shqiptart nashta kishin ba kta jan amerikan sjan shqiptar
 • Dortmundi 18.03.2012 / 23:47
  forcat e huja kanë lajmërue tërheqjen e trupave prej Avganistani ..nuk e dij se pse .. do prej komandantavet të huaj kanë thanë se neve nuk naj qet me luftu nëpër këta shkretira edhe mizavet dhe gjarpërive ju kan vëndue kamera por dhe i kan gjujt me helikoptera porë pa sukses qysh po thojn
 • JU LUMT USA 18.03.2012 / 23:09
  O HAJGARE ESHTE KJO..MUNICIONIN E MOQEM PO E HARGJOJN,,,SE KU U HY USA KURR NUK KA HUMBUR E JU QE PO SHKRUNI QAFIRA ETJ,SHKONI E NDIHMOJENI ATA KUNDER USA
 • Sheki 18.03.2012 / 23:03
  Kjo ke engjajshme me do trima ton qe kan ba filma masi eshte hi natja ata spaten lidhje me perballje zjarri nga ana tjetr kta gjujshin pa lidhjie vet fakti qe sindrrojshin pozicionin tregon per montazh po ju shitet edhe atyne sikur ktynve tonve ne qeveri e parlament qe jan hahaha
 • Marksi 18.03.2012 / 22:53
  Kap shpartallojini kta primitive bukpermbys. Go and smash em brothers.
 • beni 18.03.2012 / 22:53
  kometus te lodht se rusia erdh neve na qliroj kosoven qe po folni kunder amerikes juve zot ka me vra se na jemi buk permys
 • Drenica 18.03.2012 / 22:31
  Allahu ja qet melaqet qe i luftojn qafirat edhe i trishton ata
 • dreni 18.03.2012 / 22:27
  qafirat tuten shum prej deke ata nerzit kan pas darsum kan gju dikun kta dojn mu tranu haahah
 • SHERIFFI 18.03.2012 / 22:24
  veq e kan ba ni video kishe po luftojm se tybe kta msa ne ks kush si nguc veq jan shku per qellime te veta me myt vicil palidhje
 • Edita 18.03.2012 / 21:58
  Tu gjujte ne te thate...
 • i verteti 18.03.2012 / 21:43
  dikur lodhen dhe bojn vetvrasje nuk kan shanc mi mujt kta talibant
Emri:
Komenti:

 
Sqarim:
Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. Indeksonline mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit Indeksonline.

Ju faleminderit për mirëkuptimin!
 • Të fundit
 • Më të lexuara
 • Më të komentuara
Portali Indeksonline u themelua nga një grup gazetarësh kosovarë në vitin 2010. Përball sfidave të gazetarisë bashkëkohore, të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe origjinale, në Kosovë, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët - Indeksonline nuk ishte veçse një kërkesë e kohës.

Materialet dhe informacionet mund të kopjohen, të shtypen dhe të përdoren por vetëm pas referimit të qartë të burimit të Portalit Indeksonline, në përputhje me kushtet e përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

© 2010-2014 Portali Indeksonline.