Ndodheni
Indeksonline / Lajme
19:55 / E hënë, 06 Shkurt 2012
164 Komente
Veseli Isës: Distancohu nga krimet e së kaluarës

Hyn në nivele të larta politike përplasja për historinë e SHIK-ut,.Ish-shefi i kësaj organizate për të cilën u tha se u shua në vitin 2008 ia ka kthyer Isa Mustafës, kryetar i LDK-së. Nëpërmjet një deklarate të shpërndatë për media Veseli ka thënë se është për keqardhje rruga e anarksië dhe e nxitjes së urrejtjes që po e udhëheq lideri opozitar Mustafa. Ai ka thënë se i duket paradoksale që akuzat po bëhen nga eksponesntë që kanë qenë pjesë aktive në poste të larta ekzekutive të kohës kur populli ynë persekutohej dhe sipas tija ata as edhe verbalisht nuk kanë marrë qëndrim distancues nga krime të tilla, në një referencë të qartë për Mustafën.

Deklarata e plotë e Veselit:

Është për keqardhje se në cilën rrugë të papjekurisë, anarkisë dhe nxitjes së urrejtjes, po tentohet të drejtohet populli ynë nga një pjesë e politikës, të prirë dhe nga kryetari i LDK-së dhe shefi i opozitës, z. Isa Mustafa.

 Në vend të fokusimit në prioritete nacionale dhe krijimit e  respektimit të stabilitetit të institucioneve, tentativa për t'i dhënë kahje imponuese politike, absolute dhe nxitëse gjërave sensitive në princip, pa bazën e fakteve dhe argumenteve dhe në rrugë joinstitucionale, të përkujton një kohë dhe mentalitet që popullit tonë i kanë kushtuar shumë në të kaluarën, me të persekutuar, burgosur e vrarë.

Për më tepër, është paradoksale kur pjesë të këtij procesi bëhen pikërisht eksponentë të cilët që nga femijeria ime kanë qenë pjesë aktive dhe me petkun më të lartë ekzekutiv të kohës e atyre veprimeve, dhe asnjëherë deri më sot, as edhe verbalisht nuk kanë marrë qëndrim distancues nga krime të tilla.

Është e vërtet se pas luftës në këtë vend kanë ndodhur disa krime që e kanë turpëruar dhe gjakosur lirinë, dhe ato duhet doemos të zbulohen, por këto tragjedi askujt s'duhet t'ia japin privilegjin e atakuesit, aq më pak, turpin e kënaqësisë dhe përfituesit për momente politike, siç është bërë praktikë e zakonshme kjo nga të tillë.

Kryetari i LDK-së, si dhe çdo kush para e pas tij, duhet të deklarohen dhe marrin përgjegjësinë etike e juridike për akuzat që bëjnë, para organeve të drejtësisë, sepse në të kundërtën, turpi dhe përgjegjësia do të jenë njëtrajtshëm me ata që kanë kryer krime të tilla.

Une jam munduar e po mundohem të qëndroj larg kësaj gjuhe për hir të interesit nacional. Tekefundit, tek populli, shteti dhe zoti secili do te marrë çdo ditë atë që meriton.
 


Kendi i komenteve
 • aliriya 25122012 25.12.2012 / 05:22
  kriminelat veq po shtzn kohen edhe pula nese kan mzt dot dalin para ligjit por nuk ka ligj ne ks a ni yingjir i keq ishalla e ban njeri mir se yoti jav ka thz qafen boll
 • miloti 15.10.2012 / 00:05
  Kadri veseli esht Baba i Kosoves e kure te marrin vesh qisi politikana si Arben gasha e qisi pizhimuzhash kushe esht ky ky del ne penzi ha ha ha
 • ai qe di shum per ty 18.03.2012 / 20:25
  kadri vesel do te denohesh ne hag,ti e di ,se provat jan tu tu mbledh.
 • remzi rexha 08.02.2012 / 22:35
  ja ka kthy nderin shqiptaris
 • afrim bytyqi 08.02.2012 / 22:34
  i madh esht e ky , lum Kosova qe e ka
 • besim morina 08.02.2012 / 22:33
  a ti ki mi qit npension politikanat ski konkurenc
 • kosovari 08.02.2012 / 12:19
  Federal Agent -it Jo valla, hiq nuk na ka mungue UDB-ja,veq se me emer shik.
 • prishtina 08.02.2012 / 11:38
  KADRI VESLINOVIQ UDB
 • Federal Agent 08.02.2012 / 09:28
  Nuk keni faj ju qe jeni kunder SHIKUT,se ju mungon UDB ja.jeni mesu me hanger e me pi me ta nat e dit edhe plus me i qerros me ka nje femer shqiptare
 • kulleri 07.02.2012 / 22:36
  shum deklarat e fort a rrnofsh o madhi z.Kadri Veseli se kesi njerz si duhen Kosoves!
 • DEMOKRATI 07.02.2012 / 22:32
  JU KA PRISH FOLEJA SHIKISTAVE EDHE JU KAN SHPERNDA ZOGJET NE QDO CEP TE BOTES. KOT E KENI SE TE GJITHVE DO TE JU VJEN KOHA SHUMICA NGA GJYGJI E AJ QE I SHPETON GJYGJI DO TE DENOJ ALLAHU PER VRASJET PAS SHPINE SE TRIMAT NUK VRASIN PAS SHPINE PAS SHPINE VRASIN VETEM TE MARRET EDHE TE LIGET.
 • Doni 07.02.2012 / 22:25
  Kryminister z.Kadri Veseli
 • Albinoti 07.02.2012 / 22:24
  Degjoje injorancen e perkrahesve te SHIKut "Shiku ka qene i pranuar nga sherbimet e huaja"!!! Sigurisht, shtetet e huaja duhet te kene kontakte edhe me organizata kriminale per t'i ditur qellimet e veprat e tyre. Edhe Bin Ladeni ka qene "partner" i Amerikes, Sadam Huseini po ashtu.
 • MITROVICA V.K.M 07.02.2012 / 21:50
  OOOOO LUM KOSOVA QE E KA KIT NJERI KAQ TMEQUMM BRE QE BOLL RRALL DEL NTV ME FOL VEQ SA HER PO FOL ZEMRA POM RRITET QE KA KSI NJERZ T MEQUM NKOSOV
 • emini 07.02.2012 / 21:42
  nje pyetje per argatet e LDK-se, AAK-se dhe VV qe me kane obligim partiak per te qene aktiv ne komente A pajtoheni qe te gjithe te angazhohemi dhe ta dime saktesisht se sa zyrtare te SHIK-ut ka ne parlament nga radhet e PDK-se dhe sa bashkpunetor te UDB-se ka ne parlament nga radhet e LDK, AAK dhe VV dhe ne fund te publikohen biografite e te gjitheve dhe ta shohim se kush i ka ndihmuar Kosoves e kush ka punuar per Serbine ?
 • kiki 07.02.2012 / 21:20
  Titizmi i ka thelle rrenjet neKosove, kete e deshmon edhe "Akademiku" Isa Mustafa me qendrimin e tij . Frika se mos edhe atij do i dalin "te palarat" e frustroi dhe del e komenton per SH.I.K.-un, edhe pse dihet boterisht se ky institucion ishte legal dhe i njohur per te gjithe( mbase jo per injorante).Rreziku ishte nga organizatat e sigurimit te cilat partijake (psh. Sigurimi i atdheut)dhe jo nga ata te cilet bashkepunuan me SHBA-te.Prandaj le te del e verteta pr ata te cilet ,ne rolin e viktimes notuan ne jeten politike dhe publike te Kosoves.
 • albana 07.02.2012 / 20:58
  xhejms Bond uroje te behesh sa ma shpejt kryeminister i KOSOVES , eshte nder dhe krenari qe je shqiptar
 • M.Kryeziu 07.02.2012 / 20:56
  ata qe mundohen ta perlyejn Kadri Veselin jane pikerisht tradhetaret e ketij vendi
 • morina 07.02.2012 / 20:55
  zoti ju shperbleft ju dhe familjen tuaj per kontributin e dhen per kosoven Z.Veseli
 • prizereni 07.02.2012 / 20:54
  krenari e gjalle Kadri Veseli
 • Besi prizeren 07.02.2012 / 20:53
  sa analfabet eshte a e pe se besoj qe ti e kupton deklaraten e tij , matematik e ran eshte fjalori i tij per analfabeta
 • vala 07.02.2012 / 20:17
  Kadri VESELI është bërë sëmundja patologjike e Sërbisë, kriminelëve dhe komunistëve andaj e di fustrimin e tyre se futja e Kadriut në politiken kosovare i komplekson shumë këta njerzë........... me sinqeritetin më të madh neve po na rrisin krenarin këto reagime nga njerzit e tillë.
 • Veterani 99 07.02.2012 / 19:52
  Ku eshte komentuesi me nofken DRENICAKU. Pse nuk po nihet ai njeri. Une ne vend te lakmit po e lexoj komentet e tij.
 • Mitrovica 07.02.2012 / 18:58
  pse nuk po na qitni komentin persh:nga Mitro
 • Qendrim.. 07.02.2012 / 17:23
  Tekefundit, tek populli, shteti dhe zoti secili do te marrë çdo ditë atë që meriton.
 • Besi 07.02.2012 / 16:43
  Qka po folni palidhje kur nuk e njihni njeri, e lum Kosova qe ka njerz si ky edhe te kisha pas diqka te familjes isha krenu me to Kadri Veseli
 • Mitro 07.02.2012 / 16:38
  Kryminister Kadri Veseli
 • Mitrovica 07.02.2012 / 16:31
  Rrini mos folni kot kur se njihni Kadri Veselin po i shof shum komente qe ja keni pershfishi grun marre ju koft,sa per info meja pa grun e ka manikeni si vet qishtu femin veq zoti qe ka dite mei fal te lumnt na per allahin si kater pellumba.......Krenohemi qe je Mitrovicali jemi me tyyy veq vazhdo!
 • ferizaji 07.02.2012 / 15:36
  mjen keq qe shum komente ilexova po disa shum shokuse jan e sidomos disa qe nuk kan informata te duhura se kadri vesel nuk lind nana ma eju me opinjone te juaja mos shkruni palidhje se sini sen per keto pun
 • mitro 07.02.2012 / 15:29
  per mitrovica --- une vet jam i mitrovices , e mos ja fut kot se ti nuk e njeh K.V. edhe shumica e njerzeve nuk e njohin vetem me inate folin. ata qe e njohin vetem 10% mjafton. nuk ka njeri ne KS. qe eshte me i paster se ky ne qfardo aspekti. i lexova krejt sms dhe askund nuk munda me gjet nje fakt qe e venit figuren e ti, te gjitha sms kunder ishin akuza kuturu per inate politike dhe me mire me then shpifje. te ky njeri bash hiq nuk keni ku kapeni
 • ARIT-LKJDPDK 07.02.2012 / 15:27
  Lexoj lajmet shoq, nuk kometohet paushall Publikuar: 05.02.2012 - 09:37 Beograd, 5 shkurt – Prishtina nuk do të paraqes paraprakisht si kusht njohjen e Kosovës për bisedimet e kryeministrit të Kosovës me presidentin serb. Do të pranojë bisedimet vetëm nëse do të jetë temë rregullimi i marrëdhënieve ndërmjet dy shteteve, të cilat janë problematike, ka thënë për gazetën serbe Blic, Azem Vllasi, këshilltar i kryeministrit Hashim Thaçi.
 • Lina 07.02.2012 / 13:42
  O Isa me qen burr i mir ben ma shum per prishtinen..... as kemb nuk mundesh me ec nga mos puna e komunes per heqjen e bores... e le me me makin. Po ska faj se nuk ka koh me i kry pergjegjsit e veta si kryetar se ka me dal me shit intelekt neper gazeta e neper universitete private. Qfar profesori more ai qe as per lendet e veta nuk ka liber shqip. Na mori lumi e haj medet
 • celi 07.02.2012 / 13:14
  njerz ju nuk e dini kush asht i respektuari kadri , aij esht nje njeri qe ka dha shum per ket vend prandaj e meriton nje respekt .
 • Vini 07.02.2012 / 13:06
  Isa i shkret me pune spo mundet me fitu vota e po mundohet me rrena e dallavere po sja nxa per te madhe se me pas pak ftyr sot kish jetu ne beograd e jo ne prishtin. Veq perpara Kadri Veseli e mos e lodh koken per kta udbasha te mbetur qe po tentojn ti njollosin te gjith ata qe kontribuan per atdhe se nje dit do ta shofin se tentimet e tyre jan te kota dhe kadaldale do te shperngulen ne serbi ku edhe e kan vendin e atje le te merren me spiunllaqe e me llafe te kafeneve.
 • Prizrenasi 07.02.2012 / 12:29
  TI O KADRI VESILINOVIQI JE VRASESI I KOMANDANT DRINIT. TI O PJELLA E POSHTER
 • ismajli 07.02.2012 / 12:11
  mbrojtja me e mire eshte sulmi, (sju shkon larg joo)
 • SHIKU 07.02.2012 / 12:07
  SHIK-ku eshte ne gjendje me nis luft por nje gje i them luften ka me humbe siq i ka humbe te gjitha luftat qe ka ba ne raport me Shqipetare. Dje ju gjujt Albinit e sot Ises. Isen edhe kan me friksu ama Albinin jo ai eshte i madhe dhe i pa Thyshem. Shiku duhet te vetedenoncohet dhe Kadri Veseli te kerkoj falje per terrorrin qe po ju shkakton njerzve te ndeshem,bizneseve dhe vete shtetit te KOSOVES. Turp SHIKUT.
 • prishtina 07.02.2012 / 12:02
  definitivisht dita dites po e tregojn veten qe jan egersina
 • Arti 07.02.2012 / 11:45
  Udheheqesit vine ashtu siq eshte populli (pasqyra e popullit),po si shihet komunizmi eshte ne ramje dhe ne pushtet muk do te ket mo komunist sepse nuk ka shume popull te till e per ta udheheq nje shtet don burrni per ti shty gjanat e per tu perball me to po dine se nne keto procese qe kalon kosova nuk ka forc politike dhe lider qe ballafaqohet me to saqe edhe lobimi i disa liderve ne opozit ka qen i kordinuar per mos te fituar sepse i kan pas fril proceve qe do te kaloj kosova .,Ma mir na bjene nejt ne opozit se me u ballafaqu me probleme ,,Thanje e AKADEMIKAv.
 • Arti 07.02.2012 / 11:42
  Udheheqesit vine ashtu siq eshte populli (pasqyra e popullit),po si shihet komunizmi eshte ne ramje dhe ne pushtet muk do te ket mo komunist sepse nuk ka shume popull te till e per ta udheheq nje shtet don burrni per ti shty gjanat e per tu perball me to po dine se nne keto procese qe kalon kosova nuk ka forc politike dhe lider qe ballafaqohet me to saqe edhe lobimi i disa liderve ne opozit ka qen i kordinuar per mos te fituar sepse i kan pas fril proceve qe do te kaloj kosova .,Ma mir na bjene nejt ne opozit se me u ballafaqu me probleme ,,Thanje e AKADEMIKAv.
 • DRENICAKU NDRYSHE 07.02.2012 / 11:38
  JO MERITA KA E PER MERITA E KA SHPERBLYAR SERBIJA E RUSIJA QE I KA VRA FTYRAT MA EMINENTE TE KOMBIT TURPPER KET VRASES PIS E PER JU QE E PERKRAHNI VRASESIN TURPI RAFT MI JU E PER KET VRASES DIHET
 • perimetri 07.02.2012 / 11:11
  Ky zotin dhe popullin le ti len anash mundet me fole veq per krimet dhe kriminelet aq dine ky njeri.....zot ruana prej ketyre bythepalare
 • MITROVICA 07.02.2012 / 11:06
  o KADRI VESELI PO TE PYS VETEM NIPUN MEM TREGUE TI APO DIKUSH QE E DIN SE NE NI KAFE KAM NDEGJUE SE JAKUP KRASNIQIN ME 16 DEPUTET KENA MI HJEK PREJ PARLAMENTI KENA ME JA BA MA ZI SE VV E KY NJERI ASHT BASHKPUNTOR DHE KOJSHI I JUAJI KY ASHT LIRIDON HAJDARI NGA CERAJA KY ASHT KERCNUE EDHE MA ZI PO SPO MUJ ME JA SHKRUE VSI KA THAN THUNE TE VERTETEN PSE JAKUPIN ME 16 DEPUTETET TE PDK,S
 • ari 07.02.2012 / 11:02
  per --LKJDPDK--azem vllasi nuk eshte keshilltar i HASHIM THAQIT.
 • DRENICAKU NDRYSHE 07.02.2012 / 10:59
  kta pisa kan luftue me hjek shkaun e ne pushtet te vin QETNIKET ,KTA JAN VRASESIT TE MENDJES SHQIPTARE ,pse e vrat SHEFKI POPOVEN , PSE E VRAVE FERKI ALIUN PSE PSE VRAT PSE
 • qytetri i kosoves 07.02.2012 / 10:53
  O njerz mos shkrui pa lidhje un mendoj qe ket njeri e kundershtojn vetem perkrahsit e serbis edhe ata komunist e fundit qe kan met,me nihmen e kti njeru dhe shokve te tij kosova sot merr frym lirshem dhasht zoti te jet ne hirarkin sa me te lart te shtetit ton qe na krijoj ky njeri me shoket e vet e te ja shofim hajrin te gjith si shqiptar ama bash si shqiptar e jo si klysh te serbis qe po behen edhe me te kqij se vet shkijet.Mos guti ndalunii mendon lirshem edhe andaj shprehuni nesi vertet jeni shqiptar. Respekt per z.VESELIN
 • LKJDPDK 07.02.2012 / 10:25
  PSE BRE JU PARASHUTISTAT NE PDK PO U DJEG. ISA E KA PAS SHEF AZEM VLLASIN KSHILLTAR I MILLOSHEVIQIT E TASH KSHILLTAR I THAQIT. NUK KA QKA FOL KADRIU PER KOMUNIZEM DHE HISTORI TE LDK-ES. E PSE PRA ME QET LDK FASHISTE BANI KOALICION PDK NAZISTE. EDHE TASH MARRVESHJE ME ISA MUSTAFEN BANI THAQI E KU ISHE TI Z. VESELI GJAT KETYRE MARRVESHJEVE. SPAKU MOS U MUNDONI TE NA SHISNI MORAL. PO DOKET PUNA
 • ari 07.02.2012 / 10:20
  Deklarate teper e mire dhe shembull per te tjeret. ndersa thenja e meposhtme eshte thenje e vitit 2012. Tekefundit, tek populli, shteti dhe zoti secili do te marrë çdo ditë atë që meriton.
 • ruki roni 07.02.2012 / 10:20
  o ju bythe pa lar se hedhni vrer mbi njerzit me te merituar te kombit .po ku ishit ju gjat luftes qe nuk ju ka ndije zeni deri tani.o ju nipat e serrbis se ju keni gjak te prishur,vetem ni dua tju tregoj se jeni que pesh para taksiratit fyeni djemet me te mire te kombit por nuk do ju lejojmi me te ikeni per shqiperi por duhet tju dergojmi ne vojvodin se aty e keni vendin...
 • Gjakovari 07.02.2012 / 09:45
  Paramendoni, krimineli,hajduti,njeriu anti Kosove z.VESELI po shtyhet me akademik,Prof,Doktor ISA MUSTAFEN. Poooo keto pallavra vetem ne Kosove ndodhin, nje rrugaq del e shtyhet me akademikun ncncncncncncnnc dilni ooo popell e zhdukni kete QEVERI te KORROPTUAR DERI NE FYT.
 • dardan 07.02.2012 / 08:32
  Jomorenuk esht patriot ky esht pergatitur nga KBja e3dhe udb ja
 • bravo 07.02.2012 / 07:48
  E njerez, nuk ju shkon mendja qe ata emra te vrar, mund ti kete vrar nje dore afer Ibrahim Rugoves. Qe Rugova me fitu si gjithmon viktim, i ka viktimizu njerezit e vet, dhe ndoshta po nga idsa njerez qe i kan than vetit Shik kan kry pune per Ibren
 • vitp 07.02.2012 / 06:47
  pershendetje nga isa sjam ka quditem se shefat e ti ruset qe i ka ne gjak e dirigjohne po edhe keta sjane aq dashamire te vendit se keta me dashte vendin kishin dhane per vend e jo ti marrin nga qindra miljona nga ky vend i lodhure turp keni me marre ate qe e meritoni.
 • Atlanti 07.02.2012 / 03:16
  Kadri, le me pallavra dhe tregona p.sh. qka ke ndermare deri me tani per rikthimin e 12 mij shqiptareve nga veriu i Mitrovices te deportuar ne shkurt te vitit 2000?
 • Guri - UCK 07.02.2012 / 02:12
  NJERIU ME I DUHUR I KOSOVES, RESPEKT PER JU, JU JENI SHPRESA E KOSOVES. LUTEM JU QE TE HYNI E TA UDHEQENI KOSOVEN.
 • seriozi 07.02.2012 / 01:26
  Pere Agimi i ke permedn disa kriminel pore e ke harru me e peremend edhe nje krimeinelqe qe ka ba krime te medha e ai esht RRUSTEM MUSTAFA - KRIMINEL REMI
 • tarzani 07.02.2012 / 01:19
  O ju popullata budalle e Kosoves ma mire dilni hjekne boren e te shkojn femija ne shkolle sa sa rrini tu hanger si kudra te kqija ketu, fare e flliqt
 • EUUUUU 07.02.2012 / 00:54
  TAA KA PALU ISA. TA KA MSHEL GOJEN
 • Pyetja... 07.02.2012 / 00:47
  O Kadri Veselinovici ti si shef i SHIK-ut qe je kan a din me na kallxu pse kur te ka kerku Naim Miftari i cili ka qene agjent i larte i shikut pra vartes i yti te sqarohet se si dhe kush e ka vra Xhemajl Mustafen ti i ke then ; KJO NUK ESHTE PUNE PER TY??!!! si patriot qe po na shitesh qe i ke mbrojt interesat kombetare etj.etj a ka qen detyre e SHIK-ut me i mbrojt dhe me i hetu vrasjet e shqiptarev qe kane ndodh mas luftes?? une spo e kuptoj cila ka qene detyre e juaja ma spari pasi ju thoni se keni qene aktiv deri ne qershor 2008? mas luftes jan vra qindra shqiptar qysh ju dhe agjentat e juj nuk jeni kan ne gjendje asnje vrasje me zbulu? mas luftes jan vra dhjetra shqiptar ne veri te mitrovices dhe jane shperngul ne menyre te dhunshme mbi 11 mije shqiptar nga shtepite e tyre ne veri te Mitrovices dhe sot e ate dite ma nuk jan kthy, cili ka qene roli juaj ne ate kohe? a kjo paska qene mbrojtja e interesave kombetare a??? ju ne ate kohe keni thene se agjentet tane kane depertu ne zyrat e qeverise se serbise dhe kane nxjerr dokumente me thase a si paski lexu ato dokumente sepse shperngulja e shqiptarve eshte gatuar pikerisht ne ato zyra?? une spo kuptoj qka n'hamam keni ba ju gjate gjithe ketyre viteve?? pergjigju ne kto pyetje se je msu ti me ja dhane ne leter pyetjet Baton Haxhiut e me ti lexu ai ty, REALISHT
 • Ardian 07.02.2012 / 00:42
  Marre me ju ardhe me akuzu pa fakte per vrasje o pisa!! UCK dhe SHIK-u kane luftu VETEM kunder serbise dhe shpiunave te tyre. Per keto vrasjet....a e dini qe pisat e LDK-se kane perfitu VOTA...pushtet, pasuri, ...e keto vrasje e kane demtu dhe vazhdojne me demtu PDK-ne, AAK, SHIK-un...jane demtu shume nga kjo. Kush e demton veten o pisa?? Cila parti punon kunder vetes o pisa?? Isa KOMUNISTI dhe do pisa ne LDK luten perdite mos mu zbulu autoret e vrasjeve te zyrtareve te saj. SHIK-u ka qene organizate kombetare!!
 • LIRIMI 07.02.2012 / 00:38
  Ky esht njeri qe ka urdhnu me vra shqiptar mas lufte ky esht njeri i hashim thaqit e i serrbis.
 • Beni 07.02.2012 / 00:34
  Pastroji njehere rruget Iso (se per qata paguhesh) e pastaj tregona se cka ke me thane...
 • Arbri 07.02.2012 / 00:22
  I menqur je o Kadri Veseli, koka jote nuk eshte per dy kembe por per katër.
 • Per \Yllken 07.02.2012 / 00:07
  Mo se me mbyte me ate melankoli ,,na fute ne gjunah ..te kan katandis ete kane vjedhe ,vra e pre dhe po te prejte e vjedhin ti me filozofon...
 • Yllka 07.02.2012 / 00:03
  Po e ndjiej veten keq kur po ju lexoj keto komente,madje te dy paleve.Po tregon qe vertet nuk keni kulture e as njohri elementare e mos te flasim per edukate shqiptare.Mendoni para se me shkru per gjera te mdhaja per figura shtetformuse ,por edhe per te vdekurit.I lumi ai apo ajo qe ka durim se gjerat do te ndriqohen dhe disa do te turperohen per nxitim.Jeta eshte e gjate dhe e shtrejte prandaj keni besim se e faktet jane kokeforta.Por seshte koha per perqarje sepse per kete liri o ju... eshte dhene shume shume qka e shenjte e dashur dhe e dhimbshme andaj mos e perbuzni,se do te malkoheni .
 • Albinoti 06.02.2012 / 23:49
  Nese ndonjehere Kosoves do t'i vie era shtet ky Kadri Veseli do te kalbet ne burgun e Dubraves. E nese nuk vjen ajo dite atehere ne duhet te ikim nga burgu i quajtur Kosove ku qyqaret, katunaret, Shikistat e kriminelet tjere e bejne ligjin.
 • Per MIrsadin 06.02.2012 / 23:45
  SHBA dhe SHIK--kurgjo nuk kane te perbashket perveq raporti i zbardhjes se aktivitetit te ketyre krmineleve...
 • meta 06.02.2012 / 23:45
  Bukuroshja edhe shoqes tone Egzones. Shpirtin s'un ja ha ,vetëm atëherë kur ti del. Mes harro se shpirti nuk i del veq ka goja po edhe ka ana tjetër. Mbase jeni dy veta atëherë qitni turr a jaz kush me ja hanger përpara e kush mbrapa. Ju uroj fat të dyjave.
 • Mirsadi 06.02.2012 / 23:29
  Z.Veseli ju mos u mirrni me kritika te njerzve te ult ju jeni njeriu i cila ja ka besu edhe ShBA-ja me e udheheq SHIK-un ata pun e kryjn vetem njerzit e mdhenj siq jeni ju po ju deshiroj se sa me par te hini ne politik edhe basjk me shoket e tu te pushkes ti bashkangjitesh edhe penes me ata shok te luftes.
 • 0 ballist 06.02.2012 / 23:22
  Paske reshqit,i paske hip skijave si vv,po cfaere figurash te ndritura,qe kane qene tradhetare dhe dezertor lufte gjithe ata qe i ke permend jane spiuna dezertor sikur albin kurti qe e meriton sot o qorr,Tekefundit, tek populli, shteti dhe zoti secili do te marrë çdo ditë atë që meriton.
 • rroni 06.02.2012 / 23:22
  Ekziston raporti i KFOR US /NATO dhe shuem bukur e spejgon aktivitetin eketyre matrapazeve e ska cka me u fshehe ketu ajo ka dale per siperfaqe...
 • Visari 06.02.2012 / 23:18
  Pershendetje o Kadri Veseli, kemi pasur fat të madh qe te kemi ty, jeni një burr i vendsour, jeni hero i gjall i kosves. Gjatë kohes kur ju ishit Shef I Sherbimit të Kosoves (SHIK) ishim shum më të sigurt. Uroj qe ju te bëheni kryeministri i ardhshem, sepse vetem ju mund ta zëvëndesoni z.Thaqin.
 • dani 06.02.2012 / 23:15
  repekt per trimin e kosoves Bekim Haxhiun por ky far ish shefi i tij Kadri Veseloviq asht agjent i UDB serbe
 • Jahiri 06.02.2012 / 23:14
  Kadri krimineli (KK) mban ders -- ky eshte turpi i Kosoves.
 • gazi 06.02.2012 / 23:12
  drenicak o burr keni shumë trima po mos harroni që sa keni pasen trima edhe shpihuna qaq ma shumë keni pasen ae ke nie at fjalen e moqme 12 shpi 24 hajna qishtu me shihunllak i keni pasen pounet more bark cullak drenice
 • LEZETJA 06.02.2012 / 23:10
  PSE O ISA M.USTAFA PO JA CET GJUMIN KSAJ FLLIQESIRE , TASH PO JA NIJM EREN E FLLIQT . PO KY NJERI ESHTE MA BET SE SHTAZA , E PASKA KAP XEKRRA E TASH , PO QET SHQELMA . PO KU KARIKATURA , PREJ FRIGE E KA , O NJEREZ , SE TRIMI NUK REAGON MENJEHER ,. KY SHQIPFOLES , E DIN SE I KA ARDH EXHELI TE DERA , O ISHALLA ATA QE TE KAN PERDOR SI KLYSH , SERBET TE VRASIN , QE TE MOS FLLIQ DUART ASNJE SHQIPTAR ME TY .
 • PRARONA 06.02.2012 / 23:03
  ANI ROBERT DE NIRO KY FARE ZHYLLANI
 • lumi 06.02.2012 / 23:03
  Mos shit fore gramatikore Kadri VeseliU. Trego cilet zyrtare te SHIK-ut i vrane Xhemail Mustafen dhe dhjetera aktiviste te LDK-se. Kallxo qysh ki firma neper Evrope. Qysh ki shpia e prona te tjera. Qysh e kontrollon bashke me Hashimin biznesin e naftes qe nga fundi i luftes. Qysh keni vjedhe prona shoqerore. Qysh ke instalu vrases ne polici. Qysh i ke prish raportet me shtetet mike te Kosoves ne Evrope. Qysh zevendesi yt dhe sot deputet ne Kuvend e kontrollon biznesin e kokaines dhe heroines prej Urosevaci ne Ceki. Kallxoni, e mos rreni miletin, he Zoti ju vrafte, more bandite te etur per gjak shqiptari...
 • Ardiani 06.02.2012 / 23:01
  Pajtohna, Isa ka krye krime n'kohe te ksak-se e ti Kadri ma vone. Kurgju nuk dalloni prej njani tjeter. Ani me lexu fundin e kesaj deklarate ta merr menja që ky njeri mizen nuk e shkelë, shyqyr qe populli po ju njeh secilen herë e më mirë.
 • BALLISTI 06.02.2012 / 22:59
  KETA VRAN,MASAKRUAN DHE TERRORIZUAN FIGURAT ME TE NDRITUAR TE KOMBIT SHQIPTARE.SIQ ISHIN AHMET KRASNIQI,TAHIR ZEJMA,ENVER MALOKU,SMAJL HAJDARI,KOMANDANT DRINI,UKE BYTYQI.KETA JAN SHIKU SEPSE KESHTU KISHIN MARRE INSTRUKCIONE NGA SHKIJE,UDB/JA.TASHE KETA PO E VJEDHIN KOSOVEN,PO E SHESIN KOSOVEN.NGRITU O POPULL KUNDER KETYRE TRADHETAREVE HAJNAVE DHE IDIOTAVE. MOS I BESONI KETIJ KRIMINELI.
 • Rrofte Robert De Niro shqiptar 06.02.2012 / 22:56
  Te lumte Kadri Veseli
 • per Drejtesine 06.02.2012 / 22:55
  Mire jau din tradhetari emrat shokeve tradhetare ,ti paske shpetu,po dijeTekefundit, tek populli, shteti dhe zoti secili do te marrë çdo ditë atë që meriton.I paske fut edhe disa heronje aty qe se kane vendin aty,ata jane neper libra historish neper minumente qe i perkujton kosova por disa tradhetare shoke te tu mire i paske dite
 • KUMANOVA 06.02.2012 / 22:54
  Vetem njerez si N.Bllaca dhe N,Miftari ju dalin hakesh juve o kriminele te flliqt , po si mundeni ende te jetoni te qete more pas tere atyre krimeve , femijve bonjake , o zot po keto gjera as kafshet nuk i bejne . As cetniket nuk kan ber me keq . O ti k.veseli psikopat , shko more ne ndonje shtepi per , te meta psiqike . A po shef endrra , nga vrasjet qe i ke porositur , kush i paguante vrasesit , pdk apo serbia . Flliqesire e ndyte je.
 • O drenicak 06.02.2012 / 22:52
  APO DIN TI QKA JE KA FLET KUSH JE TI QKA DIN TI AKI PIK GJALKU SHQIPTARI TI QFAR LUFTE LUFT U DASHT SA JUN KAN SHKJET KTY ME LUFTU EJO TU IK PER SHQIPNIA E TU VJEDH E TASH DALIN LEHIN KISHE NJA QKA KINI BA JU KNI VRA SHQIPTAR KUSH JENI JU QKA JNI JU QKA DONI JU
 • aj qe jau ngul 06.02.2012 / 22:51
  o ju anti kombtar qe shkrueni per njerzit e luftes keq ku ishit deri tani pse nuk keni then me heret keto fjal.por ne ate kohe ishit ne bire te miut,po mos harroni se nese ni dite do hallakatet kosova vetem ne serrbi ju lam me shkue se tani po e trgoni fytyren e vertet se ju ka prish vllaznim bashkimi me shkije
 • Bukuroshja 06.02.2012 / 22:50
  T paska hije per gjithcka s kisha besu qe je shqiptar,me t vertet paske face Amerikane,ta ha shpirtin Egzona
 • DARDI 06.02.2012 / 22:48
  ISA PO DISTANCOHET PER QATA PO KERKON PREJ SHIK LE TE DALIN PARA GJYKATAVE OS EMOS TA PENGOJNE QESHTJEN E KOSOVES
 • RRofsh gjems Bondi Yne 06.02.2012 / 22:48
  shumica prej tyne o gjemsi yne s ja ka ni eren barutit e komentojne ketu ,Rrofsh sa malet shoku yne 30.000 anetaret e tu te qojne te fala.jemi mbete pa pun dhe mezi po presim nje ze nga ti ta bejme kosoven e paster nga keta fundrrina
 • Fatmiri 06.02.2012 / 22:47
  Dmth K.Veseli e paska mizen pos veshi...
 • messi 06.02.2012 / 22:45
  O kadri shumica e m´komentuesve e meritojne ate qe e the ne fund. Tekefundit, tek populli, shteti dhe zoti secili do te marrë çdo ditë atë që merito qe e the ne fund
 • I madh je K .V 06.02.2012 / 22:43
  oj lulija jone me limana kush ia ka inati KV ju q.... Tekefundit, tek populli, shteti dhe zoti secili do te marrë çdo ditë atë që meriton.
 • rroft Kadri Veseli 06.02.2012 / 22:41
  . Tekefundit, tek populli, shteti dhe zoti secili do te marrë çdo ditë atë që meriton.
 • DEMOKRATI 06.02.2012 / 22:38
  O POPULL A JENI TE VET DISHUM SE ME PARE TE TAKSAPAGUSVE TE KONSUMATORVE TE KEKUT EDHE TE PTK EDHE TE SHUM NDERMARJEVE PUBLIKE. JAN VRA SHUM FIGURA TE NDRITURA TE POPULLIT TON KJO ESHT MA ZI SE NE KOHEN E SERBIS.
 • besi 06.02.2012 / 22:35
  BRRAVO ROBERT DE NIRO , PO JAU ZA PER TE MADHE QE NUK PO JA SHPALOSNI ISES SE ATI I DJEG PER VETI SE E DI AJ QKA KA BA. RROFSHI O DJEMT E SHIKUT SA MALET E SHQIPNISE.
 • DREJTESIA 06.02.2012 / 22:31
  NENE MOJ MOS QAJ PER DJALE, ME TRE PLUMBA NA I VRANE NA I VRANE NA I SHANE NA I THONE TRADHETORE.....KOMANDANT DRINI,SMAJL HAJDARAJ,AHMET KRASNIQI,ILIR KONUSHEVCI,ZAHIR PAJAZITI,UKE BYTYQI, ISMET RACI,AVOKATI MANAJ.ENVER MALOKU,XHEMAJL MUSTAFA,TAHIR ZEMAJ, FERAT SOPI I PLAGOSUR RENDE,EJUP VISOKA,I PLAGOSUR, E SHUME TE TJERE TE VRARE DHE TE PLAGOSUR NE KOSOVEN TONE TE LIRE...SHUME VRASJE ENIGMATIKE E KU KETE JU SHERBIM INFORMATIV I KOSOVES....SIPAS INFORMATAVE TE HUAJA EDHE DY ISH PJESTARE TE SHIKU I KANE DEPONUE DEKLARATAT E TYRE SHERBIMEV TE HUAJA PER ELIMINIMINE TYRE...
 • Shume mire 06.02.2012 / 22:25
  Kad. Tekefundit, tek populli, shteti dhe zoti secili do te marrë çdo ditë atë që meriton.ri ju paske kallezu mire ata qe marrin vesh:
 • GjitheVETEVENDOSJE 06.02.2012 / 22:24
  kadri veseli bashke me dekleraten i paska lshu edhe shoket dajt tezaket nipat e mesat me komentu....po kryeministrin harroo..
 • Drenica 06.02.2012 / 22:24
  Kur te doni o pacifista ne kena ba lufte me Seri per 100 vjet rresht ju ve ju ham pa pjek,kur doni lufte anarki mjafton nje ze nga veseli ose thaqi nese doni lufte ,por ju jeni veq do m... qe komentoni e shurren vet s dilni naten me ba
 • Drenica 06.02.2012 / 22:24
  Kur te doni o pacifista ne kena ba lufte me Seri per 100 vjet rresht ju ve ju ham pa pjek,kur doni lufte anarki mjafton nje ze nga veseli ose thaqi nese doni lufte ,por ju jeni veq do m... qe komentoni e shurren vet s dilni naten me ba
 • Veterani 99 06.02.2012 / 22:23
  Sa komentuesi koka ne kete portal. Me pas kane te mare e te mire,sa kohen e keni hargju duke shkru ketu,ma mire ish kane me dale e me hjeke bore para dyerve e banesave te juaja. Nuk keni intelekt me i klasifiku keta njerez,prendaj kaciat e te bora per te miren e vendit ,,,
 • 30.000 anetaret e shikut 06.02.2012 / 22:21
  Ne jemi hati gjejms bondi yne. Tekefundit, tek populli, shteti dhe zoti secili do te marrë çdo ditë atë që meriton.ne fund secili e merr ate qe e meriton
 • Per Beratin 06.02.2012 / 22:20
  Fale te kofte merre e maje ne shpi se send so ka na duhet ky njeri ..as kurrkush spo ta merr..a SHIK-ut i hupte fara me krejte ata qe e kane marr dhe po e marrin Kosoven ne qafe...
 • S paska me marre gjumi Isa putinin 06.02.2012 / 22:20
  . Tekefundit, tek populli, shteti dhe zoti secili do te marrë çdo ditë atë që meriton.
 • Rexhi 06.02.2012 / 22:18
  Isa ruje veten hahahahah,a po kupton kete fjali si per ty si per Albinin; . Tekefundit, tek populli, shteti dhe zoti secili do te marrë çdo ditë atë që meriton.
 • PRISHTINA 06.02.2012 / 22:16
  O Z ISA PREJ FILLIMIT U DASHT MU KOQIT E JO TASH. PO E DI QE SHUM E KRIMI NE KOSOV U PERBI PER HIR TE INTERESAVE KOMBETARE E KTA FAQEZI QASHTU JU KA KONVENU PO NESE ASKUND NE BOT NUK KA GJYKAT QE I DENON ALLAHU DO TI DENON NE FAMILJET E TYRE EDHE NE FEMNIN E TYRE SE ALLAHU ESHT NDESHKUS I RREPT PA DYSHIM.
 • bagetija 06.02.2012 / 22:12
  Bagetija! Ne jemi POPULLI.
 • meta 06.02.2012 / 22:11
  njëri bëri pyetje nëse a mendojin ndonjëher se sa fëmij kanë lan pa babë e nanë, sa familje kanë shkatërru etj etj.Fakti ashtë i ithtë. Jo. Kjo është sëmundje.Suksesin e masin me sa njerzë i marin n'qafë. Për ta harruar njëren fillojin me tjetëren.
 • Betio 06.02.2012 / 22:05
  Mos shantzho shqiptar se kakalu koha e jote kadri ti e din ne mulli te kujt ke que uj. Por vet ata kan me tregu mos harro.
 • Iliri 06.02.2012 / 22:05
  Populli eshte lodhur nga njerzit te dyshume. Populli kerkon njerz te paster si loti. Populli kerkon Vetevendosjen!
 • Didde 06.02.2012 / 21:59
  Kta qe komentoin ketu sdin qka o per hir Te kosoves me nejt urt sja vlen mej publikuar Kto komente po nejse neve kasht me na qit e hajm Se jem pergjithsi si shtaza kadri vesel ska pas as ska me pas ma edhe tpaq lan shum fmij pa prind kush e ka meritu
 • Agroni londer 06.02.2012 / 21:56
  Me kujtohet emisioni drrejtsia ne kosov kur bllaca pat thon,mister veseli ka thon ne e trajnuam po dikush e vrau per ibush kllokoqin (kto e ki thon ti ne klan kosova)keshtu qy une e pershendes eulex
 • jeton 06.02.2012 / 21:44
  eshte per te ardhur keq kur lexon komente te njerezve miop,ketu........mos paragjykoni njerez asgje se kadri veseli ka qen i burgosur politik gati me tere familjen ne kohen kur isa mustafa ka mbajtur poste te larta ne pushtetin serb!
 • drenicas 06.02.2012 / 21:43
  I nderuar Veseli nuk e di per cilin populle flete,eshte e vertet se Isa ka qene nje komunist edhe ky nuk e ka vendin ketu ku eshte seps ee dim mire qfare ka bere,por ju keni bere krime ne kohen e lirise kur kosova eshte shliruar nga okupimi serb edhe ne vend te UDBES ti e ushtrove funkcionin e saj duke mos pasur nevoj ta beshe kete sepse ateher kur u shliruam ishim ne kosove vetem ne shqiptaret po te bejn pyetje as vete nuk je ne gjendje se per kan ke punuar ne kete SHIK, po vazhdo nese te jepet mundesi me krimet tuaja ku nje dite duhet te paguashe per gjithe qka qe ke bere
 • Biku 06.02.2012 / 21:43
  Ja nisen shqiptart me leh tash ti e ke vra keta e keta, a me ju than shkoni shlirone Mitrovicen dhihen tan...
 • Kushtrimi 06.02.2012 / 21:43
  Pas luftes ka qene anarki edhe eshte PARAJSE per ju kriminelat. Shume mire u pa cka keni bo ne ate periudhe. Isa Mustafa ka kerku pergjegje para ligjit qe eshte komplet e kunderta e anarkise. Mirepo pas Nazim Bllaces e Naim Miftarit qe iu kane dale prej kontrolles tash po frikesoheni edhe dilne me lloje lloje akuzash e shifjeve. NE DUBRAVE KENI ME PERFUNDU.
 • Ademi 06.02.2012 / 21:43
  Mos e pranoni këtë logjikë Staliniste të hutimit dhe këthimit të vëmendjes nga problemet reale. Ky far Miftari po i thot të gjitha krimet që i ka bërë SHIK-u prandaj zotit Veseli i duhet të sqaroj pse ndodhën vrasjet e pajustifikueshme si të Xhemajl Mustafës e të tjerë. Këto i keni bërë ju, nuk ka dyshim. Zoti ua këtheftë në familjen tuaj. Dhe mos dyshoni do t ua këthej herdo kurdo. Lirinë e kemi menduar për të gjithë. Fatkeqësisht sot lirinë po e shfrytëzojnë vetëm kriminelët dhe profiterët e luftës. Ndër ta jeni edhe ju. Turp të keni. Isa mund të jet komunist ( se di pse po ju pengon kur vet jeni më komunist se ai) por jo kriminil si ju.
 • drenicaku ndryshe 06.02.2012 / 21:42
  qfar face si me kan udbash po udbash asht se ky ka gisht ne gjitha vrasjet
 • Katunari 06.02.2012 / 21:31
  Komentet ne kete portal dhe ne portalet tjera nuk paraqesin realitetin ne qendrimin e popullates se Kosoves ndaj SHIK-ut.Kjo pasqyre qe disa komentues ketu paraqesin eshte mendim i nje grupi te ngushte te disa dashakeqve te Kosoves dhe te Pavaresise se saj.Keto komente negative qe jepen per SHIK-un lehte mund te jene e vetem nje njeriu te vetem qe nderron apo vjedh nick dhe komenton.Kadri Veseli eshte dhe do te jete i dashur si per Mitrovicen nga vjen ashtu edhe per tere Kosoven.Kontributi i tij do te qmohet pamvaresisht se disa apo nje komentues fyejn dhe zhvlersojne luften e pergjakshme te UQK-se per liri dhe mvehtesi.Mos harrojme se nga rajoni i Shales se Bajgores dhe nga Drenica ishin nisjet e para te kryengritjes se armatosur.Tahir Meha e pastaj,Hysen e Mehe Uka ishin nismetar te perballjes se armatosur kunder serbit.LIrin qe e kemi e qe disa spo e dojne eshte pritje dymijevjeqare e shqiptareve.Mendohuni pak dhe logjikoni drejt. Libia,pas rrezimit te Gadafit ende mban mbi 8000 bashkepuntore te tij ne burgje.Athua pse? Vrasjet do te zbardhen pamedyshje por verdiktin e jep gjygjesia dhe hetuesia jo Isa Mustafa apo lexuesi e komentuesi i portaleve.
 • kadri VS isa 06.02.2012 / 21:24
  hej Iso ti mi la gjynahet e tua se ki zor, mjafton me ju drejtu popullit e me ju kallxu qe nuk je i paq e qe i vetmi politikan lider i paster si loti ne Kosove eshte Albin Kurti...se ti kur fol kta veq ta permendin te kaluaren edhe ti tash duhet me nenshkru qa t'thojn kta per mos me ti qit t'zezat( bashkepunimet qe i ka bo LDK me SHIKUN per vrasjen e disa njerezve te LDK, per ata edhe ju kurr nuk i permendni se vet jeni t'perzim aty keni gisht edhe ju)...pra Vetevendosje dasht e pa dasht populli duhet me ja jep rastin
 • UQK 06.02.2012 / 21:20
  Z, veseli nuk keni nevoj te reagoni nese mendoni se jeni oaster ateher nuk keni nevoj te hyni ne diskutime por un mendoj se tani te thret ndergjegja per me i dal para drejtesis te thret te perballesh Ahmet Krasniqi Smajl Hajdaraj Agim Ramadani Ali Uka Tahir Zema Mustaf Xehemalji e shum e shum te tjer me vjen turp te tregoj se edhe un jam nje ushtar i UQK haram ju qoft gjaku yn haram
 • plisi 06.02.2012 / 21:20
  @ismeti,pse po flet budallakina?a e din sa vjeqar ka qen Kardi Veseli kur jane vrar vellezerit Gervalla dhe Kadi Zeka? @beka vetfundosja eshte pjel e se njejtes kuzhine si isa mustafa keta koken e kan ne beograd.
 • toni 06.02.2012 / 21:16
  kadri mongolezi qfar ftyre tamon te kriminelit o kri minelski ku me shku kot e ki
 • beka 06.02.2012 / 21:15
  KADRI VESELI ESHTE NJERI I KRYMBUR DHE DO TE DALIN NE SHESH TE GJITHA NJE NDRYSHIM QE KA SJELL VETVENDISJA ESHTE SE PO JAV THOT KETYRE NE SY DHE KET PO E BEN EDHE PROFESORI I NDERUAR KJO PO I PENGON ATA SE DERI FRIK KUSH KA FOL HAPTAS ESHTE VRAR DIREKT NGA KTA KRIMINELA E TASH PO JU DJEG SHUM SE PO DEL E VERTETA NE SHEHS E MORE MATRAPAZA SHFRYTEZONE EDHE PAK KOHEN SE JU IKU GATI BURGUN E KENI NIS VETE DHE ATY DO TE PERFUNDONI VET ,,, HAROI I KS ESHTE BLLACAAAAAAAAA.
 • bardhi 06.02.2012 / 21:14
  ju spo mun e hikni boren po zbulokni diqka
 • Ismeti 06.02.2012 / 21:13
  Ju e keni vrare Jusu gervallen me vella ju e keni vra Zahir pajazitin, ilir konushevcin, behadin hallaqina e shume e shume atdhetare te tjere do te ju mallkojne varret gjaku i derdhur per kete truall.
 • mentori 06.02.2012 / 21:11
  paqit mallkimin e perjetshem te familjes Jsahari
 • Betimi 06.02.2012 / 21:10
  Ti kadri veseli ikie borq shqiptarve shummmm maju.
 • ballisti 06.02.2012 / 21:08
  ky eshte vrases dhe kriminel ,ky i vrav figurat me te ndrituar te kombit shqiptare
 • Ishulli 06.02.2012 / 21:05
  @ chealsist , Nese do te besh komentare per temen ateher urdhero e mos bjer ne at nivel aq te ult njersor e me fye njerzit pa i noft fare se fundi i fundit nje fjal popullore thot " i flliqti te flliq" e secili nga ne nese kemi ber mekat se shpejti para Zotit do te pergjigjemi e nese zoti veseli ka ber krime do te pergjigjet, por se paku diqka i ka kontribu qeshtjes Kombetare...ne krahasim me disa Komunist qe sot shiten si "patriota. me respekt.
 • prishtinali 06.02.2012 / 21:01
  PER JETE E MOTE ME TY O HERO I GJALLLE I KOSOVE SE LIRE KADRI VESELI , ju keni vepra per kete toke dhe per kete popull, kurese ky PUTINI qe eshte i ftofte si akull, vec karrikat i ka ndjeke dhe pushtetin SLLAVE , deri sa e qiten ne rruge si laper, ky eshte nje komuniste i regjur dhe nje titiste i pashoq , te pifsha uje per shendet o KADRI VESELI .
 • Bashkimi 06.02.2012 / 21:00
  Nuk po theme qe Isa Mustafa eshte i mire, por Kadri Veseli eshte e zeza e shqipetareve bash me krejt SHIKun!
 • Ylli 06.02.2012 / 20:59
  Me kajt nonen nuk e nin ty thone 'zgjidhja per Veriun qe cenon Kushtetuten cone kah anarkia'. Keta e kallin vec me ua nguce 'kerbacin' (SHIK-un) . Sepse me kerbac e krijojne paqen per qefin e tyre, ashtu sic e paskan anderu prej kohesh, si ne kohen e mercenareve te perandorise osmane, ty qene mbi ligjin e ty e trajtu gjethcka mbi toke si placke lufte.
 • Zeqiri 06.02.2012 / 20:57
  Zoti Veseli,mburremi me JU dhe gjeneraten tuaj qe ia kthyet dinjitetin ketij populli te neperkembur nga soji i Ises Company dhe pinjolleve te tije!Ju dhe elita juaj Clirimtare u treguat ketyre horrave se Clirimi i atedheut nuk behet me fallet e te Xhumave te famshme duke e mashtruar popullin se me politiken e tyre sterile behet LIRIA e atedheut!PO,po ua prishet kumarine dhe vellazerim bashkimin me serbine fashiste!Isa,kishte pozita edhe ne ish Jugosllavin,ishte nje komunist i perbetuar i LKJ_se e cila me vone beri nje transformim me nje emer tjeter LDK!Zoti Veseli vertete je i pasfidueshem andaj mundohen te te njollosin keta faqezinje te Isa Company!
 • kosovari 06.02.2012 / 20:56
  Mere Isen dhe kerkoni azil ne serbi...ju ka ardhe fundi si shikut si sigurimit te atdheut...shkoni te majka sebia,boll i mbytet shqiptaret e shkret
 • albana 06.02.2012 / 20:52
  si mu kon Pierce Brosnan 007, sje per kete vend ku meritori shahet e krimineli dekorohet, shko ambasador jashte e largoheshi deri te bjen kjo fryma komuniste, te largohet komplet prej skenes, institucioneve Komunale e gjyqesore,
 • shaljani 06.02.2012 / 20:50
  Po shumë shpejtë ja paska kthye bre!!!Paksa e quditshme,se nime veq "ai që e ka mizën mas veshi"reagon kaq shpejtë a?
 • d prizreni 06.02.2012 / 20:48
  as kadri veseli e as isa mustafa nuk jan te paster o shqiptra,me shpres se kta det shkojn
 • Hani 06.02.2012 / 20:48
  Qka pom dhimen qato vjet qe kom vujt per shqiptari bre nanen ha, a po e sheh per kan kena vujt e hjek. per qesi tipa.
 • shoku 06.02.2012 / 20:47
  Kadri Nashta POT DJEG po,Skem qa em bo nese ski faj nuk te kerset Fort a nese e ki MIZEN NEN KAPEL Ruju hahahah ....Fol Baca IS Mos t'kerset,shfrytzoe edhe ti qet situat edhe mos po hyp en POZIT
 • berati 06.02.2012 / 20:47
  Nuk njohe njeri ne Kosove qe eshte ma Shqiptar se Kadri Veseli, shpresoj qe se shpejti do t behet Kryeminister sepse eshte njeriu me meritor per te gjitha te bemat e mira ne Kosove. Njeriu me i paster ne toke te Kosoves, ju shani se qishtu edhe Adem Jasharin e keni sha se jau largoj shkaun.
 • timi 06.02.2012 / 20:45
  KADRI VESELI MA I FORTI OSHT TE PRESUM SI KRYEMINISTER
 • Luani 06.02.2012 / 20:42
  Ky me te vertete eshte kriminel sa i ngjan Putinit, ky njeri duket se eshte gjakpires he ia pifsha gjakun e tij per se gjalli. krimineli.
 • chealsist 06.02.2012 / 20:41
  o ti ishulli a qysh e paske po valla me ty pajtona bravo bre ama emailin mkallxon ma shum sene se sdijm qka o kultura politike hahahaha aaa qa koke magar krejtt skoke njeri ti
 • Genta 06.02.2012 / 20:41
  sinqerisht vlersoj lart fjalorin dhe menyren qe keni perdor z.Veseli ,me te vertet jeni njeri i madh uroj qe te kemi lider se shpejti ,vendi ka nevoj per juve.
 • mixhabib 06.02.2012 / 20:38
  Jeni ju ata qe keni bere Krime e akoma nuk e keni marre cmimin e merituar...e ju jeni ata qe e keni dite mir per ofenziven te Jashrajt e nuk i keni dale ne ndihme ,Deshmitaret po e thojne kete qe kane punuar per SHIKU-un .E ju jeni numer 1 aty me te tjeret se keni qene urdherdhenes per shum njerez .......TURP duhet me te ardh per deklarata pa vlereee.
 • Blerta 06.02.2012 / 20:37
  Bravo z.Veseli ,po Isen gjumi ska me marr sonte prej gezimit qe ja ke permend emrin,kjo ishte arsyeja qe ai po leh qe 1 vjet SHIKU SHIKU komunisti i vockel .
 • Ac Milan 06.02.2012 / 20:37
  Kush ta paska shkrujt Kete Deklarat o analfabet?
 • enveri prekaz 06.02.2012 / 20:35
  Vetem kisha pas deshire ta di se a bejn gjume te rehatshem keta te shikut e pdk,sa femin e kan lan pa baba.sa nenen pa djal.sa gruan pa burre.veq zoti ka me ja u kthe besen po ja u jap
 • rexha 06.02.2012 / 20:33
  kadri veselit po djeg se i ka ardh nkoha meshku atje ku e ka vendin e tashe po mundohet me fjal te buta me lute isen mose me fol se po i djg po ju kamishate kadrija i keni be keto krime dhe me mire ikni diku ku nuk ju gjen ase mini Fadil Hoxha thojke bira e minite nuk ka me ju nxan
 • ju lutem 06.02.2012 / 20:33
  ok Mustafa i keq,Rugova i keq.Ramushi i keq.Albini i keq. po kush dhe pse i vrau keta njerz para, gjate dhe mas luftes.psh Xhemail Mustafen,Naim Malokun.Ahmet Krasnqin.e shume e shume te tjere????!!!!
 • Analisti 06.02.2012 / 20:26
  Veseli, nga populli thuhet nje thenje e VERTET, Gjaku nuk humb, andaj mos u Frigeso.
 • arta 06.02.2012 / 20:24
  o zot, ky kadri veseli dhe hashim thaci jan e ZEZAe ktij kombi
 • Ishulli 06.02.2012 / 20:21
  Keshtu reagon nje politikan qe ka kulture politike ,dhe qe mundohet ne menyren met edukuar te kundershtoj akuzat paushalle dhe pjeserisht banale te dusa liderve ,qe qellimi i tyre esht perfitimi personal dhe partiak ne kurriz te popullit dhe shtetesis se Kosoves.
 • Riffa 06.02.2012 / 20:17
  O Kadri mos u merr me kete njeri qe ka mbete si mbeturina e fundit e komunizmit
 • 007 06.02.2012 / 20:16
  Qyre Xhejms Bondit i paska djeg. thot nje fjal popullore qe kur e ke mizen ner kapuq te kryhet kryet° edhe ketij i paska djego koxha fort, e diqka ka ketu!
 • Bessi.Bruksele.. 06.02.2012 / 20:16
  Ore krimineli number dy mbas thaqoviqit,mos mendo qe populli sdi asgje.Ju jeni ata qe vrat njerzit me intelektual,trima,advokat,profesor,politikan e luftetar vetem e vetem qe tua merrni vendet qe ata duhet pasur sot.1500 shqipetar jan vra prej mbas lufte e deri me sot,por jo shqipetar spiun e tradhetar si ju, por intelektual...
 • agjent 06.02.2012 / 20:16
  Po ti je koka e Krimit te organizuar, ti je Shpiun i UDBse sikur Azem Syla e Xhavit Haliti qe kan qene bashkpuntore ma te ngushte te Selim Broshes dhe per at arsye e kane vra Selim Broshen qe mos te zbulohen, edhe ti je sikur shoket e tu spiun i UDBse. po shume shpejt do tju vije fundi se gjaku kurre nuk humbe kete me siguri e dini tashe.
 • Koki 06.02.2012 / 20:14
  Ky person, shum femijen, e ka lan pa prinder.
 • meti 06.02.2012 / 20:09
  bujari dhe qendrimi yt personal deshmojn per ni kultur politike e njerzore te lumt z.kadri veseli,se keta piunat e udb-se
 • meti 06.02.2012 / 20:09
  bujari dhe qendrimi yt personal deshmojn per ni kultur politike e njerzore te lumt z.kadri veseli,se keta piunat e udb-se
 • Agimi 06.02.2012 / 20:09
  Sa i pafytyre eshte ky despot i cili bashke me despotin tjeter Hashim Thaqin nuk kane lene gje me te keqe pa bere ne kurriz te ketij populli. Populli duhet ta di qe keta nuk e luftuan shkaun, por keta i luftuan ata trima qe vertete e lufuan shkaun e per qfare vetem e vetem qe te gjitha meritat ti marrin per vete: keta duhet varur te gjithe te gjalle; Kadri Veselin, Hashim Thaqin, Azem Sylen, Xhavit Halitin, Rexhep Selimin etj. Shume te keqija i kane bere ketij populli duke nisur ngha legjendari Adem Jashari. Po te ishte ky i gjalle me dore te vet do ti kishte vrare keta masakrenje.
 • dritonavdullahi 06.02.2012 / 20:06
  o kriminel thka ardhe fundi
 • Dritoni 06.02.2012 / 20:03
  O Kadri veseli te pafsha Kryeminister,se ju jeni qe e keni pastru kosoven ,po hala eshte dasht me pastru prej ketyre komunistave si Isa mustafa me shok,hallall ju koft buka e kosoves.
 • Dona 06.02.2012 / 19:59
  A po nin o Isoooo , nuk po dokesh i paqt as ti hiq.
Emri:
Komenti:

 
Sqarim:
Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. Indeksonline mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit Indeksonline.

Ju faleminderit për mirëkuptimin!
 • Të fundit
 • Më të lexuara
 • Më të komentuara
Portali Indeksonline u themelua nga një grup gazetarësh kosovarë në vitin 2010. Përball sfidave të gazetarisë bashkëkohore, të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe origjinale, në Kosovë, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët - Indeksonline nuk ishte veçse një kërkesë e kohës.

Materialet dhe informacionet mund të kopjohen, të shtypen dhe të përdoren por vetëm pas referimit të qartë të burimit të Portalit Indeksonline, në përputhje me kushtet e përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

© 2010-2014 Portali Indeksonline.