Ndodheni
Indeksonline / Lajme
14:14 / E martë, 17 Janar 2012
112 Komente
Vlora: “Mos m’kallxo për luftë …kam qenë refugjate”

Sa herë që bëhen bashkë në një vend përfaqësues të PDK-së dhe Vetëvendosjes, debati gjithmonë shkon në ekstrem. I tillë ka qenë edhe mbrëmë në Interaktiv të KTV-së ndërmjet Vlora Citakut dhe Dardan Sejdiut.

Ministrja e Integrimeve Evropiane në qeveri, me ton të ngritur vazhdimisht e ka akuzuar VV-në se po tenton ta marrë me dhunë dhe në rrugë pushtetin, që sipas saj nuk mund të ndodhë . Sejdiu ka thë në se ky nuk është qëllimi i Vetëvendosjes, por implementimi i vendimit të Kuvendit të Kosovës të cilin qeveria nuk po e respekton.

Debati shpesh ka marrë edhe konotacione personale, me ministren Citaku që i ka thënë Sejdiut se ka kryer shkolla më shumë se ai dhe do të duhej kohë e gjatë për t’i treguar. Kur është folur për luftën me Serbinë , Citaku e ka lutur Sejdiun të mos i tregojë gjëra për luftën sepse ajo e di më së miri këtë . Por, pak minuta pas kësaj kur është pyetur për komentin e zv/ministrit Mirena për Kurtin si refugjat, ministrja ka thënë se ka qenë vetë refugjate, dhe se një paralelizëm i tillë nuk mund të bëhet. Teksa me ton dukshëm të ultë ka folur gjatë gjithë kohës, Sejdiu i Vetëvendosjes mes tjerash duke e dëgjuar ministren i ka thënë : “Po m’vjen marre që s’po t vjen marre”. /indeksonline/

http://www.kohavision.net/video/interaktiv/3380/


Kendi i komenteve
 • FER 03.04.2012 / 23:58
  O Dardan o i shkrete e ke gabu partine...po ik o djale prej flliqtanave te VV nuk je ti komunist
 • leo messi 07.03.2012 / 13:55
  lepri duke u lavderuar se eshte i menqur dhe i fort atypari kalon arusha e pyet leper qka po ban lepri i pegjigjet kurgjo valla po ha mut edhe vlora kurgjo vall veq sa po mundet
 • Gjakovari 20.02.2012 / 22:44
  O njerz largoni mor kta traktorista nga Politika e futni politikanet qe Kane ba Politike e bajen prape (Gjakovar)se kta VEq autogola DIN me ba
 • Shkrimi 30.01.2012 / 10:30
  Komentues fantastik me shkrim fantastik.Po te nderuar, nese dini shkrim lexim se paku mos e dergoni komentin pa e rilexuar vet dhe permirsuar gabimet se na kallet me keto shkrime.
 • shkodra 23.01.2012 / 23:19
  turp per emrin qe e mban oj MARIONETE e teatrit diplomatik nderkombetare
 • STUPCAT 21.01.2012 / 15:37
  Vlora ka plotsuar kushtin per te bashkuar grupit STUPCAT G. STUPCA: Keni nevoj per nje SABILE te re?
 • Xhevati 20.01.2012 / 14:05
  Se kum besu qe kaq nivel i ulte eshte Vlora Qitaku gjith mu ka dok kralic, po pse eshte kaq e ulet se kum bo men edhe sa per shkoll sa ka te kryne ma mir ish kan me than skam asnje vit shkoll bile ish arsyetu debati i saj :D
 • V.J. 19.01.2012 / 08:49
  kur ka kry Vlora Çitaku shkolle, Chuck Norris-i kish qene ne foshnjore!
 • Agroni 19.01.2012 / 04:53
  Bravo i kofte qysh mujke me nejt i qete. Une per veti me kish marru zoti e e kisha rreh ne studio
 • begi 18.01.2012 / 20:21
  hajt ju komentoni sa te doni kupni si te doni, e hashimi ja rreheon minin me papuqe ksaj por qato rrin tuj kesh gjithmon kjo
 • agimi 18.01.2012 / 16:56
  rrofsh oj vlor gjithmon kurr mos flej veq puno neper drit edhe neper terr
 • vehbi 18.01.2012 / 16:27
  DARDAN te pifsha uj per shnet qka ike ba ksaj MUTIJE A ministre a kush ke qajo pa shkoll po qysh sika ardh MARRE MARRE modal para teje tadha besen qi kumo ba qmos per ty
 • vehbi 18.01.2012 / 16:24
  qikjo osht qeverija jakanis nisoj si serbija meba niher serbija na rrehke e tjetren an i qojke shkinat me nderkomtar mu q... e me fitu kosoven e tash HASHIM GADAFI po i RREH popullin e vet e knena ministrja jon e bukura si del e ipret nderkombtaret e i PUTH PUTH ka 3 here ne faqe po qka bahet ma von ne qeveri sdihet
 • Taksapaguesi 18.01.2012 / 16:04
  Vlora Citakut duhet me i ardhe marre pike se pari per sjellje te saj ndaj taksapaguesve. Pozita e ministrit qe iu ka besu nuk nenkupton qe ajo mund te sillet si don vet. Me syte e mi per cdo dite te lume e shoh vozitesin e saj tuj e prite ato me ore te tera me veture te ndezur. Zoja del ne 10.30, 11, apo kur t'i teket. Nese nuk besoni, mundeni me u bind. Ose me me dergu nje foto-reporter me e dokumentu keto. Ajo banon prapa nderteses se OSBEs-se se re, afer Klinikes Gjermane te syrit
 • andi 18.01.2012 / 15:00
  O T KALLXON EMRI OJ VLORE SE JE E MADHE SI BERATI EDHE ILIRI LUM T PRIND PER JU SE NUK IAU KENI NSHU POSHT EMRAT SE IAU KAN VU RR NOFSHI SA QYTETET E SHQIPERISE
 • Qeflija 18.01.2012 / 14:26
  Shoket qe pinin raki,e ftojne tju bashkohet,por ai nuk pranon duke i shti te betohen se nuk do ju kallxojne djemve!,ata i betohen e ky ulet,kur pihet e behet lole,doli ne rruge,duke e humbur ekuilibrin here ne nje mure e here ne anen tjeter te murit e duke kenduar,e morren vesh djemte, pa pasur nevoje ta marrin veshe nga shoket e babes se baba ka pi!.Ky zoteri arsyetohet,se ka qene tape,po Vlora esell,nje here thoshte mos me kallxoni per lufte sa qe po mos te isha ne dijeni se eshte singell nje here e paramendova si Shoten e Xheven,por kur Xhema e pyeti per shkrimin e famshem te bashkepartiakut te saj Mirena,ajo dhimshem duke e ule tonin e larte na tregon se nuk ka qene ne Bllace,por ne Stankovec,ndoshta e inatosur ne te,per te mos ja permend mbiemrin Nazimit i cili po ua zbulon aftesite dhe shkollimin e kolegeve te Vlores, per menyren se si kane arrite ne pushtete!
 • DIKU NE KOSOVE 18.01.2012 / 14:02
  I,lumtur,i doket se po fluturon nga gezimi ja gjuan nenes diplomen nje djalosh ne nje fshate,duke u krekosur para nenes e cila ishte e pa shkolle se ka kryer fakultet dhe se eshte i diplomuar!,e nena e pyet qfare shkolle ke kry o bire,ai i tregon,e ajo kurfare shkolle spaske kry,shkolle ka kry Idrizi,qe e ka "zadrugen" ne mes te fshatit, i cili ne cdo gjep qe e shtin doren ka pare!.Dardani dhe te shkolluarit tjere jashta dhe mbrenda shtetit,kot ju tregojne analfabetave per shkolle,ata e kane te kryer shkollen e "zadrugarit" pare kah te sillen,e na populli dhe ju te shkolluarit po nxojme peshqi me shtaga te mira!
 • ik moj kuder vlora 18.01.2012 / 12:57
  jo bre kjo vlora ish turullajke,se di ku po shkollohen a po bejn diploma, VV do fitoj heren e ardhshme me + 10% vota te pergjithshme
 • Rimy 18.01.2012 / 11:49
  Vota ime me 10 anetar te familjes tash e tutje per njerzit me te menqyr te Kosoves VETVENDOJE URIME
 • Armend 18.01.2012 / 03:17
  haahahahhhah OOO ju INDEKSONLINE shum te mir jeni po ish kon ma mir kanihere me pas edhe VIDEO :) :)
 • bekim 18.01.2012 / 01:36
  haj medet kush po me perfaqsojka mu ne evrope. per kete djalosh as qe kam pa as qe kam degju. po thjeshte, fjala, gjuha sjellja, tregon qe ka diqk ne koke sa i matur duke folur gjithmone me fakte, ndersa kjo sorre duke mendu qe kur i perserit fjalet kuptohet ma mire, nuk ka kurrfare kapaciteti ti afrohet as te thembra e kti djaloshi. vv prej sot e mas edhe 6 voto prej meje i keni.
 • d.krasniqi 18.01.2012 / 01:28
  tisha kan amerikan apo ku ta di une gjerman kisha qesh shume me kete emision, konkretisht em zonjen ministre po si Shqiptar qe jam se pari me vjen tug kur e ndegjoj e se dyti me vjen te qaj kur po menoj se ter qeveria jan me ksi lloj analfabeta hajna
 • Kreshniku 18.01.2012 / 01:25
  @Bashkimi, sa per dirigjime jeni ju hajnat e gjithckaje, prej fletevotimeve e te tjerave, e jo keta te VV-se. Sa per punen e Vlores dhe te shefit te saj Hashimit edhe ajo po shihet qarte, sa i perket liberalizimit Hashimi pat premtu se pas 15 muajve do te behet liberalizimi e jo tek tash me fillu dialogu, por sa t'i kemi keta ne krye jo 15 muaj po as me 150 muaj nuk liberalizohen vizat.
 • Art 18.01.2012 / 01:15
  Cfare shkolle bre kjo, deri vjet o kon studente e shkencave t'famshme politike. E qasi fakulteti me kry ne UP, eshte jashte mase e lehte.
 • Burimi 18.01.2012 / 00:47
  E tash duhet me dite se kujna po ja japim voten mos gaboni ma ju lutem
 • Me VV 17.01.2012 / 23:48
  Definitifisht keta jane te paafte per me udheheqe !!! Cdo dite keta po e kallzojne ftyren e vertet. Veq perparap VV, populli cdo dite po ju bashkohet juve.
 • lindix 17.01.2012 / 23:42
  me vjen marre kur pe di se perfaqsohna ne Evrope prej nje tipi si znj. Ministre Vlora Çitaku!
 • Psalmi 137 17.01.2012 / 23:31
  Per Dardanin e mora vesh se cfare shkolle pat, te lumte na, thjeshte, po nuk e mora vesh pos qe dihet se Vlora ka punue perkthyese dhe sekretareshe ne pdk e pastaj zv ministre. Per shkolla te saj do te ishim poashtu krenar, po nga ajo qe u pa ajo kurrfare shkolle skish. edhe ne paste letra, ne koke fare...
 • Bashkimi 17.01.2012 / 22:47
  EU Indeksonline, mu mbush mendja se klasifikimine e komenteve e ka bere vet Dardan Sejdiu ose i ka shti keta adoleshente e VV me ba komete per vete. Duhet kuptuar se nuk ndrohen opinionet me komente te dirigjuara. Puna e Vlores eshte pare me 9 dhjetor dhe tani me 19 janar kur fillon dialogu per vizat kjo do te vlej edhe per juve qe ia mohoni punen
 • agon 17.01.2012 / 21:51
  me mujt me ja bo pytjen kur u kon ne fac.. te shkencav politike me cilin prof ka pas me u barazu ne podrum qe me shti ne pdk
 • Dea 17.01.2012 / 20:56
  Nuk kam koment per debatin ne Interaktiv.
 • arbeni 17.01.2012 / 20:55
  edhe une do te votoj ,vv,,
 • ILAZI NGA PODUJEVA 17.01.2012 / 20:50
  KJO VLOR KREJ KUDER
 • teli 17.01.2012 / 20:36
  kjo Vlora krejt budallice,
 • nera 17.01.2012 / 20:34
  o bala t pashkoll ku muni mi krasahu njerzt sha jon pdk me ato balat e vv qysh spo ju vjen marre ven se me shku perpara n BE dalin si shkit mitorvic juve mu kon si Pk kejtve ju kisha myt se ftyren naj muret
 • MIFA 17.01.2012 / 20:15
  Me te vrtet turp per PDK Kjo far kercenuseja nuk e ka vendin ne politik por ne.....
 • cani 17.01.2012 / 20:01
  Vlora e din ti qe magari e ka te fort shkelmin para se me cof e ti magaric je mundesh edhe ti me qite shkelma pse jo je vetem gjini femrore por bene pjes ne grupin e magarve perndryshe kamareshava turp hup mos ta shoh hunen e pinokojos
 • shqipja 17.01.2012 / 19:48
  vota ime shkon per dardanin
 • loni 17.01.2012 / 19:39
  Me nje far menyre e arsyetojsha ket far cike,sepse me i dhan pushtet majmunit ai behet luan,po cysh nuk erdh turp me tha qe nuk mundet 500 vet me i mledh ne protest kur e dime qe 5000 polic kane qene te angazhuar per mos e me i lon njerezit me shku atje,sikur nuk e din qe te gjitha mediat e kane dhene kete gje ,por hashimit nuk i ka mbet shume kohe,keshtu qe shkelmo sa te mundesh,e kur i kryejn te gjitha punet keta far nderkombetaret i paguan te gjitha,ateher ata nuk do te mbrojne o hajvan
 • Toni 17.01.2012 / 19:35
  Kjo Vlora si duket ka mbet pa Bilallin...po mendoj Bilall Sherifin
 • Ilirja 17.01.2012 / 19:19
  Oj Vlora Citaku ke mbet si qyqja ne rrem aman aman
 • prizreni 17.01.2012 / 19:09
  a u bo edhe sorra ministresh mosvet halli per ne.
 • Teuta 17.01.2012 / 19:06
  O Dardan po vlora Qitaku eshte drenicake e jo Llapjanke. Kjo eshte psikopat me letra... familjarisht jane budalle, nane e babe e vella e moter...
 • Lika 17.01.2012 / 19:02
  a se keni degju bre,,, kjo sorra i ka pas mendt te 14 shurti (tu i mendu dhuratat) E me Dardanin nuk munden mu kap e mu shty jo kjo vetem po krejt kabineti i pydys
 • Betimi 17.01.2012 / 18:52
  ju pershendes te gjithve, e kam pershtypjen qe secili qe do te vjen ne qeverin e kosoves do te jete i korruptuar deri ne skajshmeri, 98 % te shqiptarve te kosoves kan qene me se te bindur qe ne qoft se LDK udheheq kosoven do te jete kosova parais, nuk ndodhi ashtu githashtu edhe me AAK e PDK te korruptum deri ne qiell, por edhe ne qoft se Vetvendosja do ta udheheq vendin nuk do te jet me ndryshe. me falni ndoshta ju kam lendu me kete te vertete, ju pershendes
 • blerta 17.01.2012 / 18:49
  Nuk e di ku edhe kur paska kry Vlora shkolle,kur edhe shkollen e mesme e ka kry me provime klasore. Po sipas te gjitha gjasave sikuse koleget e saj te partise pas ardhjes ne pushtet eshte bere Dr.Mr......
 • teli 17.01.2012 / 18:47
  krejt budallice, edhe 5 minuta dhe ajo kish fillue ma qajte,
 • drenica 17.01.2012 / 18:19
  hahaha kuku po budallic ish kjo vlora qitakoviq more ncncn
 • drejtesia 17.01.2012 / 18:18
  Habi,te jete nje femer kaq e dhunshme,kaq perkrahese e policise brutale,linde dyshimi a din cka ban apo ban çka i thone pa kurrfare rezerve.
 • BURIM POTERA 17.01.2012 / 18:12
  o per bes po me vjen marre mi than dikuj qe jam llapjan ne qfar niveli ka debatu vlora ne interaktiv bravo dardanit
 • Alberti 17.01.2012 / 18:09
  hahahah po cfare shkolla ke krye ti bre veq naj shkoll te SHIKUT te paqe kry oj meqko
 • lila 17.01.2012 / 17:51
  hahaha, cfare budallenjsh te orkestruar nga WW-vetfundosja- ,, e ke voten pse u barazuan me barrikadat e shkive
 • une 17.01.2012 / 17:37
  kjo sdin tjeter weq me e perqafu xhavit halitin.qfar kudre o kjo e din bota:P:)
 • Per dardanin 17.01.2012 / 17:11
  dardan edhe 12 vota i ke nga familja ime dhe une. Jam befasu per dijen dhe qetesine qe keni tregu perballe nje Qure pa pendla. aftesite e tua me bene qe te ju lakmoj edhe pse nuk isha me asnje parti deri mbreme. te uroj suksese ne politik. do te jemi krenar me juve VV.
 • Gram 17.01.2012 / 17:08
  o ti jeton, ku po jeton ti?
 • Arbenita 17.01.2012 / 17:00
  Vlora njeri qe nuk ka kulture te debatit
 • SAGITARIUSSI 17.01.2012 / 16:56
  no comment...
 • Lena 17.01.2012 / 16:48
  Xhithashtu edhe vota ime shkon per Dardanin!
 • Kreshniku 17.01.2012 / 16:45
  Kur humb forca e argumentit atehere ngrihet argumenti i forces, e mbrame Vlora e vertetoi kete, sepse u tranu krejt, s'dijke cka me bo vec me bertite e me piskate. I ka kape panika kta te SHIK-ut, dojne me u tranu krejt. Ne bisedimet e ardhshme me Serbine le ta bejne nje marreveshje per veti qe me i pranu ne spitalet e te semureve psiqike atje.
 • jeton 17.01.2012 / 16:25
  Nuk di qe ne nje emision marrin pjese antaret e VV dhe aty flitet bute,keta njerez nuk jane njerez te dialogut deshmi per kete gje eshte se nga hyrja e tyre ne parlament skena politike e kosoves eshte polarizuar tejmase se keta e kane te njejten fjalor siq e ka ai qe me se shumti E ka mbrojtur VV zoti ERION BRAQE!
 • chealsist 17.01.2012 / 16:23
  Vlora: e keni shkel ligjin e blla blla blla..magjistralet sdi qka... Dardani: shkoni zbatoni ligjin per magjistrale nveri,,, ja ki mshel gojen Dardan urime e ki siguru voten tem edhe tfamiljes
 • Hana 17.01.2012 / 16:22
  Oj Vlore, edhe mue : “Po m’vjen marre që s’po t vjen marre”. ...Na muret ne qaf, zoti ju vraft!
 • Gresa 17.01.2012 / 16:20
  edhe une bashk me familjen tem kem vendos prej 14 janarit me votu vetevendosjen,JENI ARDHMERIA E PASTER E KETIJ VENDI,BASHK MUNDEMI ME BO SHUME,JU LUMTE VV.
 • rono-sm 17.01.2012 / 16:13
  HAVER une jam i mitrovices edhe kam shum kontakt me njery te gjith trevav ne kosov edhe se nenqmoj kerkan po du me te than diqka ne ku aty punojm ne shum raste kamxojem ngjarje me gjakovar naj vic p.sh edhe ata gjakovart kurr nuk bahen nervoz pos keshin kur dikush tregon diqka per drenic adin qysh ragojn si te qart sidomos nje qik esht ncncn mu me vjne gjynah qfr mentaliteti te ult ka kshtu qe le ti pejen e merru me vehten esht mas miri se u pa kush ka luftu edhe per qa bajagi kishin luft po shihet fort mir
 • HHBH 17.01.2012 / 16:08
  haahha, kjo ka qen edhe ne lufte edhe refugjat..kto kontradita i sheh vetëm ne PDK
 • Lipovica 17.01.2012 / 16:02
  vetvendosje eshte fitusee....
 • Visari, Gjakove 17.01.2012 / 16:02
  Per Haverin. Sa i perket Pejes e Dukagjinit, kish me qene mire me lexu ti pak kush ka qite burra e atdhetare e mandej me fole. Mos te ishte Rrafshi i Dukagjinit sot ti ishe tu shkru serbisht, lexo pak histori, e nese nuk ke kohe lexo historine e fundit te Kosoves.
 • puna 17.01.2012 / 15:51
  Diploma e doktoratura te 2007-2011 te rrasi neper universitete jo prestigjioze dhe shkel eshko oj qyqare
 • xhema 17.01.2012 / 15:51
  Nje naivitetshume imadh ishe edhe ai se kjo zonja tha se tani lufta me Serbine ka perfunduar, ky eshte nje problem shume i madh kur thhet prej nje zyrtarje te larte te shtetit e nuk mendonne ate se Sebia po i thot se nuk te pranoj si shtet dhe as qe kam me te pranua kurr dhe se veq ne mos me ardhet shanca se as ne Stankovec nuk kam me ju lan, e per me realizue kete po i krijon mundesi dhe i ka krjuar PDK, LDK AAK dhe AKR
 • T O N Y USA 17.01.2012 / 15:42
  BRAVO VV
 • Haveri 17.01.2012 / 15:28
  ani nije pejonin ka fole per lope... hehehehehe... po ju pejont edhe krejt dukagjini merreni me bujqesi e blegtori... bile duke i ruajt lopet e lexoni edhe "bageti e bujqesi", se aty e gjeni veten
 • ZËRINA 17.01.2012 / 15:27
  SI DUKET NE KOHE TE FUNDIT NGJYRA E PDKse ESHTE E DYLLIT..........SE SHPEJTI PO PREGADITET PER FUNERAL........MBREME "HYMNIN" IA KA "KENDU" VLORA.........
 • ilir 17.01.2012 / 15:19
  Me politik kan nis mu marre edhe, rrugaqat e rrugeve , po e shoh disa ka komentojne dha shkruajn fjal banale.
 • sara 17.01.2012 / 15:19
  marre per vloren
 • beqa 17.01.2012 / 15:18
  vv ju jeni gjasa e fundit per shpetimin e popullit se perndryshe na morri fundi me ket qeveri. e sa i perket bertimes se vlores ajo vetem e ka tregu kulturen e vet dhe te partise se saje se tane qashtu jone prej kryetarit e ren
 • memo 17.01.2012 / 15:17
  kjo vlora eka shprehi me nejt ner tavolina shume ska kushe qe elargon.
 • Ridvani 17.01.2012 / 15:14
  Në kohën e KAN-it, para Vetëvendosjës, Albin Kurti ja ka bë Vlorës temën e diplomës sepse nuk ka dit me bë vet... hahahahhaha edhe flet për shollë zoja...
 • iliri 17.01.2012 / 15:13
  (Ih mos tja nisum mi numru ktu shkollat , se me ja nis une mi permen sa shkollat i kom kry jesum ton naten) , a po e kuptoni cfar shkolle ka mujt me ba kjo minstrija. Ma merr menja qe i ka ba shkolla t'nates, se kjo veq naten po veprojke edhe po punojke.
 • Gjakovari 17.01.2012 / 15:07
  Kja ministresh definitivisht e ka humb rrugen ne oborr. Qishtu o kret qeveria, ska dyshyime !
 • tringa 17.01.2012 / 15:06
  Cka osht ma e keqja kta dostat e Vlores ja bojn "ej bravo e ki kall se ki lan me fol Dardanin" e kjo edhe ata nuk e kane ide sa irituse ka qene Vlora mbram ...krejt familjes ja griti tensionin tu bertit. Turp duhet me i ardh ministresh e qune veten. Bravoo Dradan bravo VV.
 • fatbardhi 17.01.2012 / 15:01
  nje maturi e tille nga ana e Dardan Sejdiut, eshte per t'u admiurar, veq perpara VV, ktv jeni mediumi me i sinqerte dhe transparent
 • hulumtusi 17.01.2012 / 14:59
  A Nive pash zotin Vlora Qitakin na kallcojne 2 miljon shiptarve Kosov kush pe shkel kushtetuten Oj vLora qitaki mos harro se krejt kena televizoraa ekana pa qa u miratu Parlament Po ju jeni ka e shkelni kushtetuten more Pse sPi zbatoni mocionin kur 2 miljon shiptar edim qe eka voto parlamenti najemi Shtet parlamentar nuk jeni Sudan as Siri as libi me vendos q doni juuu Marre sdi ku emarke at goj me na Bo 2 miljon shiptarve budall nncncn
 • iliri 17.01.2012 / 14:58
  HAHAHAH UN SA E PASH 8-2 JA KA BA VLORA KTI FAR SEJDIS A PO FOLNI PREJ INATI A QKA SE DI VEQ E KA LODH
 • Me-Ju VV 17.01.2012 / 14:58
  Po masi edhe ti ke met me u mar me POLITIK zoti na rujt,po ti lidhje ski qka është ka ndolle në Kosove, ty ta pranoj qe je nje nder ato bashkpuntoret e Hashim Tadiq Taqit që ja mbane në Dore gjate dites kurse naten në goje... a pe she si ta ka shtramua gojen.. ështe mir te shikojsh nje her veten ne pasqyre dhe pastaj dil e fol. Veq mendoj se kur te bjen kjo qever e dështuar nuk të jet vend as kund në kosove as bile te Hasan lludi e leje ma në Kosove...
 • qauma 17.01.2012 / 14:56
  Mbreme kam percjelle ket bisede qendrim i qarte i VV mbrojtja e parimeve gjithashtu edhe nje pergaditje e larte profesionale e Dardanit kundrejte Vlores qe nuk dike asgje perveq se me than sju kan dal as 500 vete.Une mendoj se ne VV ka potenciale te jashtezakonshme nuk munde te thuhet per krejte po per shumicen gjithsesi .Lideri i tyre eshte mendimtar i shquar por nuk duhet llogaritur gjithmone me forma protestuese me arrit idealet politike gjithandej neper bote partite politike kan qellimet e veta, dallimi substancial te kjo levizje eshte se nuk eshte ne cilesin e partis politike ktu eshte ajo premisa qe i favorizon protestat si mjet per arritjen e ambicieve politike . Ne kuadrin e krahasimit munde te thuhet se nacionalizmi (po dal te nacionalizmi)sepse thiren ne kete por kjo eshte vetgoditja qe po ja bejne vet vehtes sepse planet nacionliste ne mbare boten kan qen pak te admiruara nga disponuesit e statusit politike mbare boterore dhe nese nuk e ke perkrahjen nga keta te fundit nuk munde te thuhet se je ne rrugen e duhur.Lidhur me qendrimin e partis ne pushtet ne lidhje me 14 janarin nuk kam prit se do te percjellin mesazhe per ti knaqur te gjithe sepse lufta eshte e te gjithve kunder te gjithve ne planin politik dikush per te mbajtur pushtetin sado qe aj eshte i kriminalizuar dikush per te ardhur ne pushtet eh fundja uniteti nuk eshte treguar si mjete efikas e demokratik sidomos ne pushtetet qe jan krijuar nga udheheqesit e luftes per at edhe ideja e Jakupit nuk eshte e pranushme sepse ne momentin qe pranohet athere shkelet komplet mbajtja e nje pozicioni siq eshte ky i fundit respektmi i reciprocitetit.
 • Valoni 17.01.2012 / 14:56
  Ju krejt jeni klysh,,, si PYDYK-ja, si Vetvendosja..... Baba ne kete vend o kon i madhi Ibrahim Rugova..., qaj na ka liru prej shkaut...
 • Arberi 17.01.2012 / 14:55
  nje fjal thot:Fajtori per ta mbrojt vetem BERTET,tash ec e dije kush beritke prom,,marre per vloren si qyqe
 • Fatoss 17.01.2012 / 14:55
  Ju kisha lut Dardan Sejdiut mos te harxhon kohë tjera her me njerz qe sjon te nivelit tij. Ishalla ka mar msim najsen prej Dardanit kjo ministresha e Hashimit.
 • goni 17.01.2012 / 14:55
  pdk ldk aak e pacollat duhet mei hjek prej pushtetit nese don kosova me shpetu me 22 janar duhet me ja u mbyll rrugen ketyre ejo kufit nese kemi pak mende keta duhet me i hjek edhe me i burgos te gjith populli duhet me vepru koha eshte te tregojm se edhe ne kemi dinjitet si popujt tjer te botes se keta na ekan marr dinjitetin
 • Bekimi 17.01.2012 / 14:51
  @ ema Une sa e pash debatin Dardani ka treguar shume pjekuri qytetare dhe itelektuale. E cka paska ndodhe pas debatit qe e paska La te terin Vlora e ky nuk paska qene aktiv duhet me ia terheq veshin djalit e mos me lane qiken te zhgenyer :)))
 • Bekimi 17.01.2012 / 14:51
  @ ema Une sa e pash debatin Dardani ka treguar shume pjekuri qytetare dhe itelektuale. E cka paska ndodhe pas debatit qe e paska La te terin Vlora e ky nuk paska qene aktiv duhet me ia terheq veshin djalit e mos me lane qiken te zhgenyer :)))
 • petriti 17.01.2012 / 14:50
  uda mram poget nvend t kokes kish pa ngre kvasac
 • Lumi 17.01.2012 / 14:47
  Kjo eshte kur te vish me "stupc" ne krah e me plote paragjykime dhe direktiva te shefave se qa me thane e si me thane... Pastaj humbesh edhe bertet si me pas qene ne mal duke u munduar me britma ta bind dhe mund kundershtarin sa qe nganjehere britmat e saj ishin shume provokuese dhe u ngjanin Filmave me " Drita te Kuqe" (siq thone ne Shqiperi)... Profeti MUhamed thote: "Shenjat e dyfetyrshave (munafikeve) jane tri: Kur debaton nxehet(shperthen, kur premton nuk realizon premtimin dhe kur i besohet dic then besen" ... E cka i mungon qeverise se tashme nga keto tri me lart?
 • artan 17.01.2012 / 14:47
  Mos folni palidhje per vloren . Kjo ka deshmor ne familje.
 • Ismeti(Gjermani) 17.01.2012 / 14:46
  Dardani shihet qe eshte njeri i edukuar, njeri i menqur, me nje kulture debati shum me te mire dhe me te qete se nga ato qe i kemi msuar ti shohim nga PDK,LDK e AAK. Jo vetem Dardan Sejdiu po te gjithe udheqesit e Vetevendosjes jane njerz tejet te afte per ta qu Kosoven perpara, dhe protestat duhet te oragnizohen ne menyre qe te arrihet qellimi, se doren ne zemer, nuk na ka mbet shum kohe. Me kete pozite idiotash e opozite kukllash shkatrrimi i shtetit eshte i garantuar. Ju lumte Vetevendosje!
 • Mitrovica 17.01.2012 / 14:46
  Oooo TURPI i qeverise eshte kja ministresh. E ka rahatu kret familin e vet, e so ka din qe popelli i saj diqen per BUK. Oooo mazomakeq per kete HAJDUDE! E gjithe Kosova me VETEVENDOSJEN per te ringjall kete Kosove te zhytur nga HAJDUDET.
 • malisheva 17.01.2012 / 14:43
  Daardan seidiu e tregoj pjekurin e tij prej nje intelektuali ku me gjith insistimin e asaj Sorres per ta qorintuar me nje fjalor arrogant qe perdori gjat gjith kohes
 • Libri Donkishoti 17.01.2012 / 14:42
  Luftë nuk ka bër vetëm uçk edhe pse isha edhe unë pjesë e sajë.
 • petriti 17.01.2012 / 14:41
  bash marre duhet me ju ardh kush po qeveris sot kosoven ,mirena,buzhala,citaku,regjepi,taci...
 • lola 17.01.2012 / 14:37
  JU lumtë Vetëvendosje! Të gjith me ju jemi. E këta hajnat i ka kap paniku andaj po e hapin gojen si lopt ..
 • ema 17.01.2012 / 14:34
  nashta dardani bahet pak ma aktiv,se e ka la pram vlora krejt...
 • berat 17.01.2012 / 14:34
  definitivisht vetvendosja i ka te gjith njerzit e aft dhe te shkolluar ne menyr te shkelqyer.nuk eshte sikur kta te pdks te shkolluar ne kohen e komunizmit.nneve na duhen njerzit e rinje me ide te reja.e jo sikur kjo drola qe definitivisht e ka hup weten mbrem permball dardanit.
 • Vetima 17.01.2012 / 14:31
  Mjere Kosova cfarë Ministre kemi,nuk e din pse zgjohet në mengjes,ajo dine vetem me sulmua dikend dhe harron se cka ka folur me pare. Debati i saj me Dardan Sejdiun ishte zeo.
 • ALBAN HASANI 17.01.2012 / 14:31
  KJO VLORA QITAKU OSHT KUKULLA E HASHIM THAQIT,SE KTA PDK KREJT JON NJERZI KRIIMINELA EDHE E SHKATEERRUN KOSOVEN
 • mitrovicali 17.01.2012 / 14:28
  Halla Flori tha: Kerkush mu nuk munet me m'kallxu qka osht lufta. Mas nja 7-8 minutave halla Flori pej kallabllakit t'grave t'shukarijes, tha: Une kam qene refugjate gjate luftes, por jo ne Bllace por ne Stenkovec. (KOMENT: Me pas kon une japonez qe se di venin kisha thone: Aha, Ok Masi jom qe e di venin e pys Hallen Flori qe ish vesh si n'kanagjegj: Qysh t'qun ty Halla Flori ne Stenkovec, me helikopter a?... Se masi jom kon edhe vet qaty e di qe me ren kemi prit ne autobusa ne Bllace pe rme na qu ne Stenkovec!!!)
 • Blerim 17.01.2012 / 14:28
  Dardan dhe vetevendosje nga dje e tute keni fitu 6 vota me shum nga shoqeria ime
 • etnik 17.01.2012 / 14:28
  Vlora hahah pom doket pe sho tuj qit kafe ne bufe te Pdk-se e tash ministre a qeveri e jo mahi
 • Visari CH 17.01.2012 / 14:28
  Tash e tutje Vota e familjes tem ka mu on per VV
 • pejani 17.01.2012 / 14:25
  qeshtu kur deri dje ka mjel lop e tash fol e pisket thuse pi pisekt lopes
 • Agroni 17.01.2012 / 14:25
  Edhe e imja.
 • egzon 17.01.2012 / 14:24
  ka ike ne Serbi vlora bashke me familjen e vet .
 • Adrian 17.01.2012 / 14:21
  Vota jem e e ardhshme shkon per Dardan Sejdiu. Te lumte!
Emri:
Komenti:

 
Sqarim:
Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. Indeksonline mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit Indeksonline.

Ju faleminderit për mirëkuptimin!
 • Të fundit
 • Më të lexuara
 • Më të komentuara
Portali Indeksonline u themelua nga një grup gazetarësh kosovarë në vitin 2010. Përball sfidave të gazetarisë bashkëkohore, të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe origjinale, në Kosovë, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët - Indeksonline nuk ishte veçse një kërkesë e kohës.

Materialet dhe informacionet mund të kopjohen, të shtypen dhe të përdoren por vetëm pas referimit të qartë të burimit të Portalit Indeksonline, në përputhje me kushtet e përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

© 2010-2014 Portali Indeksonline.