Vetëvritet një person në Prishtinë

Një person është vetëvrarë para pak minutave në rrugën Fehmi Agani në Prishtinë. Policia e Kosovës e ka marr kufomën bashkë me hetuesin, raporton Indeksonline. Zëdhënësja e Policisë së Kosovës, për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti  e ka konfirmuar rastin për Indeksonline. “Rreth orës 13:00 kemi marr një informatë për një vdekje të dyshimtë, bëhet fjalë për një person rreth moshës 30 vjeçare....

Ambasadori Delawie përcjell zhvillimin e trajnimit të Njësisë Speciale të Policisë së Kosovës (Foto)

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Greg Delawie ka qenë sot pjesë e përcjelljes së trajnimit dhe vlerësimit të...

Gashi: Gjykatat janë politizuar, rastet prolongohen kur bëhet fjalë për aktivistët

(I plotësuar)-Avokati Tomë Gashi ka theksuar se në rastin e Boiken Abazit dhe Arbër Zajmit ka të bëjë me shkelje të ligjit për të huaj i cili...

Momentet e para, Xhaka në zhveshtoren e Arsenalit (Foto)

Faqja zyrtare e Arsenalit e ka lidhur në transmetim direkt vizitën e Granit Xhakës në ambientet e Arsenalit.  Xhaka për të parën herë ka vizituar...

Lajme

Boshnjakët nuk e duan Daçiqin në përkujtimin e masakrës së Srebrenicës

Ministri i Jashtëm Serb Ivica Daçiq ka thënë sot se vendimi i komunës së Srebrenicës që lidershipi serb është i padëshirueshëm në përkujtimin e gjenocidit në Srebrenicë është i pakuptueshëm. “Ky është një veprim hipokrit....

Trump merr shuplakë në sondazhe

Një anketë e re në Washington Post/ABC e publikuar të dielën ka dhënë njërezultat të zymtë për kandidatin republikan, Donald Trump. Mbështetja për...

Plani i Policisë për Vidovdan

Policia e Kosovës njofton se ka ndërmarrë të gjitha masat për festën e serbëve e quajtur Vidovdan që do të mbahet nesër në Gazimestan. Po për nder të...

Shtatorja e Car Llazarit, kompetencë e komunës së Mitrovicës veriore

Përfaqësuesit e komunitetit serb në Kosovë, me mbështetje të Qeverisë së Serbisë, po shënojnë edhe sivjet përvjetorin e asaj që njihet si beteja mesjetare...

Simiq dhuron gjak në Veri, por a do ta bëjë edhe në Jug? (Foto)

Kryetari i listës serbe Slavko Simiq sot në spitalin e Mitrovicës Veriore ka dhuruar gjak në mënyrë vullnetare. Për Simiqin kjo ishte hera e 11 që dhuron gjak. “Ndjehem...

Sport

Zyrtare: Ja ku i zhvillon Kosova ndeshjet si vendase (Video)

Seretari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Eroll Salihu, në një prononcim për Tribuna Channel ka treguar se ku do t`i zhvilloi ndeshjet si vendase Kosova. Këto deklarata Salihu i dha sot me rastin e fillimi të punimeve në stadiumin e Prishtinës. Për të mësuar se në...

Gjokoviç nuk “djersitet” në raundin e parë të Wimbledonit

Novak Gjokoviç ka startuar me fitore në turneun më të madh të tenisit, Wimbledon, duke mposhtur në xhiron e parë britanikun James Ward. Tenisti serb e kaloi me lehtësi...

Momentet e para, Xhaka në zhveshtoren e Arsenalit (Foto)

Faqja zyrtare e Arsenalit e ka lidhur në transmetim direkt vizitën e Granit Xhakës në ambientet e Arsenalit.  Xhaka për të parën herë ka vizituar zhveshtoren e...

Përsëri ajo, Majlinda Kelmendi e para në botë (Foto)

Majlinda Kelmendi është rikthyer në krye të rënditjes në rënditjen e xhudisteve më të mira në botë. Xhudistja pejane mbanë vendin e parë në...

Kjo është data e prezantimit të Ibrahimovic, paguhet 1 milion në muaj!

E premtja, e 1 Korrikut 2016. Kjo është dita e së vërtetës për zyrtarizimin e transferimit të Zlatan Ibrahimovic te Manchester United. Mediat britanike janë të sigurta...

Showbiz

Me kë është në pushime Vigan Shehu? (Foto)

Këngëtari Vigan Shehu, tashmë ka filluar pushimet e tij. Ai ka postuar një fotografi në Facebook ku shihet se është  plazhet e bukura të Ulqinit. Përmes kësaj fotoje, ai ka nxjerr në pah edhe fizikun e tij trupor dhe dukej mjaft në formë shkruan Indeksonline. Mirëpo,...

Stupcat shumë shpejt e bëjnë ‘hallakamë’ (Foto)

Grupi i humorit, Stupcat, së shpejti do ta lansojnë projektin e ri. Këtë gjë e ka bërë të ditur Vedat Bajrami përmes një fotografie të hedhur në Instagram,...

Ja çka gjen në deti ‘Sofia’ (Foto)

Komediani Adnan Blakaj i njohur për rolin e ‘Sofies’ në ‘Odeon Show’ përpos pjesëeve artistike në këtë shou, ai mjaft aktiv është edhe në rrjetet...

Labinot Tahiri ka një këshillë për prindërit (Video)

Këngëtari Labinot Tahiri përpos që njihet si një nga fytyrat publike më humane, ai gjithashtu njihet edhe për këshillat që u jep fansave të tij, e që gjithmonë...

Roza Lati tregon hapur për ndërhyrjen kirurgjikale (Foto)

Prezantuesja e njohur nga Shqipëria, Roza Lati siç duket nuk është e kënaqur me pamjen e saj. Prandaj, ajo ka vizituar një nga klinikat estetike në Shqipëri, në të...

Tech/Auto

Jeni në depresion? E diagnostifikojnë telefonat inteligjentë

Një studimi i publikuar tek “Journal of Medical Internet Research” (JMIR), tregon se njerëzit që shfaqin simptoma depresioni përdorin telefonat e tyre më shumë se ata që nuk janë të prekur nga kjo sëmundje. Telefonat inteligjentë mund të ndihmojnë për të...

Roboti i ri nga Boston Dynamics (Foto/Video)

Boston Dynamics mund të jetë një nga kompanitë më pararojë për sa i përket robotëve, në bashkëpuniim me Google, dhe sapo kanë paraqitur më të fundit,...

Të lundrosh me “Mercedes Benz”… (Foto)

Keni ëndërruar të bëni një xhiro me “Mercedes Benz” edhe në det? Kjo tashmë është e mundur fal “Arrow 460-Granturismo”. Ky është jahti i...

Lansohet Strategjia e Kosovës për Teknologji Informative

Ministria e Zhvillimit Ekonomik, në bashkëpunim me Shoqatën për Teknologji të Informacionit dhe Komunikimit të Kosovës - STIKK, do të organizojë sot konferencën lansuese...

Këtë makinë nuk e ndal asgjë (Video)

Sherp është një makinë e krijuar nga rusi Aleksei Garagashian që duket e thjeshtë, por bën shumë gjëra. Me gomat tepër të trasha, Sherp mund të ngjisë...

Indeks+

Parajsa mbi tokë (Foto)

Ditët e nxehta kanë ardhur tashmë dhe të shumtë janë ata që kanë planifikuar pushimet me kohë...dhe vendet e bukura në planetin tonë nuk mungojnë. Një prej perlave bregdetare më të famshme në botë ndodhet në Seycheles, ku ndërthuret në perfeksion...

Shkodra, e banuar që para 5 mijë vjetësh

Një grup prej 15 arkeologësh shqiptarë e polakë, pas gërmimeve të kryera në qytetin e Shkodrës për afro 10 vite kanë zbuluar fakte të reja për këtë...

Fakte të ndryshme për qumështin

Qumështi është një lëng i prodhuar nga gjinjtë e gjitarëve, i pandashëm për rritjen e të vegjëlve, si dhe pjesë përbërëse e ushqyerjes...

A do e donit edhe ju një të tillë?

Ëndrra e shumë prej nesh kur kemi qenë fëmijë ka qenë të mbanim një këlysh në shtëpi, për disa kjo u bë realitet, për disa të tjerë...

Fotografi të mrekullueshme dasmash

Martesa është një nga ngjarjet më të rëndësishme të njeriut dhe fotot e dasmës zënë një vend shumë të veçantë në zemrën e...

Opinione

Nëse je me ne, je atdhetar – nëse je me të tjerët, je tradhtar

Është praktikë që njerëzit, përgjithësisht, kanë frikë të ndryshojnë mendim edhe atëherë kur situata , koha apo rrethanat e kërkojnë një gjë të tillë. Të ndryshosh është guxim, ndërsa guximi është vlerë që mund ta...

Britania nuk ka dalë nga BE – Ftesë për një media të përgjegjshme

Britania nuk ka dalë nga Bashkimi Europian. Akoma. Ajo që ndodhi është: Britania votoi për të dalë nga Bashkimi Europian, në një referendum. Që dalja të bëhet...

Kur dhuna nuk është më tabu

Çfarë është realisht e frikshme tek sulmet e tmerrshme që kanë ndodhur së fundmi në Orlando të SHBA-së, Angli dhe Francë nuk është vetëm numri i...

Edi Rama: Britania, Bashkimi Europian, Shqipëria

Sot Europa është më e dobët. Ndërsa Britania aspak më e fortë, në mos edhe më e dobët se Europa që ka dobësuar. Të dyja bashkë, pavarësisht...

Aylani i harruar!

Ditën kur fotografitë e trupit të pajetë të Aylanit të vogël – të shtrirë përmbys në breg të detit turk – mbushën ballinat e gazetave dhe...

Ekonomi

IPKO PIKA lanson uebsajtin e ri, zgjeron rrjetin e partnerëve dhe dhuratave

Pas katër vitesh aktivitete ku janë shpërndarë mbi 48 mijë dhurata për mëse 350 mijë anëtarë, programi i parë i lojalitetit në Kosovë,  Pika, i operatorit IPKO, ka zgjeruar rrjetin me partnerë dhe mundësi të reja, e ka shumëfishuar gamën e dhuratave...

MSA-ja, 5 milionë euro më pak inkasim në Dogana

Hyrja në fuqi e MSA ka bërë që doganat të inkasojnë 5 milionë euro më pak të të hyrave Këto humbje sipas drejtorit të përgjithshëm të...

Kontabilistët dhe Auditorët promovojmë specializimin profesional

 Shoqata e Kontabilistëve të Certifikuar dhe Auditorëve të Kosovës (ShKÇAK) organizon sot forumin e parë për profesionistët e fushave të ndryshme me qëllim...

Mbi 800 000 firma për një referendum të ri

Kanë kaluar numrin 800 000 firmat pas peticionit të një grupi parlamentarësh britanikë për zhvillimin e një referendumi të ri mbi Brexit, shihet sot në faqen zyrtare...

Shoqata e Bujqve Prodhues të Grurit të Kosovës kërkojnë nga Qeveria përkrahje

Sot, në ambientet e Qeverisë së Kosovës është mbajtur takim në mes të përfaqësuesve të Shoqatës së Bujqëve Prodhues të Grurit në...

Shëndetësi

Ata që e përfundojnë universitetin janë më të rrezikuar nga tumori i trurit

Gjatë një studimi të bërë nga revista për epidemiologji dhe shëndetin e komunitetit është zbuluar se njerëzit të cilat e kanë përfunduar universitetin janë më të rrezikuar nga tumori i trurit. Sipas The Independent, glioma, është një lloj tumori i...

Sa kafe duhet të pijë një grua shtatzënë?

Një ndër pyetjet që kërkon një përgjigje është se sa kafe duhet të pijë një nënë shtatzënë gjatë kësaj periudhe. Gratë...

Akulli, lëngu magjik për fytyrën tuaj

Produkti i ri kozmetik që do t’i zgjidhë problemet tuaja të lëkurës është akulli. Por, kur i përdorni kokrrat e akullit për fytyrë, i mbështillni me...

Ja pse njerëzit duhet të pikturojnë…

Një studim amerikan ka zbuluar se piktura ndihmon për të luftuar çrregullimet e ankthit dhe sulmet e panikut. Nuk ka nevojë të jeni piktorë apo artist. Ajo që rezulton...

Çfarë ndodh me trupin nëse nuk hani darkë?

Shumë persona kur bëhet fjalë për dietën mendojnë se eliminimi i darkës do të jetë një ndihmë që ato të kenë një organizëm sa më...