Azem Syla transferohet në burgun e Prishtinës (Video/Foto)

(I plotësuar)-Burime të Indeksonline kanë bërë të ditur se ish-deputeti i PDK-së Azem Syla sapo është transferuar në burgun e Prishtinës. Kujtojmë se Gjykata Themelore në Prishtinë sot i ka caktuar masën e paraburgimit prej 30 ditë ish-deputetit Syla. Ai akuzohet për tri vepra të rënda penale: Krim të organizuar, pastrim parash dhe keqpërdorim të pozitës zyrtare. Indeksonline i'u sjell pamje nga transferimi i Azem Sylës nga njësitet speciale të...

Kryetari i Drenasit shpallet i pafajshëm

Kryetari i Drenasit, Nexhat Demaku është shpallur i pafajshëm nga Gjykata e Apelit, pasi në tetor të vitit të kaluar ishte dënuar me një vit e gjysmë...

Ferizaj: Pastruesit i vjedhin këllëf të këpucëve në vlerë 50 mijë euro

Policia e Kosovës ka njoftuar se disa persona në Ferizaj derisa po pastronin një objekt kanë vjedh këllëf të këpucëve në vlerë prej 50 mijë...

Blero flet me lopën, fansat i thonë se ngjasojnë (Foto/Video)

Këngëtari Blero Muharremi pas këngës së tij në bashkëpunim me të riun Uki (Soulkid), është duke shijuar suksesin e kësaj kënge. Por...

Lajme

Austria negocion me BE-në për zgjerim të kontrolleve në kufijtë

Austria sot njoftoi se është duke negociuar me Komisionin Evropian për të zgjeruar kufijtë e kontrollit kjo për shkak të ndalimit të fluksit të madh të migrantëve. "Mund të konfirmoj se ne jemi në bisedime rreth kësaj me Komisionin Evropian dhe partnerët tanë...

Gashi: Vendimi për Azem Sylën, i ndikuar politikisht, do të paraqesim menjëherë ankesë

(I plotësuar)- Avokati i Azem Sylës, Tomë Gashi, ka reaguar pas vendimit të Gjykatës Themelore në Prishtinë, e cila i ka caktuar Sylës masën e paraburgimit prej 1...

Azem Syla transferohet në burgun e Prishtinës (Video/Foto)

(I plotësuar)-Burime të Indeksonline kanë bërë të ditur se ish-deputeti i PDK-së Azem Syla sapo është transferuar në burgun e Prishtinës. Kujtojmë se...

Kryetari i Drenasit shpallet i pafajshëm

Kryetari i Drenasit, Nexhat Demaku është shpallur i pafajshëm nga Gjykata e Apelit, pasi në tetor të vitit të kaluar ishte dënuar me një vit e gjysmë burgim për...

SHBA: Dy të vdekur nga rrëzimi i një aeroplani

Policia ka njoftuar se dy persona kanë vdekur pas përplasjes së një avioni North Yorkshire. Sipas policisë, njëri ishte pilot e tjetri pasagjer. Për aksidentin, në vendin ku...

Sport

"Tradhtari" Hummels po përjeton “ferrin” nga tifozët e Dortmundit (Foto/Video)

Mats Hummels po përballet me fishkëllima të mëdha në ndeshjen që Dortmund po e fiton në ‘Signal Iduna Park’ ndaj Wolfsburg. Reprezentuesi gjerman po kërkon kalimin te rivalët e Bayernit, gjë të cilën e ka konfirmuar edhe Dortmundi me anë të një...

Rosberg niset i pari në Rusi

Niko Rosberg do ta nisë nga vendi i parë garën për çmimin e madh të Rusisë. Gjermani i Mercedes bëri kohën më të mirë në pistën e Soçit,...

Tomislav Karaxhiq: Do të bëjmë gjithçka që Kosova të mos pranohet në UEFA

Kryetari i Federatës së Futbollit të Serbisë, Tomislav Karaxhiq, ka paralajmëruar se institucioni që drejton ai, do të bëjë gjithçka për të parandaluar...

Krenarë që e kemi, Vedat Muriqi i "lodhi" me gola në Turqi (Video)

Sulmuesi kosovar, Vedat Muriqi vazhdon të tregojë klasin e lartë që ka në futboll. Sulmuesi kosovar ka shënuar golin e fitores për Giresunspor në ndeshjen ndaj Trabzon...

Mjeku, Ronaldos: Nëse luan, do ta humbësh "Euro 2016"

Mjeku i njohur i Kombëtares Portugeze, Nuno Campos ka thënë Cristiano Ronaldo po rrezikon seriozisht ta humbas Kampionatin Evropian. Campos ka deklaruar se Ronaldo duhet të pushoi së paku deri...

Showbiz

Edhe Xhensila Myrtezaj e tepron me operacione plastike (Foto)

Edhe këngëtarja e njohur nga Shqipëria, Xhensila Myrtezaj duket se nuk ka qenë e kënaqur me pamjen e saj. Po të marrim disa foto të cilat ajo ka realizuar disa vite më parë, me këto të fundit atëherë vërejmë ndryshime të shumta. Janë mollëzat e saj,...

Blero flet me lopën, fansat i thonë se ngjasojnë (Foto/Video)

Këngëtari Blero Muharremi pas këngës së tij në bashkëpunim me të riun Uki (Soulkid), është duke shijuar suksesin e kësaj kënge. Por në një video...

Kush është milioneri që i ka ofruar një jetë përrallore gazetares Viola Spiro (Foto)

"Diçka e bukur po vjen” ishte dixhitura e fotos që ka postuar aktori Amos Zaharia në rrjetet sociale, pjesë e së cilës janë edhe dy vajzat simpatike të ekranit, Viola...

Nga 174 fotografi në Instagram, Labi ka postuar vetë tri me gruan (Foto)

Këngëtari Labinot Tahiri është shumë aktiv në rrjetet sociale. Ai përpos njoftimeve për projektet e reja muzikore, ai ndan shumë fotografi me miq dhe familjarë. E sot...

Edhe Iggy Azalea flet për shqiptaren Bebe Rexha (Video)

Këngëtarja e njohur Iggy Azalea duket se i pëlqen këngëtaret shqiptare, pas bashkëpunimit me Rita Orën tani flet për Bebe Rexhen. Në një intervistë për...

Tech/Auto

Si parashikohet interneti në vitin 2025

Sipas disa studiuesve nga Instituti i Teknologjisë në Masaçusetsit, interneti secilën herë do të bëhet më depërtues, por do të jetë më pak i dukshëm. Në epokën digjitale në të cilën jetojmë tash, janë bërë zhvillime teknologjike,...

Facebook ka shpenzuar 12.5 milionë $ për mbrojtjen e Zuckerberg që nga viti 2013

Facebook Inc. zbuloi se vitin e kaluar, kanë bërë shpenzime rreth 4.26 dollarë për sigurinë e shefit të rrjetit social më të përdorur në botë, Facebook, Mark...

NASA mëson me ekrane gjigante astronautët si të fluturojnë në hapësirë (Video)

Para se astronautët e NASA-s të fluturojnë në anijen e re nga Boeing dhe SpaceX, ata do të duhet të kalojnë qindra orë të praktikës në stimulatorët e...

Një kompani indiane premton një telefon inteligjent Android 3G 13 dollarësh

Pas shumë të përfolurit Freedom 251, telefonit më të lirë inteligjent që kushtonte vetëm 3 dollarë, një tjetër telefon inteligjent indian Android i quajtur Docoss...

Microsoft, Cortana nuk do të përdorë më Google

Cortana, asistenti virtual i Windows 10, do të bëj kërkime online për përdoruesit vetëm me brouserin Edge dhe motorin e kërkimit Bing, të dy programe të Microsoft. Ka...

Indeks+

Çfarë është sëmundja e cila transmetohet përmes “puthjes”

Nëse keni dëgjuar ndonjëherë se ndokush është sëmurë nga puthjet, me siguri nuk jeni dakord në lidhje me këtë. Mësoni gjithçka nga ky infeksion i rrezikshëm virusal… Mononukleoza është një infeksion virusal që shkakton ethe, dhimbje fyti,...

Kjo është fuqia e grimit (Video)

?Nuk do të thotë gjithsesi të jeni e bukur dhe të keni një lëkurë të bukur për t’u dukur dhe për t’u ndjerë e bukur. Kjo pasi që grimi ka...

Kafsha unike: 10 fakte mahnitëse për zebrat

1 – Loja e emrit Ka tre lloje zebrash: Grevy, malore dhe fushore. Zebrat fushore janë ato më të zakonshmet. Zebrat fushore janë të ndara në 6 nënkategori, ndërsa ato...

Shumica e njerëzve nuk dallojnë detajet në këtë video (Video)

Pjesa më e madhe e njerëzve që e kanë parë këtë video, janë hutuar nga iluzioni klasik i njerëzve të cilët hedhin një top basketballi dhe nuk kanë...

Shpikësi i hoverboard vendos rekord të ri botëror me 2000 metra fluturim

Franky Zapata, kampioni francezë në skijet, i cili shpiku Flyboard Air, ka vendosur një rekord të ri botërorë në Guiness, për fluturimin më të largët me...

Opinione

Rama po kërkon justifikimin e Hitlerit

Thuhet se Hitleri, në ditët e fundit të tij në bunker, atëherë kur aleatët po shkatërronin një nga një qytetet gjermane, u tha njerëzve të tij të afërt mes pezmit dhe delirit: “Ky popull nuk më ka merituar mua”.  E njëjta sindromë ka kapluar me...

Verdikti i Gjykatës për tragjedinë e Hillsborough

Pyetja e pare: A vdiqën 96 njerëz për shkak te shtypjes ne hekurat qe i ndalonin tifozet per te hyre ne fushe(shkak i tejmbushje) ? Përgjigja: PO Pyetja e dyte: A kishte gabime te policisë...

Sqarim për politikanin Dardan Molliqaj

Në konferencën e djeshme për shtyp ti shpife për Klan Kosovën. Në atë deklaratë nuk kishte asnjë gjë të vërtetë. Më duhet të të...

Kosova ka nevojë për alternativat qeverisëse, e jo politikan që prostituohen herë andej e herë këndej

1.    Kosova s'ka nevojë për emra të konsumuar medialisht, as për emra që aksidentalisht u futën në politikë, e as për emra që prostituohën...

Zëri i të rinjve , zë që nuk dëgjohet apo që nuk duan ta dëgjojnë?!

Rinia, thuhet se është e ardhmja por njëkohësisht edhe e tashmja e vendit tonë. Vizioni dhe ëndrrat e rinisë janë të pashuara ndonëse shpesh ndodh që ato të...

Ekonomi

Bie çmimi i prodhimeve bujqësore

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar indeksin e çmimeve të prodhimeve dhe çmimet në bujqësi për tre mujorin e parë të këtij viti, sipas së cilit indeksi i përgjithshëm i prodhimeve bujqësore ka rënie për -0.6 %) krahasuar me periudhën e...

Nënshkruhet kontrata milionëshe në mes të Albi Group Kosovë dhe Cineplexx Austria

Në objektin e Albi Mall në Prishtinë u nënshkrua kontrata finale në mes të Albi Group dhe Cineplexx International GmbH, thuhet në një njoftim nga Albi Group. Ky projekt i cili...

Indeksi i çmimeve të prodhimeve në bujqësi shënon rënie

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar sot Indeksin e çmimeve të prodhimeve dhe çmimet në bujqësi“ për tremujorin e parë të sivjetshëm...

Ekonomia në Eurozonë rritet përtej parashikimeve

Ekonomia e Eurozonës është rritur për 0.6 përqind në tremujorin e parë të këtij viti, bëjnë të ditur shifrat zyrtare. Norma e rritjes në bllokun...

Inflacioni i eurozonës rezulton negativ

Inflacioni i eurozonës në muajin prill ka rënë përsëri. Sipas të dhënave të së premtes, nivelet e papara të masave stimuluese nga Banka Qendrore Evropiane nuk...

Shëndetësi

Konsumoni rregullisht këtë frut nëse doni të mos verboheni

Të hash banane të pengon që të verbohesh. Kështu thuhet në një studim të ri. Fruti është një burim i pasur kaliumi, një mineral thelbësor për ruajtjen e shëndetit të mirë kardiovaskular. Por tani shkencëtarët kanë zbuluar se fruti...

11 arsyet që duhet të filloni menjëherë të hani kastravecë

Kastravecët ose trangujt janë një ndër 4 perimet më të kultivuara në botë, si dhe një nga perimet më të mira për shëndetin, madje shpesh janë...

Ja si ndikon mungesa e gjumit në shëndet

Shpeshherë qëndrojmë deri vonë, qoftë duke u qasur në rrjetet sociale apo duke shikuar TV, edhe pse e dimë që të nesërmen duhet të zgjohemi herët dhe do...

Pranvera, stina më e mirë për t’u dobësuar: Ja metodat

Pranvera është stina me klimën më të mirë të vitit. Është stina kur ringjallet energjia e brendshme, e për pasojë kemi organizëm më të fortë dhe...

Njihuni me lëngun magjik kundër celulitit

Sallata jeshile është e përkryer për humbje në peshe, sepse përmban pak kalori dhe përqindje të lartë antioksidantësh. Ajo është anti-inflamatore dhe diuretik,...