Ramiz Kelmendi ende i pavendosur se çka do të bëj pas largimit nga PDK-ja

Biznesmeni dhe tashmë ish- deputeti i PDK-së, Ramiz Kelmendi mbrëmë është larguar nga PDK-ja, mirëpo ai ende nuk ka vendosur se çfarë do të bëj pas këtij vendimi dhe se cilës parti do t’i bashkohet. Kelmendi në një prononcim për Indeksonline tha se ende nuk ka marrë vendim se çfarë do të bëjë tash e tutje, mirëpo ai kur të jetë i vendosur do të marrë një vendim në interes të përgjithshëm. “Nuk mund të jap...

Protestojnë serbët, thonë se Vuçiq vodhi votat

Numër i madh i njerëzve janë mbledhur sot para Parlamentit serb duke kontestuar fitoren e Aleksandar Vuçiq në zgjedhjet e fundit që u mbajtën në...

Momenti kur karateisti kosovar arrinë fitore në Qipro, kthehet me medalje (Video)

Në faqen zyrtare të ligës ndërkombëtare të karatesë "KUMITE" është postuar mjeshtëria e Orges Arifit në garën e Europianit...

Flori tregon se cila është femra që ai ndihet i bekuar për të (Foto)

Flori Mumajesi ka qenë shumë i përfolur në mediat rozë. Por ai njihet si një ndër krijuesit më të mirë të muzikës dhe kjo nuk do dyshim....

Lajme

Policia afgane ka arrestuar të dyshuar lidhur me rrëmbimin e australianes

  Zyrtarët afganë thonë se policia ka arrestuar tetë të dyshuar lidhur me zhdukjen e Katherine Jane Wilson, një punëtoreje humanitare australiane, e cila besohet se është rrëmbyer në lindje të provincës afgane të Nangarharit. Attaullah Khogyani, një...

Lunacek: Kosovës duhet t’i lejohet pjesëmarrja në Eurovision

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin e Evropian, Ulurike Lunacek ka reaguar kundër vendimit të EBU-së për vendosjen e flamurit të ISIS-it në të njëjtin nivel me...

“Mos t’shoh ma tu gjuajt” - thirrja për 1 Maj

 Nisma për mbrojtje të mjedisit “Ta Pastrojmë Kosovën” fton të gjithë qytetarët e Kosovës që me rastin e 1 Majit, Ditës Ndërkombëtare të...

Atifete Jahjaga për HufftingPost: Me postin e presidentes theva tabutë për femrën në Kosovë

Ish-presidentja e parë grua në Republikën e Kosovës ka bërë një shkrim rreth vendimmarrjes së gruas në Kosovë, që e botoi në të përditshmen britanike...

Arrestohet në aeroport shqiptari që tentoi të kontrabandoi familjen gjashtë-anëtarëshe turke

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari” një person i cili dyshohet se do të kontrandonte një familje...

Sport

Të hënën nisin takimet me Pogban, vendimi pas 20 dite

Brenda 20 ditëve Juventusi do të vendosë për qëndrimin ose jo të Paul Pogba.  Përsa i përket kësaj çështjeje, mesfushori i badhezinjve u përgjigj se është nën kontratë me kampionët e Italisë dhe se për të ardhmen e tij duhen pyetur...

Edhe amerikanët janë mbushur "sherr" në futboll, shikojeni këtë gol (Video)

Liga e futbollit në Amerikë, MLS po mbushet gjithnjë e më shumë me yje, gjë e cila po ndikon edhe në rritjen e kualitetit të ligës.  Një gol atraktiv...

Momenti kur karateisti kosovar arrinë fitore në Qipro, kthehet me medalje (Video)

Në faqen zyrtare të ligës ndërkombëtare të karatesë "KUMITE" është postuar mjeshtëria e Orges Arifit në garën e Europianit për junior në...

Portieri Alban Hoxha zbulon sekretin e marrëdhënies me Çiljetën

Prej disa kohësh po përhapet lajmi se biondja seksi dhe portieri i Partizanit janë duke shijuar një histori dashurie. Çiljeta dhe Albani mund të jenë çifti më i ri i...

Conte se mbanë me zor asnjë futbollist te Chelsea, i pari ikën Cortouis

Antonio Conte raportohet se u ka dhënë dritën e gjelbërt për largim nga Chelsea të gjithë futbollistëve që ndihen të pakënaqur.  I pari në liste thuhet...

Showbiz

Nga 174 fotografi në Instagram, Labi ka postuar vetë tri me gruan (Foto)

Këngëtari Labinot Tahiri është shumë aktiv në rrjetet sociale. Ai përpos njoftimeve për projektet e reja muzikore, ai ndan shumë fotografi me miq dhe familjarë. E sot ai ka publikuar një fotografi me prindërit e tij në të cilën ka vendosur edhe një mbishkrim mbi...

Edhe Iggy Azalea flet për shqiptaren Bebe Rexha (Video)

Këngëtarja e njohur Iggy Azalea duket se i pëlqen këngëtaret shqiptare, pas bashkëpunimit me Rita Orën tani flet për Bebe Rexhen. Në një intervistë për...

Flori tregon se cila është femra që ai ndihet i bekuar për të (Foto)

Flori Mumajesi ka qenë shumë i përfolur në mediat rozë. Por ai njihet si një ndër krijuesit më të mirë të muzikës dhe kjo nuk do dyshim. Këngët e...

Çka po “zihet” në mes Blerim Destanit dhe disa kosovarëve të tjerë (Foto)

Aktori Blerim Destani këto ditë është parë në shumë vende të botës e ndër ta edhe në Prishtinë. Përmes një fotografie të postuar në...

Vedat Ademi shijon pushimet nw Texas (Video)

Këngëtari Vedat Ademi pas publikimit të fundit të këngës së tij “S’kom me ta fal”, është duke shijuar pushimet në një vend shumë të...

Tech/Auto

Si parashikohet interneti në vitin 2025

Sipas disa studiuesve nga Instituti i Teknologjisë në Masaçusetsit, interneti secilën herë do të bëhet më depërtues, por do të jetë më pak i dukshëm. Në epokën digjitale në të cilën jetojmë tash, janë bërë zhvillime teknologjike,...

Facebook ka shpenzuar 12.5 milionë $ për mbrojtjen e Zuckerberg që nga viti 2013

Facebook Inc. zbuloi se vitin e kaluar, kanë bërë shpenzime rreth 4.26 dollarë për sigurinë e shefit të rrjetit social më të përdorur në botë, Facebook, Mark...

NASA mëson me ekrane gjigante astronautët si të fluturojnë në hapësirë (Video)

Para se astronautët e NASA-s të fluturojnë në anijen e re nga Boeing dhe SpaceX, ata do të duhet të kalojnë qindra orë të praktikës në stimulatorët e...

Një kompani indiane premton një telefon inteligjent Android 3G 13 dollarësh

Pas shumë të përfolurit Freedom 251, telefonit më të lirë inteligjent që kushtonte vetëm 3 dollarë, një tjetër telefon inteligjent indian Android i quajtur Docoss...

Microsoft, Cortana nuk do të përdorë më Google

Cortana, asistenti virtual i Windows 10, do të bëj kërkime online për përdoruesit vetëm me brouserin Edge dhe motorin e kërkimit Bing, të dy programe të Microsoft. Ka...

Indeks+

Kjo është fuqia e grimit (Video)

?Nuk do të thotë gjithsesi të jeni e bukur dhe të keni një lëkurë të bukur për t’u dukur dhe për t’u ndjerë e bukur. Kjo pasi që grimi ka një fuqi aq të madhe sa që mund të ju transformojë plotësisht dhe kjo video e dëshmon më së...

Kafsha unike: 10 fakte mahnitëse për zebrat

1 – Loja e emrit Ka tre lloje zebrash: Grevy, malore dhe fushore. Zebrat fushore janë ato më të zakonshmet. Zebrat fushore janë të ndara në 6 nënkategori, ndërsa ato...

Shumica e njerëzve nuk dallojnë detajet në këtë video (Video)

Pjesa më e madhe e njerëzve që e kanë parë këtë video, janë hutuar nga iluzioni klasik i njerëzve të cilët hedhin një top basketballi dhe nuk kanë...

Shpikësi i hoverboard vendos rekord të ri botëror me 2000 metra fluturim

Franky Zapata, kampioni francezë në skijet, i cili shpiku Flyboard Air, ka vendosur një rekord të ri botërorë në Guiness, për fluturimin më të largët me...

Një i ri provon për të ngrënë fishekzjarrë (Video)

Një video shokuese tregon një të ri duke u përpjekur për të ngrënë një fishekzjarr në një transmetim live. Djaloshi ka filmuar veten përderisa ishte duke...

Opinione

Rama po kërkon justifikimin e Hitlerit

Thuhet se Hitleri, në ditët e fundit të tij në bunker, atëherë kur aleatët po shkatërronin një nga një qytetet gjermane, u tha njerëzve të tij të afërt mes pezmit dhe delirit: “Ky popull nuk më ka merituar mua”.  E njëjta sindromë ka kapluar me...

Verdikti i Gjykatës për tragjedinë e Hillsborough

Pyetja e pare: A vdiqën 96 njerëz për shkak te shtypjes ne hekurat qe i ndalonin tifozet per te hyre ne fushe(shkak i tejmbushje) ? Përgjigja: PO Pyetja e dyte: A kishte gabime te policisë...

Sqarim për politikanin Dardan Molliqaj

Në konferencën e djeshme për shtyp ti shpife për Klan Kosovën. Në atë deklaratë nuk kishte asnjë gjë të vërtetë. Më duhet të të...

Kosova ka nevojë për alternativat qeverisëse, e jo politikan që prostituohen herë andej e herë këndej

1.    Kosova s'ka nevojë për emra të konsumuar medialisht, as për emra që aksidentalisht u futën në politikë, e as për emra që prostituohën...

Zëri i të rinjve , zë që nuk dëgjohet apo që nuk duan ta dëgjojnë?!

Rinia, thuhet se është e ardhmja por njëkohësisht edhe e tashmja e vendit tonë. Vizioni dhe ëndrrat e rinisë janë të pashuara ndonëse shpesh ndodh që ato të...

Ekonomi

Bie çmimi i prodhimeve bujqësore

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar indeksin e çmimeve të prodhimeve dhe çmimet në bujqësi për tre mujorin e parë të këtij viti, sipas së cilit indeksi i përgjithshëm i prodhimeve bujqësore ka rënie për -0.6 %) krahasuar me periudhën e...

Nënshkruhet kontrata milionëshe në mes të Albi Group Kosovë dhe Cineplexx Austria

Në objektin e Albi Mall në Prishtinë u nënshkrua kontrata finale në mes të Albi Group dhe Cineplexx International GmbH, thuhet në një njoftim nga Albi Group. Ky projekt i cili...

Indeksi i çmimeve të prodhimeve në bujqësi shënon rënie

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar sot Indeksin e çmimeve të prodhimeve dhe çmimet në bujqësi“ për tremujorin e parë të sivjetshëm...

Ekonomia në Eurozonë rritet përtej parashikimeve

Ekonomia e Eurozonës është rritur për 0.6 përqind në tremujorin e parë të këtij viti, bëjnë të ditur shifrat zyrtare. Norma e rritjes në bllokun...

Inflacioni i eurozonës rezulton negativ

Inflacioni i eurozonës në muajin prill ka rënë përsëri. Sipas të dhënave të së premtes, nivelet e papara të masave stimuluese nga Banka Qendrore Evropiane nuk...

Shëndetësi

Konsumoni rregullisht këtë frut nëse doni të mos verboheni

Të hash banane të pengon që të verbohesh. Kështu thuhet në një studim të ri. Fruti është një burim i pasur kaliumi, një mineral thelbësor për ruajtjen e shëndetit të mirë kardiovaskular. Por tani shkencëtarët kanë zbuluar se fruti...

11 arsyet që duhet të filloni menjëherë të hani kastravecë

Kastravecët ose trangujt janë një ndër 4 perimet më të kultivuara në botë, si dhe një nga perimet më të mira për shëndetin, madje shpesh janë...

Ja si ndikon mungesa e gjumit në shëndet

Shpeshherë qëndrojmë deri vonë, qoftë duke u qasur në rrjetet sociale apo duke shikuar TV, edhe pse e dimë që të nesërmen duhet të zgjohemi herët dhe do...

Pranvera, stina më e mirë për t’u dobësuar: Ja metodat

Pranvera është stina me klimën më të mirë të vitit. Është stina kur ringjallet energjia e brendshme, e për pasojë kemi organizëm më të fortë dhe...

Njihuni me lëngun magjik kundër celulitit

Sallata jeshile është e përkryer për humbje në peshe, sepse përmban pak kalori dhe përqindje të lartë antioksidantësh. Ajo është anti-inflamatore dhe diuretik,...