Ndodheni
Indeksonline / Lajme
21:39 / E premte, 17 Shkurt 2012
225 Komente
Murat Jashari: Thaçi e Lushtaku nuk hyjnë në Kullën tonë
Murat Jashari

Përfaqësuesi i familjes Jashari, Murat Jashari ka bërë kritika të ashpra në adresë të institucioneve të Kosovës. Ai ka konfirmuar në emisionin Interaktiv të KTV-së se kryeministri Hashim Thaçi dhe kryetari i Skenderajt, Sami Lushtaku nuk hyjnë dot në Kullën e Jasharëve në Prekaz, për shkak të qëndrimeve kritike të familjes Jashari për proceset nëpër të cilat po kalon Kosova.

Jashari ka thënë Kosova është larg prej asaj që është pritur dhe është koha e fundit që të ketë ndryshime politikanësh. Ai e ka krahasuar gjendjen aktuale me atë të viteve ’90, duke thënë se njerëzit po kërkojnë të dëshpëruar që të dalin jashtë për shkak të mungesës së perspektivës ekonomike.

Përfaqësuesi i familjes Jashari ka thënë se Kosova është larg prej asaj për të cilën kanë sakrifikuar breza të tërë, dhe se duhet më shumë punë për të pasur atë që kemi dëshiruar.

Ai ka kritikuar gjendjen në të cilën gjendet sidomos shëndetësia e Kosovës, duke thënë se njerëzit e duhur të në të gjithë sektorët nuk janë vendosur aty ku duhet. /koha/


Kendi i komenteve
 • MUHAMETI 23.01.2014 / 13:56
  HASHIMI EMURATI MUJN ME BA KRITIKA NJERI PER TJETRIN AJU TJERET QE SHKRUNI PER KTA INI SHUM TE VOGEL
 • Luftetari i UÇK-se 12.01.2014 / 21:22
  OOOO murat jashari a pe sheh veten a joo.Kuku per ty e tyrperon at familje legjendare. Perdit kontakton me ishe shpijuna ne prizren, a po mendon qe jemi qorru na aa.Turp te qoft.Hup bre baju. Mbeturtin ishe.Ja ule shum e autoritetin familjes.Tuuuurp te qooooft.
 • rama 11.01.2014 / 08:03
  ahshim thaqi e sami lushtaku jan kan bashk luftar te admit e jo te muratit
 • linda 11.01.2014 / 00:24
  valla marre per dias komentus po pse i mroni hajnat edhe kriminelet po asht e vertet kjo qka e thot murat jashari njerzit kan sakrifiku per nje kosov te lire e demokratike po ja ku asht kosova sot ne varferi ne pasiguri nga keto grupe kriminale lushtakiane e thaqiane qe shqiptaret perdit po ikin nga kosova per shkak te pamundesis per me mbietu ne kosov e per keta hajna ne kosov asht mire shum per krupet kriminele te pdk rroft familja e jasharve lavdi deshmorve rroft murat jashari e posht hashim muti me klyshet e vet
 • Luftetari 10.01.2014 / 19:10
  OOO MUrat Jashari,je tuj e turperu historin e familjes tende.Ti shko bre bac ne Siri hajt baju bile mos e kompromito historin e familjes dhe te popullit tone me shum.Ti je duke ju lekunur eshtrat familjareve tu.Turp te qoft.
 • trimi 10.01.2014 / 16:07
  pse more murat perlyhesh me sene qka stkan hije,as per ty e aq ma pak per nje familje kreshnike,ma more djal mos ja ul vlerat familjes se je i paditun shum ndo gjana
 • [email protected] 26.11.2013 / 21:25
  Me mujt mi shit krejt pasurin qe e kam isha shku azil ne afrik qa lexhova une qa niva qa pash
 • Klinasi 25.11.2013 / 20:55
  Duke i lexuar komentet e shkruara bindesh se kemi te bejme me njerz te pa ditur dhe injoran qe skuptojne asgje se per ndryshe nuk mund te gjejn force qe ta lavdrojne at qe ju ka mbyll dera e familjes Jashari. Por jo sje bere president e me the e te thash etj fjale pa vlere siqe edhe mund te jen nje pjese e komentuasve.
 • vv lugina 28.10.2013 / 11:25
  o burr familje trim atdhetar heee ajt ka boll berdhoga boll koo 80 perqind ko llopova
 • Kuku cka lexova sot 06.07.2013 / 08:45
  Me mbetet te i lutem zotit siq luten gjermanet: O zot me ndihmo ti kryej punet qe me perkasin mua. aaaaaaaaaaaaaaliiiiiiiiiiiiii
 • Kuku cka lexova sot 06.07.2013 / 08:42
  Me mbetet te i lutem zotit siq luten gjermanet: O zot me ndihmo ti kryej punet qe me perkasin mua. aaaaaaaaaaaaaaliiiiiiiiiiiiii
 • Afrimi-ch 28.05.2013 / 20:57
  A ka more njerz te sinqert ne kosov?
 • RODE 28.04.2013 / 18:49
  une spo befasohem per jashart sepse dikush mir tha ketu lumi aj qe uvra per koov eskalan askend mrapa dhe imjeri aj qe kadhan jeet per kosov ekalan mrapa rrespekt per familjen jashari por rrespekt edhe per familjen ahmeti izbicen dhe shum familje tjera qekan dhan jeten per kosov por turp asht per televizion qe eqet mysafir rifat musteqok jasharin meato mustaqe asht simekan taliban nga kandahari ooo njerz ASKUSH HASHIMIN NUK MUNDET ME HJEK NGA POSTI I LART SHTETNOR EDHE 15 VITE A KUP KRASNIQ HUDRA MA KURR NUK DOTE HYN AS NE PARLAMENT KUPA ASHT MARRJA E DRENICES DHE ASHT NJI PSHTJELLAN QE PSHTJELL LAMSHA SI PORDHA PER TLINA POR KREJT KTYRE DOTJU VJEN FUNDI DHE PO THAM RRESPEKT PER JASHART POR DUHET TA DINE SE NUK JAN PRONAR TE KOSOVES BALLNI MA
 • s tahiri 30.03.2013 / 19:46
  hashim thaqi nuk i do njerzit qe jan ma te menqur se ai ai ka deshire te jet vet gjithmon qaush se ky far qaushi shum na paska luftu e ky i vetem e ka liru vendin ton po ky trim eshte vetem kur miraton ligje me force vetem ne favore te hajnise
 • hoxha 03.03.2013 / 22:04
  murat ne besoim dhe deklaroim se jemi ma mir se ne kohen e shkaut edhe falenderoim zotin dhe popullin shqiptar qe jau dhan votat pdk e sna lan ne dor te ldk parti e cilla edhe eshte e regjistruar ne ish federaten jugosllave kjo u ba per arsye se plani dhe programi i ldk ishkon ne pershtatie qeveris se serbis
 • Fishta 25.02.2013 / 14:38
  mire e ka Dull drenicaku, se ju te gjithe bashke jeni sa jashteqitja e Ibrahim Rugoves, merre lexo lahuten e malesise, Fishta shkruan per gjyshin e IbrahimRugoves o hajvan edhe per emen bile e thote
 • MUja 25.02.2013 / 13:50
  O edhe Thaci edhe Jasharajt jane ata qe u ngriten ne legjenda derisa ne te vertet ishte nje masaker e asgje me teper. Ju te dy parte jeni asgje vec vrases edhe hajna, edhe ata qe e ndane e perqan popullin shqiptare, burracak e rrahagjykse. turp per juve, o berlloga
 • dulli 13.01.2013 / 09:20
  ketu degjova se dikush njerzit e hashimit paskan dashte me vra ibrahim rugoven .po qfar pretendon te thuash ngga je ti dhe a e njeh ibrahim rugoven.te lutem me trego si e ka emrin dhe mbiemrin e vajzeris nena e tij dhe shiqo mos esht nga prijepolja merre historin per kelmendasit dezertot edhe tani e din kush esht po per qka me vra aiska pas nevoj me mbrojt kurr kosoven se tjeter kush e ka pru ne pushtet
 • fitimi thaqi 19.12.2012 / 22:08
  per mu aj , qe flet per familjen jashari nuk osht gjak shqiptari. respekt ndaj familjes jashari
 • Rh.o 06.12.2012 / 09:14
  Populli duhet te kerkoj nga Murat Jashari qe te merret me plitike ,se ata e shpetuan me pushke Kosoven, tash duhet me laps me shpetue Kosoven
 • trimi 05.12.2012 / 17:21
  kurr kurr ma sma merr mendja te shkruj komente nga sot kur e lexova Fabriken e municionit marre per ate djal apo vajz marre per ate shkrim marre per shum komente qe lexova per familjen Jashari per MEKEN E MEDINEN e shqiptarve jam i ngulfatur jam i merzitur pa mas jeni komentues disa mjerana jeni pa asnje kokerr dhimbje per familjen pa snje fare per kombin ju nuk keni atedhedashuri ju nuk dini qka asht humbja jeni te lire folni sa te doni un ma kurr kurr
 • Fabrika e municionit 03.12.2012 / 16:09
  Z. Murat Jashari sipas disa informatave qe rrjedhin ne opinion ju jeni prish te Sami Lushtakun dhe Hashimin per shkak te fabrikes se Municionit sepse te dy palet jeni pretendent me e ble ket fabrik. Sa i perket pjeses se mbetur te Familjes suaj (te lavdishme), PAS LUFTE KENI DHEN SHEMBULLIN MA TE KEQ TE MUNDSHEM. A nuk menduat se edhe te tjeret kan nevoj per punsim? Keni punsuar Daj e nipa, miq e shok deri 12 te nji familje. Krejt kjo eshte bere me lejen tuj (Luli, Bekimi, e deri te Fazlushi) Shikoni se si dhe kush u punsua ne aeroport. Miq dhe nipa tuaj. Neper shkolla poashtu. Ne administrat deri tek drejtori i shtepis se pleqve (Daja i gruas se Bekimit). Sa nipa tuaj jan te pa pun? (Nipat nga Polaci, Kryshevci, Klina, etj) deri tek miqt e juaj. Sa pasuri u blen nga ju e ne emer te familjes tuaj? Nese familja Juaj ka merita (dhe vertet ka) qfar meritash kan keta sebepat tuaj apo vetem pse jan miq tuaj? A nuk kemi nevoj ne te tjeret te jetojm? Pse nuk na lejoni te mbijetojm me punen ton, te punsohemi dikund por gjithnji duhen te punsohen te afermit tuaj, te Batallve e Lushtakve. Edhe ne kemi kemi qen pjes e luftes, edhe ne kemi humbur te aferm; kemi vuajt edhe ne se bashku me juve, prandaj, se paku meritojm te jetojm si njerez, me dinjitet e jo te jemi shikues te kenaqsive tuaja dhe te afermve tuaj. Sa i perket konfliktit me Samiun dhe Hashimin, te spjegova me lart se qka komentohet ne Skenderaj. Prandaj, keso fore ndoshta shiten me larg por ne Skenderaj jo.
 • Fabrika e municionit 03.12.2012 / 16:08
  Z. Murat Jashari sipas disa informatave qe rrjedhin ne opinion ju jeni prish te Sami Lushtakun dhe Hashimin per shkak te fabrikes se Municionit sepse te dy palet jeni pretendent me e ble ket fabrik. Sa i perket pjeses se mbetur te Familjes suaj (te lavdishme), PAS LUFTE KENI DHEN SHEMBULLIN MA TE KEQ TE MUNDSHEM. A nuk menduat se edhe te tjeret kan nevoj per punsim? Keni punsuar Daj e nipa, miq e shok deri 12 te nji familje. Krejt kjo eshte bere me lejen tuj (Luli, Bekimi, e deri te Fazlushi) Shikoni se si dhe kush u punsua ne aeroport. Miq dhe nipa tuaj. Neper shkolla poashtu. Ne administrat deri tek drejtori i shtepis se pleqve (Daja i gruas se Bekimit). Sa nipa tuaj jan te pa pun? (Nipat nga Polaci, Kryshevci, Klina, etj) deri tek miqt e juaj. Sa pasuri u blen nga ju e ne emer te familjes tuaj? Nese familja Juaj ka merita (dhe vertet ka) qfar meritash kan keta sebepat tuaj apo vetem pse jan miq tuaj? A nuk kemi nevoj ne te tjeret te jetojm? Pse nuk na lejoni te mbijetojm me punen ton, te punsohemi dikund por gjithnji duhen te punsohen te afermit tuaj, te Batallve e Lushtakve. Edhe ne kemi kemi qen pjes e luftes, edhe ne kemi humbur te aferm; kemi vuajt edhe ne se bashku me juve, prandaj, se paku meritojm te jetojm si njerez, me dinjitet e jo te jemi shikues te kenaqsive tuaja dhe te afermve tuaj. Sa i perket konfliktit me Samiun dhe Hashimin, te spjegova me lart se qka komentohet ne Skenderaj. Prandaj, keso fore ndoshta shiten me larg por ne Skenderaj jo.
 • boll ma me u tha u ba 03.12.2012 / 09:29
  o jav ka shkru zoti me rrnu ne parajs mas lufte se sju kishin hanger qet e tash jini ngi gna te mirat e ksaj politike e poi bini te miris skelum se valla meno pak o jashari i vogel se sa shum njerz kan ra per kosov e spokan as buk e ju po jetoni veq me ka ne dubai e tash po do ni kafshore ma te madhe si ai qeni me hijen e vet po tutu se po e hup edh qata si e kini se kini boll si me i pas krejt anteret e familjes te punsun jasht e me punu dite nat si skishit muj me ba qat pasunu e veq meno kah e kini ba u tramak murati
 • VALI GASHI 03.12.2012 / 01:36
  KUJDES MURAT JASHARI SE KULLA E ADEM JASHARIT E E JASHAREVE TE TJERE ESHTE E KRJET SHQIPTARVE , NUK JU KA HIJE ME PERJASHTU NJERZ QE KAN NDIKU ME U INVESTU MILIONA E MILIONA NE PREKAZ , DRENICE E KOSOVE ! KUSH ESHTE AI QE THOTE QE SOT JETON MA KEQ SE PARA 10 VITESH ?(ME SIGURI NAJ UDB-ASH)
 • SUHAREKA 02.12.2012 / 23:23
  O MURAT JASHARI NESE DIKUSH E KA MBROJT FAMILJEN JASHARI, ESHTE PARTIA E HASHIM THAQIT, TU KISHA LUT ME NEJT MIR EDHE ME FOL MIR SE PO TE THAM NE SUHAREK NE SHUM RASTE JAM RROK PER FAMILJEN JASHRI, SE JU NUK E DINI SE SA NJERZ KAN QEF ME JU PA PRAP TE SHFARUN. RESPEKT PER FAMILJEN JASHARI POR JO PER MENDIMET E JUJA.
 • luani 02.12.2012 / 17:17
  nje njeri qe ta bon rrafsh esht armiku ma i madhi,njeriu qe ta thot fjalen ne sy esht miku yt ma i miri,por fjala ne sy esht e rand dhe e hidhur por duhet ta pranosh siq esht,zotri murati ka te drejt ta shpreh shqetsimin e familjes jashari se nuk dhan kot aq shum kjo familje e madhe,kjo familje e ka te zgjedhur statusin e vet por nuk ndihen rehat deri sa te jet rehat populli yn
 • ademi 02.12.2012 / 08:52
  Rekomandimet "qëllimmira" te disa debatuesve per mos hyrje ne politike te Muratit, jane teper naive. Nese nji njeri i shpreh shqetsimet e veta, a na qenka ajo politikë ?! Por duke e verejt nivelin drejt-shkrimor te ketyre njerëzve "qellim-mire", e verej qart se sa jane keta te mjere intelektualisht te ngritur. Por fajin nuk e kane keta te mjere, por konjukturat politike qe e kane degradue ne kete mase nivelin e arsimit, qe njerzit sot kryejne (blejne) fakultete por nuk dijne drejtshkrimin e gjuhes se vet, e ne te njejten kohe thirren per patriot. Nji gja e di, nji shka i Kosoves, e din ma mire gjuhen shqipe se sa ju o te mjere!
 • Ademi 02.12.2012 / 08:34
  Tash po e shoh se komunizmi qenka shum ma i mire per ne shqiptaret se sa demokracija. Ne demokraci po shkojkan barabart vlera e nji te menquri me te nji budallai. Me qe ne Kosove kemi shum ma teper budall se te menqur, del rezultati katastrofal. Qka nevojitet ma teper per kete milet ma teper se dalja ne siperfaqe e ketyre horave pas pergjimeve telefonike. Sigurisht se ju qe ende vazhdoni te shkoni pas tyre keni ndonji te mire personale, thjesht e shitni vehten si ato prostitutkat. Shihemi ne Kosoven e lire or budallenj!!!
 • sl.selimi 02.12.2012 / 06:57
  ahahhahahaha-je met pa lepij naj asht e po ta merr mendja qe din diqka ti me udheheq diqka hec more shiko punt e tua o karamurat
 • Etna 02.12.2012 / 00:55
  Eshte turp i madh qe disa nga komentuesit ketu shajne dhe perpiqen te njollosin familjen me fisnike ne Kosove, familjen qe ka dhene aq shume per Kosoven. Besoj se shumica e dine se keta qe bejne komente te tilla jane argate politikes ditore e njerezve qe e sollen ne kete gjendje qe eshte vendin. Eshte nje thenie e urte qe thote:'kur Zoti deshiron ta shkaterroj dike, se pari i dergon cmendurine'. Edhe kjo kaste politike po vepron si pa koke para fundit te vet!
 • veni qka din 01.12.2012 / 22:42
  O shko nxane naj femen juridik se for po ta hajn e hiqu politikes se so per ty respek familjes jashari
 • Tmerri 25.11.2012 / 15:30
  Marri esht per keta te gjallit qka jan ka bajn.jan krejt njerz si merren me gjera jo njerzore jan faktet e gjalla jan grat me emra e mbiemra si shkojn ne deti ne emer zyrtarisht kishe.jan hotelet me emra me sijan te rigjistrune e mbiemra edhe me fotokopje sijaukan ba dukumentat.JASHART PERVEQ MURATI ESHT I PASTER DERI ME SOD.TJERT JAN ASHTU SI TREGOJN RRUGAQEN RRASPIJAT.
 • fatosi.londer 13.11.2012 / 23:23
  koment per murat jasharin ruje vleften e familes jashari largoju politikes familja jashari esht nja per popullin shqiptar hashim thaqi e sami lushtaku paqin fat keta dy persona e ndertun drenicen as kush tjeter
 • ADILI 02.11.2012 / 20:35
  MIR PO THOT MURATI NE KEMI DHANE BIR E BIJA PARA PASURI TE GJITHA I KENA DHANEN VETM E VETEM PER NJE JETE ME TE MIR E JO PER HAJNA E PER GRABITQAR VAZHDO MURAT JASHARI SE DIKUSH DUHET TI NDAL KATA HAJNA
 • JANI 28.10.2012 / 07:12
  EMORE MURAT EDHE JU ESHIQONI ITERESI E JUAJ SKA PREJ JUVA ASGJA IMJER ADEM JASHARI KON EKA LAN MAS SHPINE
 • sami 28.10.2012 / 07:02
  JU JASHART QE KENI MBETUR MENE KRYE ME MUSTEQOKUN RIFAT NJI PJES MORALISHT JENI TE DEGRADUAR DJALI I HAMZES NE AEROPORT IKA PUNSUAR 40 FEMRA TEGJITHA I SHFRYTZON SEKSUALISHT RIFATI ME MUSTAQE SI MINI KUR U MARTU VALLZOJKE NE DARSMEN EVET DHE KERSITKE ME REVOLE SI ME PAS TRURIN ENJ 7 VJEQARI QKAPOMENDONI SE JU KINI DREJT PAPIK INTELEGJENCE DHE MORALI ME UDHHEQ KOSOVEN MATE MIRE KINI QEN SAQE KINI NEJT ANASH OSE KYQUNI NE POLITIK UNE JAM I BEFASUAR SA ES A NJEREZ ANEKAND KOSOVES FLASIN KDER DRENICES KUNDER DRENICES MA NUK PO FLASIN VETEM SHKAVELLAT E MAGJUPET ME BOSHNJAK POR EDHE SHUM SHQIPTAR OOO MURAT JASHARI FOLU BEKIMAVE TU SE TE ULIN KOKEN POSHT DHE TJA KTHEJN DINJITETIN SHABANIT ADEMIT HAMZES DHE KREJT FAMILJES JASHARI QEKAN DHAN JET PER KOSOV ETI NESE DOM MU MARR ME POLITIK FORMOJE PARTIN POR TIJE KUNDERHASHIMIT SE SKEPAS SHANC MUBE AMBUSPERSON EPER QATA TREGO DREJT OZOTRI
 • SKENDERBEU 28.10.2012 / 06:49
  ZOTRI MURAT JU NUK KINI DREJT TE FOLNI KUNDER HASHIM THAQIT SEPSE JENI NJERI I KUP KRASNIQIT DHE F LIMAJT PO RRESPEKT PER FAMILJEN JASHARI POR JOVETEM PER JU POR EDHE FAMILJET AHMETI DHE SHUM TE TJER LUMI AJ QEKA VDEK PER KOSOV ESEKALAN ASKEND PAS SHPINE JU NJI PJES TE JASHARVE JENI MARRET E ADEMIT ME FAMILJE QEKA SHKU PER KOSOV
 • Dukagjin 27.09.2012 / 16:21
  Ramush haradinaj hero i kombit shqiptar.
 • FITA 12.09.2012 / 13:52
  Zgjimit @ Me gjithe respektin per heroin ma te shquar te historise se shqipetareve,dhe sakrifices dhe sublimimit te saje per Kosoven tone te pergjakur e te shumvuajtur,Adem Jashari ka qene zevendes i Sali Cekut,por ne komandant e kane avansuarper shkake te turpit te ushtareve tjerete cilet nuk ju gjete asnje afer ne momentet kritike,kur ai po mbronte pragun e shtepise se tije,edhe kjo eshte nje nga arsyjet,pse keta hajna te apostrofuar nuk ju gjeten prane familjes se Muratit,dhe nga turpi i historise e avansuan ne komandant te pergjithshem pikrisht keta qe sote ne emer te tije dhe shume te tjereve nuk kane lane pa vjedhe asgje me vlere qe ju ka ra ne dore.
 • Fushnota_ 22.04.2012 / 01:40
  Hashim thaqi Edhe sami lushtaku osht hajni ma i madh i kosoves
 • komandant kepa 14.03.2012 / 13:30
  veq nje zgjidhje eshte ketu, e ajo eshte nese behet president murat jashari, shpresojm se vetem ky nuk do te shkel mbi gjakun e te reneve, sepse me se miri e din ky qka asht humbja e familjes per atdhe per komb per shtet, besojm qe ky njeri mund te behet president dhe te vendos drejt per fatin e kosoves dhe shqiptarve , sepse deri tash kemi ber gabime te medha duke i lene keta hajna ta degradojn edhe luften edhe gjakun e te renve edhe shtetin edhe popullin tash ka ardh koha duhet veprim i shpejt o popull per qka humbem njerz per qka per ket tok e jo per mu bo milionera e me sheti gjysmen e kosoves, as per tendera e per seks marre qeverin e kan ba qenef as shkiet ma te poshter sjan se keta qe jan ba, veq per femra flitet ne qeveri veq per seks, edhe i dhunojn puntoret femna qkas bojn ata aty marre marre
 • lali 05.03.2012 / 11:00
  Une i pershendes Familjen jashari me gjith Respektin me te madh sepse ka dhan shum per ket liri dhe tash e gzojm ne e Sa i perket KTv-s nuk i takon si televizjon me bo dallime partijake Ktv duhet te jet Korrekt por une kisha than qe Familja Jashari ka dhan boll per ket Vend nuk ka nevoj me hy ne Politik sepse Gjdo politikan e Humb veten se Rrethanat Politike jan te tilla
 • drejtesia 19.02.2012 / 20:35
  lexova shume komente te cilat me shtyren te shkruaj!une nuk di se qka genjeu Murat Jashari!Qytetare te Republikes se Kosoves! a nuk eshte e vertete se gjendja ne shendetesi,arsim,gjyqesor eshte e mjerueshme?ju atje e dini mire te verteten?a nuk eshte e vertete qe per nje lloj dokumenti te thjesht atje pa dhane te holla edhe nuk munde te marresh?a nuk eshte e vertete qe per punesimin ne eshte bere asgje?deri kur me ne emigracioni te mbajme barren kryesore dhe te mbajme edhe familjet tona kute jashte dhe atje ne kosove?a nuk eshte edhe me kushtetute te kos qe familjet pa te ardhura te mbrohen nga shteti?nuk kuptoj se pse Murat Jashari nuk paska te drejten te kritikoj pushtetaret qe pjesa dermuese per momentin jan nga drenica?dhe per ate shkak edhe ai te indinjohet nga vendase te tij!e ai tash ai qenka "tradhetar"e i korruptuar" sepse kritikoj qeverine dhe foli te vertetetn!popull mjafte me me ndarje krahinore!LLap,Drenice,Dugagjin se kto nuk qojne vendin perpara.duhet te kritikohet qdokush pamvaresisht se nga cili rrafsh i kosoves eshte.se mu per kete shkak te ndarjes krahinore sikur kemi nje inat qe nese dikush kritikon nga nje krahine e njejte ai nuk eshte njeri apo edhe tradhetar!kjo vetem se tregon papjekurine dhe vetedijen ton njerzore dhe se sa larg jemi me shume gjera!Murat Jashari tha qe familja Jashari i takojne te gjithe kosoves:d.th.m. jo vetem drenices ashtu edhe si duhet te jete!
 • BALLISTI 19.02.2012 / 19:10
  VETEM KJO FAMILJE MUND TA SHPETON KOSOVEN. KETA QE SHKRUAJN KEQ PER KETE FAMILJE JAN BIJT E SHKIJEV DHE NANAT E TYRE JAN SHK..ME SHKIJE.DERI DEJ HASHIM E LEVDONTE KETE FAMILJE DHE SI KJO FAMILJE PO E FOL REALITETIN ATEHER HASHIM DHE UDBASHAT THOJN SE EDHE KETA JAN TRADHETARE SEPSE HASHIMI DHE BANDA E TIJ E SIDOMOS SAMI LUSHTAKU ,XHAVIT HALITI DHE TE TJERET JAN DIREKT DHE KAN QEN ME UDBN.MARRI JU QOFT
 • bravo 19.02.2012 / 18:48
  O debila, me pas fol Murati mire per bacin Hashim, tan ju qe po e lavdoni kishit me shajt Muratin, Murati eshte ka i mshon kames se vet, se ju bash ju qe po lavdoni keni neser me shah se ju jeni debila, muta VV
 • per DRENICAKUN 19.02.2012 / 18:44
  @ DRENICAKUN E RREJSHEM, TI SI PASKE AS 2 LIDHJE ME DRENICEN, TE LUTEM LEJ POLLAVRAT , DIL NE REALITET , TI SKI TE BAJ ME DRENICEN , DHE SA PER @ ENRIKUN NIVELI I DIJES SATE QENKA BARAS ME 0, EDHE SIKUR BOTA TE EKSISTOJ EDHE 10000 VITE JASHARAJT DO TE MBAHEN MEND PER SAKRIFICEN SUBLIME., ama jo edhe per nivelin tend kombetar ti dukesh sikur bora e bardh qe nuk na qenke SHQIPTAR ME ZEMER DHE GJAK.
 • zgjimi 19.02.2012 / 17:50
  Mos u ngut o Murat se politika është "KURVE" dhe më mirë kish pas qenë me qendruar Ju si familje ashtu si keni qenë deri tani,ngase këta "pacifistat" mezi presin një gjë të tillë. Edhe diçka, po ku e gjete KTV-në dhe Interaktivin ta japësh një intervistë të tillë, ma mirë kishte qenë me shkuar në ndonjë televizion të Serbisë të japesh intervistë se sa në KTV. Rroftë Komandanti Legjendar ADEM JASHARI,sepse është KOMANDANT I GJITHE SQIPTAREVE .
 • Azemi 19.02.2012 / 14:53
  Familja Jashari esht familje ecila ka sakrifiku mese shumti per kOSOVEN...DHE KA SHUM RENDESI QE KJO FAMILJE NUK ESHT KYC NE NDONJE PARTI POLITIKE...........
 • Vetevendosje 19.02.2012 / 13:40
  Marre spo ju vjen do njerzve qe po bojn komente, Jasharajt e kan mbrojt Kosoven kur Thaqi u kan tu vjedh framerka. Jasharajt ju kan pshtu tash i shani per ni hajn t framerkave
 • Zyma 19.02.2012 / 11:54
  Ju jeni manjak ti gjithe.
 • Genti 18.02.2012 / 22:45
  Murat po ngutesh pak. Patriotizem eshte edhe ne liri mu sill si patriot jo sikur .....
 • kroi i vitakut p.veriore 18.02.2012 / 20:20
  ju qka keni shenu ne kto komette te jujat jeni te mirseardhur per mendime ,vetem nje gje adem jashari esht vra civildhe ka sakrifiku ter familen sherri i njerzeve qe kan qen njerz te udbes se serbis te cilet kan hy ne kosveper mese vendlindjes thrret,kur e ka vrite ket eshte nguju me famile ne shtepi dhe ka luftu 5-6-7 jan vra nga largesija me altileri terend lisat epolacit ,keshtu eka perkrahur krytarin e shtetit esht vra duke mbroit pragun e shpis ,lavdi i kofte familes se ti ,e kta hjna do ti zbulon xhaku i deshmorve dhe martirve,dhe mos mendoni se njerzit i din kto sene shum mir,vetem ni gja ku do te shkoni ju kur serbija ta pranoi shtetin e kosoves,se obligim eka me i trgu bashkupuntoret e vet do te dalin me mera embiemra ne menyr zyrtare,hallall te qofte o murat jashari veq vazhdo e kthehu aty ku kan qen afmilaja juai se shumicen e drenices e ke me veti,po po nai vjedhin votat kta hajna ,e vjedhen krit kosoven ,as shkjet ma zi sna kishin ba,rinija pa pune shendetsija 0 arsimi 0 diploma mjaft n ekok skan asxhe boshe tung ju pershendes ishalal me te mir ndexhohemi,sa i perket mitrovicese smunden ta shesin mos u beni merak pa xhak nuk shtyhen kufit te lumt murat ja shari
 • se di pse??? 18.02.2012 / 19:32
  Se di pse, po reagoni keshtu, kunder nje dektlarate qe e ka dhane Murat Jashari, ka te drejt me mendu ndryshe edhe nese ka then dicka ka then sipas realitetit, por nese Murati ka ambicije per President, pse mos te kandidio edhe ai ta provoi veten edhe popullin se sa e duan vlerat....te lumte o Murat Burrii.......
 • Aferim 18.02.2012 / 19:29
  Eshte shume e rendesishme, per mendimin tim, qe kjo familje e nderuar u distancua nga te gjitha trendet negative ne Kosove
 • shpendi 18.02.2012 / 19:27
  Disa nga lideret lokal si Sami Lushaku e ka teprua me shumeqka, ai por edhe te tjere duhet te deshmojne ne gjygj se si e kane fitua pasurine. Nese e kane fitua ne menyre ligjore le te jete shembull qe edhe te tjeret te pasurohen..
 • kujtimi 18.02.2012 / 18:11
  per armendin zotri jo uqk por UÇk, mos na turpro
 • Armendi 18.02.2012 / 16:58
  @fisin.Lajkat qe po i behen tani Muratit vijne nga ata qe ne fakt e urrejne Drenicen dhe Thaqin.Keta ne fakt nuk e dojne aspak familjen martire te Jasharve.Ne keto vitet e fundit kemi qene deshmitar te nje urrejtje shtazarake ndaj Drenices dhe Luftes se UQK-se.Mjaftuan disa prononcime kunder Thaqit dhe shiqoni se si kemi nje lume me deklarata pro Drenices dhe Murat Jasharit.Keta ne realitet jane ata komentuesit e djeshem te shfrenuar kunder nje regjioni qe u dogj shume here per hire te Kosoves.Nuk jetoi ne Kishnareke.Por nuk jam qe nderroi mendjen si nderron moda.E kishin pyetur Krise Berishen aktorin e famshem.Pse je Stalinist?.Ai ishte pergjegjur.Prej dy Josipave zgjodha ate me mustaqe ngase besova se do jete me burre.Edhe une.Kam zgjedh PDK sepse besoi se jane me burra dhe me trima.Muratin e mbron Drenica dhe drenicaket.Bene mire qe mos te harroi kete.Duke share parine e Drenices do te prene degen ne te cilen mbahet.
 • Drenicaku 18.02.2012 / 16:52
  Jo more murat nuk e ki mire se edhe ty te njohum na drenica po lej ato sene mos e perqaj drenicen se ka shume para teje qe jon mundu me perqa e nuk kan mujt po mos e humb veten se na drenicakt gjithmon e kena respektu ma shume tjert se tonin se edhe hashimi dhe samiu jane ma te miret ne drenice
 • Komenti 18.02.2012 / 16:49
  Athuu ku u kon Hashim Thaqi...kur forcat serbe e sulmun familjen jashari athu pse nuk ju dul ne ndihme me haverat e vet qe i paska pas tluftes e uniformen vesht qe paska pas ???
 • majli 18.02.2012 / 16:47
  ndegjojeni mir deklaraten dhe mos ja futni kot
 • mali 18.02.2012 / 16:12
  redaksi e nderuar ndegjojeni edhe nje her biseden dhe korigjojeni tutullin sepse keni ber gabim AMATOR ju faleminderit per mirkuptim
 • enrik 18.02.2012 / 15:53
  Familja Jashari eshte e nderuar, nese mendon Murat Jashari me hy ne politike, per bes ka me hup qat familje,,..,. se politika eshte e poshter, po mos te mundohet me ba kritka te thaqi....se thaqi i din shum mire montalitetin e kosovarve, e sidomos te albin kurtit qe po fabrikon me serbin tregti te fuqishme, dua nje sen te ju them qe eshte shume e vertet: Albin Kurti sa ishte ne burg te viti 1999, ai ka folur haptas per luften e UCK-se dhe e ka mbrojt, por ketu qendron nje e vertet, ai ka marre qindra mira dollar nga serbia, qe te shef bota se burgjet serbe jan shume te lira dhe demokratike, keshtu ishte marveshja, ku ehset ukshin hoti...o njerz ketu qendronj nje m... i madh qe nuk mundem kurr me lobaru, por nje e vertet eshte se albin kurti me dollaret e tij qe i vin mbrapa, i ka zhdukur qindra mira njerz, ai e din krejt se ku jan, ka gjinden dhe ku jan te vrare, ketu qe po ju them une, mos e merni shum serioz se po ju leshon te fikt, une nuk jam ka e mbroj as hashimin se edhe ky eshte boll hajn, por nje sen mani mend: politikanet tan jan krejt te korruptuar dhe hajna, mos te mendon murat jashari em ky ne politik se ja qet faqen e zez familjes, se edhe ky tani eshte i detyruar mu ba ni far hajni i vogel qe do te bahet shum i madh tani....
 • Bashkimi 18.02.2012 / 15:49
  Z.Murat me vie keq per ty ,nese kishe me mbajt me nder dhe respekt emrin e familjes kish me qen mire qe te mos hysh ne ujera politike po si duket te ka hyr lakmia ne gjak dhe po parapergaditesh qe te futesh ne keto ujera nepermjet te cilave do e baltosesh familjen tende dhe rrethin qe i takon .Kujdes te lutem shume.
 • kamishi 18.02.2012 / 15:46
  une mendoj qe asht nje fillim i mir per kosoven ranja e hashim thaqit me banden e tij asht sukses per muratin e ka shansim me nxerr kosoven edhe nje her prej kthetrave te serbis qysh kan deshmu fmilja e tin ne vitin 98 tash veqky njeri me dasht na nxerr per ndryshe nuk kena shans kurkush hiq ama bash kurkush falimderit murat shum
 • Kaprolli 18.02.2012 / 15:13
  ME QENE I DRENICES DHE ME FOLE KEQ APO ME I KRITIKUAR KETA KRIMINELAT E QEVERISE DUHET ME PASE "KOQE'... Hallall Murat te qofte se familja juaj e ka respektin te cdo qytetar qe ka ndjenja atdhetare ne KS
 • Jeton 18.02.2012 / 14:20
  populli thot me mire vone se kurre... edhe ti Murat pak vone ke dal me kto sene ti nuk u kone dasht me leju me ta keqperdore Hashimi me banden e vet Familjen tande me vet faktin qe Hashimi e ka bo montazh foton me Adem Jasharin ti u kon dasht me reagu qysh ateher e mos me i leju kta bandita me keqperdor familjen Jashari... edhe ju keni pergjegjesi ne kete gjendje qe eshte Kosova, sepse ju jeni familje me ndikim ne ato ane nuk u kane dasht me i leju kta kriminela me ardhe ne pushtet kur dihet se keta votat me te mdha i kan marr andje nga ju...
 • demokraci 18.02.2012 / 14:13
  ra kjo dek e u pam, fjal popullore. te komentosh me antipati ndaj deklarates se Muratit eshte hipokrizi e madhe. se paku kur kemi parasysh se ky perfaqson familjen me emblematike te kombit edhe nese ka pretendime per t'u ber president. per mendimin tim kurfar hajri mos me i pru Kosoves mjafton me qendru ne presidenc[ si i pari vendit nji mandat. ndryshe shtrohet pyetja me qfar e merituan te jen president Kosove keta te deritanishmit. krejt keta kan qen dhe jan krokodila qe per qdo dite po e zhvatin pasurin dhe po e zvoglojne token e kosoves. Fundi fundit kjo eshte e vetmja familje qe ka te drejten morale t'a shpreh brengen per Kosoven. kosoven nuk e kan ba delengjit, por me shkatrru suksesshem po e bejn.
 • A ESHTE E MUNDUR 18.02.2012 / 13:49
  si eshte e mundur qe ka shqipfolsa e qesin kiselin nga goja mendojn qe kan te drejt me vlersu per te keq dikend si MURAT JASHARI, a jeni ju SHQIPTAR apo jeni KORBA TE ZI, HARAM JU KOFT AJRI UJI DHE BUKA E KOSOVES , dhe ti _PREKAZI 1 = TI FARE NUK KI TE BEJ ME PREKAZIN
 • BALLISTI ku-ve 18.02.2012 / 13:44
  KTA THACIATAT ,PO TREGOHEN SHUM TE DASHUR NDAJ PRIJESIT TE TYRE , SEJCILI QE E KUNDERSHTON APO KRITIKON THACIN , MENJEHER E QUAJN PROSERB . BASH PO DU ME DIT SE SI DO TA QUAJN AMERIKEN ATE DIT KUR TA KRYEJN SHFRYTEZIMIN E THACIT , DHE TA FUSIN NE BURG , A DO TA QUAJN AMERIKEN KOLONIZATORE TE KOSOVES APO PROSERBE . O NJEREZ , DUHET TE KTHJELLONI DHE TA SHIFNI REALITETIN ,SE HASHA ESHTE NJERI I UDBES , AI TERE KOHEN KA KRITIKUAR RUGOVEN , KINSE SHUM I BUTE , DHE PER VEHTE ESHTE TREGUAR SE ESHTE NJERI I LUFTES DHE NUK DO TE LESHOJ PE NDAJ SERBISE , POR KY U TREGUA EDHE MA I KEQ SE RR,MORINA ,ALI SHUKRIU ETJ. SI MUNDENI TA PERKRAHNI NJE NJERI , PA SHKOLLE , RRUGAC ,XHEPAROSH , ANALFABET ( nje fjali nuk mund ta formuloj shqip ) , NJERI QE TRADHTOI LUFTEN E UCKse DHE A,JASHARIN , NJERIUN QE E NDERPREU LUFTEN NE MOMENTIN ME TE DUHUR ,KU ISHTE CLIRIMI I VERIUT , NJERIUN QE VRAU TE GJITH ATA QE I DOLEN PERPARA , PER TA PASTRUAR RRUGEN , LUFTETAR TE UCKse, ATDHETAR E SIDOMOS ATA QE POSEDONIN FAKTE SE ESHTE NJERIU I SERBISE . KY NJERI DHE BANDA E TIJ PREJ KRIMINELESH , QE JAN PASURUAR PA MASE DUKE VJEDH POPULLIN DHE SHTETIN NE MENYRAT E PISTA , QE UA BEN QEJFIN SERBEVE DHE PO I NDIHMON ATA NME CDO MENYRE PER TI ARRITUR QELLIMET E TYRE . RUGOVA NUK PRANOI SHKEMBIMIN E TERITOREVE ME LUGINEN E PRESHEVES , AI KURR NUK DO TA KISHTE PRANUAR KETE FLAMUR QESHARAK ,HIMNEN E NDRYSHUAR , LIGJIN MBI PRIZRENIN DHE HOCEN E SIDOMOS TASH HJEKJEN E TERMIT REPUBLIKE. THACI ESHTE NJERI I CILI KA ARDH KTU KU ESHTE ME NDIHMEN E SERBISE , PRANDAJ SI I SHANTAZHUAR PREJ TYRE , PO I PRANON KREJT CKA KERKOHET NGA SERBIA . JU THONI SE RUGOVA ESHTE TRADHTAR SE ESHTE TAKUAR ME MILLOSHIN EDHE PSE ESHTE DERGUAR ATJE ME DHUNE , POR THACI KA SHKUAR ME DESHIRE , EDHE ATE TINEZ , FSHEHURAZI , A S`ESHTE TRADHTI KJO A ? NE EMER TE KUJT ESHTE TAKUAR ME TADIQIN ,?? JENI SHUM GABIM O NJEREZ , EDHE PSE DISA JENI TE PAGUAR NGA AI OSE TE SHANTAZHUAR , POR NUK MUND TE SHKON JETA KESHTU ME ENDRRRA. RUGOVA PRITEJ NE PER BOTE SI NJE BURRSHTETAS , KURSE THACIN AS QE E LLOGARISIN SI NJERI BILE , SEPSE BOTA E DIN SE KUSH KA QEN DHE ESHTE . PRA KU ME PAS NJOHJE TJERA , KUR NA PERFAQSOJNE NJE QEVERI ME DOSJE TE NGARKUARA ME KRIME ,HAJNI,KORRUPCION,.KONTRABANDE ,MAFI ETJ,.
 • disa shqiptar 18.02.2012 / 13:37
  disa shqiptar jan aq te marr , edhe sikur te del qe hashim thaqi eshte UDBash , ata prap do te vazhdojn perkrahjen, sepse kan ideologji te kalbta ne tru e nuk e dallojn te zezen nga e bardha , POPULL I PA TRU
 • fisi 18.02.2012 / 13:24
  Z.Murat Jashari i krahason vitet e 90,ta me situaten e sotme edhe pas 4 vjete shtetesi ne kontestin qe thote:"se njerezit jane te zhgenjyer per te dale jashte shtetit per shkak te mungeses se perspektives".Ky po flete per perspektiven ne te gjithe Kosoven,e jo sikurse ky Armendi qe po i numron rezultatet dhe arritjet qe jane bere ne Drenice,ketij ja paskan lidhe konopin shkurte po kullotka veq ne zabel,e po pika uje ne kishna reke!.
 • adi_pr 18.02.2012 / 13:22
  kur po i lexoj disa komente te atyreve qe jane thirr ne luften e hashimit se si ka qene krahe per krahe me Adem Jasharin po me bejne te qeshi. kur SHIK-u u krijua nga serbia, pjesetaret e tyre kurre nuk kishin menduar se serbia do te largohet nga kosova. kjo ndodhi dhe filluan te i vrajne ata te cilet kishin informata per veprimtarin e pjesetareve te shik-ut qe kishin per qellim zhdukjen e shqiptareve nga kosova, mirepo e verteta po del dhe nese arrin te shpetojne, hashimi dhe kriminelet e tjere do te jetojne ne lagjen serbomagjupe te quajatur ada ciganlija se edhe asaj perkatesije etnike duket se i perkasin.
 • bravo 2 18.02.2012 / 13:16
  O burra, Adem Jashari nuk e ka ba luften, Adem ja Shari ka qen nder te paret qe eshte rekrutu ne UQk, por lufta asht ba mbas ramjes se tij, politika per shtetin e Kosoves jane bere mbas ramjes se tij. Ai ka prek historin, por kete respekt qe e ka familja dhe sakrifica e tij e ka sepse keshtu ka ngul kam Hashimi. Nese ju kujtohet mbledhja e pare e Kuvendit te Kosoves, ishte perplasja e Hashimit me Hakerupin per pjesmarrjen e familjes se Jasharajve ne Kuvend, se sa per LDK e te tjeret sot nuk do a kishte kete vend ku e ka Familja e JAshareve. Keshtu qe Murati po ban gabimin me te madh, qe juve klyshave te ldk dhe VV ju jep mundesi me komentu kesisoj. Larg duart prej Hashimit
 • kosovari 18.02.2012 / 13:00
  Duhet te kandidohesh Murat Jashari, e ke voten time me familje, zaten tjeret spo e deshmojne qe e duan kete vend, qe i duan keta njerez.
 • Prekazi 1 18.02.2012 / 12:45
  RESPEKT PER FAMILJEN JASHARI VEQ ME U QUE ME FOL KEQ PER THAQIN E LUSHTAKUN GABIME E KE O MURAT SE SERBIA PO MUNDOHET ME DIK MARTIN E WW E TASH EDHE TI VEQ KANDIDOHU SE TE ZGJEDHIN PER KRYETAR VEQ VOTEN UNE NUK TA JEP EDHE PSE KAM QAJT PER FAMILJEN TANE......
 • Mergimtari 18.02.2012 / 12:15
  Po kokan prish per naj tender te madh me Shimen se sjan per kurban kta hiq ju ka hi ne gjak leku tash edhe politika po punon tjeter kush me kokë te tyne ishalla hajr.
 • Alban 18.02.2012 / 11:49
  qitash t ka ra n men a? ishalla spo fol kshtu veq shkaku i deshires per mu bo president. Respekt t madh per familjen heroike jashari?
 • dushi 18.02.2012 / 11:45
  tini ksi informata nuk hin kullen ton po ki nuk paska thon qe nuk i lo me hi ki po thot derehn hapur e kan edhe tash nuk do me thon qe krejt poletikant me shku te keta mu kshillu edhe qart po shifet qe ki po dojka me kanditu per president e une menoj qe ka me ja ul vleren familjes vet qofse ban keshtu jo qe jam kungdra jasharv po ki politik smunet me hi se ervropa se don une kisha pas qef ki me hi po realiteti eshte evropa se le se evropa i don njerzit qe sja prishin ative i bohen shpiami lushtaku ai njeri se meriton me kon krytar i skenderajit se ai hajni forta bpo ban atje
 • Bessi 18.02.2012 / 11:44
  Thaqi e Lushtaku jo nuk hyjne por,nuk e meritojne te hyjne ne oden,ose qaben e shqipetareve,sepse keta dy nuk jane duke punuar per te miren e shqipetareve dhe per te miren e Kosoves, ashtu siq u sakrifikua familja e shenjte e Jasharajve.
 • Historiani 18.02.2012 / 11:29
  Me gjithë rrespektin e madhë për familjen Jasharaj, kjo çka po thotë Murat Jashari o veq një frymzim nga komunisti Jakup Krasniqi i cili për shkak se ka dasht mu ba president e Thaqi ishte mu ba Pacolli, qaty o nis fitili e Jakup Krasniqi po e përdor familjen Jasharaj kunder Thaqit. Sa për Sami Lushtakun o Murat Jashari e din ti çka ka ba për juve prej mas luftes e knej. o BAC U KRY, e këto llafet sjan kurgjo, pusho ti i qetë e inshalla je në xhenet. :)
 • VETERANI 18.02.2012 / 11:23
  murat po don me u ba kryetar bonu se te ka shti jakupi veq nuk eshte mire per familjen tane .
 • Armendi 18.02.2012 / 11:23
  Krahasimi i Kosoves se tanishme pas 4 vite Pamvaresi me Kosoven e viteve 90 ishte gabimi me i madh qe mbreme beri Murati.Kjo tregon se neser nese hyn ne politike do ta kete shume veshtire.Kryeministri eshte kritikuar me se shumti pikerisht per investimet e shumta qe ka bere ne Drenice.Drenica nuk mund te krahasohet ma me asnje pjese te Kosoves me investimet e bera.Prekazi dhe Drenica sot duken ndryshe.Qdo fshat eshte bere me rruge dhe shkolle.Hashimi qe Murati e kritikon i nderroi drejtimin autostrades dhe drejtoi drejt Drenices ne menyre qe kjo pjese te kete benefite tjera zhvillimore qe autostrada do te sjell.Keto jane vetem disa nga shume pune qe jane bere ne Drenice.Sot Hashimin e sulmojne te gjithe,Duke u nisur nga Marty ,Serbia,VV,LDK.ja ,AAK.ja.Eshte bere trend.Qudia ishte se ne kete valle hyri edhe Murati.
 • Realisti 18.02.2012 / 10:59
  Hashim Thaqi , Sami Lushtaku, Fadil Kodra, Ilaz Kodra , Bekim Haxhiu, Rafet Rama, Zenun Kodra etj, kan hy ne kullen Jashari kur te tjeret Jashrajve as nuk kan guxuar me iu fol. Te njejti sa e sa here kan qene ne kulllen Jashari dhe do te shkojne prap mos u beni merak, nese njeher nuk jan kthy ne ode nuk u ba nami tek varrezat jan kan.
 • Republika e Kosoves 18.02.2012 / 10:50
  Z.mURAT JASHARI PASKA PAS NJE INTERVISTE NE INTEREAKTIV E CILA NUK DALLON PREJ PREOKUPIMEVE TE QYTETAREVE TE KOSOVES,NUK PASKA THENE NDONJE RISI.MOS NXIRRNI FJALE NGA KONTEKSTI.DIHET SE KOSOVA ESJ=HTE SHTET QE 4 VJET DHE TASH EDHE AGJENDA NDERKOMBETARE PER KOSOVEN ESHTE ME NORMALE . TASH E KE SHTETIN. TANI QYTETARET DUHET T I ADRESOJNE SHQETESIMET E TYRE NEADRESA TE CAKTUARA DHE TI ZGJEDHIN PROBLEMMET.DUHET SHUME PUNE PER TE BERE EDHE QEVERIA EDHE INSTITUCI9ONET TJERA POR EDHE QYTETARET DUHET TE JENE ME AKTIV E JO TE SHIKOJNE VETEM PER INTERESIN E TYRE PERSONAL. EDHE SHTETET TE CILAT JANE TE KRIJUARA MOTI PO KANE PROBLEME NE KETE KOHE TE KRIZES GLOBALE EKONOMIKE,PRANDAJ DUHET POPULLI DHE QYTETARET TE JENE ME SYQELE NE ZHVILLIMET TE CILAT PO NDODHIN NE KOSOVE EDHE RRETH KOSOVES.PUSHTETI DUHET KRITIKUAR SEPSE KRITIKA E MIRE DUHET TE NXITJE PER PUNE ME TE MIRE,NESE KANE PROVA PER PROBLEME TE CAKTUARA(DALLAVERE,MANIPULIME,HAJNI,KORRUPSION) TE PARAQESIN NE PROKURORIN E KOSOVES E ATA JANE QE DUHET TE MERREN ME SHQYRTIMIN E KETYRE RASTEVE ATA DUHET TE JENE NJEREZ TE GUXIMSHEM T I LUFTOJNE PASTAJ KETO DUKURI NEGATIVE QE E DEMTOJNE SHTETIN. PERZGJEDHJA E NJEREZVE PROFESIONAL NE SECILIN INSTITUCION TE BEHET PA NDERHYRJE NGA JASHTE DHE TE ZGJIDHEN ME TE AFTIT TECILET KANE PROJEKTE PER TA CUAR INSTIUCIONIN PERPARA .
 • sala 18.02.2012 / 10:49
  A esht edhe ky nje lajm qe tani na bind neve se skemi njerz te mir qe jan duke e qeverisur vendin! po esht lajm po populli tash a ka sy a ka vesh ,a duhet me votu Thaqin perseri edhe 40 vjet me shku mbrapa, me Pdk krejt njerzit do te ikin nga ks dhe do te mbesin veq keta te PDK dhe serbet qe kan qef Thaqi me nejt me ta me pi raki , Turp, duhet Murat Jashari te jet president se ky gjakun e deshmoreve nuk e humb se tere familja e tij ka vdekur ne luft e Thaqit si ka dek askush dhe nuk e din dhimbjen e tyre se thaqi esht miniserb
 • ilir 18.02.2012 / 10:45
  a nuk eshte thaqi gjeorge Washingtoni i kosoves a, eh shqiptare me vjen keq po vone na bjen nder mend se kush cka ka bo ku more keni pa me vjedh e krim e me shku te varri i Adem jashirit, kjo si bon nder as herojt as fsmilje s e as vendit.
 • Murati 18.02.2012 / 10:42
  Murat o vlla pse ski dal ma heret bre vlla populli shkun dom,shpresa te ju e te Albin Kurti per tjeter ska mo.
 • Besim paris 18.02.2012 / 10:35
  Respekt per familjen jashari po Nese don te kandidosh per presindet te republikes te kosoves mendoj do te bash gabim te madh se ne emer te Adem e Hamze jashari nuk do te ja arrish duhet te jeni neutral prej politike
 • pARtizANi * 18.02.2012 / 10:20
  E vetmja deshire e imja per momentin osht me dal me votu edhe niher. Ishalla nuk iki prej Kosoves para se me u bo votimet.E krejt qateher e shifni se kush qka ka ba .Populli osht lodhe. Sa te vazhdon kjo qeferisje aq ma pak popull shqipatr ka me pas ne KOSOVE...
 • kamishi 18.02.2012 / 10:16
  thaqi
 • fitim ahmeti 18.02.2012 / 10:12
  tash qe nuk po e bajne president meniher i ka qu hundet..duhet me meritu postin vet e jo ne krah te mixhes o Murato...
 • Mitroviku 18.02.2012 / 10:10
  Kosova ia ka pa hajrin familjes Jashari per lirine qe e gezon tash, por tash po vazhdon me ia pa hajrin fale qendrimit shume te drejte sidomos te Murat Jasharit, i cili gjithnje po rrin ne anen e popullit te pervuajtur. Te lumte Murat dhe rrofshit sa malet ti dhe familja jote..
 • jetta 18.02.2012 / 10:07
  Edhe pseodonimet kanë nje domethenje , gjat luftes Thaqi me pseudonim gjarperi e Lushtaku me pseodonimin Kali.
 • krasniqi 18.02.2012 / 10:04
  rrespekt per familjen e jasharve,e pershendes vendimin e murat jasharit me te vertet kata persona nuk e meritojne me hy ne kullata e jasharve, te cilat shiten ne emer te deshmorve ,ne emer te tyre jan bo miljardera edhe hajnat ma te mdhaj te kosoves, hashimi eshte udhheqesi ma i deshtuar qe ka pasur ndo nje her kosova i cili e ka future thelle ne krzi kosoven e shkret edhe eshte duke e quar ne drejtim te nje krize end me te thelle, ka humber shpresta per nej jete te mir ne kosove deri so te jen ne pushtte keta hajan ma te mdhej te kombit tone!!
 • Kumanova 18.02.2012 / 09:50
  Qka Tash O Hashim e Kamish dhe ti Adem Grabovci a mos ka qen edhe Familja Jasahri bashkputor te BIA-s apo UDB-s, Kjo Deklarat u desht shum ma heret me than nga Familja Jasahri por prap se prap nuk esht shum von
 • Luki 18.02.2012 / 09:39
  Rnoft Hashim Thaqi, more hej hej ehjjjjjjjjjjj
 • erduani 18.02.2012 / 09:10
  edhe pse eshte shum i madh respekti per juve familja jashari!.Ti murat jashari nuk ki te drejt te dalesh ne TV hic sepse ti ke qen ne evrop a ku di une gjat luftes per me fol ne TV per me dit me kritiku dike eshte Lulzimi djali i axhit hamz.Shumica e popullit e dimi se cilat jan kerkesat tuja dhe interesat tuja.dhe per interesa tua mos dil ne TV me u pa si keta politikanet tjer.Foli pak jakupit thuj qe mke shti gabim me dal ne tv
 • Populli 18.02.2012 / 09:02
  Albini 18.02.2012 / 01:50 Ti komentuesi me kete Nik nuk je askush tjeter, je dora vet Ilir Mirena apo Berat Buzhala. Po i felliqur ishit dhe po vazhdoni te jeni more SHIK.
 • ilmiu--i 18.02.2012 / 08:59
  kjo tregon nje papjekuri politike,te klases tone politike.te gjithe e dime se edhe te varri i rugoves nuk ju shkohet hiq por shkojne para tij dhe rrefehen.po dallimi eshte se prej rugove nuk frigohen se ai ka qene shume i urte ,kurse ademit i frigohen se mos po qohet e jau hjek flamen te dyve, se hiq nuk i ka dashte edhe kur ka qene i gjalle.kjo shifet edhe per poziten qe ka pasur ne kohen kur eshte vrare.tani flitet se ka qene komandant ,e ne te vertete nuk i kane dhene kurefar pozite ne UQK. kjo ndodhe vetem ne KOSOVE kur njerezit te cilet shkojne ne burg dhe vendi i ruhet prap ne te njejten pzite.ose rasti me kryetarin e ferizajit e mbyti njeriun dhe nuk e shef te arsyeshme te jap doreheqje por del para popullit duke buzeqeshur.nuk po dua me perdore fjale fyese por pranoni fjalet me te keqia qe njef gjuha shipe.kujtoni para disa dite nje minister anglez i cili tejkalon shpejtesine ,por pa shkaktuar ndonje dem .ai menjehere ofron doreheqje. kjo eshte pergjegjesi.KURKUND NUK JEMI.
 • lindnori 18.02.2012 / 08:50
  Zoti jashari kete reagim eshte dashte me dhene shume ma heret apo me vepru ashtu siq veproi Familja haradinaj kur e perzuni hashimin nga gllogjani. Hilimi Haradinaj me kohe e ka pa se nuk asgje prej keti perfiteri i cili ne emer te atyre qe dhane jeten per kosove e shkatrroi kosoven duke mos lane gja pa ba ne deme te kosoves.
 • Rrustem RAma 18.02.2012 / 08:50
  Për ALBININ@ 1. Hashimi nuk ka qen themeluesi i UCK-se, koha kur është themelue UCK nga Zahir Pajaziti, Nait Hasani e tjer ky farë Hashimi ka qen azilant në Zvicër. 2.Udhëheqsi i delegacionit të Rambujes PO. 3. OPozitari më i papërgjegjëshëm që mundet me pas historia. Me urdhërin e tij janë vra shumë kundërshtar politik dhe është tentue atentat ndaj Ibrahim Rugovës. Gjatë asja kohe Hashimi është takue me Tadiqin pa e lajmerue shtetin e Kosovës. 4. Stalini i Kosovës. 5. Premtimi i tij për 24 orë rrymë , po a je ti normal o Albin ku jeton ti. Po veq dje sa her u ndal rryma. 6. Arsimi në Kosovë është në nivelin më të ulët të mundshëm, Ai po don me i ba të paaftë të gjithë si vet që është. 7. Me autostraden në ndërtim janë bërë hajnit më të mdhënja në Kosovën e pasluftës. E TJ e Tj Shiqoja veq pasurin që e ka ba në emër të UCK e Tj e Tj Papunësia më e madhe në Evropë E tJ E TJ Varfëria më e madhe në Evropë e Tj e Tj Korrupsioni më i lartë në Evropë e Tj e tj Kriminaliteti më i lartë në evropë...
 • KUMANOVA 18.02.2012 / 08:08
  Po cuditem me disa komente ; te cilet jan me paragjykime te caktuara . Pse Murati do ta ket bere ket interviste per qellime te caktuara ,kinse per postin e presidentit ,ndoshta , por une mendoj se kjo deklarate e tij vjen shkaku i 4vjetorit te pavaresise dhe te gjith e dim se familja JASHARI dhe banda e thacit nuk kan te bejne asgje mes veti . A,Jashari eshte themelues ui UCK , kurse hashimi eshte klysh i UDBES , i futur ne UCK ne rrethana te cuditshme , Nje njeri i pa njoftur ,anonim ,me profesion xheparosh neper Zvicerr ,te behet lider i UCKse ;kryenegociator ne Rambuje ,kryeminister etj. Shum e cuditshme ,pastaj shikojani banden , ha ha ha . sejcili ma shka se tjetri, kan bere pasuri milioneshe ;ku e moren ,kan fitue LOTO ne Zvicerr : Deklaratat e Muratit ,jan nje realitet i gjalle dhe aspak tendencioze , ai e ka tregue realitetin dhe ne asnje moment nuk ka than dicka ta lavderoj familjen Jashari , sepse nuk ka nevoj , sepse ata jan herojt e tere Kosoves .
 • KUKU BRE 18.02.2012 / 07:42
  Zoti ua ka nderu familjen. Familjet emblematike jo gjithmonë duhet të heshtin. Është e natyrshme që llastikave, llullave, praqkave po edhe shën exhidave nuk u vjen mire, sepse sado që në sy të popullit duken që kanë bërë punë të mira mbrapa perdes i kanë bë tana dreqnitë. A ka dëshmi ma të madhe që thaqi me jarana nuk janë në frontin kombëtar sesa fakti që për të qen kryeminister bëri koalicion me ldk, e cila me kuçkë e me maçkë sabotoi luftën. Prandaj duhet të ju dhimbset kosova e jo liderët e cilës do parti. Tani më të zëshmit në mbrojtje të hashimit janë disa dezertor dhe disa ushtar që kur merrte ofenzif serbia i gjuanin armët nëpër kaçuba e futeshin në rreshtat e të depërtuarve, kurse shokët që vërtet ishin në front i linin vetëm. Po ashtu në mbrojtje të thaqit jan disa ldk-uca që i ka përzënë LDK-ja. Sa për atë se Agani e ka ba UÇK-ën lexoni editorialet e tij në Zëri para lufte qysh na thirrke me dal në zgjedhje në kuadër të serbis. Nuk kemi vdekur krejt sa mos me e ditur se qysh kanë bërë politikë para lufte.
 • bravo 18.02.2012 / 07:41
  shumica prej juve qe po ja bani bravo Muratit, garant deri dje keni dhA komente pro VV, vetem se jan kunder Hashimit, d.m.th, mjafton dikush me fol keq per arkitektin e shtetit te Kosoves, dhe ju si klysha lehni kundrejt tij. Sa per Muratin, nuk besoj se po flet nemer te Familjes, ky eshte nxit nga Jakupi dhe AAK vetem e vetem mos me lan Hashimin mu ba President. Por nese ky bahet President, nuk dij qysh ka me mujt mi burgos p.sh. Rexhep Selimin, edhe shume shok te Ademit. sepse ka me qene i detyruar me ju nenshtru politikave europiane, te cilat e detyrojn me bisedu edhe me kriminel Serb. Keshtu qe ma mire eshte per Muratin me trus qaty ku eshte. Nese na vina te varri i Bac Ademit, per politik nuk besoj se ta japim vot bac. Mos i llogarit te gjithe vizitoret vota Murat. Mos ban gabim elementar ne Politik, se me Hashimin smunet Serbia me us shty, keshtu qe mos i punu per LDK qe bacin tand ta ka qujt njeri i infiltrun. Dhe mos harro qe trurui i UÇK jan Xhaviti, Hashimi etj, e bac Ademi ka ra per mu ba hero por jo qe ti me e udheheq Kosoven
 • xxxxxxxxxx 18.02.2012 / 07:30
  xxxxxxxxxxxxxx
 • Bjeni 18.02.2012 / 07:29
  Keto komente kunder familjes Jashari i shkruan vetem SHIKu. Turp per keta agjenta analfabeta.
 • Kola 18.02.2012 / 07:09
  Albin ste paska met tjeter veq merre Hashim Thaqin e qoja nanens tane ja merre qite permi naj kun e leje veq kqyre se ti ma ngat e paske Hashimin se baben ton bre,ok thu themelus i Uck ama kur po vjen puna aj po thot jo une sjam kan ktu hiq hahahah,Hashimin e ki deshtakun mat madh qe ne qoftse i thot Washingtoni kalle Kosoven aj e kall hesap ste bon kto dije,
 • Jetoni 18.02.2012 / 06:57
  POSHT KJO QEVERI SE NAJ KA KAJT NANEN E HAJT, Inshalla bahet najsen e ky popull i mjer i hap SYT dhe vepron per te ardhmen e vet se keshtu nuk shkon me Hajna e me Tradhetar te KOmbit Shqiptar,
 • Valoni 18.02.2012 / 03:32
  Thaqi eshte shume i perlym ne cdo aspekt, si me SHIK-un ( vrasje, shantazhe, montime etj) po ashtu me ardhjen ne pushtet (vjedhjen e votave, tendereve etj ). Tash i ka dy mundesi te arrestohet per krimet qe i ka bo apo te boj leshime si ne rastin e Mitrovices. Po lexoj qe Thaqi i paska rrite rrogat e ku e di une, ta dine te gjithe se ato pare jane te popullit e jo te Thaqit.
 • besi 18.02.2012 / 03:07
  per kometusin viki edhe gjilani edhe njo 2- 3tjere qe e paskan kritiku o injoranta ky njeri eka jap kejt familjen ne lufte e ti gilangji je kon ner dimija se edhe un i gilanit jom me dit kushe je fammm more inijorant i keq edhe qaj viki nese ka motere ni te bon te fala
 • thepraetorian 18.02.2012 / 02:40
  kokan que shiku edhe kunder murat jasharit. ahhahahaahh sa tposhter jan. se kane larg
 • VITIASI 18.02.2012 / 02:28
  KUJDES I NDERUARI Z JASHARI SE KETA PDK-se, tA nGJESIN NAJ BISHTE SI PSH. kUSH NUK ESHTE NE PDK AI ESHTE BGIR I SHKINES, KUSH NUK ESHTE NE PDK ESHTE SHKA PER TA, E ZOTI QAFEN JA THEFT.
 • Dardani 18.02.2012 / 02:13
  Athua a do te Del KAMISH LLULLA me naj akuse kunder Murat jasharit une tham me siguri se po . Zoti e bekoft familjen jashari.
 • Besimi Paris 18.02.2012 / 01:59
  Respekt per familjen jashari po Nese don te kandidosh per presindet te republikes te kosoves mendoj do te bash gabim te madh se ne emer te Adem e Hamze jashari nuk do te ja arrish duhet te jeni neutral prej politike
 • Albini 18.02.2012 / 01:51
  1.Thaci eshte themeluesi i UCK-se dhe drejtori i saj 2. Shefi i delegacionit te Kosoves ne Rambuje 3. Opozitari ma i pergjegjshem qe e ka njofte Kosova najhere 4. Xhorxh Uashingtoni i Kosove3s, sipas Xho Baidenit, zv.Presidentit te USA 5. Armiku kryesor i Agregateve, i ka qite fare prej se eshte ne qeveri 6. Kryeministri i vetem qe jau kthej dinjitetin mesuesve dhe punetoreve ne Kosove duke ju dhane Rroga. 7.Thaci eshte ndertuesi i autostrades "Ibrahim Rugova" etj etj etj Veq perpatra Thaçi
 • Bashkimi 18.02.2012 / 01:48
  Virusi i Vetevendosjes e ka kap edhe familjen Jashari! Virus shum i mire per kosoven qe do ti mbyt krejt virusat te keq. Shqipetaret po vetedisohen, urime!!!
 • Per : Llausha nga Viki 18.02.2012 / 01:46
  Ti more klloshar, spo dishe as me lexu, ketij te eturit per me u ba president ja perkujtova qe ky NUK ESHTE ADEM JASHARI , ky eshte Murat Jashari dhe ky sonte tha qe duke pasur parasysh kontributin e familjes dhe bagazhin e familjes Jashari ky mundet me u ba politikan e me kandidu per president e me e ba Kosoven krejt lule, e ky i shkrete nuk e din qe e peson ma zi sesa Uke Rugova i cili duke qene djali i Ibrahim Rugoves mendoj qe eshte vet Ibrahim Rugova dhe mendoj se krejt Kosoven e ka mas veti , po per fat garoj me nje parti qe din me ba dallavere edhe e banen deputet me zor. e ti more qyrr (Llausha) shko e mytu e mos e keqperdor emrin e Llaushes
 • Artani 18.02.2012 / 01:35
  Nuk po mund ta kuptoj as kurre sdo ta kuptoj, si mundet dikush me e fye Murat Jasharin qe perfaqeson familjen Jashari, vetem per me e mbrojt Hashimin e Samiun!!!??? Kjo eshte diqka qe nuk ka ku shkon me ulet. Paj tybe krejt Kosoven me na ofendu nuk ish dasht me ju hidhru e me i fye, e aq ma pak qe behet fjale per dy hajna qe dihen boterisht.
 • beka 18.02.2012 / 01:26
  a mos po te vyn a sedi se qysh po i mban toka ata ne krahasim me krimet qe i kan be keti populli,,, me dhimbset drenica nga kush udhehiqet,, e sa per kosove i erdh fundi ketij krimineli e katili do ta ndeshkojm me vot se te ta ndeshkimi eshte vetem te mos i lejosh te vjedhesh,, se per tjerat jan te deshtuar edhe moralisht jan te prishur keta njerez,,,e kan lenden me te trash neper gjykata se jastekun qe flejn mbi te...
 • Suhareka 18.02.2012 / 01:16
  Thaci Prizerinit ja bani autostraden, ja bani Universitetin e ka ndryshu per 360 shkalle pamjen e qytetit edhe tash sju duhet ma. Se Aeroportin sun jau bjen atje. RRi o Prizreni mos folpalidhje se marre duhet me te ardhe, se te vjen puna apet duhesh me e leshu agregatin me punue.
 • SHIK-u 18.02.2012 / 01:11
  Une jam me Muratin, por spo e di nese ky eshte me Kadrine! Veq kta dy muj e rrZojn Shimen! Hec e biri ne fije tash! Krysorja me ra Hashimi te tjerat jane periferike
 • fushe kosove 18.02.2012 / 01:07
  hash ik se kur po flet po deshmon se nuk ke haber me intelektin e nje njeriu te shkolluat je parap shume e kur kesaj ia shtojme edhe hajnin tende atehre mos pyet po kaq poshte ke rene
 • Llausha 18.02.2012 / 01:07
  Per Viki: O ti karavanxholl i Stambollit, ky eshte perfaqesues i Familjes Jasharaj, tash ti edhe pasardhesit e Bacit Shaban do me i zhduke e me i kontestu aa?? Kush je ti more qyrravel i fushes? Qe edhe naften e qeverise keni fillu me pi se spo ju mjafton me e harxhu neper dasma e syneti! Edhe Mos fol se te gjej e ti kputi vesht e ste la me kajt
 • skenderaj 18.02.2012 / 01:05
  o kosova eshte duke u shkaterrua prej ketij njeriu qe nuk ka hABER cka eshte qeveria po vec hajnia murati ia paska kallezua rrugen eshte ken koha me ne fund
 • na keni lon mbrapa 18.02.2012 / 01:05
  O pse nuk shkove me u bo naj shkecetare e me ta pa hajrin kosova e jo si te gjithe veq per pushtet po mundoheni
 • drenas 18.02.2012 / 01:04
  o me dredhi e ka marre postin edhe ne uck e edhe ne qeveri. marre nje njeri qe i shtin ne burg njerzit e vet. jashararjt kujt ia mbyllin deren atyre nuk iu hap kush ne kosove
 • malisheva 18.02.2012 / 01:02
  o edhe krejt policia private e hashim thacit mu cua e me shkrua per te ky njeri ka marre fund. murati ka thene nje te vertete te vonuar bile.marre me qeveris me kosoves nje njeri qe nuk ka kulture elememntare njerzore. hania eshte gjaku i tij ik more ik gjithe te mirat per shqiptaret
 • Filikaqa 18.02.2012 / 01:01
  Bravo Jasharajt, reagim dhe qendrim me vend! Pak i vonuar, por le te shpresojme qe Hashimi ka me e marr vesh qe ne llojin e tij ai tashme eshte i huaj! Le ta man tash Batoni me Beratin, Mirenen e Petrit Selimin! Kta Kumrovcat e k...
 • demokracia 18.02.2012 / 01:01
  koha ka kaluar e "djali i mbretit"
 • rahoveci 18.02.2012 / 01:00
  o ik o hash se i ke dhene ere te keqe krejt kosoves njeri i panjeri ishe kon marre per ty
 • krusha e madhe 18.02.2012 / 00:56
  o njerez niveli i hashim thacit eshte i dobet plus qe eshte deshmuar hajni i madh e se fundi edhe geklarimi i murat jasharit deshmon se i ka ardhur fundi ketij njeriu te papergjegjshem ne politike i cili vjen gjithcka vota rryme para poste me nje fjale gjithcka ik hashim pershendeteje shqiptar
 • Fita 18.02.2012 / 00:56
  Une mendoj se gabimi ma i madh i Muratit eshte qe keto deklarata po i ban ne KTV-ne Sorrajve edhe e din mire Murati se cfare TV-je eshte KTV-ja e mire tha njani ma heret ky pse eshte djali i Ademit smundet me qene i pagabueshem .Kjo eshte per keqardhje kush me ba perqarje ne Drenice. Ti more Murat nese ke ndonje fakt konkret fol e mos i sill rrotlla popullit se se kemi pas tradit me ba perqarje keshtu!?
 • Nastradini 18.02.2012 / 00:54
  Lindi dielli e praroj hana, ik Hashim se tu ladru nana... Te bajn qare vllania, mos ta nine! Te bin pica ne Dubrave ose ta rregullojne shpine se marovve veq neper banesa me qira... Qysss
 • etruri 18.02.2012 / 00:51
  Deshta me ju informu apariqkave te pushtetit "zyrtar militant" se :Adem Jashari me familje NUK KA LUFTU PER DRENICEN , PER UCK , PER PDK, PER SKENDERAJIN, PER HASHIM E SAMIN E TRENT, POR KA LUFTU PER K O S O V E N, DHE KOSOVA NUK ESHTE skenderaji e drenica po eshte krejt Kosova ne 10 887 km2. Zotri Murat ju lumte se jeni shume i sakte, keni vlere njerzore dhe jeni shume i pranushem.
 • Gjilani 18.02.2012 / 00:48
  Ki me i hi ne hater valla pak Ises me kete deklarate, ama nuk te kandidon per President ajo eshte fore e AAK-se.
 • prizreni 18.02.2012 / 00:48
  e bukura e komenteve eshte se cilesia e tyre eshte duke ardhur e duke u permiresiar. e veerteta e thene per hashim thacin eshte domosdoshmeri. ai nuk eshte per te qeverisur. e kishte kete shans dhe e humbi. duhet te ik. eshte eshte bere turoi i kosoves. njeri qe nuk mund te deshmoj nje edukate themelore. te fala shqiptar kudo qe jeni
 • Avdia 18.02.2012 / 00:44
  Jeni ba berlloga te medhaj, krejt Ju qe e keni ba SHIK-un kishe eshte ma i zi se UDB. Skam asnje lidhje as me PDK, as me SHIK as me parti tjera ama jeni kah e teproni edhe jeni kah e rritni ket far SHIK-un tuj besu se po i bani hajr shefave te juve. Nuk e hajn njerzit kete sen. Ky Murati moti eshte dok qe po don me marr poste sepse ka mbet gjallle e su kan aty kur familja e vet ka ra Deshmor tuj luftu per Kosoven, Mo Murat zeza se je kah gabon
 • Viki 18.02.2012 / 00:40
  Murat, shihe pak Uke Rugoven, merr mesim o i pashkolle. TI NUK JE ADEM JASHARI, as Uka nuk eshte Ibrahim Rugova.
 • isinqerti 18.02.2012 / 00:38
  e dijm qe e verteta eshte e hidhur, por duhet te mesohemei ta tregojm te verteten, dhe ta pranojm ani pse per shume kend eshte e hidhur.
 • arta 18.02.2012 / 00:38
  edhe qeto po e shof ne disa komente qe pe kritikoni edhe perfaqesuesin e familjes "JASHARI"! krejt ne rregull nese hala e doni hashim tacin, mirpo tash pse ka qendrim kritik ndaj hashimit dhe ju me u qu me shpif edhe per familjen JASHARI kjo nuk done koment! ju jenu fundrrina dhe hipokrit
 • I Pamvarur 18.02.2012 / 00:35
  Kamishin me SHIK kur te dalin me ndonje deklerat sekret per Murat Jasharin!!! hahhaha... "pak hajgare" edhe ashtu po sho se paska plot simpatizus te SHIK-ut. edhe ashtu kur ka gjen gjall Adem Jashari e ke perzan nga oda Hashimin nese nuk besoni everetea dalkadal do te ndriqohet kete e din fort mire z.J Krasniqi, ose z.K Veseli Po i fundoset "TITANIKU" Hashimit e Samiut. hahhaha
 • pese 18.02.2012 / 00:33
  le te shkruajne sa te duan lakejt e hashim thacit, e besa edhe ai vete se ai tere diten e ka pasur zanat me shkrua koment te keqij per njerzit e tjere. deklarata e murat jasharin praktikisht e shenon fundin e tij. nuk duhet te beje gabim hashim e te mbrohet nga komandantet e inkriminuar.ky do te ishte fundi i tij tragjik. pershendetje shqiptar e mos e mbroni krimin
 • Djali nga Broja 18.02.2012 / 00:28
  Hashim kusha, ja pafsh hajrin e e bajsh me shnet! Nese Jasharajt si ke pas, as mahalla jote ska me qit vot mo! Ke bo boll, bile nashti vjen ma shpesh te shpia kur te qesin pi partie, hahaha
 • Arbi 18.02.2012 / 00:25
  Mos i le ne shtepi se te vjedhin edhe aty. Kosova u bo brisk pej hajnave. Te lumt Murat trimi se boll mo ne emer te gjakut te femijve tuaj e te tjerve u pasuruan hajnat e Kosoves.
 • Artan Prishtina 18.02.2012 / 00:24
  Ti Drenicaku me 1 dit shkolle. Krejt i fshim tek je. Marre me te ardh qka ke shkru. Kqyri lopet ma mire te bjen e mos shkruj komente te killavta ketu...
 • Dardani 18.02.2012 / 00:23
  Ata qe folin keq per jashart Ata jan PIONER TE SHIKUT E HASHIM THAQIT
 • Kreshniku 18.02.2012 / 00:22
  Nastradini i kish pas thane njonit: Ja degjon zanin ma vone. Edhe kjo qe ka thane Murati i bjen qe ja nijme krismen ma vone + Tupani bjen per ate qe ka vesh.
 • Gentos 18.02.2012 / 00:20
  Po don mu lidh tash me Vetevendosjen ;-)
 • VLERI 18.02.2012 / 00:20
  PËRFAQËSUESI I DENJË I FAMILJES EMBLEMATIKE JASHARI, KA SHPRHUR MENDIMIN E VËRTETË, E KA SHPREHUR GJENDJEN REALE NËPËR TË CILËN PO KALON SOT, KOSOVA JONË E SHUMËVUAJTUR DHE E RICOPËTUAR BRENDA TERRITORIT DHE NË VERI,-MBASE, KËTË NUK E KA THEKSUAR QË, ËSHTË PLAGA MË E MADHE QË PO KULLON LOT E GJAK QE 12 VITE! MEGJITHATË, -KUJTOJ QË,TË MENQURIT DHE TRIMAT E DRENCËS KRESHNIKE NUK FLASIN FJALË PA PESHË, -DHE, JO GJITHNJË DISA MENDJE-VERBËR KRAHINORISTË I KUPTOJNË TË GJITHA ATO QË I SHPREHIN KËTA BURRA TË PATHYESHËM!... RESPEKT PËR QËNDRIMIN PARIMOR TË MURAT JASHARIT! KOSOVA KRESHNIKE , DUHET T´I KTHEHET IDENTITETIT TË SAJ; DUKE FILUAR , NGA SHENJAT: -FLAMURI YNË KUQEZI, PASTAJ, GJUHËS SHQIPE TË NJËSUAR!... KOMBIT TË SAJ ETNIK! -NE, NUK JEMI DY VENDE ME NËNËN SHQIPËRI - SIÇ PO ZHURMOJNË POLITIKANËT DRITËSHKURTËR, KOSOVA ËSHTË SHQIPËRI! PËRPARA SHQIPËRI, DREJT RIBASHKIMIT!
 • Kosovari 18.02.2012 / 00:17
  Turpi me i madh eshte te ipen keso komentesh qe jane te lidhura me pasuri. JO JO nuk eshte me fjala e pasurise te Jasharajt. Ata e kane patur ate pasuri fal punes edhe para lufte. Keto kulla i kane patur. Serbia shkoje me rrenu se e diten qe pasuria per ta nuk eshte ne rend te pare. Ia kthyen pushken serbise. luftuan deri sa vdiqen te gjithe ne shtepia te tyre. Po na tregoni JU " TRIMAT" ku ishit kur u rrethua Adem Jashari . Thjesht ku ishit qe nuk e dhezet asnje fishek. Asnje nuk ishit ne drenice, te gjithe ishit diku larg. Ni pushke nuk e keni dheze me i nimu more horra. e tash po flisni per pasuri. U perpoqet me shfrytezu emrin e Jashareve. perundimisht bene mire. Thjesht ju thane nuk ka ma me vjedh e me ardhe me la marren ne Kulle te Jasharajeve. Ishalla don zoti e nuk del edhe dicka tjeter. se Marrja ka me ju mlu deri ne qiell, e dheu mrena s'ka me ju lane. Ata qe nuk kane patur temel familjar leht e bejne m..t
 • video e Murat Jashari 18.02.2012 / 00:16
  http://www.youtube.com/watch?v=Erk8CJfo7vw
 • Rugovasii 18.02.2012 / 00:15
  Per ju qe po mendoni qe e ka per Karrik e keni gabim sepse jan e vetmja familje qe e kan meritu dhe kan pas mundesi me hyp ne karrik e se ka nkerku kurr qe 13 vite. Te gjith e kemi prit momentin kur do flet Familja Jashari sepse kan shum per te then dhe mjaft kan heshtur perball "patriotve" te korruptuar e tradhtar...
 • arlinda 18.02.2012 / 00:09
  heeejjjjj nalne moooore veten o shiiiikkk qysh more spo ju vjen marreee...hajmedet per neve...kane arrit deri nqat pike qe me fol edhe kunder familjes Jashari...nccnncnc...marre marre...qitu shihet qe ktyne nese ju cenohet karrika jane ngjendje me bo gjithqka...
 • kosovari 18.02.2012 / 00:08
  O drencicak me nje dite shkolle. Po shihet qe vetem nje dite shkolle. Po shihet qe eshte fjale e dikujt nga qeverija. Por me te vertet nje dite shkolle mos me pas nuk duhet me fol ashtu. Kqyrni qysh i keni punet. Na bat horen e dheut. Nuk eshte fjala kan e kane mbrapa. Fjala eshte cka kem perpara. medet more drenicak qe s'ke nje dite shkolle, taman ke fole. Por mos harro se mas lufte menjhere eshte nje deklarate e hashimit ne gazeten Bujku: se nuk ka luftu vetem Adem Jashari... et. I mbeti hatri zotnise. Por ateher u tha eshte axhami. e keshilluan , u permiresu. Po tash ka dal tamli bi pershesh. E bate drenicen hore. Drenica ka pas nevoje per zhvillim. Por Drenica ka nevoje per urtesi, e jo per hygjym.
 • Dulla 18.02.2012 / 00:07
  Te gjithe qe flasin KEQ per Muratin ketu jan zogj te kurvave dhe me vjen keq qe nana e tyre si ka abortu po i ka len ne jet qe ta flliqin kombin.O zogj te keqij qe ju e prishet edhe kombin shqipetare.ju qe nuk lat te zeze pa ber.Juve qe ja hupet prstigjin e Kosoves qe kur e ndegjojne fjalen kosove po i villet te huajve.sot me shiteni she ushtare te UCK-s qe as nje plum nuk e keni shkrep(ndoshta ne qiell).Familja e Jasharajve eshte NDERI I KOMBI.MURAT VETEM PERPARA SE TI MUND TI MPOSHTISH SE JA NJEH RRENJET SE NGA VIJN DHE KUSH JANE
 • ardiana 18.02.2012 / 00:06
  ncncncncnc ooo shiiik cdohere e ma shume po e tregoni fytyren tuaj. qysh more s'po ju vjen marre...edhe te familja e komandantit legjendar i keni shti hunet ... cncncncnnc...sinqerit s'po muna me i kuptu qita shiksat qe kane komentu qitu kunder Muratit. menoni bre kaniher edhe vet, mos i leni vec te tjeret me mendu e me vendos per juve. kur te shihni qe urdhrat qe po jau japin nuk jane ne rregull, si psh qito komente kunder Muratit e familjes Jashari, mos i zbatoni bre ato urdhra dreqi e marrt.
 • Shqiperia 18.02.2012 / 00:02
  Te kerkosh te mirat per vedin tend nuk,je i keq,Po te mos kesh Rini te shendosh nuk ke as ushtri te aft,tani po i jen fundi kesaj politike qe luajn me popullin Ton.
 • kosovari 17.02.2012 / 23:59
  Qendrimi i Muratit dhe dalja haptas me paknaqesi ndaj disa figurave politike ( njerezeve te korruptuar)nuk eshte vetem per rezultatet jo te knaqeshme ne Kosove, por ka edhe me shume. Mirepo, eshte mire qe u thuhet haptas, ua qelin syte disa njerezve qe ne menyre te verbet po i ndjekin, e te cilet ne te vertete po paraqesin rrezik per vendin.Keto figura tani me jane te shantazhuar dhe leht te shantazhueshem nga faktori nderkombter per shkak te aferave te tyre korruptive. Ne anen tjeter nuk ka shtet juridik, ska gjyqesi, s'ka edukim te mirfillt, s'ka rritje ekonomike, s'ka shendetesi, s'ka investime te jashtme. Keta jane te tmerrshem, ndoshta nga mosdia, por me shume nga lakmia.
 • avniuuu 17.02.2012 / 23:55
  per cilli e flet emrion adem hamz shaban jasharaj duhet me u qu ne kam apo merrni vesh se ata jan qe na dhan lirin ata jan qe na hiqen terrrin ata jan qe na sod jemi te lir te lir te lir
 • Drenicaku UCK me 1 dit shkoll 17.02.2012 / 23:52
  Sinqerisht kujdes Murat nuk perfaqeson vehten tande , para se te flasesh kujto ato 56 varre para kulle te cilat ishin ne balt deri para viti 2008, kujtoj rruget e Drenices dhe te Kosoves, kujtoje me pare 12 ore rrugen per Tirane, kujtoj paga ne Kosove ather edhe sot. Kujtoje Skenderajn e Adem Jashari , Sami Lushtaku me Hashim Thaqin ia kan ndrru pamjen Skenderajt edhe Drenices. Murat kush te shtini me gabu brre burr? Vllahi e kam dite qe ke me gabu si te kam pa duke ndejt me Jakupin, se keta Drenasi shtinca jan kan gjith. Sa i perket grupacioneve politike kesaj radhe nuk po flas por e din edhe ti ku je i pozicionuar. Nese e ke mendjen em hy ne politik po ta jap nje keshill si mikut. Hashim Thaqi dhe Sami Lushtaku i kan ushtaret e UCK-es dhe tan Drenicen mas veti. Ty te respektojm si i Familjes Jashari po ti Adem Jashari nuk je. Ke kabuar rand Murat, po luan me gjakun e Jasharjve per ta godit politiken shum e pandershme nga ana jote. Nese ke bagzh tandin perdore jo bagazhin e familjes me perdor per politik.
 • Llapjani 17.02.2012 / 23:46
  o murat po duket haptazi qe po te kruhet e po e deshiron karriken e presidentit por kam frig se kie meu dieg si kashta po rri trus b... ne kull ku je se shum mier je
 • Ushtari 17.02.2012 / 23:44
  Ai qe flet keq per Muratin, e qe po shoh disa komente ketu edhe pse jan pak, ata jan pjell te serbis. Kjo Familje eshte Krenaria e te gjith atyre qe e ndin veten SHqiptar. Mos u mundoni me e perly kete familje te shenjt per shqiptaret sepse ketu nuk jy duron populli o faqezinj. BRAVO z. MURAT JASHARI SHQIPTARET JAN ME TY.
 • IDEALISTI 17.02.2012 / 23:44
  USHTIRN QLIRIMTARE E KA FORMU I NDJERI FEHMI AGANI ME URDHER TE PRESIDENT RUGOVES. PO ME VRASJE PAS SHPINE TE SHUM KOMANDANTVE SIQ ISHTE PERPILUSI I LUFTES NE KOSOV GJENERALI I MADH AHMET KRASNIQI EHH BESA EDHE TE AGIM RAMADANIT SE AGIM RAMADANI ISHTE I VRAR ME PLUM MAS SHPINE ILIR KONUSHEVCI E SHUM TE TJER. USHTRIJA QLIRIMTARE U BO PRON E KILANEVE MAFIOZE TE DRENICES QE PAS QLIRIMIT TE KOSOVES U VRAN EDHE SHUM FIGURA TE NDRITURA TE QESHTJES TON KOMBETARE NGA SHIK KU. SHERBIMI INFORMATIV I KOSOVES KA QEN I MANIPULUAR NGA SIGURIMI SHTETROR SERB PA MA TE VOGLIN DYSHIM KOHA DO TI TREGOJ TE GJITHA TE VERTETAT. SEPSE POPULLI E MERITON TI DIJ TE GJITHA QE KAN NDODH NE KOSOV TI NDAJM HERONJET NGA ATA QE E INJOLLOSEN UQK .LAVDI PER ATA QE U FLIJUAN PER KET TOK TE SHEJT TE ARBRIT. ALLAHU I DENOFT ATA QE VRAN PAS SHPINE VETEM QE TE PASUROHEN EDHE QE TU MIRREN MERITAT E ATYRE QE U FLIJUAN PER KET TOK TE ARBRIT. KOSOVA KA NEVOJ PER QEVERISJE TE SINQERT E JO PER BANDA E PER KLANE MAFIOZE.
 • bulja 17.02.2012 / 23:41
  Te urojm Murat gjthe te mirat ne punen e juaj dhe per fjalte qe fole ne nteraktiv , kesi njerze na duhen ne Kosove se jo si kjo Vlora citaku qe na lodhi veq veten eshte ka e bone te mire kishe kjo naj ka sjelle lirin lirin na e sjellen ata qe u vrane se per keta trimat qe jane gjalle po shihet. Te lumte familja Jashari.
 • Fatmiri 17.02.2012 / 23:40
  Duhet me te ardhe TUUUUUURP ty murati i vogel i Famniljes se madhe se Jasharjve. Lakmia jote e smure per me marr poste ne shpine te anetareve te vrare te Familjes fillimisht si Avokati i Pashkolle i Popullit, e tash se fundi edhe cmenduria jote me u ba Presidenti i Kosoves nuk ja zbeh burrertine dhe trimerine e Adem Jasharit. Kisha dashte me kan ti kandidati per President e me u nda nga gara me 1% te votave. TUUUUUURP
 • PRISHTINA 17.02.2012 / 23:39
  KJO ESHT DASHT TE NDODH MOTI Z MURATI SE KETA JAN QE JA KAN NDERRU KAHJEN LUFTES.
 • bandashi 17.02.2012 / 23:38
  cfare lajmi dezinformues papapapa... E ndegjova ne interaktiv dhe vetem tha se Thaqi ma heret dhe Lushtaku koheve te fundit skae ardh ne Prekaz, ndoshta pse ne jemi kritik ndaj gjendjes ne Kosove. Keshtu pra tha Murat Jashari e jo "nuk hujne dot ne kullen e Jasharve"
 • uNe 17.02.2012 / 23:36
  ma ne fund doli e verteta ne shesh, qe i madhi Rugova ka qene ne lidhje me legjenden e kosoves Adem Jasharin. EEEeeee more murat jashari, qyky sami lushtaku bashk me qet hashim thaqin ka me kallxu koha qe kane shpiunu te shkijet per Adem Jasharin, kta jon krimienla, shpiuna qe kane lidhje me shkije, banda te SHIK-ut, kta jon faqja e zez e kosoves krejt PDK-ja se bashku me SHIK-un
 • demokraci 17.02.2012 / 23:34
  Ti butrinti e dona dhe ndonji si ju sikur nuk ju ka hije kjo qe po e thoni. Edhe nese nuk e doni familjen Jashari, se paku prisni nja dy tri dite. Qka a kjo pune veq Tadiqi tani ta don thaqin e ju hala po e luani prrallen e gomarit ne enderr
 • ISH.UQK.JA 17.02.2012 / 23:32
  Marre duhet me te ardh more Murat jashari se ti je dhe me i keq dhe ma i pa vler se ta .ta dham pasurin e skenderajt e keqperdoret shtepin e mallrave ne skenderaj .por jeni shit ne ndonji parti tjeter e tash flet keni ber miljarda jo miljona e tash i kundershtoni shokt me te ngusht te familjes tende sepse Hashimi dhe Sami lushtuku e ndriquan drenicen ja kthyen at qe padrejtsisht na e mohuan si shqiptaret prej 74 shit e deri ne 90.tat e lulezun skenderajn dhe 52 fshatrat por ke kuijdes sepse drenica ju ka mbajt dhe jeni pjes e jona sepse mund te ndershkoheni rand nga qytetaret e drenices.turp duhet te vjen
 • Plaku nga mërgata 17.02.2012 / 23:30
  Ndoshta ka fillua të fletë edhe Murat Jashari i cili synon vendin e Presidentit në zgjedhjet e ardhshme në Kosovë? Kjo edhe ndoshta nuk është e vërtetë, por ke si ke fjala e tijë, dhe çdo antari të Familjes Jashari duhet të ketë peshë. Edhe në këtë rast, mendoi unë PUSHTETARËT dueht mirë të mendohen se në zgjedhjet e ardhshme votuesi do ta mban në mend këtë që tha z. Murat Jashari: FAJIN E KANË PUSHTETARËT që shumë çka nuk funkcionon në Kosovë. E unë po them se 4. vite janë pakë për të bërë diçka ma shumë sikur në pushtet të ishin njerzit INTELEKTUAL ME TRADITË, dmth. që ma heret kanë pasë babë e babagjysh INTELEKTUAL, e jo si këta që mbajnë pushtetin sot. Shiqoni psh. biografinë e Kryeparlamentarit Krasniqi dhe të Kryeministrit Thaqi, dhe do të kuptoni se çka po them. E mos të flasim për Kabinetin e z. Thaqi? Përveq traditës, janë në pytje edhe diplomat e tyre të shkollave të mesme, e mos të flasim për fakulltete, mënyren si i kanë marrë, duke pasuer parasysh KRITERIN SHKOLLOR të Kosovës pas Luftës së II botrore, ku është forsua KUANTITETI e jo KUALITETI i kuadrave. Në fund dua të them se mirë jemi çfar kuadrash kemi. Mirpo populli është SOVRANI, dhe ai në fund të gjitha do ti rregulloi. Rroft Kosova dhe Shqipria me Shqiptarët kudo që janë.
 • qorri 17.02.2012 / 23:25
  murati pe fol realitetin qe deri tash kush ska dal me than kshtu duhet te jen kritikita e gjith popullit per njerz te pa ndergjegjshem.qe po na udheheqin e po na fundosin
 • Dielli 17.02.2012 / 23:25
  valla more Murat me keto qe i paske thane nuk i paske ndihmu Drenices po ja paske ngul thike mas shpine.
 • Taulanti 17.02.2012 / 23:21
  LDK dhe AAk se bashku duhet ta propozojne z. Murat Jashari per Kryetar te Kosoves. Ky do ishte nje lajm i mire per Kosoves.
 • Arbana 17.02.2012 / 23:17
  Murat, mos harro se keta persona te cilet tani kinse pe perkrahin kete deklaraten tende, kane qene dhe jane mu ata te cilet kane qene kunder luftes se UCK. Pa vetedije je duke ba anti propagande te vlerave te UCK. Mos harro se keta, nese vine ne pushtet, vertet kane me harru Prekazin.Kta thojn qe cdo gje ka fillu dhe ka mbaru me Rugoven.
 • Avdia 17.02.2012 / 23:16
  Ruju Murat se po te shpall shiku udhbash hhahahahaha. Te lumt Murat, fjalet e tij mos i merrni per cellime partiake, por si duhet dashtur vendi dhe mbrojtur drejtesia. ALLAH faleminer qe kemi Jashar ne Kosove.
 • dritonavdullahi 17.02.2012 / 23:16
  zotri murat duhet me pranu publikishte se ju si familje keni gabu qe u patet bashkangjit hashimit dhe aj ne emer te luftes dhe trimrise se familjes se jua arrit sot ne pushtet dhe sod me ket pushtet po e vjedhe dhe po e shkatron gjithqka qe eshte shqiptare apo pron e kosoves sod ju mund ti dihmon kosoves duke se pari te distanconi nga aje dhe bandati dhe pastaj te tregoni te vertet mbi pregaditjen dhe luften e familjes se jua dhe pastaj tju bashkangjiteni ldk per ta drejtuar kosoves ne rugte te drejte te zhvillimit sod ka ardhe koha qe te vedisohemi dhe mos lejojme psedo patriot te shkatrojne ate qe arriten te ndertojm populli prezidenti rugova familja jashari dhe luftetare te tjer qe dhan jeten per ket vend
 • Pashtriku 17.02.2012 / 23:15
  Nuk po e di se pse i jepet kaq publicitet Murat Jasharit Familja Jashari ka dhenë shum per Kosoven si Hashim Thaqi po ashtu edhe Sami Lushtaku kan qenë bashkëluftetar te Adem Jasharit ky Murati qenka shum Hijanet dhe i pa vetëdijshem se qfar i beri Familjes se vetë
 • doni swe 17.02.2012 / 23:15
  bravo bre bravooo UCK UCK UCK
 • tarzani 17.02.2012 / 23:10
  cfar legjende, nese kandidon per president voten teme e ka, s'ka faj qe e kritikon ket qeveri te poshter e te ndyre paramendoni bre ja kan vra krejt familjen e del cifti i berat tiplles e petrit selimit hyjn ne qeveri e lujn qoke me paret e taksapagueve.
 • Lina 17.02.2012 / 23:09
  O qashtu bre le te del dikushi e tjav qet ftyres plehin Hashimave.
 • SHQIP 17.02.2012 / 23:08
  Murat je ka e deshmon vleren e te pareve tu. Ju lumt famile e madhe JASHARI. Breze pas brezi do te krenohen qe Kosova pati nje famile aq te shenjte. FAMILE JASHARI JU DUA ME GJITH QENJEN TIME.
 • ooo mjerana 17.02.2012 / 23:05
  OOo ju mjerana qe pi thoni Muratit se ke fitu pare e ke bo jo anej jo knej, kur kan pas kta njerz pare ju keni hanger iverica more t'shkret, kan punu ni jete krejt familja jasht mi derdh ne arme e ne plumba, po haram tamli i nanes qe e keni pi, juve qe ju shkon goja ni fjal tkeqe me thon per ket Familje, a po kujtoni qe me nje shtepi te mallrave tash kta me mshel gojen a ? a po kujtoni qe kta e kan karakterin e ftyren tuaj a? po ju qishtu jeni vet e kujtoni edhe kta qishtu si ju jan..JOOOOO o t'mjere JOOOO, se kta me dasht sa per veti sot ishin gjall ata 50 vet qa jon vra per ket toke.Po jau ka qorru Hashimi syte, se Zoti sma merr menja qe o kaq i pameshir me ju bo qysh e keni bo veten.I keq Albini, hajde me 100 dreqen tolerohet, i keq Adem Jashari, i keq Murat Jashari kjo osht e pafalshme.E moj Drenice e mjera Drenice qe t'kan qit me krye n'Hi
 • SWISSMADE 17.02.2012 / 23:04
  kjo asht kjo qe ju kom thon gjithhere ktyne komentuesve te shikut edhe prap se prap nuk duhen te kuptojn kete gje se adem jashari ka luftua per zhvillim e kosoves per qitjen e kosoves ne drit
 • Jumbo 17.02.2012 / 23:01
  Gjykata, Pirdhu!
 • GAXHA 17.02.2012 / 22:55
  i erdhe fundi edhe kti regjimi. bravo z. JASHARI.
 • Glan 17.02.2012 / 22:55
  Me ne fund, bravo Familja e MADHE JASHARI. POPULL askush nuk po e don me Hashim Thacin Ai nuk duhet kurre me te lejohet ti afrohet kulles se Jasharajve dhe varrit te Adem Jasharit. TRADHTAR>
 • @ Dona 17.02.2012 / 22:55
  ti skoke normal oj qika e mire a gru a qa je ti, a ti po menon qe familja Jashari e ka nderin me vizitu dikush a??? jo motro gabim e ki, çdo njeri jo vetem shqiptar e ka per ndere me mujt me shku me vizitu Prekazin, ka simbolike globale per gjithe popujt e botes, mjafton me pa ni dokumentar ne Al Jazeera edhe bindesh se çka thojne bota e civilizume per Adem Jasharin, e kta skan nevoj mi vizitu kerkush se bile edhe bajat tu bohen me t'vizitu çdo dit kurr pa mujt n'shpi tonden me nejt shlir.Amo nderi e gjaku i Ademit nuk bon mu harru kurr jo vetem prej familjes tij, ose popullit shqiptar, po n'histori botnore sguxon mu harru.pra ti bashk me Tacin edhe tjert qe e perkrahin muni me bo vetmbytje se skeni mos pse me jetu, pa ndere e gjak shqiptari.
 • Ekremi 17.02.2012 / 22:49
  Diqka po zihet metet me u pa ne te ardhmen!.
 • Peja 17.02.2012 / 22:48
  KTHEHU ooo RAMUSH HARADINAJ e pshtona se kta hajna na sakatun!!!!!! Murat më në fund dole edhe ti mi tregu popullit qe Hashim "Stalini" e shkatrroj Kosoven per interesa t vet!!!
 • La\ti 17.02.2012 / 22:47
  Respekt per familjen Jashari qe sakrifikoi shume per kete popull, por kujdes z. Murat, ne presim nga ju qe te jeni simbol per pajtimin e popollit edhe ashtu te perqare e jo minimeve te cilat mund te jene shume te rrezikshme per popullin tone, mendoj se tani ka ardhur koha ti shpalosim vlerat dhe planet se si ta qojme kete vende perpara e jo te merremi me thashethene
 • Resani 17.02.2012 / 22:45
  KE TE DREJTE PLOTESISHT JASHARAJT KAN DHEN SHUM PERE LUFET E VERTET QE THAQI ME QEFERIN TOTAL ESHT I NDAR NGA POPULLI ENDE KA BER SEKTORIN PRIVAT TE VARUN NGA QEFERIJA E TENDERAVE
 • Dreri 17.02.2012 / 22:43
  Mire, ke te drejt kur ata nuk i le mbrenda. Ky eshte prtoblemi yt. Po ti kur pate kull more burr. Kush ta beria ate kull ty?
 • REAL MADRID 17.02.2012 / 22:42
  thaqi e lushtaku dy kriminelat mat mdhajt ne kosov sa ka pas interes mas parti jan shku ne kullen e jasharve tash skan interes pse me shku mir jau bon juve se edhe te vdekurit kan votu per ta.
 • iliri 17.02.2012 / 22:41
  Ju jasharet keni dhane shume per vendin, e Hashimi me Samiun kane bo boll per juve me takatin qe kane pas. Nuk duhet me i ra shkelem te mires, sado qe ju duket pak, ju asht mire me e mbajt vijen, e Hashimi e ka detyrim me u ba ma pragmatik se perfundon ne lloq si shume drejtues te UCK-se, andaj Hashimi ska deviju po ju po mendoni se ai duhet me bo politike te vitit 1999 dhe 2000. E ate politike nuk e perkrahe kerkush nga miqte tane, andaj mos e merrni shume per armiqesi. Se sot eshte ba shume lehte me u promovu ne politike, bjeri Hashimit bahesh hit neper gazeta, me pas fol mire per Hashimin te garantoje qe asnje medium ste kish citu
 • E pritur 17.02.2012 / 22:38
  ke kujdes o Murat se shiku te vret si,shume Shqiptare te tjere vetem qe nuk e kan perkrahur shikun e pdk
 • ILIRI 17.02.2012 / 22:35
  RESPEKT PER FAMILEJ JASHARI POR ME SA PASH PO I KRUHET ME HI NE POLITIK MURATIT ME KONKURU PER PRESIDENT E UN I KISHA THAN SI 1 QYTETAR I THJESHT TA RUAJ IMAZHIN E FAMILES E KURRSESI TE MOS HYN NE POLITIK UN SPAKU KSHTU E PASH KRITIKEN E TI SE KTU NE KOSOVE OSHT BA SHPREHI E KEQE ME DAL ME SHA THAQIN EDHE TE NESERMEN MU BA POLITIKAN MU MUNU MJA NXAN VENIN
 • Besi 17.02.2012 / 22:30
  Si kan dhan tender tash fol po pallavra po fol
 • new york 17.02.2012 / 22:29
  per familjen jashari tash paska njerz ktu q e e shajne turpi a marrja kurr mos ju hekshin prej familjes juve more idijota qe e fyni familjen e njerzve q e fal tyne sot boni kommente prej shpis nzete mbas gaftorri aty s e as boren hashim daija sjau ka hek smuni me livrit
 • Flamur 17.02.2012 / 22:29
  Dona ti mundesh me trus beth se keta jan qe kan sakrifikue shum dhe syt jau kan qel nderkobetareve kur ndodhi masakra ne Prekaz. Pra veshe pelenen, shtine cucllen ne goj e mos fol shum.
 • Shqiptaria 17.02.2012 / 22:25
  Bravo bre Murat Jashari se qe sa jemi tu e prit ket deklarate tenden...le ta marrin vesh edhe populli se Hashimi ka deviju prej rruges se Ademit e Hamzes, dhe le ta dine populli se njejt sikur Albin Kurti sot qe po i kundershton negociata me Serbine ashtu bejne edhe Ademi e Hamza nga Parajsa.
 • Agron 17.02.2012 / 22:25
  Te paska shpetu zoti qe ste hyn Ne Shpi keta dy hajna
 • popo 17.02.2012 / 22:23
  duhesh me zgjanu listen se taci e lushtaku sjan vet po t gjith kta qe per nje dekade udheheqen me kosoven duhet tju mbyllet dera nga te gjithe
 • Dona 17.02.2012 / 22:23
  Sinqerisht jam i bindur se Adem Jashari nuk ka luftu qe ju te merreni me bisnes edhe politike , po rri qaty mos u perzi se mjafton qe po te vizitojn .
 • petriti 17.02.2012 / 22:21
  keshtu duhet te jete reagim i cdo qytetari tu kosoves ndaj atyre qe luajne me fatin e nje populli te tere
 • Lili1 17.02.2012 / 22:19
  Aferim! Ju jeni morali, nderi dhe forca e Shqiptareve te ndershem te Kosoves Martire! Poshte Hajnat dhe Kriminelet *kuptohet kush jane ata Hashim Hajni me shoke!
 • genti 17.02.2012 / 22:16
  bravo , se mire e kie
 • gurbetqari 17.02.2012 / 22:13
  oh baci murat punet nuk jan tu shku mir shiku i ka fajin me qeverin ton me krye ? bravo baci murat se ka mi ardhe dita se ne shpinen e jasharve eshte liruar kosova
 • emri 17.02.2012 / 22:13
  se di per qka po perdoret shou Murat Jashari
 • Tafili 17.02.2012 / 22:13
  Marre duhet me ju ardh edhe atyre qe jane ne pushtet edhe ty o Murat se jeni kap veq per interesa te ngushta, mos e perly familjen tuaj dhe veten po rri mire je,se ju jeni ata qe ne emer tuajin po e zhvat Ballkanin e Suharekes turku e ju po ja merrni ynyren,ka i murret edhe shtepine e mallrave ne Skenderaj,kur ti dhane ken te mire edhe Thaqi edhe Lushtaku,e tash jani kap per haramin qe e keni da e po flet keq marre te gjitheve.
 • luta 17.02.2012 / 22:12
  O Murat kemi shume respekt per familjen e madhe JASHARI po ke kujdes per deklaratat se mos pat me ardhe Thaqi ne pushtet pat me humbe lufta pjes e te ciles kam pas fatin me qene edhe une.Jemi deshmitar qe deri me 2008 as edhe nje cent nuk u investua ne vendin ky i ka themlet shteti yne pra ne Prekaz.Kujdes ne deklarata se ne historin ma te re te shqipetareve Thaqi e ka vendin e vete.
 • albo 17.02.2012 / 22:05
  Bash ky ka drejt me ngrit zanin edhe me krtiku dhe me than qe une e solla lirin, e jo hashim thaqi, se hashim thaqi as vet nuk u kan ne luft dhe as therra ne kam nuk u ka hy kurr gjithere ka nejt ne HOTEL te tiranes, bahet pytja kush e zgjodh hashmin si udhqes te UCK-se ?? kur nuk jon mbajt kufar zgjedhje te mbrendshme dhe komnadatet e zonave nuk jon pyte fare. Hashimin ne krye te UCK e ka zgjedh UDB me SHIKun e fatos klosin.
 • Gjykata 17.02.2012 / 22:05
  Murat Gjithe respektin per ty, por kujdes gojes e mos ja degrado vlerat e familjes Jashari!
 • veterani-Drenic 17.02.2012 / 22:00
  Ti je shpresa e vetme per me shpetu kete vend nga shitja dhe tradhtia. Bravo te qoft sepse ka ardh koha qe te dahet "shapi nga shiqeri"
 • behari 17.02.2012 / 22:00
  ktu ka diqka o kall fitili inshalla hajer po Allahi te poshtrit nuk i le pa i poshtru edhe ne ket dunja
 • Te lumt 17.02.2012 / 21:59
  tash i keq Murati dhe familja e ADEM JASHARIT se po e thojn realitetin dhe nuk po i dojn kriminelat e shikun, tahqi dhe shiku me pdk i kan ditet e numruara
 • trimi 17.02.2012 / 21:59
  E KI PERKRAHJEN E KREJT KOSOVES QASHTU VEQ BONU REAL TREGO RALITETIN KUSH QKA KA BA
 • Dardani 17.02.2012 / 21:58
  Nuk i paska jep Thaqi dhe Lushtaku ndonje Tender se edhe ky eshte flliq ne plot e plot tendere n`Skenderaj.
 • LIRIMI 17.02.2012 / 21:56
  LUMT Z.MURAT JASHARI ATA TAKAN TRADHTU FAMILJEN DUHET ME DAL SENET SHESH MU DIT KUSH KA PUNU8 PER MIREN E KOSOVES E KUSH KA PUNU PER INTRESA VETA
 • Butrinti 17.02.2012 / 21:52
  Murat je ka kruhesh me hy ne politike, po rri urte se mjaft keni pushtet si familje, mos ia degrado vlerat.
 • goni 17.02.2012 / 21:50
  Pasha zotin me ka qudite edhe veq sa ngova nje intervist qe kish jep per TOp-channelin, Diqka eshte u zi ne kosove e madhe, mos vall nje revulcion demokratik??
 • o po mire 17.02.2012 / 21:48
  ku qka don me dal i krymy ky thaqi me shoke te tij te shikut
 • atdhe 17.02.2012 / 21:42
  Qashtu bre Murat Jashatri se qeky Hashimi oshte bo boss ne emre te juajin pa merit respket per4 familjen Jashari qe dha gjitheqka per ket vend po ashtu edhe per Rugoven e Hashimin ishalla more Zot po shkon sa ma shpejt prej kti pushteti ani ai Lushtaku kuku ma mire mes me fol per ate mafi qe ka vjedhe vota bravo Murat Jashari
 • blend 17.02.2012 / 21:41
  bravo me ty jemi bravoo
Emri:
Komenti:

 
Sqarim:
Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. Indeksonline mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit Indeksonline.

Ju faleminderit për mirëkuptimin!
 • Të fundit
 • Më të lexuara
 • Më të komentuara
Portali Indeksonline u themelua nga një grup gazetarësh kosovarë në vitin 2010. Përball sfidave të gazetarisë bashkëkohore, të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe origjinale, në Kosovë, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët - Indeksonline nuk ishte veçse një kërkesë e kohës.

Materialet dhe informacionet mund të kopjohen, të shtypen dhe të përdoren por vetëm pas referimit të qartë të burimit të Portalit Indeksonline, në përputhje me kushtet e përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

© 2010-2014 Portali Indeksonline.