Ndodheni
Indeksonline / Lajme
17:46 / E hënë, 27 Shkurt 2012
10 Komente
Serbët e veriut: Beogradi pranoi pavarësinë e Kosovës

Anëtarët e të ashtuquajturit Kuvend i Komunave dhe vendbanimeve serbe në Kosovë kanë thënë se me marrëveshjen për bashkëpunim rajonal është pranuar pavarësia e Kosovës.

Në një takim që kanë zhvlluar në Mitrovicë, ata kanë thënë se “marrëveshja i hap dritaren e botës Prishtinës dhe Kosova bëhet subjekt i së drejtës ndërkombëtare, që në mënyrë legale dhe legjitime mund të lidhë marrëveshje ndërkombëtare”.

Kreu i këtij organi paralel, Marko Jakshiq, tha se “marrëveshja edhe njëherë ka legalizuar shtetin tjetër shqiptar në Ballkan”. 


Kendi i komenteve
 • bashkimi 28.02.2012 / 07:02
  Edon nese mendon se ti mund te ja imponosh politikat integruese atehere eshte dem qe humb kohen duke u marr me kotesira neper portale informative,merri do shok te Albinit e turr ne Bruksel rrxone Ashtonin.
 • RRASA 27.02.2012 / 23:41
  E JA RROFSHI hashes...........
 • Rrebeli 27.02.2012 / 22:58
  EDONI@ skam qka shtoj se shum mir e ki.
 • kosovari 27.02.2012 / 22:09
  Ashtu a,luni luni koqe me shqiptare,ju erdhe dita me lujt.Per kete qe po deklaroni,qeveria e kosoves ka me ju shperblye me nga nje MERCEDES
 • HASA@HYSA 27.02.2012 / 20:10
  Dilni e festoni o PDK,ca, e arritet qellimin e qut dezhaven tuj ne EU.
 • okidoki 27.02.2012 / 20:02
  kqyre more nanen folin per ekonomi e per pun e flejn der 12 a most desht juve me jav dhan edhe ka ni rrog parlamenti i kosoves poplli e formon shtetin jo parlamenti mas pari poplli osht hajduk qe mundohet veq me vjedh me ni fjal tjeter veq me ta rras e sa per hashimin ai ka punu sa ka pas forc,tekefundit edhe ai osht i kti populli ,rugova njo e kish pas dit se popullit shqiptar veq zoti se ska kush qe i ndihmon zoti e bekoft kosoven!edhe ai ka pas hajduq per rreth sikur thaqi
 • SWISSMADE 27.02.2012 / 19:41
  SHKOJ SERBIA SHKOJ TASH ME VETO DO TNA SUNDOJ, NE EVROP NUK KEM ME HI, PALL HASHIMI ME DY BRI
 • Berat Thaqi 27.02.2012 / 18:27
  Po ju thëm un juve dicka jemi Shqiptar, dhe un si Shqiptar në vendin tim dua te shetitur ne te gjith Teritorin se Atdheut tim pa asnje Frikësim nqoftë Sulme Fizike ndaj meje nga nje Grup Minoritetesh por Fatkeqësisht një gjë te tillë nuk mund ta bëjë. Kur Shteti nuk është në Gjendje ta shtrijë Sovranitetin në Veri ku 40 km prej Lumit Iber e deri ne Kufi me Serbine jane te Bllokuar nga Serbet ne Veri ater e pyes veten un si Shqiptar a e kemi meritu ne këtë ?? sa Gjak kemi derdhur ne Vitet para 1999 ? kur nje Lëvizje shprehet kundër këti Regjimi i qilli ka sjell Kaos ne keto Vite kjo eshte teper shqetesuese ne duhet te mbrojtur interesat te Shtetit tone te dashur shume kush nuk e kete Fat te lind Shqiptar, mirepo edhe ne duhem te luftojme per Zhvillim Ekonomik dhe se pari për Shtet ater per Interesa jashte Vendit sepse kështu ne e përmirësojmë imazhin tone te renduar ju falemnderit
 • edoni 27.02.2012 / 18:14
  serbia e fitoj statutin e kandidati te BE-së dhe ne pranverë e fiton veriu e mitrovices statutin e pavarsis 1244, thaci ja kryu amanetin e millosheviqit
 • guri 27.02.2012 / 18:00
  jo po doket
Emri:
Komenti:

 
Sqarim:
Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. Indeksonline mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit Indeksonline.

Ju faleminderit për mirëkuptimin!
 • Të fundit
 • Më të lexuara
 • Më të komentuara
Portali Indeksonline u themelua nga një grup gazetarësh kosovarë në vitin 2010. Përball sfidave të gazetarisë bashkëkohore, të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe origjinale, në Kosovë, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët - Indeksonline nuk ishte veçse një kërkesë e kohës.

Materialet dhe informacionet mund të kopjohen, të shtypen dhe të përdoren por vetëm pas referimit të qartë të burimit të Portalit Indeksonline, në përputhje me kushtet e përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

© 2010-2014 Portali Indeksonline.