Ndodheni
Indeksonline / Lajme
15:57 / E premte, 13 Janar 2012
47 Komente
VV: S’ka më Plazma Keksa për Hashimin

24 orë para aksionit për bllokimin e pikave kufitare me Serbinë, Lëvizja Vetëvendosje ka ndërmarrë një tjetër aksion. Pranë ndërtesës së qeverisë së Kosovës ka hedhur e shktërruar shumë kilogramë me Plazma-Keksa.

Një aktiviste e kësaj lëvizje ka thënë se ato i ka dhuruar një ndërmarrës që nuk dëshiron t’i shesë më, dhe ka porositur që t’i dërgohen kryeministrit Thaci për t’i parë. “Nuk ka më Plazma keksa për Hashim Thacin, edhe pse ai i do shumë, sepse nga nesër 14 janar –Serbia nuk kalon”, ka thënë Vetëvendosja. /indeksonline/

/>  


Kendi i komenteve
 • Alberti 14.01.2012 / 05:52
  Pom shtini me kesh ju VV qyr far tipeshe kjo qfar ideje panky hahahaha
 • ARMEND 14.01.2012 / 04:04
  TRUP per VV kto sende po i bojn vetem per partin e tyne, qka i han fort THAQIT per kto sendet HAHAHA TURP o VETFUNDOSJE se don me jau pa SHERIN krejt KOSOVA tona ku keni me MBET JU ???????
 • albin thaqi 14.01.2012 / 03:20
  vetvendosja... O mos t ish kon qeky hashim thaqi ishni kon si magjup neper evrop tu jav kthy bethen evropianve per 5 ero jav kishin bo at punen meshkuj e femra..po rrini rahat ngone babushin se ky osht 1 ska tjeter sadush shane e keshne kur thmia juv ka me msu per to ky osht Ismail Qemajli i Kosoves.. niher ka bo nana Hashim Thaqi ..ma sbon..
 • albin kurti ( djali shkines) 14.01.2012 / 03:10
  vetvendosja..." jemi tpaguar prej Serbise.. Sjemi shqiptar me gjak " O mos t ish kon qeky hashim thaqi ishni kon si magjup neper evrop tu jav kthy bethen evropianve per 5 ero jav kishin bo at punen meshkuj e femra..po rrini rahat ngone babushin se ky osht 1 ska tjeter sadush shane e keshne kur thmia juv ka me msu per to ky osht Ismail Qemajli i Kosoves.. niher ka bo nana Hashim Thaqi ..ma sbon..
 • beli,gl 14.01.2012 / 00:14
  shume keq edhe per ETC Elkos se 80% e ka mallin e shkive, edhe bashkepronsine e ka me shki, eshte nje nder hargjusit me te mdhenje te mallrave serbe sidhe eshte distributor i bambit e dhum firmave serbe per Kosove, marre per deputetin Ramiz Kelmendi qe me voten e popullit eshte deputet..!
 • SWISSMADE 13.01.2012 / 22:30
  LANE QUHEN TASH PLAZMAT E SERBISE KETO SHITEN EDHE NEPER TREGE ZVICRRANE POR ME MAS E JO ME KAMIONA PA KUFI KTO LANEKEKSA TE ASHTUQUAJTURA PLAZMA VIN NGA AUSTRIA PER NE BASEL TE ZVICRRES MIREPO ZVICRANET FARE I HAJN KETO VETEM SHQIPTARET SERBET KROATET DHE BOSHNJAKT SHITEN EDHE BANANKOT E KRASIT TE KROACIS
 • Doni 13.01.2012 / 20:38
  Ti Kadri je si Hashimi ju dini vetme stupca ju nuk din qa don me thon demokraci edhe mes me honger mallin e armikut se me dit nuk i leni me ktu me pru mall ata shkije ehehehe po qa me bo qe krejte Kosova oshte me VETVENDOSJEN
 • Niki 13.01.2012 / 20:31
  Plazma te Serbise e qumesht vendor. Kombinim i mire.
 • drernas 13.01.2012 / 20:23
  valla bre kadri edhe une me dit se kush je pa ti shkarravit rob e familje se kisha lan po huip more bir shkau se pe di qka po du me thna vllazen posht tradhtaret e kombit shiptar e dilin neser i maddh e i vogel ne kufi e hahsim kudra edhe ne luft u mshehf e le te mshefet edhe tash jemi me ty vv leni vllazendrenic llap gollak e dugagjin te gjith jemi nje dhe nje do te mbesim kur vjen pun aper kosov prandaj te gjith ne kufi
 • 14 janar serbia nuk kalon 13.01.2012 / 20:20
  Në qofse naj kush ketu mendon qe nuk e kan fajin plazmakeksat e pse jemi 1/3 e popullsise në diaspore. I kemi të gjitha kushtet me qenë shtet i zhvillum kemi kapacitete nga të gjitha anet por kur ke një udhheqsi që tu vjedh kqyr me nejt në pushtet e me bo popullin sa ma shume të mvarun prej serbise atëhere krejt ne pas dhjet vjete do të bëhemi turista në vendin tonë tu konsumu plazmakeksa. Neser do ti themi serbise mund të jetojmë pa prodhimet e juaja se do ti hajm tonat edhe do të punsohemi në vendin tonë dhe do ta zhvillojmë bujqësine bashk me diasporen që qdo vjet përmes elektronikes edhe xhepit sjell ne kosove 1 mijard euro do ti shfrytzojmë duke prodhuar vetë dhe parat do të shtohen dhe do të rrine në Kosove që ne mos të emigrojmë më por të ndertojmë vendin tonë edhe të kontribojmë në vend. Ju luse të gjithë ata që nuk janë të uritur edhe ata që jan uritur të dalin neser dhe ti thojnë jo nenshtrimit boll mo.
 • mimoza 13.01.2012 / 19:55
  Mir po jauv boni se tadiqi vjen ktu si nbashqe tbabes e ju qe nuk i keniu dy lidhje me kry i leni me bo hajgre me SHTET t'juvin .
 • hajdari 13.01.2012 / 19:49
  o njerz po a e pat mimozen qysh dul me hanger keksa qysh e qitke guhen e kish te vogl
 • plazma keksi 13.01.2012 / 19:48
  ku ka dit drenicaki qka jon pllazmat ska pas buke me honger e le mo mi ra ndermen per pllazma e tash tu vjedh e ka ngi barkun buke per ton jeten e ti qa ska honger
 • Admisi 13.01.2012 / 19:38
  Mirë e ki ska pllazma për Hashimin se i ka hanger Albini me mahallen e vet aty në VV
 • ME 13.01.2012 / 19:30
  Kta gjujn keksa rruges per hir te manipulimit dhe ardhjes ne pushtet, e femijt e dikujt nuk kane as buke me hanger...ncncnc...o karakterin jau...
 • altini 13.01.2012 / 18:52
  nese nuk ka plazma keksa ka seksa
 • kadriu 13.01.2012 / 18:45
  une me pas kan polic pa ju dhie stupc neser nuk e kisha lan ,krejte bota demokratike ashte kunder juve e ju kishe po bojme diqka
 • Agon 13.01.2012 / 18:34
  edhe Hashtim Thaqi i ka pas qeto ide n70ten po kur e murr karriken e pa qe ajo kang nuk knohet aty ja qaj o patriot ja sdi kush , po ju duhet me kqyr se aj su Zbardh badihava o gjin tmalit po lene se krejt tuj sha qeshtu , edhe mir e dini qe skena ndor sen edhe e qoni kryt perpjet , diqka me bo po vetet tjeter kush dej kur doni mu mush men more ju kshtu ,krejt partit ken asnjo sen sboni hiq , unesdi qka kini kshtu , oo VEQ SHKIT KUR TE SHOHIN THAQIN KRYEMNINISTER BOLL OSHT SI MJAU KALL BEOGRADIN na duhet me kan krenar qe o nkrye tshtetit edhe pse nuk mun bon vet kurgjo pa i dhan leje SHBA , veq shkit qka e shohin boll osht ZMIJA , bravo Hash e mos mu bo nervoz se ta ha loqken.
 • agon 13.01.2012 / 18:31
  ah qka me Kersit Stupci neser VIP VAP VIP VAP VIP VAP Llukerat jon bo me dit diqka krejt Bota kunder kta ma te mequm se ata , eu nanen ku sju hin me Pajsera mjau qa brit bre pisat e flliqt marre duhet mju ardh kur pju sho nrruga hala ftyren me PUQRRA tPubertetit , po ALbini i mequm o me FMIN manipulon, Albin Malazezi prej malit tZi u ardh me na kallzu neve qka me bo qenefi keq, kishe din diqka krejt prej qefit mka dal .
 • SYLa 13.01.2012 / 18:28
  mmos i reklamoni bre pllazmat se kur pi shoh goja lang po me lshon,edhe thmija jan ka lypin mi ble ,po shtrejt bre spe qet me ju ble ,albini pi shtrejton....
 • bekim 13.01.2012 / 18:26
  O POPULL A E SHIHNI SE SI VETVENDOSJA I REKLAMON PRAN KAMERAVE PRODUKTET E SERBIS A JENI KA KUPTONI NAJSEN A JO:::albini kurti edhe tetjert jan rrit vet me plazma keksa ,tash sjan ka i haen se u msu me hager beth viqi,pshurrni perpjet pshurrni,se neser kenimu rrreh keq a per kto plazma,veq reklamoni ju produktet e serbis se edhe ma shum kan mu shit,bile edhe kan mu shtrejtu,se kto reklama kushtojn,krejt albinit i paguhen....
 • beka 13.01.2012 / 18:06
  ja pasni tha fytin atij matrapazi bravo neser jemi bashk tung
 • Profesori 13.01.2012 / 18:05
  E Zoti dit qka ju baft, i kiaha yshqy thmin ku me dit sa me ata keksa.
 • Vetevrasja 13.01.2012 / 17:38
  Namin e pasnit ba, si femi te vogel ma. Krejt bota dhe Shqiptaria po ju kesh
 • Kreshniku 13.01.2012 / 17:33
  Amerika edhe perendimoret ishin perkahes te Mubarakut, Gadafit etj, po kur e pane qe populli eshte kunder dhe nuk ndalen atehere e ndrrun kangen dhe u bene me protestuesit, prandaj edhe ketu sot mund te jene kunder por neser s'i dihet, kur ta shohin forcen dhe vendosmerine popullore e ndrrojne anen se nuk jane burra qe me i mbajte fjalet. Ndersa nese dikush mendon se vetem te PDK-se kane luftuar gabohet rende, bile keta kryesoret nuk kane qene ketu hiq qe e kane thene vete permes deshmive ne rastin Fatmir Limaj nese e keni percjelle permes gazetave. Asnjoni prej tyne s'kish qene ketu e na shurrdhojne gjithe diten qe kemi luftu. P.s. Nuk jam anetar i VV-se por nuk mundem te bardhes me i thane e zeze vec pse do pleshta perendimore dojne me na binde ashtu.
 • bashkimi stuttgart 13.01.2012 / 17:22
  brravo VV se me te vertet e kini sose me ja kajt nenen kesaj Kosove. po qfar gjestes jan keto more , nazamakeq po popull lope jena ne kosovaret , me kesi sikur njerzish VV kurr nuk kena me u beh njerz. kuku kuku kuku per ate toke te kosoves qka po mane.
 • drenicaku 13.01.2012 / 17:14
  pershendetje po asgje nuk zgjidhet me dhun nese populli nuk konsumon prodhimet vendore ateher esht e kot bllokimi i kufive me dhun shkon vetem mbrapa nje vend dhe asgje me teper duhet populli mos me i ble prodhimet e serbis tung kaloni mir ju pershendes
 • Gjilanasi 13.01.2012 / 17:07
  Alban, jam shum i sigurt qe ti dhe shum drenasa si ti keni produkte te serbies ne shtepi, rri qaty e mos ha mut me fol pa lidhje se Hashimi nuk eshte serb po ta ka prish kumarien tye dhe shum te tjerve.
 • Gjilanasi 13.01.2012 / 17:07
  Alban, jam shum i sigurt qe ti dhe shum drenasa si ti keni produkte te serbies ne shtepi, rri qaty e mos ha mut me fol pa lidhje se Hashimi nuk eshte serb po ta ka prish kumarien tye dhe shum te tjerve.
 • Thaqii 13.01.2012 / 17:06
  Hecni more mos folni palidhje.po qfar dalni a jeni nrregull, mos ju perngjani serbeve te veriut me ksin ngjarje.Ata qe pe bojn politiken kan deshtu, po edhe VV ka deshtu
 • Karadaku 13.01.2012 / 17:05
  Drenas une nuk dal edhe kam gjak te paster o qen i flliqur.
 • Ali 13.01.2012 / 17:00
  Heheh. Patriotat e masluftes! Po ju doket fllad tash ktyne edhe baballareve te tyne qe kur ishte vakti pinin raki nPrishtine me dostat e tyne qe tash jane n'Beograd, e te tjeret femije, gra e pleq luftonin per jete. Mushnu, te cmendur!
 • lindi 13.01.2012 / 16:46
  kqyre more kjo me qant te shkolles krejt 1sha i ka u bo kjo me fol per politik haj mazamakeq per ket popull kush qohet ma heret meniher kryt ne politik ncncnc kur te folni per thaqin ju duhet mi la durt mas pari
 • Alban 13.01.2012 / 16:44
  O kerkah nuk jeni oj vetvendosje. Shume banal paskeni dal me kete aksion.
 • KONGRESISTI 13.01.2012 / 16:42
  TE VENI...TE GJITHE...KUNDER CDO GJEJE SERBE..
 • ALBANI 13.01.2012 / 16:41
  HASHIMI OSHT MA I KEQ SE SHKJET EDHE HASHIMI I HAN KEKSAT PLAZMI SE OSHT ME SERBIN
 • 14 JANAR ORA 13 SERBIA NUK KALON 13.01.2012 / 16:40
  Shume ide kreative me simbolike shume të madhe bravo vetevendosje po e mbron shetin në të gjitha menyrat nga shkatrrimi i një qeverie që don sa ma shume njerz nga kosova të largohen që të vijnë si turista e të konsumojnë marr të serbise. Me 14 janar ora 13 stop serbise.
 • HASANI 13.01.2012 / 16:39
  BRAVO VETVENDOSJE NESER KREJT POPULLI NE PROTESTA ME JUVE JENA ALBIN KURTI EDHE DUHET SA MA SHPEJT ME LARGU HASHIM KRIMINELIN PREJ QEVERIS
 • Valoni 13.01.2012 / 16:38
  Bravooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo VETEVENDOSJE! VETEVENDOSJE! VETEVENDOSJE! .......................................................VETEVENDOSJE!
 • drenas 13.01.2012 / 16:33
  te gjith nese leni keto pallavra qka thojn kta le te veln drejtsai per te gjith le te na njof serrbia edhe ne si blokojm kufit vllazen te gjith ne kufi neser aj qe nuk del ka gjak te flliqur
 • teli 13.01.2012 / 16:32
  hashimi ka sigurue sasi te mjaftueshme te keksave , e kur ti hargjohen e ka Editen dhe ramizin per tia kontrabanduar bravo VV
 • Vehab Suedi 13.01.2012 / 16:17
  Të gjithë diaspora si puna ime që kanë deshire me marr pjes ne protest por ne një menyr apo tjeter rrethanat nuk ja mundesojne mund të kontribojnë me shuma të vogla ka 10 euro per vetvendosjen që ta mbajë sa ma shume kufirin e bllokum që të përfitoj populli dhe prodhuest vendor. Ne faqen www.vetevendosje.org në anen e djath lart shkruan ju mund të ndihmoni, klikoni aty dhe pastaj keni të gjitha informatat e gjirollogaris . Kjo protest nuk asht për vetevendosjen por per popullin që spo mundet me u forcu se po i inponohen prodhimet serbe me qmime të subvencionuara nga serbia për ta dobesu prodhuesin kosovar prandaj është shume me rendesi të kfillet populli edhe ti sheh mundesite që ofron bllokimi i mallrave krejt diaspora është me ju se ne për shkak të kesaj gjendje jemi jasht vendit ku mendja na shkonë per ditë dhe qdo ore , minut e second.
 • Albinoti 13.01.2012 / 16:15
  Aman, bile te pakten Plazmat mosni. Pa krejt mundemi veq pa Plazma jo. Mmmmmm, jami jami. Po t'mira jane. Megjithate poshte Serbia, poshte Thaqi. Rrofte Albin Qavezi- Kasro.
 • BRAVO 13.01.2012 / 16:10
  Ishalla dalin popelli. Uroj te keni fat neser. Se shqiptart e Kosoves jane byth qira nuk dalin ne protesta por vetem LLUMASIN. BYE!
 • mendi 13.01.2012 / 16:09
  budalloke
 • Studenti 13.01.2012 / 16:01
  Bravo VV. Neser te gjithe studentet i keni mbrapa
 • iron`man 13.01.2012 / 15:59
  VV - Troshkaa . Qysh thojn Tetovart :D
Emri:
Komenti:

 
Sqarim:
Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. Indeksonline mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit Indeksonline.

Ju faleminderit për mirëkuptimin!
 • Të fundit
 • Më të lexuara
 • Më të komentuara
Portali Indeksonline u themelua nga një grup gazetarësh kosovarë në vitin 2010. Përball sfidave të gazetarisë bashkëkohore, të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe origjinale, në Kosovë, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët - Indeksonline nuk ishte veçse një kërkesë e kohës.

Materialet dhe informacionet mund të kopjohen, të shtypen dhe të përdoren por vetëm pas referimit të qartë të burimit të Portalit Indeksonline, në përputhje me kushtet e përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

© 2010-2014 Portali Indeksonline.